restauracje w Krakowie

pis en lof

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2010
Posty
244
Punkty reakcji
0
jakie znacie dobre restauracje w Krakowie?
najlepiej takie w okolicach rynku.
Czasami nachodzi mnie ochota na takie luksusowe szaleństwo a za bardzo nie wiem gdzie pójść.
Jakie są wasze typy? kuchnia dowolna :)
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
Hm, co ci mogę doradzić... może Scandale Royal na Szczepańskim.
Ciekawe mają menu, do tego wystrój też niczego sobie.
Możesz udac się tam zarówno na randkę jak i po prostu zwyczajny obiad.
 

safarigirl

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Temat rzeka jeśli chodzi o Kraków :) Mam z tysiąc takich miejsc i to nie tylko w okolicach Rynku. Właśnie z Rynkiem to jest tak, że samemu można szybko obczaić co się dzieje. Na Kazimierzu proponuję udać się do Love Krowe jest tam mega sympatyczna atmosfera. Ostatnio dowiedziałam się o ciekawym miejscu, które co prawda położone jest pod Krakowem, koło Zabierzowa, ale brzmi bardzo interesująco, więc może warto się tam wybrać. Nazywa się to Krakowskie Przedmieście i można sobie tam organizować grille na dowolną ilość osób o dowolnej porze dnia i nocy. Jest tam oczko wodne :)
 

Felicia

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Temat rzeka jeśli chodzi o Kraków :) Mam z tysiąc takich miejsc i to nie tylko w okolicach Rynku. Właśnie z Rynkiem to jest tak, że samemu można szybko obczaić co się dzieje. Na Kazimierzu proponuję udać się do Love Krowe jest tam mega sympatyczna atmosfera. Ostatnio dowiedziałam się o ciekawym miejscu, które co prawda położone jest pod Krakowem, koło Zabierzowa, ale brzmi bardzo interesująco, więc może warto się tam wybrać. Nazywa się to Krakowskie Przedmieście i można sobie tam organizować grille na dowolną ilość osób o dowolnej porze dnia i nocy. Jest tam oczko wodne :)

Miałam ostatnio okazję zjeść kolację w dwóch restauracjach. Obie na Kazimierzu, jedną polecam, drugiej nie.
Wizyta w restauracji Avokado na Bożego Ciała okazała się klapą. Zamówiliśmy sałatkę, na którą mieliśmy bony. Już na wstępie okazało się, że cena na bonach różniła się od ceny w restauracji, przepłaciliśmy. Sałata stanowiąca bazę naszego dania okazała się brudna i nie pierwszej świeżości. Skutecznie nam to zepsuło nastrój.
Znacznie lepiej było w japońskiej restauracji przy Placu Nowym. Jedzenie smaczne, wyborne wino śliwkowe, miła obsługa.
 
C

compton_style

Guest
Jak ktoś szuka w Krakowie taniego i dobrego jedzenia, to polecam "U Romana", jedna z filii jest na św. Tomasza. Naprawdę smaczne jedzenie, miła obsługa, wystrój taki bardziej zwyczajny, ale znaleźć na rynku obiad za 10 złotych, tak jak u nich, to jest prawie niemożliwe.
 
B

bone1906

Guest
Też słyszałem o tym "U Romana", podobno jest nie tylko na św. Tomasza, ale w trzech innych miejscach. Jedzenie całkiem niezłe mają podobno, masz rację, na rynku taniej to chyba tylko w jakiejś budzie z kebabem (ale wiadomo, jakie kebaby są)
 

Beatak29

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kotleciki jagnięce w sosie z nalewki orzechowej z ziemniaczkami po staropolsku brzmi smacznie ? Zawsze jak jestem na rynku w Krakowie muszę to zjeść nieważne czy sam czy ze znajomymi. Moim zdaniem to powinien być jeden ze skarbów kulinarnych miasta Kraka. Mało tego podane w sukiennicach w lokalu który się nazywa Noworloski. Super sprawa polecam.
 

Gosia31

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
To jak robimy polecenia restauracji tutaj i proponujemy jakieś dania, to może podawajcie też przedziały cenowe za obiad (np. danie ok 50 zł) aby nie było później rozczarowania, że się wchodzi a tam zupa po 60 zl... ;-) Bedzie prościej się zdecydować i wybrać polecenie....
 

Romek111

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
1
Ja osobiście polecam restauracje Taco na ul. Pijarskiej.
Dobry i syty obiad w cenie 45 zł (zupa z mięsem i fasolą + np. buritto).
Można się najeść a i miejsca dla każdego wystarczy bo resturacja to labirynt korytarzy....
 

