Rewolucja w europie?

Status
Zamknięty.

Zyxxyks

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
77
Punkty reakcji
12
A tak swoją drogą: W 1882 r. Rockefeller tworzy trust (wiesz co to w ogóle jest?). To dalej forma monopolu ;)
Ustawa Shermana pod wpływem rynkowych nieudaczników powstała 8 lat później. A jej macki dosięgły SO dopiero na początku drugiej dekady XX wieku…

Jeszcze raz: to był rok 1911.
A ty pisałeś o XIX wieku.

Kolejny raz proszę o przykłady z XIX wieku.
 
S

serwor

Guest
Ty naprawdę nie rozumiesz co czytasz ;)
Prosiłem o przykłady firm co to były odgórnie dzielone w XIX w.
Dajesz, czekam.


. W 1882 roku Rockefeller został zmuszony przez prawa stanowe mające na celu ograniczenie rozrostu jego firmy do przekształcenia Standard Oil Co. w trust z siedzibą w New Jersey zrzeszającym pod wspólnym kierownictwem szereg różnych firm.


A tak swoją drogą: W 1882 r. Rockefeller tworzy trust (wiesz co to w ogóle jest?). To dalej forma monopol

Tak sam z siebie,czy zostal do tego zmuszony odgornie?
 

Zyxxyks

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
77
Punkty reakcji
12
A jakie to ma znaczenie?
Pomyśl: kwitł monopol SO (na czym korzystali wszyscy konsumenci). Ponieważ taki stan rzeczy nie podobał się nieudacznikom z tej branży, starali się wymusić pewne zmiany w prawodawstwie, co pięknie wykorzystał Rockefeller utrzymując w dalszym ciągu monopol (tworząc trust) ;)
Dopiero w 1911 doszło do podziału firmy.

Powtarzam po raz kolejny: a co z innymi firmami?
 
S

serwor

Guest
A jakie to ma znaczenie?
Pomyśl: kwitł monopol SO (na czym korzystali wszyscy konsumenci). Ponieważ taki stan rzeczy nie podobał się nieudacznikom z tej branży, starali się wymusić pewne zmiany w prawodawstwie, co pięknie wykorzystał Rockefeller utrzymując w dalszym ciągu monopol (tworząc trust) ;)
Dopiero w 1911 doszło do podziału firmy.

Powtarzam po raz kolejny: a co z innymi firmami?
Na monopolu korzystali konsumenci?!
Wymyslasz nowe teorie w ekonomi?
To dlaczego mial tak zla opinie w spoleczenstwie i dopiero pod koniec zycia dzieki olbrzymim srodkom wydanym na cele publiczne troche opinia o nim sie poprawila?
Cos tutaj nie gra.
 

Zyxxyks

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
77
Punkty reakcji
12
Pamiętasz, jak pisałem o braku dyskusji z osobnikami Twojego pokroju – a wspólna forma komunikacji ogranicza się w sumie do wyjaśniania oczywistości?
Pamiętam jak się oburzałeś, a po raz kolejny ma to właśnie miejsce…

I znowu jak dziecku ;)

Monopol, to właściwie marzenie każdego przedsiębiorcy – opanowanie danego sektora rynku.
W normalnym ustroju, czyli kapitalistycznym jest to prawie niemożliwe (wolna konkurencja).
Prawie, ale…
Jedyna możliwość w ramach mechanizmów wolnego rynku zbliżenia się do tego stanu to podyktowanie maksymalnie niskiej ceny produktu (będącej wynikiem maksymalizacji kapitału i cięciu kosztów).
A to w pewnym okresie udało się Standard Oil – cena produktu spadła do fantastycznie niskiego poziomu – na czym oczywiście zyskiwali konsumenci.

