Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

bielokjakub

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja często kupuje przez e-sklepy. Najczęściej ciuchy. Sprawdzam opinie, adres sklepu i czas doręczenia. Lubię tę formę zakupów, bo nie muszę tracic czasu na przeszukiwanie sklepów i wszystkich wieszaków.
 

mala_gosia

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
1
jakoś wolę iść do sklepu i normalnie pooglądać ubrania, sprzęt prędzej bo można znaleść naprawdę fajne okazje, niskie ceny
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Queen_of_dreams napisał:
Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej.
To jest właśnie fajne, że można zwrócić bez problemu. Ja ostatnio z Reebookami nie trafiłam, wzięłam w ciemno 38, a się okazuje, że firma ma niestandardową rozmiarówkę i moje 24,5 wypada u nich na 37... więc musiałam wymienić.
 

dziadek70

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2015
Posty
23
Punkty reakcji
7
Na co dzień nie kupuję w sklepach internetowych. Wolę się przejść, pomacać towar, zobaczyć czy solidnie wykonany. Ale jak są jakieś promocje albo wyprzedaże (jak na przykład http://wyprzedaz.matrixmedia.pl- RTV i AGD) to się skuszę czasem. Ostatnio kupiłem smartfon i jestem zadowolony.
 

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
Reila_ napisał:
Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej.
To jest właśnie fajne, że można zwrócić bez problemu. Ja ostatnio z Reebookami nie trafiłam, wzięłam w ciemno 38, a się okazuje, że firma ma niestandardową rozmiarówkę i moje 24,5 wypada u nich na 37... więc musiałam wymienić.
24,5 wypada jako 37? bajki wciskasz. Idź trolować gdzie indziej
 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Reila_ napisał:
Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej.
To jest właśnie fajne, że można zwrócić bez problemu. Ja ostatnio z Reebookami nie trafiłam, wzięłam w ciemno 38, a się okazuje, że firma ma niestandardową rozmiarówkę i moje 24,5 wypada u nich na 37... więc musiałam wymienić.
To nie lepiej się pomierzyć i sprawdzić z wymiarami podanymi na stronie?
 

aldonka1196

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio chodziłam po sklepach i wypatrzyłam fajną lampę do pokuju, cena mnie nie zadowalała więc w internecie poszukałam i znalazłam na tej stronce lampunie.pl w korzystnej cenie. Jednak wolę w taki sposób szukać przedmiotów, jak znajdę coś w sklepie to często w internecie są tańsze rzeczy :)
 

kria

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
owieczka napisał:
Ostatnio przekonałam się do Zalando i zamówiłam 3 pary butów - jedną zostawiam, dwie zwracam bez ponoszenia żadnych kosztów. Zazwyczaj wychodzę z założenia, że tego typu rzeczy lepiej najpierw przymierzyć, ale uwierzcie, byłam we wszystkich sklepach obuwniczych w mieście i nie znalazłam nic, co by mi się spodobało.

Często kupuję w Internecie produkty, które wcześniej obejrzę stacjonarnie - online często jest taniej.
To jest właśnie fajne, że można zwrócić bez problemu. Ja ostatnio z Reebookami nie trafiłam, wzięłam w ciemno 38, a się okazuje, że firma ma niestandardową rozmiarówkę i moje 24,5 wypada u nich na 37... więc musiałam wymienić.
To nie lepiej się pomierzyć i sprawdzić z wymiarami podanymi na stronie?



Niestety czasem nawet te podane wymiary się nie zgadzają
 

pawlo90

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2017
Posty
10
Punkty reakcji
1
często kupuję przez internet, ale takie rzeczy jak ubrania i buty wole jednak przymierzyc
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
To fakt, większość sklepów ma jednak polisę, że mozesz zwracać jak nie będzie pasować - sam kilka razy tak zrobiłem, ale np .w przypadku butów zawsze pytaj się o DŁUGOŚĆ WKŁADKI, a nie o zwyczajnie rozmiar buta.
 

Pan Trader

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jak kupuję sprzęt to wolę kupić przez internet, niż to taszczyć i wozić ze sobą, a tak wszystko pod dom :) Ewentualnie coś zobaczę ocenię i później przez internet.
 

oaza

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
310
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
nie z tej ziemi
Ja przed świętami kupuję już wszystko w internecie, bo w sklepach są tłumy jak by się świat kończył :D . Kupiłam już prezenty: grę dla brata na allegro, w bonprixie kapcie i piżamkę dla mamy, a na dawandzie torbę i kolczyki dla siostry. Na święta kupiłam też pierniczki, piernik i ozdoby u oetkera, a uszka do barszczu i pierogi zamówiłam w restauracji :D Lubię święta, prezenty i spotkanie rodzinne, natomiast nie lubię stać przy garach, dlatego ułatwiam sobie kupując sprawdzone, gotowe produkty. :)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A ja nigdy nie kupuje w necie. Powód? Bo masa kolegów żyje z tego że hulają po serwisach i masowo odkupują sprzęt używany po naprawach a potem wystawiają na aukcjach z krótszymi gwaranacjami jako nowe.
Kupić nowy dysk twardy (ale to nowy a nie z dopiskiem 'RE') graniczy z cudem. Kolejni znajomi żyją z chemii. O tak. Lenor zza granicy swietnie miesza się z wodą :) i świetnie rozcieńcza a baniaki (nowe) po 0,75zł u producenta a naklejki prosto z ploterka. Można? Można... Ważne by inni chcieli by tamci mogli! Allegro? Allegro to zsyp i nic już tego nie zmieni. 95% aukcji ma mylące opisy i manipulację. Allegro = jeden wielki masowy wałek a doskonałym tego przykładem jest fakt iż tylko w polsce pudełka i papiery od tabletów i smartfonów a także innych sprzętów są aż tak chodliwe.
Wszystko co miałem z allegro (elektroniczne, nowe) w latach 2010-2013 popsuło się w czasie do roku. Wszystko co mam ze sklepów stacjonarnych (lata 2013-2015) mam do dziś i działa.
Na allegro mogę kupić jedynie coś co jest wystawione u kogoś kto ma prawdziwy stacjonarny sklep fizyczny bo wiecie co? Ja już widziałem mega wielkie hurtownie elektroniki na 8 piętrze w M2 w wieżowcach prowadzone przez jednoosobową załogę konsultantów z 10-cioma telefonami na biurku. Pamiętajcie. Od krzaka przez internet nic dobrego nei kupicie bo on dziś handluje laptopami a jutro przerzuca się na majtki.
 

joaska01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Nie ma tygodnia żeby kurier nie pukał do moich drzwi. Mam nawet ubezpieczone w banku Raiffeisen wszystkie e-zakupy na wypadek gdyby komuś coś sie pomyliło ale próbowałby kantów.[/SIZE]
 

IdaRóża

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Teraz to tylko online, nie ma innego wyjścia :(
Po za tym, większość firm prowadzi teraz jakąś działalność w sieci i nietrudno jest o duży wybór towarów i usług, a standard przy wyborze sklepu to oczywiście Google :p
 

izapier

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Myślę, że sklep internetowy będzie coraz częściej wybierany niż stacjonarny, teraz czas pandemii zweryfikował trochę biznes co się opłaca a co nie.
 
Do góry