Izabela-P

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Trafiłam ostatnio na bardzo ciekawy portal internetowy, dzięki ktoremu odkryjesz naprawdę ciekawe nowe miejsca i przeczytasz co inni o nich sądzą. Oceniony już jest chyba każdy lokal w Krakowie, także sami możecie dodać recenzję :) Polecam więc tam szukać restauracji, przy okazji dowiecie się co o nich sądzą inni, a także o aktualnych promocjach!!!! -> http://dood.pl
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Kolega prosił o rekomendacje dobrego i wcale nie taniego miejsca. Pisze, że czasem chciałby zaszaleć.

Ja polecam restauracje GLOBE w hotelu Hilton Garden Inn. Międzynarodowe MENU oraz oferta drinków powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia :) Wystrój również piękny!
206472_205522146133984_170097243009808_728822_2116643_n.jpg

195985_205521542800711_170097243009808_728808_5628531_n.jpg

208692_205522026133996_170097243009808_728819_7733606_n.jpg


Polecam, bo zdarzają się również okazjonalne święta, jak Dzień Marchewki czy Dzień Czekolady. Wtedy można trafić na fajne oferty!
 
C

compton_style

Guest
Przyjemnie jest także w Scandale Royal na placu Szczepańskim, ładny wystrój w środku, miła obsługa, całkiem dobre jedzenie. Byłem tam dwa razy i jestem zadowolony.
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wróciłam niedawno z Włoch gdzie jadlam przepyszne krewetki, chyba najlepsze krewetki na świecie, duże, dorodne, pysznie pachnące i świetnie usmażone i przyprawione. Wróciłam do Polski i poszłam do Le Scandale (skoro tak polecacie) i zamówiłam sobie porcje krewetek żeby wspomnieć smak wakacji i... ku mojemu zaskoczeniu -zaserwowano mi tam krewetki zbliżone w smaku do tych we Włoszech. Miłe zaskoczenie bardzo. Jednak w Polsce tez się da!
 

mentliczek

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Co do kuchni włoskiej to ja polecam Metropolitanę przy rondzie mogilskim. Mają dość spory wybór dań z makaronem oraz pizzę - naprawdę dobrą.
Do tego fajne miejsce żeby sobie posiedzieć ze znajomymi, mimo bliskości Ueku nie ma rozwydrzonych studentów, można tam spotkać kulturalnych, sympatycznych ludzi.
Miejsce sprawdza się też na rodzinne czy firmowe uroczystości - pierwszy raz byłam tam właśnie na Wigili firmowej.
 

AntekP

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kolega prosił o rekomendacje dobrego i wcale nie taniego miejsca. Pisze, że czasem chciałby zaszaleć.

Ja polecam restauracje GLOBE w hotelu Hilton Garden Inn. Międzynarodowe MENU oraz oferta drinków powinna zaspokoić nawet najbardziej wymagające podniebienia
smile.gif
Wystrój również piękny!
206472_205522146133984_170097243009808_728822_2116643_n.jpg

195985_205521542800711_170097243009808_728808_5628531_n.jpg

208692_205522026133996_170097243009808_728819_7733606_n.jpg


Polecam, bo zdarzają się również okazjonalne święta, jak Dzień Marchewki czy Dzień Czekolady. Wtedy można trafić na fajne oferty!

A te zdjęcia to komórką robione? ;)
 

AntekP

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Polecam restaurację Ceska Chodba na Zwierzynieckiej. Mają bardzo dobre jedzenie i w ogóle jakoś tak przyjemnie tam jest. Ceny dań głównych 20-40 zł.
 
Z

zypek84

Guest
W Krakowie ciężko tanio i dobrze zjeść. Ostatnio trochę zwiedzałem. Tanio i dobrze zjadłem np. w Katowicach, w Party Pizza, ale w Krakowie pod tym względem była straszna lipa ;/
W sumie to bardzo dziwne - niby duże miasto, ale tanie jedzenie również powinni posiadać.
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o Scandale Royale, to chce dodać, że restauracja ta ma rabat w ramach Karty na Plus- stale 10% a za pierwszym razem dla 2 osób 50%... też się liczy, prawda?
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Alterego na Floriańskiej - obiad za 12-14zł, czasami mają promocje, ewentualnie jak lubisz kuchnie wegetariańską to polecam GreenWay na Mikołajskiej. Z takich innych restauracji to jeszcze jest Bordo na Brackiej bodajrze i na przeciwko tego Bordo też jest dosyć tania restauracja ale nie pamiętam nazwy:)
 
Do góry