Rozumiesz teraz jaka jest siła wolnego rynku? A co ustawodawcy w USA starali się spie..yć wprowadzając bzdurne regulacje (mniejsza z tym, czy pod wpływem łapówek, „kolesiostwa”, lub głupoty)…
 
S

serwor

Guest
Pamiętasz, jak pisałem o braku dyskusji z osobnikami Twojego pokroju – a wspólna forma komunikacji ogranicza się w sumie do wyjaśniania oczywistości?
Pamiętam jak się oburzałeś, a po raz kolejny ma to właśnie miejsce…

I znowu jak dziecku ;)

Monopol, to właściwie marzenie każdego przedsiębiorcy – opanowanie danego sektora rynku.
W normalnym ustroju, czyli kapitalistycznym jest to prawie niemożliwe (wolna konkurencja).
Prawie, ale…
Jedyna możliwość w ramach mechanizmów wolnego rynku zbliżenia się do tego stanu to podyktowanie maksymalnie niskiej ceny produktu (będącej wynikiem maksymalizacji kapitału i cięciu kosztów).
A to w pewnym okresie udało się Standard Oil – cena produktu spadła do fantastycznie niskiego poziomu – na czym oczywiście zyskiwali konsumenci.

Rozumiesz teraz jaka jest siła wolnego rynku? A co ustawodawcy w USA starali się spie..yć wprowadzając bzdurne regulacje (mniejsza z tym, czy pod wpływem łapówek, „kolesiostwa”, lub głupoty)…
No i braki w mysleniu,monopol przewaznie uzyskuje sie poprzez zanizaniu cen po to by wykosic mniejsze slabsze firmy ale przeciez nie robi sie to aby byc jakims filantropem?
Gdy juz wykosimy konkurencja kto nam przeszkodzi dyktowac ceny?
Wtedy juz nie ma nikogo kto nam bedzie w tym przeszkadzal.
Po prostu nie potrafisz myslec logicznie czlowieku!
Nie potrafisz podawac zrodel nic,jestes tuba Miszcza,nic od siebie ,zupelny brak samodzielnego myslenia!
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Zauważcie, że o bakteriach, o szczepionkach to media się prześcigały w informacjach, ale na temat zamieszek w Grecji to jak dzisiaj czytałem to tylko na Interii coś było. Władza / media jednak się boi, że to się wszystko poza Grecję rozleje...

A sytuacja w Grecji mnie nie dziwi - inny klimat, tam się żyje inaczej. Jak u nas by pół roku było słońce to też byśmy żyli bardziej z dnia na dzień, "wakacyjnie", nauczeni nic nie robić. Zresztą, i tak zarówno im jak i Hiszpanom kibicuję. Za kryzys odpowiedzialni są politycy i bankierzy więc to na nich powinna spaść odpowiedzialność i to oni powinni zostać rozliczeni, a nie przeciętny Kowalski. W kółko tylko się wmawia, że za mało ludzie pracują, że cieszą się lepszym zdrowiem więc można wydłużyć wiek emerytalny. Szczerze - tyle ile kradną największe szychy na świecie, starczyłoby pewnie, aby każdemu człowiekowi na ziemi żyło się choć trochę lepiej. Być może to ostatni zryw ludzi, potem w końcu ocenzurują Internet i skrzyknięcie się będzie mocno utrudnione...
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie przeczytałem dyskusji, bo chyba i tak odeszła od głównego wątku, podzielę się tylko refleksją.
Tak jest to typowa socjalistyczna rewolucja. Wiele razy pisałem skąd bierze się socjalizm. Socjalizm bierze się z chciwości i lenistwa. Grypa przyzwyczajonych do socjału leni stosuje przemoc w imię swoich przywilejów. Mają gdzieś, że potrzebne są reformy, bo inaczej czeka ich upadek w przepaść. Niech płącą inni. Tak więc Polska, gdzie emerytury często nie przekraczają 300 euro, będzie wysyłać kasę (formalnie pożyczka, ale tak na prawdę tylko głupi liczy, że zobaczymy te pieniądze) do Grecji, gdzie jakiś patafian płakał do kamery, że Papandreu chce mu obniżyć emeryturę do marnych 2000 euro. NA szczęście rząd się nie ugiął za co czerwona hołota zdemolowała miasto.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Taka kontynuacja. Dzisiaj tak z ciekawości czytałem najpopularniejsze portale informacyjne, oglądałem wiadomości w kontekście Grecji.

w portalach informacyjnych praktycznie cisza i brak jakichkolwiek zdjęć. w TVP w wiadomościach pokazane zamieszki, ale główny przekaz był taki, że demonstranci atakowali stojącą policję, tamci cierpliwie stali, no i oczywiście w tle jest to, że żyli ponad stan więc muszą zapłacić (problem w tym, że przeciętny Grek nie miał zielonego pojęcia o tym, że rząd pod stołem uprawia swoistą grę - ja nie wierzę w to, że ktoś nie widział ich machlojek, raczej wierzę w ukartowaną okazję do przejęcia majątku przez wielkich typu Goldman Sachs itd.).

