Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

mazialenka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Często kupuję w internecie - kosmetyki, bibeloty, ubrania, drobną elektronikę a nawet leki.
Wybieram sklepy, które mają dużo dobrych opinii. Rzeczy droższych na pewno bym nie kupiła. Nie ma to jak pójść do sklepu i obejrzeć z każdej strony :) człowiek jakoś czuje się bezpieczniej.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
mazialenka00 napisał:
Często kupuję w internecie - kosmetyki, bibeloty, ubrania, drobną elektronikę a nawet leki.
Wybieram sklepy, które mają dużo dobrych opinii. Rzeczy droższych na pewno bym nie kupiła. Nie ma to jak pójść do sklepu i obejrzeć z każdej strony :) człowiek jakoś czuje się bezpieczniej.
Dokładnie! Ja także uważam, iż drogą rzecz warto najpierw obejrzeć i ,, pomacać" w zwykłym sklepie :)
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja robię zakupy głównie w sklepach internetowych. Ostatnio nawet zaczęłam kupować art. spożywcze przez internet. Nie nanoszę się zakupów, nikt mi się w kolejkach nie przeciska. Rzadko chodzę stacjonarnie, chyba, ze coś przymierzyć, a kupuję i tak zazwyczaj przez internet.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Zdarza mi się kupować na allegro i rzadko kiedy byłam w pełni usatysfakcjonowana. Niestety. Czas oczekiwania jest często wydłużony. Komunikacja pomiędzy sprzedającym a kupującym to wielki kocioł- można dzwonić, pisać, umrzeć przy klawiaturze. Uważajcie, aukcje są często przekoloryzowane. W internecie każdy może dużo pisać, polecać swój produkt, piękne go zobrazować w photoshopie. Raz skusiłam się na droższy zakup i kupiłam opony. Rocznik się wcale nie zgadzał z opisem w aukcji. Niby miał być nowe, przyszły lekko zdarte. Co było najśmieszniejsze? Nie chcieli przyjąć zwrotu. Tłumaczyli się, że mogłam zadzwonić, zapytać. Żenada i porażka. Nigdy więcej nie wykosztuję się na allegro.

Ponoć ebay ma spore zainteresowania i uczciwiej podchodzą do sprawy.
 
M

MacaN

Guest
Ja się przerzuciłem na aliexpress. Darmowa wysyłka, niskie ceny i produkty, których w Polsce nie sposób znaleźć. Nie lubię za to amazona, bo tam chcą numer mojej karty, co wcale mi się nie podoba.
 

ZalotnyM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ja często kupuje przez internet ale nie kupowałem jeszcze mebli. Żona domaga się zmiany mebli, a mi się nie chce jeździć po sklepach :p Pomyślałem, żebyśmy wybrali coś wspólnie przez internet. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii? Może polecić jakieś sprawdzone salony? Tzw "czołowych producentów" mamy już ogarniętych - nic specjalnego nam w oko nie wpadło.
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
Jest ciekawa strona (twojemeble), gdzie można zakupić meble Black Red White. Masz solidnie skonstruowane kategorie, informacje o danym meblu. Możesz sobie spojrzeć.
 

Justyna Sekua

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Delilaah napisał:
Jest ciekawa strona (twojemeble), gdzie można zakupić meble Black Red White. Masz solidnie skonstruowane kategorie, informacje o danym meblu. Możesz sobie spojrzeć.
Delilaah, dziękujemy za polecenie! Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy doradzą, pomogą i rozwieją wszelkie wątpliwości :) Zachęcamy również do śledzenia aktualnych promocji, a te pojawiają się regularnie. Aktualnie Meble Forte mamy bez VAT.
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
ja lubię rozejrzeć się najpierw w internecie, jeśli czegoś potrzebuję, i porównać oferty, a potem często zamawiam tę rzecz z odbiorem osobistym w sklepie
 

