Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
naprawdę? myślałam że normalnie też się ma czas żeby zwrócić pod warunkiem oczywiście że towar jest nie używany
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
z tego co wiem to zalezy od dobrej woli sklepu, prawo gwarantuje tylko mozliwosc zwrotu przy niebezposrednim zakupie (czyli internet, telefon)

--

militaria.pl podchodzi do tego tak

zwrot i zamiana - zakup w salonach firmowych
Przy zakupie w salonie firmowym, jeśli towar nie spełnia Twoich oczekiwań, zapewniamy Ci możliwość zwrotu zakupionych towarów w terminie do 7 dni.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
czechu napisał:
ale tez zakup w stacjonarnym odbiera Ci prawo do zwrotu w terminie 10 dni, jaki masz przy zakupach online
Widzisz rzecz na żywo, którą kupujesz, więc po co masz ją zwracać? To jedna sprawa a druga to taka, że niektóre firmy dopuszczają możliwosć zwrotu towaru kupionego w sklepie w określonym terminie. Taka ich dobra wola. Mimo wszystko trzeba świadomie robić zakupy. ;)
 

Karolina Witczak

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Tak, często robię zakupy w internecie. Najważniejsze są dla mnie opinie innych uzytkowników no i cena - produktów i przesyłki. Najbardziej lubię te darmowe ;).
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
hyperfine napisał:
Sklep, który sprzedaje swoje produkty normalnie w lokalach zawsze jakoś wiarygodniej wygląda.
Dokładnie tak, kupujący czuje się bezpieczniej.
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
Dużo też ostatnio było afer o sklepach internetowych np. z butami, że dawały super niskie ceny a po miesiącu znikały z pieniędzmi z powierzchni ziemi. :/
 

malgosiaczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
hyperfine napisał:
Dużo też ostatnio było afer o sklepach internetowych np. z butami, że dawały super niskie ceny a po miesiącu znikały z pieniędzmi z powierzchni ziemi. :/
Nie słyszałam o tym jakoś, ale to fakt że trzeba uważać jakie sklepy się wybiera. Jeśli zakupy są za niewielką kwotę to mniejsza o to, ale w przypadku droższych przedmiotów trzeba mieć się na baczności :)
 

karolina2112

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
UWAGA, tworzy się nowa firma - ratingadresu.pl, wg której sklepy internetowe, banki i firmy windykacyjne mogą wpisać każdy adres pocztowy na czarną listę, gdy z danego adresu nie odbiera się listów i paczek. Uważam, że to jest niezgodne z prawem, bo klienci mają prawo zwrócić towar. Chyba nikt nie chce, żeby jego adres pocztowy znalazł się na tej liście. Firma dodatkowo informuje, że "obecność Twojego adresu na czarnej liście może spowodować poważne problemy m.in. podczas zakupów przez Internet, ubiegania się o kredyt, zakładania usług telewizyjnych lub telefonicznych". Czy to jest zgodne z prawem? Spróbujmy coś z tym zrobić.
 
M

maalamy

Guest
też robię w internetowych, ale w stacjonarnych też, ostatnio spotkała mnie ciekawa akcja :D, kręcenie spotu reklamowego w carrefourze, co prawda ja nie wystąpiłam ale widziałam całą akcję i wyglądało to przezabawnie tutaj macie spot https://www.youtube.com/watch?v=1a_WyB_Q6oM
 

Bonid

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ja zwracam uwage przede wszystkim na cene, szybkość dostawy i opinie sklepu
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
to sa jedne z najważniejszych czynników o których wspomniał @Bonid, ja równiez robie zakupy w necie. Dla psa karmę kupuje, a że plecy chore mam to na bdkarma.pl zamawiam. Pod adres przywożą i do domu wnoszą. troszkę sie zrymowało ;)
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
A u mnie tak pół na pół - zależy co chcę kupić. Na przykład ciuchy zdecydowanie wolę kupować w realu, ale już prezenty na urodziny częściej kupuję w sieci. A tak przy okazji - jaką księgarnię internetową polecacie? Czy da się w ten sposób trochę zaoszczędzić na książkach czy raczej ceny są porównywalne do tych w zwykłych księgarniach?
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
tez prawda, czesto to wynika z ograniczenia ekipy i powierzchni sklepu, to przeklada sie na ceny, ale wiele sklepow jak militaria.pl maja te same ceny i pormocje w stacjonarnym i online
hyperfine napisał:
Widzisz rzecz na żywo, którą kupujesz, więc po co masz ją zwracać? To jedna sprawa a druga to taka, że niektóre firmy dopuszczają możliwosć zwrotu towaru kupionego w sklepie w określonym terminie. Taka ich dobra wola. Mimo wszystko trzeba świadomie robić zakupy. ;)
rozne sa przypadki, czasem mozna sie rozmyslic
zwroty juz opisalem wyzej

hyperfine napisał:
Dużo też ostatnio było afer o sklepach internetowych np. z butami, że dawały super niskie ceny a po miesiącu znikały z pieniędzmi z powierzchni ziemi. :/
dlatego nie kupuje sie w nowo otwartych sklepach, albo tych co maja niskie opinie, nawet za cene super promocji, bo mozesz stracic kase
 
A

adrianN123

Guest
Ja mam kilka zaufanych sklepów, w których kupuję, a jeśli szukam nowego kieruję się przede wszystkim opiniami publikowanymi na jego temat w sieci przez innych internautów, tym jak wygląda strona, czasem zaglądam czy posiadają stronę na Facebooku żeby przekonać się czy ktoś publikował na ich temat opinie. Sam prowadzę aptekę internetową i wiem, że o zaufanie klienta w internecie jest niezwykle trudno
 

Dutchess

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dość często. Jeżeli chodzi o sklepy, to w sumie najbardziej uwagę zwracam na koszty wysyłki, to sprawdzam pierwsze. Od razu odpadają sklepy, które mają wysokie ceny przesyłek, widziałam już takie, gdzie wołają sobie za 20-30 zł za przesyłkę pocztą polską.
Nie kupuję na allegro, wolę ebaya.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
ja ostatnio z alledrogo to juz w ogole nie korzystam
as i wczesniej jak trzeba bylo cos drozszego delikatniejszego kupic to wolalem w sklepach, wieksza pewnosc
 
Do góry