No więc tak troszkę poszukałem. Filmik z dzisiaj (reporter twardziel):

Protestuje w Atenach 20-30 tys osób, pożary, wokół pełno gazu, strzały. Dlaczego media , przynajmniej polskie tego nie pokazują ? W Afryce pokazywali i mówili, że tam walczą o wolność, a tutaj już tak nie mówią ? Tutaj to są demonstranci, którzy "żyli ponad stan". Na onecie, wp ciężko o jakieś zdjęcie z demonstracji, a stolica kraju płonie.

Grecji_wrze_5324152.jpg

Grecji_wrze_5324175.jpg

Grecji_wrze_5324169.jpg

Grecji_wrze_5324256.jpg

Grecji_wrze_5324516.jpg

Grecji_wrze_5324494.jpg

Grecji_wrze_5324530.jpg

jedynie na Interii jest galeria pokazująca dramat jaki sie tam odbywa. Jak padły 2 osoby od Ecoli to piali nad tym cały tydzień i ogórki na każdym portalu były, a teraz ? Grecką pocztę ma przejąć niemiecka, inne państwowe firmy (gdzies czytałem, że akurat te co odnosza zyski :D ) też zostaną wykupione. Cała sprawa śmierdzi na kilometr. Powoli zaczynam trzymać kciuki za Greków bo ... coś tutaj jest nie tak.

Nie jestem w stanie zweryfikować informacji podanych tutaj: http://www.bibula.com/?p=39590 , napisanych przez : Tomasz Wróblewski
Dziennik Gazeta Prawna

np.
1 Zacznijmy od tego, że ratujemy nie Grecję, ale kilka europejskich banków i ich złe decyzje kupowania obligacji, o których wiedziano, że grecki rząd nie ma na nie pokrycia. Pierwsze 64 mld euro pomocy dla Grecji pójdzie wprost do niemieckich i francuskich banków. [Ja: może właśnie dlatego je kupiły ? ]

2 Pakiet ratunkowy fałszywie został nazwany ratunkowym. Grecji to nie uratuje. Jej zadłużenie jest bliskie dwuletnim obrotom finansowym kraju i nikt nawet się nie spodziewa, że długi kiedykolwiek zostaną spłacone. Płacimy za kilka miesięcy spokoju. [Ja: podczas, których pewnie rozkradną kraj [/i]]

3 Nieprawdziwe jest też twierdzenie, że za 145 mld euro kupimy sobię bezpieczną Europę. Bezpieczne będą banki, które pozbędą się złych obligacji. Ale raz przetartym szlakiem pójdą inne instytucje finansowe, chcąc się pozbyć zagrożonych obligacji Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Dlaczego nie – to fajny zarobek.

4 Żaden z banków, które posiadają zagrożone greckie obligacje, nie ubezpieczył się na wypadek spadku ich wartości. Mimo, a może właśnie bogatsze o doświadczenie poprzedniego kryzysu, nie zwiększyły rezerw akonto ewentualnych strat. Banki nauczyły się, że za wszystko zapłaci podatnik. Polska, zgłaszając swój akces do planu ratunkowego, będzie miała udział w sankcjonowaniu finansowej bezkarności.

10 Zadłużenie Polski do końca roku przekroczy 800 mld. Tempo wzrostu należy do najszybszych w Europie, a tempo reform do jednego z najwolniejszych. Mniejsza o to, że nie stać nas na pomaganie innym, gorzej, że promujemy groźny model przerzucania odpowiedzialności za błędne decyzje prywatnych banków na podatników.



