Robicie zakupy w sklepach internetowych ?

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
ale co do sklepów online to raczej to juz stereotyp jeżeli chodzi o niepewność. Teraz jest za duża konkurencja na rynku i żaden ze sklepów nie może sobie pozwolić na jakiś błąd.
 

zuzuzelle

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja dwa razy kupowałam ciuchy przez net i to były dwa ostatnie razy bo ubrania były mocno nietrafione.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Kiedy nie mam dostępu do jakiegoś produktu lub jest w sklepie, do którego mam spory dystans to owszem, że robię zakupy online :) Zanim zrobię zakupy w jakimś sklepie to oczywiście sprawdzam opinie o nim napisane przez innych użytkowników. Takie sklepy na pewno są dobrą opcją, oczywiście eliminując oszustów.
 

Vova87

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Obecnie większość ludzi nie ma czasu na "klasyczne zakupy" bo praca, zmęczenie, brak czasu itd. Zakupy przez internet to idealne rozwiązanie dla tych ludzi. Myślę że z roku na rok zakupy będą się przenosić do internetu.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Cilsak napisał:
Kiedy nie mam dostępu do jakiegoś produktu lub jest w sklepie, do którego mam spory dystans to owszem, że robię zakupy online :) Zanim zrobię zakupy w jakimś sklepie to oczywiście sprawdzam opinie o nim napisane przez innych użytkowników. Takie sklepy na pewno są dobrą opcją, oczywiście eliminując oszustów.
i tu sie calkowicie zgadzam,
jak nie jest to wczesniej sprawdzony przeze mnie sklep, a mam pare takich, np 8a.pl militaria.pl oleole.pl ect
to sprawdzam opinie, ilosc ocene,
zawsze tez masz prawo zwrotu

Vova87 napisał:
Obecnie większość ludzi nie ma czasu na "klasyczne zakupy" bo praca, zmęczenie, brak czasu itd. Zakupy przez internet to idealne rozwiązanie dla tych ludzi. Myślę że z roku na rok zakupy będą się przenosić do internetu.
i tu sie tez zgadzam, bo dla mnie wybrac sie ostatnio na zakupy, do galerii to graniczy z cudem, chyba ze takie galerie byly by czynne po polnocy, to spoko, moge isc :)
 

Arkadii29

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
18
Punkty reakcji
0
Warto sprawdzać wiarygodność sklepu online. Sprawdzić, czy ma jakieś opinie, bierze udział w jakimś większym programie, np. ceneo, czy sprzedaje swoje produkty na allegro, jakie tam otrzymuje opinie etc. Ogólnie sprawdzać jakość sklepu od strony wizualnej etc.
 

Bogdan64

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Częściej kupuję przez internet niż normalnie w sklepie stacjonarnym. Jest to bardzo wygodne dla mnie. A towar zły, wadliwy itp zawsze można zwrócić. Oszczędność czasu i pieniędzy.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Arkadii29 napisał:
Warto sprawdzać wiarygodność sklepu online. Sprawdzić, czy ma jakieś opinie, bierze udział w jakimś większym programie, np. ceneo, czy sprzedaje swoje produkty na allegro, jakie tam otrzymuje opinie etc. Ogólnie sprawdzać jakość sklepu od strony wizualnej etc.
bardziej od technicznej i jakosciowej, wyglad strony www ma mniejsze znaczenie niz rekomendacja, popularnosci i ceny
 

agnes675w

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
25
Punkty reakcji
1
Ja zazwyczaj kupuję prezenty przez sklepy internetowe. Fajną opcją są wprowadzone w niektórych sklepach te paczkomaty, bo przesyłka jest tańsza, wszystko jest szybko i wygodnie (jeżeli masz automat blisko siebie)
 

Daria34

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Głównie zwracam uwagę na cenę i czy jest duży asortyment, po to żeby zamówic wiecej rzeczy za jedną przesyłką. Mam kilka swoich ulubionych sprzedawców na allegro oraz kilka sklepów w sieci np electro.pl nigdy się nie zawiodłem co do towaru i ceny.
 

e m m

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
M a z o w s z e.
Dostępność asortymentu, konkurencyjność cen w porównaniu ze sklepami stacjonarnymi sprawia, że zakupy w sklepach internetowych stały się u mnie niemal że codziennością ;)
 

monikka

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2013
Posty
12
Punkty reakcji
1
jest nawet określenie tego zjawiska, oczywiście nie pamiętam, ale chodzi o to, że chodzimy po sklepach stacjonarnych. Przymierzamy, oglądamy i potem szukamy tych samych produktów w sieci, żeby zapłacić za nie taniej niż w sklepie.

Ja w ten sposób kupuje ubrania i potem szukam w outletach online, albo buty. Wczoraj kupiłam zegarek w ten sposób. Bez szukania i oglądania na żywo kupuję książki i biżuterię.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja kupuje w sieci częściej niż normalnie nie tylko ze względu na niższe ceny ale tez brak kolejek i przepychających się ludzi bo tych to bardzo nie lubię. Poza tym na necie częściej znajdę coś czego w normalnym sklepie po prostu nie ma.
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
Wiadomo ze tak. Ilość towaru jaki można dostać oraz cenę jest zdecydowanie przyciągająca :)
 

boneti

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
0
Lubię zakupy przez internet, łatwiej czasmi i szybciej niż w sklepie stacjonarnym. Z resztą duzo teraz udogodnień dla klientów. Szukająć garnituru na męza znalazłam fajny sklep Recman z odzieża męską własnie, garnitury polskie, koszule, spodnie itd i tu to nawet jak się zamawia i towar nie pasuje sprzedawca pokrywa koszty wymiany. No nie kożystne to? A ceny też przystępne , więc uważam że warto kupowac przez internet recman24.com
 

karma587

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
akurat na garnitur mój mąż by się chyba nie szarpnął przez internet. chociaż w sumie zawsze można zrobić poprawki ;)
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
Ja zawsze sprawdzam czy dany sklep uwzględnia reklamację oraz ile czasu trwa przesyłka, a także jaki jest jej koszt. Często dokonuję zakupów w internecie ze względu na ograniczenia czasowe. Raz zdarzyło mi się, że zamówiłem konkretny sprzęt a na drugi dzień zadzwonił do mnie właściciel i poinformował mnie, że niestety nie mają tego przedmiotu na magazynie. Odesłali mi pieniądze a za trzy dni dostałem prezent-upominek w ramach rekompensaty za stracony czas :)
 

Aniulal

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja bardzo często zamawiam rzeczy przez internet, głównie to z allegro ale czasem korzystam też z jakiś drogerii internetowych bo można tam taniej kupić fajne kosmetyki.
 

kajman

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław
Rzeczywiście, sklepy internetowe mają czasami różnego rodzaju promocje, których brak w ich tradycyjnych odpowiednikach. Czasami zdarza się także, że oferta w ramach jednej firmy/marki (!) może się znacząco róznić - kupiłem kiedyś aparat, który w sieci kosztował o 59 zł taniej, niż ten, który mieścił się na sklepowej półce. Warto zatem posprawdzać różne oferty zanim się coś kupi :)
 
Do góry