Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

Agnieszka1982

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2022
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja zwracam uwagę na kontakt jak szybko po otrzymaniu mojego zamówienia sprzedający się ze mną skontaktuję. Zdarzało mi się, że nikt się nie kontaktował nie informował o wysyłce towaru. Taki sklep www jest spalony dla mnie. Lubie jak sprzedający kontaktuje sie telefoniczne ze mna i informuje mnie na biezaco o statusie zamówienia :)
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Ja zwracam uwagę na kontakt jak szybko po otrzymaniu mojego zamówienia sprzedający się ze mną skontaktuję. Zdarzało mi się, że nikt się nie kontaktował nie informował o wysyłce towaru. Taki sklep www jest spalony dla mnie. Lubie jak sprzedający kontaktuje sie telefoniczne ze mna i informuje mnie na biezaco o statusie zamówienia :)
Do mnie sklepy internetowe, w których robię zakupy prawie wcale nie dzwonią. Robię zamówienie, opłacam i wszystkie potrzebne informację dostaję na maila, a info że paka w paczkomacie jest przychodzi mi na telefon.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ja zwracam uwagę na kontakt jak szybko po otrzymaniu mojego zamówienia sprzedający się ze mną skontaktuję. Zdarzało mi się, że nikt się nie kontaktował nie informował o wysyłce towaru. Taki sklep www jest spalony dla mnie. Lubie jak sprzedający kontaktuje sie telefoniczne ze mna i informuje mnie na biezaco o statusie zamówienia :)
Osobiście nie lubię kontaktu
Telefonicznego i dlatego
Uznaję link do obserwowania
Gdzie jest paczka firmie a później
Obserwacja na stronie
Kuriera i jest to bardziej
Dokładne plus czas etapów
Dostarczenia paczki.
 

j.baranska

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2022
Posty
2
Punkty reakcji
0
Spam
Zakupy przez internet są przede wszystkim praktyczne, nie trzeba wychodzić z domu i można z łatwością znaleźć to czego potrzebujesz.
 

pawelh1988

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2022
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Zielona Góra
Wypowiem się jako aktywny użytkownik sklepów online. Odkąd zacząłem zagłębiać się w tematykę szeroko pojętego e-commerce, chodząc na różnego rodzaju konferencje jak Mail My Day, Mobile Trends itd. i rozmawiając z osobami z tej branży widzę o wiele więcej plusów niż minusów. O ile wcześniej e-sklepom zdarzały się wpadki (przypadek na własnej skórze: e-sklep obuwniczy - czas dostarczenia 2 tygodnie, produkt TOTALNIE niezgodny z opisem i coś co mnie najbardziej zdenerwowało.

Chciałem dodać opinie o produkcie, by przestrzec innych użytkowników. Po czym pojawiło mi się okienko "komentarz czeka na potwierdzenie" a potem oczywiście mojego komentarza ni widu, ni słychu - czy też Wam się zdarzyła taka sytuacja?

Jednak po naprawdę dziesiatkach zakupów przez allegro, w sklepach online z gadżetami, ubraniami itd. muszę przyznać, że e-commerce daje radę w Polsce. Wg jednego z raportów ok. 50% Polaków kupuje mobilnie więc jest to całkiem spora liczba. A ten biznes tylko będzie rósł w siłę według mnie. Jest wygodnie, jest tanio, co prawda na dostawę trzeba poczekać, ale zawsze można zaplanować zakupy wcześniej :)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Wolę raczej obejrzeć, co kupuję. No i jak już mi się spodoba i zdecyduję się na zakup, chcę to mieć natychmiast, nie dopiero czekać na przesyłkę. Stąd wole sklepy stacjonarne, ale zdarzyło mi się zamawiać z internetowych np. prezenty i akcesoria dla dziecka.
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Przestałem kupować wysyłkowo. Czemu? Miałem pecha, praktycznie w 85% przypadków towar wyglądał (i często działał) całkiem inaczej jak w reklamie. Zacząłem pomału odpuszczać i dziś kupuję już tylko w sklepach (z pominięciem używki elektroniki potrzebnej do napraw (allegro/ebay)).
Doskonały przykładem bubla sprzedawanego przez internet są akumulatory (hulajki, tablety, laptopy, smartfony). Zawsze wciskają szit a w sklepie gdy kupię, fakt, zapłacę x2,x3 ale wtedy bateria także trzyma x2/x3.

Ps. Fajnym śmietnikiem wysyłkowym Allegro się zrobiło w ostatniej dekadzie. Tam, już chyba ORYGINALNE to tylko logo ALLGERO zostało, co? :)
Węże mam w domu (córki i żonę), zatem zawsze sknera byłem (bo musiałem jakby co!) no i próbowałem kupować za pół ceny, naiwniaczek, he, he. Tak się nie da, niestety. Słuchawki JBL ze sklepu (ten sam model) za 69 euro rozwalają mi głowę takie basy i huk a te same JBL ale z Allegro za 10 euro... grają jak te z kiosku za 10zł :)
I tak jest ze wszystkim. Oryginalna bateria do iPhone SE za 380zł (81 euro) trzyma spokojnie 3-4 dni w 3G (po 2,3h neta dziennie) a ta oryginalna z Allegro za 100-120zł trzyma ...100-120 minut ... ... ... z aktywnym netem :)
Kawcia z interneta też nie kawcia, ja kawosz, straszny kawosz. Kocham Lavazzę, znam każdą i powiem wprost : nie kupujcie tego na Allegro :)
Jakby co, to na włąsne oczy widziałem, jak przybysz z okolic Nigeru mieszkający wiele lat u nas w UE drukował na ploterze opakowania Pampersów, w opakowania te pakował pieluchy Huggies czy Haggies (coś w ten deseń), pieluchy OEM na sztuki w mega pakach z Tajwanu (bez logo) i gonił - zgadnijcie gdzie ??? :)
 
Ostatnia edycja:

AntyPolak

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2023
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
Kazachstan
W Polsce jakośc towarów w sprzedaży internetowej to w aż 85% przypadków zwykłe kant z wałem na czele. Po drugie, te same fanty na zachodzie są kilka razy tańsze a w Azji lub USA to nawet i 50x. Trzeba być milionerem aby w Polsce się leczyć, żywić, ubierać i dorabiać innych zabawek. Milionerem albo... frajerem, bo Polacy mają problem nawet z zakupem biletu na ciuchcię kawałek za Odrę, tak aby wyskoczyć w weekend choćby tuż za Odrę, kupić wsio taniej razy trzy, wrócić i pośmiać się z reszty fizo-psycho-kalectwa.
Ja wiem, wiem, stać Was :)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Z tego powodu mój ojciec emeryt robi odwrotnie. Ogląda w stacjonarnych, zamawia przez internet.:)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 443
Punkty reakcji
83
Ostatnio zamówiłam dziecku 2 brakujące książeczki do serii, których nie mogłam dostać w stacjonarnym sklepie.
 
Do góry