Do czego zmierzam ? W dzisiejszych czasach bardzo ciężko odróżnić co jest walką o wolność (np. stan wojenny), a co nią nie jest bo media skutecznie potrafią wypaczyć wszystko. Nie ulega wątpliwości, że żyli ponad stan, ale dlaczego do więzienia nie wsadzić tych, którzy tak naprawde są temu winni ? Jestem przekonany, że bardzo szybko znaleziono by powiązania między "zainteresowanymi", a bankami.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Banki nie rządzą, to państwo wyznacza im poler do działania. To co wyczyniają banki jest w zgodzie z keynesistowska filozofią produkowania dobrobytu przez zadłużanie. Banki pożyczają pieniądze, które nie istnieją. Są tylko dwie możliwości. Fałszują pieniądze - popełniając przestępstwo. Państwo te puste pieniądze generuje ściśle kontrolując ten proces. Trzeba nie lada wyobraźni, aby nazywać ten proceder mechanizmami wolnego rynku.

To, kogo należy zaprowadzić do więzienia to druga sprawa. Cięcia są konieczne, a oni przeciwko tym cięciom właśnie protestują.Inna sprawa, że wyszło jakim idiotyzmem jest idea wspólnej waluty dla kilku państw. Kłopoty Grecji to kłopoty wszystkich państw strefy, więc można Grekom powiedzieć :moglibyście sobie decydować sami o swoim kraju, gdybyście mieli swoją walutę" i to by była racja.
 

chiantic

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
1
No dobrze, a co w takiej sytuacji wg Was pomogłoby Grecji? Myślę o długofalowej strategii, a nie pożyczce żeby mieć ich szybko z głowy. co zaszwankowało w ich systemie?
 
S

serwor

Guest
Nie przeczytałem dyskusji, bo chyba i tak odeszła od głównego wątku, podzielę się tylko refleksją.
Tak jest to typowa socjalistyczna rewolucja. Wiele razy pisałem skąd bierze się socjalizm. Socjalizm bierze się z chciwości i lenistwa. Grypa przyzwyczajonych do socjału leni stosuje przemoc w imię swoich przywilejów. Mają gdzieś, że potrzebne są reformy, bo inaczej czeka ich upadek w przepaść. Niech płącą inni. Tak więc Polska, gdzie emerytury często nie przekraczają 300 euro, będzie wysyłać kasę (formalnie pożyczka, ale tak na prawdę tylko głupi liczy, że zobaczymy te pieniądze) do Grecji, gdzie jakiś patafian płakał do kamery, że Papandreu chce mu obniżyć emeryturę do marnych 2000 euro. NA szczęście rząd się nie ugiął za co czerwona hołota zdemolowała miasto.
No gratulacje Lobo,po pierwsze nie wiesz ze telewizja klamie? W polsce jak poszukasz to tez znajdziesz emerytow ktorzy maja 5000 emerytury. Znalezli jakiegos goscia ktory to powiedzial i puscili a dziesiatki innych skasowali bo nie byly po lini redakcji.
Pieniadze z europy pojda nie do Grekow tylko do bankow prywatnych ktore sponsorowaly Grecje od lat.
A wiec mamy kapitalizm dla ludzi a socjalizm dla bankow!
A holote to szukaj gdzies indziej ,ogolnie kutury troche, podobno jestes z takiej inteligenckiej rodziny?!
A tutaj sloma z butow ci wychodzi.
Grecy walcza za cala europe,walcza o to by banki nie rzadzily nami ,to nie wina ludzi ze rzadzaca inteligencja oszukiwala wszystkich,ze nie potrafili sciagac podatkow.
A tak przy okazji to kolibry przeciez chwala ludzi za machlojki z podatkami,patrzcie sie jak koncza ci co podatkow nie placa.

W Grecji podatkow prawie nikt nie placil,placili tylko pracownicy panstwowych firm bo tam nie mozna bylo oszukiwac.

No dobrze, a co w takiej sytuacji wg Was pomogłoby Grecji? Myślę o długofalowej strategii, a nie pożyczce żeby mieć ich szybko z głowy. co zaszwankowało w ich systemie?

Nic nie trzeba robic,wystarczy ze Grecja oglosi bankructwo,banki prywatne z Niemiec i Francji straca miliardy euro a Grecja bedzie czysta.
Nie beda musieli splacac pozyczek wiec pieniedzy z podatkow bedzie full,pod warunkiem ze w koncu zaczna placic te podatki,ale jesli nie bedzie nowych kredytow to beda musieli.

