Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Przez internet kupuje głównie
Produkty których nie można
Kupić w kraju np głównie napoje i
Szczególnie monstera i smaki
Których nie ma w kraju dla puszki.
Głównie patrzę czy ma spory
Wybór płatności i zawsze kurier
Zapłata po dostarczeniu, większość
Przypadków firma i najlepiej istnieje
Realnie i ma sklep w kraju.
scrummy za szybką wysyłkę i
za kartkę na której był napis
dziękujemy za zakupy i smacznego.
 

aniakiko

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przez internet kupuję głównie piżamy. Nie muszą być idealnie dopasowane, lubię ciut większe. W Cornette mają sprawdzoną rozmiarówkę. Warto sprawdzać nowe kolekcje w sklepach producentów.
 

milejskamarlena

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio chyba większość rzeczy kupuję w internecie. Nadchodzi czas wesel i komunii więc obecnie jestem na kupnie sukienki. Co myślicie o takiej? sukienka
 

matiholo

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja kupuje na olxie, fajnie wprowadzili przesyłki. Allegro od zawsze.
 

madelajn

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2021
Posty
4
Punkty reakcji
1
Jak najbardziej, preferuję nawet zakupy online niż stacjonarnie :) wybór strony jest zależny od tego czego w danym czasie potrzebuję.
 

Pyza55

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2020
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ja od kilku lat kosmetyki i chemię gospodarczą kupuję tylko online, ceny i wybór nie do porównania w sklepach stacjonarnych i chociażby na notino. Dużo też sklepów internetowych ma dostawę za darmo, kupuję tylko to co potrzebuję, a nie impulsywnie wkladam do koszyka rzeczy " w promocjo" także nie ma co sie zastanawiać.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 419
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
A co z żywnością, kupujecie online?
Głównie kupuje napoje i unikatowe
Smaki i kupuje głównie
monstery , coca coli , Monday Dew
a z jedzenia
Tylko unikatowe smaki chipsów
Albo słodycze które nie są płynne
Albo czekolady .
Głównie słodycze które zawierają
Figurkę albo dom tych postaci.
Najlepszy domek mają smerfy
Lub muminki.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 333
Punkty reakcji
79
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nigdy niczego nie kupowałem w sieci. Nie mam nawet konta bankowego, więc i tak nie mógłbym niczego kupować.
Oczywiście mógłbym coś zamawiać przez Internet i wtedy płaciłbym przy odbiorze, kurierowi, ale ja nigdy nie lubiłem zamawiać przez Internet.
Ja wolę normalnie wybrać się do sklepów, popatrzeć i kupić.
Tym bardziej, że zdarzają się przypadki, kiedy ludzie zamawiają coś w sieci, płacą za to, a produkty są przywożone uszkodzone, które mogły być uszkodzone już tam na miejscu, przy pakowaniu lub przez kurierów, którzy mogli rzucać tymi paczkami o ziemię.
Nie wiem jak to dokładnie wygląda, bo pewnie można też płacić za zamawiane produkty poprzez przelew z konta, a od kuriera się tylko odbiera paczki. No i można też płacić przy odbiorze paczki, jeśli nie posiada się konta w banku.

Było słychać o przypadkach, kiedy ludzie zamawiali różne rzeczy w sieci, a otrzymywali puste pudełka lub coś innego, czego nie zamawiali.
I potem odzyskanie swojej własności za którą się zapłaciło jest juz trudne.

Bo w Polsce jest taka mentalność i brakuje kultury, że nie naprawia się wyrządzonej krzywdy i nie zwraca się tego, co się ukradło komuś.
Jak już dojdzie do oszustwa i kradzieży, to już raczej i najczęściej nie zwraca się ukradzionej rzeczy właścicielom.
Robi się komuś krzywdę i się tego nie naprawia, a i nie przeprasza.

Ale być może nie są to aż tak częste przypadki, kiedy zamawiane są różne produkty w sieci.
 

chrumcio

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2017
Posty
51
Punkty reakcji
10
Raczej nie, dany produkt wolę zobaczyć na własne oczy nim podejmę się zakupów.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Wiele zakupów robię przez internet, ale jeśli chodzi o spożywkę to jakoś wolę stacjonarnie - zawsze mogę sobie wybrać produkt z najdłuższym terminem przydatności do spożycia, albo najładniejsze owoce lub warzywa. Jak na razie najbardziej lubię robić zakupy w carrefour, bo mają tam bogaty asortyment produktów w dobrej cenie, dużo promocji i jeszcze sobie zainstalowałam ich aplikację, z którą mam dodatkowe rabaty w weekend :)
 
W

weteran

Guest
Ja, niestety, przez internet z Polski nic nie kupuję. Powodów jest zaledwie kilka:
a) często sprzęt uszkodzony, pochodzący ze zwrotów, wybrakowany itp.
b) jakość większości produktów zafałszowana w Photoshopach i Gimpach, patrzysz na co innego a co innego dostajesz...
c) sprzęt używany często droższy od nowego (podobnego)
d) masa odwiecznych problemów z uznawaniem gwarancji przez garażowe firemki
e) sprzęt sprowadzany zza granicy jest w Polsce wtedy w cenach z kosmosu
f) większość sprzętu zza granicy (używanego) to poleasingowy złom z palet, w Polsce kroją za to jak za złoto
 

sizar121

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
z racji pandemii nastąpił wzrost zakupów w internecie, ja osobiście widzę trend taki, że coraz więcej osób rezygnuje z wielkich platform typu allegro na rzecz sklepów internetowych.
 
W

weteran

Guest
Nie zmienia to jednak faktu, że tylko w Polsce (a obserwuję wiele rynków) jest wysyp elektro-śmieci, tylko w Polsce za ponad 200 euro nabywa się telewizory o przekątnej 32 cali z matrycami HD Ready czyli o rozdzielczości 1366x768, z matrycami pochodzącymi z nadwyżek magazynowych u producentów, matrycami produkowanymi na masę w latach 2007-2009. Z tego co się już zorientowałem to koszt zakupu takiej matrycy u Chińczyków wraz ze sterownikiem i zasilaczem to koszt około 44 dolarów amerykańskich i to w detalu. Jaki jest zatem koszt zakupu w hurcie śmieci, których 95% świata już nie chce? Dobre bo polskie, prawda?
 

Mrozi

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
od kiedy zaczął sie lockdown to bardzo często, kupuje online wszystkiego czego nie kupie w lidlu pod blokiem
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Teraz już nawet haka na Lidle i Biedronki znaleźli i w niedziele są zamknięte :/ Lubię robić zakupy w sieci sklepów Lubi (Olsztyn), bo tam zawsze w niedzielę jest otwarte. Można też robić zakupy przez internet co tez czasem czynię jak nie chce mi się jechać do sklepu.
 
Do góry