Roczne dziecko i bąbelki ropne na paluszku

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Witam.

Moja siostrzeńca ma roczek i kilka dni temu wyskoczył jej na opuszku palca bąbelek z ropą wtedy myśleliśmy ze porostu się zadrapala lub ukuła ale teraz ma kolejne bąbelki na tym samym palcu i troszkę jej to zachodzi pod paznokcia troszkę się boimy i chcemy ją zabrać do szpitala bo lekarz nic nie powiedział tylko przypisał antybiotyk ale jak narazie nie pomaga i nie wiemy czy zabrać małą do szpitala.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 
N

Naxxramas

Guest
Ja uważam, że antybiotyk to ją tylko osłabi. Jeśli ma taką przypadłość uważam, że organizm się buntuje z powodu nieodpowiedniej dla niej diety. Podejrzewam, że od mleka krowiego, które nie jest przeznaczone dla niemowląt ludzkich a kiedyś kobiety miały mleko na 3 lata - teraz też mają - tylko te na odpowiedniej diecie.

Jest mnóstwo owoców i warzyw, które mogą dostawać dzieci - mleko krowie powoduje choroby, pomijam w ogóle fakt, że szacunkowo ok. 30% populacji ma niestrawność laktozy więc to już o czymś świadczy jesli otworzy się trochę umysł : )
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Byliśmy u lekarza i przepisał małej lek Augmentin , ( 400 mg + 57 mg)/ 5 ml po 2,5ml co 12h i problem w tym ze nie wiem jak podać ten lek jest to mała buteleczka z proszkiem. Rozpuscilem go z wodą tak jak kazał lekarz ale nie powiedział jak go pisać czy mam napełnić szczykawke która była w pudełku do 2,5ml i wlać do ust czy jak?
 
N

Naxxramas

Guest
Dawkowanie: Tabletki i sporządzona zawiesina - doustnie, na początku posiłku. Roztwór do wstrzykiwań i infuzji - dożylnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletek Augmentin nie zaleca się dziecom do 12 roku życia włącznie.

Możliwe skutki uboczne: Bardzo często obserwowano biegunkę, często - nudności, wymioty i kandydozę. Niezbyt często występują zawroty i ból głowy, niestrawność, zwiększenie aktywności aminotransferaz we krwi, wysypka skórna, świąd i pokrzywka. Rzadko występują: przemijająca leukopenia i małopłytkowość, rumień wielopostaciowy. U pacjentów z upośledzoną czynnością wątroby należy regularnie kontrolować jej stan. Podczas długotrwałego stosowania należy okresowo kontrolować czynność nerek, wątroby i układu krwiotwórczego.


LOL - częściej będziesz chodzić do takiego lekarza jak ten to mała w końcu wykituje: P
 
Do góry