marlica

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Meble - tylko stacjonarnie. Może w internecie da się trochę przyoszczędzić ale jednak warto sprawdzić jak to wygląda w realu;) lada chwila czeka nas mała zmiana, szukamy mebli, jednogłośnie wybieramy się do salonu:)
 

terefere_kuku

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2016
Posty
15
Punkty reakcji
0
guzik, czasem na żywo można dac się nabrać i kupić badziew. Ja kupowałam już w sieciówkach i niby oglądałam przed decyzją. A raz kupiłam przez neta i to najlepszy zakup do chaty :) aaaameble.pl
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
W sieci to przede wszystkim kupuję książki oraz elektronikę. Dawnymi czasy, kiedy to jeszcze byłem zapalonym graczem PS3, kupowałem gry. Zakupy w sieci to pełen komfort. Masz możliwość porównania cen produktów, kosztów przesyłki. A, co jest moim zdaniem najważniejsze, masz w danym sklepie informacje o stanie dostępności towaru. Co bardziej szanujący się sklep, potrafi nawet do Ciebie zadzwonić i poinformować lub ew. przeprosić, że towar będzie dostępny później. Ale takie sytuacje zdarzyły mi się sporadycznie. Nie wyobrażam sobie teraz, aby np. uganiać się za książkami lub elektroniką. Marnować czas i chodzić od jednego sklepu, czy księgarni do drugiego po to, aby dowiedzieć się, że towaru nie ma i mogą zamówić.

Pozdrawiam,
Baskerville
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że robię zakupy w sklepach internetowych, dlatego że wiele promocji jest korzystnych i sklepy są skonstruowane tak, aby dawać jak największy wgląd w projekt koszulki, czy informacyjność dotyczącej np. jedzenia.
 

Mikkens

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jasna sprawa, wszystko co przetrwa przesyłkę, i nie jest potrzebne od zaraz zamawiam prze internet. Duża oszczednosc czasu i pieniedzy
 

Nekker

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
mazialenka00 napisał:
Często kupuję w internecie - kosmetyki, bibeloty, ubrania, drobną elektronikę a nawet leki.
Wybieram sklepy, które mają dużo dobrych opinii. Rzeczy droższych na pewno bym nie kupiła. Nie ma to jak pójść do sklepu i obejrzeć z każdej strony :) człowiek jakoś czuje się bezpieczniej.
Także często kupuję w internecie. Ze względu na moje hobby (survival), muszę szukać trwałych a zarazem lekkich spodni czy butów w internecie jest tego od zatrzęsienia.

Kathlyn napisał:
Często kupuję w internecie - kosmetyki, bibeloty, ubrania, drobną elektronikę a nawet leki.
Wybieram sklepy, które mają dużo dobrych opinii. Rzeczy droższych na pewno bym nie kupiła. Nie ma to jak pójść do sklepu i obejrzeć z każdej strony :) człowiek jakoś czuje się bezpieczniej.
Dokładnie! Ja także uważam, iż drogą rzecz warto najpierw obejrzeć i ,, pomacać" w zwykłym sklepie :)
Właśnie nie zawsze. W internecie są podane dokładne rozmiary, co do milimetra. Chcesz kupić buty? mierzysz Swoją stopę i wybierasz odpowiednie buty. Podobnie ze spodniami, tylko że wtedy mierzysz obwód w pasie. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło że kupiłem coś za dużego czy małego.

oralny579 napisał:
Ja robię i to często. Duża wygoda. Nie lubię chodzić po sklepach :D
Chodzenie po sklepach jest dla mnie udręką. Moja dziewczyna mogłąby godzinami oglądać buty czy spodnie. Ja się jedynie zatrzymuje w sklepach z militariami, gdyż to mnie kręci.
 