Ale Niemcy i Francja chca aby to europa splacila im Greckie pozyczki.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Wybacz, ale nazwanie osobników podpalających samochody, okładających policjantów i wybijających szyby hołotą mieści się w normach językowych.
Może jeszcze napisz, że Grecy umierają z głodu. Otóż, gdyby umierali jak w Korei Płn, to siedzieli by cicho. Tak to już bywa. Oni się buntują bo są nauczeni postawy roszczeniowej. Państwo ma im zapewnić wszystko, oni nie muszą nic. Problem w tym, że tak się nie da, i po jakimś czasie przychodzi rozczarowanie.
Ta pomoc to ratowanie waluty Euro dlatego otrzymają je banki. Z jakiej przyczyny mielibyśmy pomagać Grekom. Standard życia nie odbiega tam od reszty Europy. Francuzi też borykają się z kryzysem, który widocznie obniżył jakoś życia, ale nie jest to powód, aby wysyłać im pomoc humanitarną. Jeśli już to niech Tusk wyśle ten miliard do Somalii, no chyba, że ten pan w niebieskiej dżokejce i ten drugi w białym kapeluszu, mają nie mięsień piwny, jak mi się wydaje, a opuchliznę głodową. Skoro tak to przepraszam.

Skoro trzeba spłacić banki, niech spłacają je państwa które walutę Euro sobie przyjęły. My interesu w tym żadnego nie mamy. A przede wszystkim niech to robią Grecy.
Co do bankructwa, to oczywiście najlepsze wyjście. Tylko, że bankructwo oznacza, że nie funkcjonują państwowe szkoły, szpitale, poczta, wszyscy urzędnicy wylatują na bruk, łącznie z wojskiem i policją. Oświadczenie, nie będziemy spłacać pożyczek nie jest bankructwem tylko nowym sposobem skoku na kasę. To tak jakbym pożyczył od Ciebie tysiąc złotych i za miesiąc oświadczył że Ci nie oddam, bo zbankrutowałem kupując telewizor. Oni mają jeszcze poczucie krzywdy. Przecież telewizora nie oddam, bo jest mi niezbędny. Co to obchodzi ich wierzycieli i co to obchodzi ich żyrantów? Dziwisz się Niemcom i Francji, że chcą takiego zachowania Grecji uniknąć.
Polskę zresztą też to czeka w najbliższym czasie. Ale nikt się tym nie przejmuje. Zadłużajmy się na całego, potem będzie dobre rozwiązanie w postaci bankructwa. No, ale armii urzędników, socjału i różnistych programów społecznych nie można oddać, nawet jak nie ma się ich z czego opłacać.
 
S

serwor

Guest
Z jakiej przyczyny mielibyśmy pomagać Grekom

Z żadnej i ci co protestuja nie chca tej pomocy,zreszta jak pisalem to nie pomoc dla Grecji tylko dla bankow prywatnych.
Prywatne banki z chciwosci dawaly pieniadze wiec niech padaja,albo ich panstwa niech je przejma i znacjonalizuja,w koncu nawet Pinochet musial nacjonalizowac banki.

. Tylko, że bankructwo oznacza, że nie funkcjonują państwowe szkoły, szpitale, poczta, wszyscy urzędnicy wylatują na bruk, łącznie z wojskiem i policją.

Nieprawda,to tylko oznacza ze panstwo nie uznaje dlugow i nie bedzie ich splacac,co najwyzej banki moga przejac jakies statki greckie[panstwe] ktore zawina gdzies do portow wierzycieli.
Tutaj chodzi po prostu o banki ,politycy teraz juz nie rzadza,rzadza wielkie miedzynarodowe banki i firmy i one nie chca miec strat.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Z żadnej i ci co protestuja nie chca tej pomocy,zreszta jak pisalem to nie pomoc dla Grecji tylko dla bankow prywatnych.
Prywatne banki z chciwosci dawaly pieniadze wiec niech padaja,albo ich panstwa niech je przejma i znacjonalizuja,w koncu nawet Pinochet musial nacjonalizowac banki.



