RODZAJE CER I ICH PIELĘGNACJA

O

Obrusik

Guest
Jula92 napisał:
A z kremów do twarzy do opalania jakie z filtrem polecacie? Wybieram się niedługo na wakacje i chciałam się odpowiednio zabezpieczyć... Używałam kiedyś kremu Bielendy do ciała i był dobry, może dp twarzy tez się sprawdzi
Ja od pary sezonów używam kremów do twarzy i do ciała z serii Bikini Bielendy. Masz w niej prawie wszystko. Do twarzy dwa filtry SPF30 (cera tłusta/mieszana), SPF50 dla suchej. Ten do tłustej i mieszanej nawet trochę matuje, ale co najważniejsze nie zapycha i nie powoduje wysypu nowych niedoskonałości.
Do ciała też jest spory wybór, praktycznie od faktoru 6 do 50, dla niemowląt i dzieci też. Ja do ciała używam SPF 30 nad polskim morzem, a na Egipt czy Grecję tylko 50. Nigdy nie miałam poparzeń słonecznych, ale kremy aplikuję "jak Bóg przykazał", co 2 godziny i po każdej kąpieli.
 
J

Jula92

Guest
W końcu kupiłam sobie krem do twarzy do opalania z tej serii Bikini, do cery suchej. Pomimo że zawsze spiekam sobie twarz i od razu schodzi mi skóra tym razem było dużo lepiej, nawet trochę ją opaliłam co zwykle było niemożliwe :) Także dla wrażliwej cery polecam ten kremik
 
O

oladobak

Guest
ja uzywam aktualnie młodzieńczy blask od Bielendy, dobrze się spawuje, jest lekki, szybko się wchłania- idealny pod podkład.
a jeśli chodzi o kremy z filtrem to różnie z tym u mnie bywa ;) często zapominam o nich, ale ja raczej staram się unikać słonca..
 
O

Obrusik

Guest
Jula92 napisał:
W końcu kupiłam sobie krem do twarzy do opalania z tej serii Bikini, do cery suchej. Pomimo że zawsze spiekam sobie twarz i od razu schodzi mi skóra tym razem było dużo lepiej, nawet trochę ją opaliłam co zwykle było niemożliwe :) Także dla wrażliwej cery polecam ten kremik
Jak Ci się wchłania ten krem od Bielendy dla cery suchej, ile trzeba odczekać, żeby nałożyć makijaż i czy nie bieli?
 
J

Jula92

Guest
Obrusik napisał:
W końcu kupiłam sobie krem do twarzy do opalania z tej serii Bikini, do cery suchej. Pomimo że zawsze spiekam sobie twarz i od razu schodzi mi skóra tym razem było dużo lepiej, nawet trochę ją opaliłam co zwykle było niemożliwe :) Także dla wrażliwej cery polecam ten kremik
Jak Ci się wchłania ten krem od Bielendy dla cery suchej, ile trzeba odczekać, żeby nałożyć makijaż i czy nie bieli?
Dobrze się wchłania, po prostu nie można go za dużo nakładać, nie trzeba długo czekać aż się wchłonie...Ja go używałam pod makijaż i było ok, dzieki temu w lato jest ochrona przed słońcem, co jest dla mnie ważne bo mam wrażliwą cerę
 
O

Obrusik

Guest
Jula92 napisał:
W końcu kupiłam sobie krem do twarzy do opalania z tej serii Bikini, do cery suchej. Pomimo że zawsze spiekam sobie twarz i od razu schodzi mi skóra tym razem było dużo lepiej, nawet trochę ją opaliłam co zwykle było niemożliwe :) Także dla wrażliwej cery polecam ten kremik
Jak Ci się wchłania ten krem od Bielendy dla cery suchej, ile trzeba odczekać, żeby nałożyć makijaż i czy nie bieli?
Dobrze się wchłania, po prostu nie można go za dużo nakładać, nie trzeba długo czekać aż się wchłonie...Ja go używałam pod makijaż i było ok, dzieki temu w lato jest ochrona przed słońcem, co jest dla mnie ważne bo mam wrażliwą cerę



Dzięki za odpowiedź. Używałam kremu z serii Bikini do cery tłustej/mieszanej, ale on ma filtr 30. Nie kupowałam z filtrem 50, bo producent pisze, że jest przeznaczony dla cery suchej i obawiałam się tłustego, ciężkiego, białego filmu na skórze, ale za rok chyba kupię Bikini SPF50.
 

kosmetyczka191

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
też miałam krem z serii młodzieńczy blask , teraz mi sie skończył niestety. Sama dodatkowo stosuje 2 razy w tygodniu peeling gruboziarnisty od bielendy bo to jest mój hit w kosmetyczce. Fajnie oczyszcza cere :)
 
O

oladobak

Guest
dziewczyny, które lubią bielende, a uzywałyście może płynu do demakijażu dla przedłużonych rzęs? seria eskpert czystej skóry, czy jakoś tak? widziałam ostatnio w drogerii i tak się zastanawiałam, czym się różni od innych?
 
O

Obrusik

Guest
oladobak napisał:
dziewczyny, które lubią bielende, a uzywałyście może płynu do demakijażu dla przedłużonych rzęs? seria eskpert czystej skóry, czy jakoś tak? widziałam ostatnio w drogerii i tak się zastanawiałam, czym się różni od innych?
Jeżeli to płyn do rzęs przedłużanych to chyba nie powinien mieć oleistej formuły, bo może ona rozpuścić klej. Ale nie mam przedłużanych rzęs i nawet nie wiedziałam, że Bielenda produkuje takie specjalistyczne kosmetyki.
 
