Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

Fiolek3

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Przeczytałam, że wielu z was wciąż trochę boi się robić zakupy w internecie. W sumie dlaczego? Warto znać swoje prawa, wtedy będzie zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej :). Zachęcam do przeczytania artykułu na temat praw e-konsumentów: ww.favore.pl/baza-wiedzy/prawa-e-konsumentow,5782,0.html
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Jeżeli nie ma w stacjonarnym to co chce kupić to owszem. Używam dosyć często takich platform jak OLX czy Allegro ale płace za pobraniem, tylko i włącznie.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Zdarzyło się coś kupić, nawet nie miałem zastrzeżeń. Też płacę tylko za pobraniem.
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
W sumie to za pobraniem faktycznie - zazwyczaj przychodzi szybciej, ale często też płacę z góry i wszystko zależy od sprzedawcy, raz było tak że zapłaciłem i nie dostałem towaru, ale jak zrobiłem 'spór' na allegro, to gość odpisał po kilku dniach i oddał kase bez problemu :)
 
T

TomaszTomasz

Guest
Ogólnie nie ma się czego bać, zwykle zamawiam ze sklepów stacjonarnych które też właśnie wysyłają towar za pośrednictwem internetu. Nie widzę sensu np jechać na drugi koniec Polski po rzecz której akurat w pobliżu nie znajdę. Pewnie że lepiej widzieć fizycznie dany towar przed zakupem ale jak na razie jeszcze się nie naciąłem na szajs. Nie zamówił bym jedynie sprzętu elektronicznego, łatwo tłukącego. Aż takiego zaufania do kurierów to raczej nie mam.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Ja to w sumie też jeszcze dodam odpowiedź, że sceptycznie podchodzę do takich portali gdzie nie ma możliwości dostania odszkodowania za zakup rzeczy. OLX bynajmniej. Jak zamówicie Iphone 7 albo cokolwiek drogiego i zamiast telefonu w paczce to cegła, to musicie pieniądze na własną odpowiedzialność odzyskiwać. Ja niestety nie zamawiam telefonów przez takie strony, nawet drogich rzeczy. Wszystko staram się kupować stacjonarnie, zwłaszcza buty, telefony, czy inne drogie rzeczy.
 

Andrzej_W

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wypowiem się jako aktywny użytkownik sklepów online. Odkąd zacząłem zagłębiać się w tematykę szeroko pojętego e-commerce, chodząc na różnego rodzaju konferencje jak Mail My Day, Mobile Trends itd. i rozmawiając z osobami z tej branży widzę o wiele więcej plusów niż minusów. O ile wcześniej e-sklepom zdarzały się wpadki (przypadek na własnej skórze: e-sklep obuwniczy - czas dostarczenia 2 tygodnie, produkt TOTALNIE niezgodny z opisem i coś co mnie najbardziej zdenerwowało.

Chciałem dodać opinie o produkcie, by przestrzec innych użytkowników. Po czym pojawiło mi się okienko "komentarz czeka na potwierdzenie" a potem oczywiście mojego komentarza ni widu, ni słychu - czy też Wam się zdarzyła taka sytuacja?

Jednak po naprawdę dziesiatkach zakupów przez allegro, w sklepach online z gadżetami, ubraniami itd. muszę przyznać, że e-commerce daje radę w Polsce. Wg jednego z raportów ok. 50% Polaków kupuje mobilnie więc jest to całkiem spora liczba. A ten biznes tylko będzie rósł w siłę według mnie. Jest wygodnie, jest tanio, co prawda na dostawę trzeba poczekać, ale zawsze można zaplanować zakupy wcześniej :)
 

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Czasami robię zakupy online i przede wszystkim patrzę na opinie. Wybieram sklepy i strony które są znane a jak nie znam jakiejs to szukam opinii o niej. Jak ma negatywne to odpuszczam, jak pozytywne to zamawiam.
 