Nieprawda,to tylko oznacza ze panstwo nie uznaje dlugow i nie bedzie ich splacac,co najwyzej banki moga przejac jakies statki greckie[panstwe] ktore zawina gdzies do portow wierzycieli.
Tutaj chodzi po prostu o banki ,politycy teraz juz nie rzadza,rzadza wielkie miedzynarodowe banki i firmy i one nie chca miec strat.
Widzę, że nie przeczytałeś mojego postu. Wiem jakie oni "bankructwo" chcą przeprowadzić, natomiast jest różnica między bankructwem i złodziejstwem. To co opisujesz to złodziejstwo. Długi się spłaca, słowa się dotrzymuje, nie tyka się cudzego. Wiem, że z punktu widzenia ideologii lewicowej, to nie jest oczywiste i dlatego też żaden przyzwoity człowiek ideologii lewicowej nie wyznaje.

Winny ten kto dał pieniądze, a nie ten kto nie ma zamiaru spłacać? Litości. Ratuj się człowieku, bo lewizna mocno już nasiąkła do Twej mózgownicy.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lobo,

zgadzam się z Tobą w ocenie przyczyn greckiej "katastrofy". Ale powiedz, ktoś zmuszał Greków do przyjęcia Euro? Wciskano im je na siłę?
Wręcz przeciwnie, musieli się mocno "postarać", czyli zafałszować dane o stanie finansów i gospodarki, by do strefy Euro wejść.

Dlaczego chcieli? By niemieckie banki za bezcen wykupiły ich majątek? :mruga:
Nie!!! Bo europejska waluta zapewniła im dekadę życia nad stan!
Bo dostawali pożyczki z "niemieckim" czy "francuskim" ratingiem. Gdyby pozostali przy drachmie, zobaczyliby tę kasę jak świnia niebo. Bo hotelarze i restauratorzy zarabiali wielokrotnie więcej niż przed Euro!

To nie Euro jest problemem, tylko chciwość i głupota!
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To, że Grecja oszukiwała nie oznacza, że sam pomysł euro jest szczęśliwym pomysłem. Unia walutowa bardzo ogranicza suwerenność, Niemcy mają po prostu prawo od nich teraz wymagać pewnych zachowań, ponieważ jadą na tym samym wózku, tak samo będą miały prawo wtrącać się do naszych spraw, kiedy i my euro przyjmiemy. To tego taki duży system w cale nie jest bardziej stabilny, a odwrotnie.

To że Grecy sami są sobie winni, to przecież pisałem. Powinni protestować, kiedy ich rząd przyjmował euro i brał pożyczki nie do spłacenia (tak jak obecnie nasz). A oni protestowali odwrotnie, kiedy były plany oszczędnościowe, próby zamknięcia budżetu, ratowania sytuacji kiedy był jeszcze czas.
 
S

serwor

Guest
To, że Grecja oszukiwała nie oznacza, że sam pomysł euro jest szczęśliwym pomysłem. Unia walutowa bardzo ogranicza suwerenność, Niemcy mają po prostu prawo od nich teraz wymagać pewnych zachowań, ponieważ jadą na tym samym wózku, tak samo będą miały prawo wtrącać się do naszych spraw, kiedy i my euro przyjmiemy. To tego taki duży system w cale nie jest bardziej stabilny, a odwrotnie.

To że Grecy sami są sobie winni, to przecież pisałem. Powinni protestować, kiedy ich rząd przyjmował euro i brał pożyczki nie do spłacenia (tak jak obecnie nasz). A oni protestowali odwrotnie, kiedy były plany oszczędnościowe, próby zamknięcia budżetu, ratowania sytuacji kiedy był jeszcze czas.

Banki moga sobie rzadac ale dlaczego to Unia ma na to dawac?
Przeciez Unia ma dawac kredyty Grecji na splate dlugu zaciagnietego w prywatnych bankach ,a oczywiste jest ze Grecja nigdy nie splaci tych dlugow.
Wiec wychodzi na to ze my obywatele panstw Uni oddamy dlug Grecki bankom prywatnym a Grecja nigdy nie odda tych pozyczek unijnych,podejrzewam ze wlasnie taki jest plan.
Za jakis czas Unia umoze wiekszosc dlugow a prywatne banki ktore sponsorowaly bankruta dostana pieniadze z powrotem.
Ja uwazam ze jesli ktos pozyczal komus o kim wszyscy wiedzieli od lat ze ma problemy to bank niech teraz sam sie martwi o splate lub bankrutuje,czy ja socjalista mam, cie uczyc liberalizmu?!