O

Obrusik

Guest
Miałam kiedyś dwufazowy olejek z Bielendy do demakijażu oczu o pamiętam, że był dobry, ale nie wiem czy go jeszcze produkują. Jak wykończę płyn micelarny L'oreala, będę szukać następnego produktu do demakijażu u Bielendy.
 

RikiTikki

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Arians napisał:
wiecie możee o jakiś promocjach w rossmanie? chciałam mamie na dzień matki kupić krem forte nano cel extreme, i choć nie jest drogi to zawsze coś dodtkowo upoluje w rossmanie:)
Nie wiem, dlaczego tyle kobiet kupuje kosmetyki drogeryjne;/ one nie są wcale tanie (mówię o dobrych), a i zazwyczaj są pełne chemii. już pomijam fakt, że na rynek Europy Śrd-Wsch trafiają gorsze ich wersje;/ dlaczego nie kupujecie kosmetyków w aptece, dermokosmetyków etc. Ja ostatnio stosuję Tylko kosmetyki polskiej marki GAL. Z apteki. Nie dosc że naturalne, to jeszcze o połowę tańsze! Popytajcie farmaceutki o kosmetyki, na bank poleci Wam dobre tak, jak mi. :)
Gal jest super<3<3 dziewczyny, polecam Wam gorąco krem nawilżający z wiesiołkiem.
 

emilkarajkowska

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2015
Posty
12
Punkty reakcji
0
sama także zmianiłam niedawno swój płyn do demakijazu na ten bielendowski. Kiedyś kiedys go uzywałam a potem zaczełam zmieniać. Nie wiem czy ejstem uczulona na jakiś składnik czy mam wrażliwą skórę, ale większość płynów podrażnia mi oczy;/ ten z bielendy nie, może temu ze jest dwufazowy nie mam pojęcia
 
O

Obrusik

Guest
Mi najbardziej podrażniał oczy płyn micelarny z Ziaji, a nie mam "wymagających" oczu.
 
J

Jula92

Guest
Obrusik napisał:
Mi najbardziej podrażniał oczy płyn micelarny z Ziaji, a nie mam "wymagających" oczu.
A którego dokładnie płynu używałaś z Ziaji że tak Cię podrażniał?
Rzeczywiście ja wolę płyny z bielendy, teraz mam taki dwufazowy płyn micelarny z serii expert czystej skóry, on jest nawilżający. Nic nie szczypie w oczy, nie podrażnia, i makijaż ładnie schodzi, nie trzeba nic trzeć...
 
A

acidic

Guest
Jula92 napisał:
Mi najbardziej podrażniał oczy płyn micelarny z Ziaji, a nie mam "wymagających" oczu.
A którego dokładnie płynu używałaś z Ziaji że tak Cię podrażniał?
Rzeczywiście ja wolę płyny z bielendy, teraz mam taki dwufazowy płyn micelarny z serii expert czystej skóry, on jest nawilżający. Nic nie szczypie w oczy, nie podrażnia, i makijaż ładnie schodzi, nie trzeba nic trzeć...
Tak, ta seria bielendy jest faktycznie swietna i delikatna, sama mam bardzo wrazliwa skore i okolice oczu a tutaj nie mam zadnych podraznien czy zaczerwienien uzywajac ich plynow micelarnych :)
 
O

Obrusik

Guest
Jula92 napisał:
Mi najbardziej podrażniał oczy płyn micelarny z Ziaji, a nie mam "wymagających" oczu.
A którego dokładnie płynu używałaś z Ziaji że tak Cię podrażniał?
Rzeczywiście ja wolę płyny z bielendy, teraz mam taki dwufazowy płyn micelarny z serii expert czystej skóry, on jest nawilżający. Nic nie szczypie w oczy, nie podrażnia, i makijaż ładnie schodzi, nie trzeba nic trzeć...
To był płyn micelarny Ziaja Med taki niebieski płyn. Teraz kupiłam nawilżający płyn micelarny od Bielendy i jest ok. Nie podrażnia, nie uczula, dobrze zmywa.
 
M

maalamy

Guest
Ciężko mi powiedzieć jaką mam cerę, czasami potrafi mnie zaskoczyć ;), choć wydaje się meiszana czasami robi się bardzo sucha, ale to raczej wynik jakiejś alergii, ostatnio wlaśnie mi taki numer zrobiła, że miałam wysuszone płaty na twarzy ale pomogło smarowanie oeparolem hydrosense, dobrze nawilżył skórę i teraz wygląda już ok.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Moje cera jest bardziej raczej sucha, jeżeli nie mam jeszcze nałożonego kremu to czuję jak jest ściągnięta. Czasami miejscami sie łuszczy ale to tylko wtedy gdy mam źle dobrany krem. Teraz od jakiś trzech pudełek używam też oeparolu bo mi bardzo odpowiada, zapach, konsystencja i dobrze nawilża i ożywia bo i kolor mam ładniejszy. Twarz zmywam od długiego juz czasu tylko płynem micelarnym.
 

Fitorka

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2013
Posty
60
Punkty reakcji
1
Dobrze dobrany kosmetyk szczególnie do twarzy to podstawa. Ja stawiam zdecydowanie na te najbardziej naturalne, dla mnie są niezastąpione. Mam bardzo wrażliwą skórę i staram się dbać o nią najlepiej jak potrafię, ale nie zawsze mi to wychodziło...
 
F

flowers89

Guest
ja mam bardzo suchą skórę i mogę stosować jedynie kosmetyki z apteki, drogeryjne kremy i balsami zazwyczaj jeszcze bardziej mio wysuszają skórę lub podrażniają .
 
Do góry