Klatida

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2017
Posty
9
Punkty reakcji
1
katee napisał:
Oczywiście i to baaaaardzo często :D
ja tez bardzo często kupuję w sieci i to w dodatku bardzo różne rzeczy :) Ostatnią taką "nietypową" były panele do mojego salonu - zależało mi na tym, żeby były dobrej jakości i oczywiście ładnie wyglądały, dlatego wybrałam dąb harbour.
Tylko dodam, że u mnie na podłodze się świetnie prezentują - osiągnęłam to co chciałam :p
 

TomBombadil

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2017
Posty
27
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Okolice Torunia
Mieszkam w małej miejscowości, nie ma tu specjalnie wielu sklepów, więc zostają albo zakupy przez internet, albo jazda niecałe pięćdziesiąt kilometrów w jedną stronę do najbliższego większego miasta.

Zwykle kupuje w sklepach internetowych, więc sprawy gwarancji, jakości i zwrotów nie są problemem. Raz na allegro wyszedł taki zatarg, bo wylicytowałem zegarek wart około stu pięćdziesięciu złotych, za piątaka i sprzedawca nie chciał mi go wysłać, bo mu się nie opłacało. Ale allegro wzięło się za niego i po miesiącu zegarek dostałem.
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Sklepy internetowe są o tyle dobre, że masz przed oczyma to co musisz kupić. Jeżdżąc po sklepach załóżmy samochodowych - trzeba jechać w ciemno i nie wiadomo czy się coś znajdzie.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
To jest pewien plus, ale i znajdziesz minusy. W realnym sklepie możesz przymierzyć odzież czy buty, w internetowym już gorzej.
 

Borszczu

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2017
Posty
3
Punkty reakcji
0
robson12 napisał:
To jest pewien plus, ale i znajdziesz minusy. W realnym sklepie możesz przymierzyć odzież czy buty, w internetowym już gorzej.
Wiesz, zawsze możesz połączyć dwie sfery, sprawdzając produkt offline i dokonując zakupu online ;)
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Borszczu napisał:
To jest pewien plus, ale i znajdziesz minusy. W realnym sklepie możesz przymierzyć odzież czy buty, w internetowym już gorzej.
Wiesz, zawsze możesz połączyć dwie sfery, sprawdzając produkt offline i dokonując zakupu online ;)
Ja dokładnie tak robię żeby w razie czego móc zwrócić towar. Kupując dany produkt stacjonarnie, często nie ma takiej opcji.
 

tar1995

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
ja kupuje wiele rzeczy przez internet a szczególnie zdrowe produkty i moje ulubione włoskie makarony.
 

Magda8918

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio robiłam zakupy w AlfaTronik. Kupowaliśmy kamerę ukrytą w budziku. Z tego typu sprzętu mają całkiem spory wybór, około 20 sprzętów alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html Jakość bardzo dobra, trudno ją wykryć. Polecamy jak najbardziej. A co do dyskusji, zdecydowanie wolę zakupy przez internet, jestem zbyt leniwa żeby za niejedzeniem chodzić po sklepach ;)
 

marzena888

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
18
Punkty reakcji
1
Oczywiście, ze tak no oczywiście spożywkę nadal tradycynie w marketach ale tak to praktycznie wszystko już kupuję w sieci. Wczoraj zamówiliśmy sobie w Mebluj Dom nowiutkie łóżko Cassandra do naszej sypialni. Fajnie wygląda i ma ciekawe szuflady zamiast normalnego jednego pojemnika. Szukaliśmy takiego bo takie podnoszenie całości to nie jest zbyt dobre rozwiązanie dla mojego kręgosłupa.
 

creee

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja robię zakupy głównie przez internet. Wyjątkiem są ubrania, bo jednak wolę zmierzyć przed kupieniem, a nie chce mi się później odsyłać. Przez internet nie kupuję też warzyw i owoców, bo jakoś nie mam zaufania, że spakują mi ładne
 

Tananek

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
72
Punkty reakcji
4
roxrenata napisał:
Na Allegro robię zakupy. A korzystacie z Alliexpres? Macie doświadczenia? Kusi mnie, bo tam jest dużo fajnych dupereli, ale trochę boję się tam zamawiać.
Od jakiegoś czasu korzystam z Alliexpress i jak na razie jestem bardzo zadowolona z zakupów. Faktycznie na przesyłkę czeka się długo, bo często ponad miesiąc, ale jeśli komuś nie zależy na czasie, to naprawdę można tam nabyć super rzeczy w całkiem dobrej cenie :)
Muszę więc się przełamać i coś kupić ;)
 
Do góry