A oni protestowali odwrotnie, kiedy były plany oszczędnościowe, próby zamknięcia budżetu, ratowania sytuacji kiedy był jeszcze czas.
Poczytaj sobie waszego Rybinskiego ,nawet on liberal jest zdania ze Grecja nie ma szans na splate dlugow i ze te wszystkie oszczednosci nie maja sensu,pogorsza tylko dalej sytuacje bo sprawie ze kryzys sie poglebi.

I ze to wszystko po to zeby pomoc bankom,nie Grecji ktora i tak musi zbankrutowac,chodzi tylko zeby wtedy banki mialy juz swoja forse ktora dostana z pozyczek unijnych dla Grecji.
Typowy socjalizm dla bankow ,kapitalizm dla reszty.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Więc niech Grecy zbudują sobie jeszcze nowy stadion narodowy droższy od naszego (jeśli to możliwe, księga Guinnessa czeka) i uczczą bankructwo wielkim koncertem za seki tysięcy euro. W końcu oszczędności nie mają sensu, Sens ma filozofia rozdawnictwa, oraz szczytne socjalistyczne hasła: "jak masz coś przeciwko mojemu opierdzielaniu się za cudze pieniądze - to w ryja"
Dzięki za lekcje liberalizmu, nie słyszałem dotąd o takim liberalizmie, który usprawiedliwia nie spłacanie pożyczek, ale pewnie dlatego, że czytywałem klasyków liberalizmu ( i to większych niż Rybiński), a nie socjalizmu.
W sumie nie mój cyrk, nie moje małpy, no może po za tym, że pewien pan, którego imienia nie wymienię, (jeden student w moim rodzinnym mieście wymienił i prokuratura żąda trzy lata kicia za obrażenie jego organu czy cuś...) wysłał tam miliard PLN - również moich PLN. Ten pan podaje się za liberała, więc teraz sądzę, że czyta tych samych klasyków liberalizmu co Ty. Tak po za tym, mam do zauważenia jedno. Ci ludzie nie wyszli na ulice celem popierania jakiejś mądrej polityki, a w naiwnej wierze, że da się utrzymać absurd życia na kredyt w nieskończoność, czy za pożyczone, czy za ukradzione to już nie ma znaczenia dla nich. Twoja ekscytacja nie ma żadnego sensu, gdyż w tym ruchu nie ma nic konstruktywnego. Socjalizm już istniał w dziesiątkach odmian, i będzie istniał, dopóki ludzie będą chcieli konsumować więcej niż pracować nihil novi sub sole. Jeśli dalej wierzysz, że socjalizm to bunt głodnych i taka jest jego geneza, to popatrz na brzuszki Greków,
Co do banków, rządów, beneficjentów socjału, to wszyscy oni są po jednych pieniądzach tylko gdzie ty w tym wszystkim widzisz wolny rynek, czyli po prostu normalność?
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Hyhy, teraz Włosi są na tapecie i ich "czarny poniedziałek" na giełdzie w Mediolanie. Nie umiem tego zweryfikować, ale czytałem taki komentarz, że to jest zwyczajna zemsta środowisk finansowych za próbę wprowadzenia kontroli / nadzoru nad instrumentami CDS (Credit Default Swap) czyli tak naprawde wałkami, w których agencja ratingowa z sufitu szacuje ryzyko transakcji (czyli, że dłużnik nie będzie w stanie spłacić zobowiązań) - nie odpowiada przed nikim i niczym. I na tej bazie potem w taki źle oszacowany instrument pewne instytucje moga , bądź nie (jak np. rekomendacja za niska) kupować dany instrument. Środowiska finansowe sprzedały w cholere masę akcji, obligacji i tym samym zatrzęsły giełdą tak, że notowania niektórych spółek poleciały na łeb na szyję...

Oj dopóki ktoś nie zrobi z tym porządku to będzie taka rzeźnia non stop. Środowiska finansowe nie powstrzymają się przed niczym - dla iluśtam milionów dolarów zarobionych, spokojnie i bezproblemowo mogą pare milionow ludzi wpędzieć w tarapaty. takie czasy...
 
Status
Zamknięty.
Do góry