Zibi455

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2016
Posty
38
Punkty reakcji
7
Bardzo dużo rzeczy kupuję w sklepach internetowych i na Allegro. Dla mnie to oszczszędność pieniędzy i czasu. Oczywiście trzeba to robić rozsądnie, a nie będzie rozczarowań. Kupuję najróżniejsze rzeczy; od przedmiotów do użytku codziennego, po bardziej związane z moimi zainteresowaniami. Wielu rzeczy najnormalniej nie da się kupić gdzieś w sklepie za rogiem, a jeżeli już to wybór jest ograniczony. Najważniejsze to wiedziec co konkretnie chce się kupić. Warto sobie najpierw poszukać informacji w internecie (często można wiele się dowiedzieć na stronie producenta). Są też fora tematyczne, gdzie można nie tylko poczytać o danym przedmiocie, ale też porozmawiać z ludzmi, którzy chętnie doradzą i wymienią się własnymi doświadczeniami. Można też dowiedzieć się przy okazji gdzie co kupić żeby było i korzystnie cenowo i pewnie. Sam w ten sposób pznałem wiele sklepów internetowych i sprzedawców na Allegro. You Tube też jest bardzo pomocne, bo jest masa filmików opisujących najróżniejsze sprzęty i to nie tylko jak działaja, ale też jak rozebrać, konserwować, czy też naprawić. Dobry zwiad to zawsze podstawa i to nie tylko przy zakupach :) . Jak ognia za to należy unikać wszelkich super okazji za pół ceny. Jeżeli jakaś oferta budzi wątpliwości to najlepiej o niej zapomnieć, albo jak już zdecydujemy się na zakup, to jedynie z przesyłką za pobraniem. Oczywiście są też licytacje, gdzie można faktycznie kupić coś bardzo korzystnie, ale też trzeba dobrze sprawdzić co wiadomo o sprzedającym i zwrócić uwagę na opis przedmiotu. Opisy często są bardzo szczegółowe i rzetelne, ale bywają też takie że praktycznie nic nie wiadomo.
W każdym razie jak dla mnie to zakupy w sieci są bardzo wygodne i korzystne.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Nekker napisał:
Także często kupuję w internecie. Ze względu na moje hobby (survival), muszę szukać trwałych a zarazem lekkich spodni czy butów w internecie jest tego od zatrzęsienia.
Jeśli chodzi o spodnie to mówisz o odzieży termoaktywnej czy jeszcze coś innego miałeś na myśli?



Nekker napisał:
Właśnie nie zawsze. W internecie są podane dokładne rozmiary, co do milimetra. Chcesz kupić buty? mierzysz Swoją stopę i wybierasz odpowiednie buty. Podobnie ze spodniami, tylko że wtedy mierzysz obwód w pasie. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło że kupiłem coś za dużego czy małego.
Producenci mają jakąś tam tolerancje jeśli chodzi o dokładność wymiarów ale nawet jeśli coś nie będzie pasowało to zawsze możemy zwrócić coś bez problemu.



Nekker napisał:
Chodzenie po sklepach jest dla mnie udręką. Moja dziewczyna mogłąby godzinami oglądać buty czy spodnie. Ja się jedynie zatrzymuje w sklepach z militariami, gdyż to mnie kręci.
Nie każda dziewczyna luubi chodzić po sklepach :p ja np też wolę zamówić w necie. Jeśli chodzi o sklepy militarne to czasem sprawdzam coś w sklepach stacjonarnych a potem szukam na necie dobrych ofert.
 

nniedzielski

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
3
Ja bardzo często kupuje elektronikę przez internet, po wcześniejszym obejrzeniu w sklepie. Mozna trafić na fajne oferty, za którymi sklepy stacjonarne nie nadążają.
 

GlosNiewazny

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
1
Ja również prezentuje klasyczne podejście do zakupów w Internecie, czyli głównie elektronika. W mniejszych miastach często trudno jest znaleźć wybrany na podstawie internetowych opinii produkt, częściej natomiast można liczyć na poradę sprzedawcy.
 
Do góry