restauracje w Krakowie

Max877

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chochołowy Dwór - smacznie, miło i w przystępnej cenie
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Jeśli chodzi o restaurację która łączy różne kuchnie, to moim odkrycie ostatnio jest Vanilla Sky, która mieście się na samej górze w Hotelu Niebieski. Roztacza się z niej przepiękny widok na Salwator. Mnie zwabili kuchnią dalekowschodnią, a konkretnie daniem Bami Goreng z kurczakiem, grzybami Mung, pędami bambusa i makaronem smażonym po indonezyjsku Niebiańskie, kulinarne przeżycie. Warto tam się wybrać w weekend bo odbywają się darmowe koncerty fortepianowe
smile.png
 

klaraa1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Szczerze mówiąc zawsze jak myślę o egzotycznej kuchni mam pewne obawy. Powiedz mi czy ta kuchnia dalekowschodnia jest sprawdzona?
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
jeśli masz obawy do kuchni egzotycznej to zwyczajnie jej nie jedz. Wiesz ja lubię próbować nowych rzeczy, ale nic wbrew sobie. Poza tym wiesz ja myślę, że nie masz się czego bać, bo nie jest taka straszna. A jeśli chodzi o moje ulubione miejsca, gdzie można dobrze zjeść, to lubię bardzo Wanilla Sky na Salwatorze. Świetne jedzenie i fantatyczna atmosfera.
 
D

dorota353

Guest
Ja byłam ostatnio w restauracji przy ul. Św. Filipa 25 - Królestwo Pierożka. Tak się objadłam, że nie mogłam stamtąd wyjść. Pycha pierogi! Szczególnie przypadły mi do gustu z wiśnią i makiem :)
 

Kinia31

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jak mowa o pierogach, to bardzo smaczny półmisek serwuja w Chochołowym D., dorota 353 - kosztowałas?
 
I

impresja_switu

Guest
w Krakowie nie ma większego problemu z tym, żeby wybrać jakiś fajny lokal, ale muszę przyznać ostatnio przekonałam się, że bardzo dobrze można zjeść i miło spędzić czas w Dominium. Moim zdaniem naprawdę warto się tam wybrać.
 

KarolinaAdamek

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Każdemu, kto ma ochotę zarazem poczuć klimat Krakowa i odpocząć od zgiełku miasta polecam wspominaną już w tym wątku Augustę. To bardzo interesujące miejsce. Łaczy w sobie solidną restaurację (bogate i smaczne menu) i barkę, która nieodłacznie kojarzy mi się z wypoczynkiem nad Wisłą i tym miastem.
W sktórcie - polecam i nie opowiadam więcej, bo każdy sam musi to zoaczyć i poczuć :)
 
S

sigurr

Guest
dobra jest indyjska restuaracja na rynku, niedaleko Sławkowskiej, nazwy nie pamiętam :p I jeszcze pysznie i pięknie jest w iSardi też na Sławkowskiej.
 

tomeek1410

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Polecam Miód i Wino, (ich stronka, bo organizują różne przyjęcia okolicznościowe miodiwino(dot)pl. Bardzo klimatyczne miejsce i dobre jedzenie. Drewniane stoły, metalowe okucia, broń wisi na ścianach tak więc można się wczuć a dodatkowo obsługa jest ubrana "tematycznie" :)
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
na pewno zależy dużo do naszych upodobań, że będziemy dane miejsce uważać za najlepsze. Ja bardzo lubię dobrze zjeść, ale też cenię sobie spokój i miłą atmosferę dlatego dla mnie najlepszą restauracją jest wspominana Vanilla Sky.
 

Wormsik

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Pod Krakowem - Chochołowy Dwór, kuchnia włoska i nie tylko.
Fajne miejsce, jedzenie dobre. Warto spróbować żeberek.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Polecam Indus Tandoor, restaurację indyjską. Kurczak curry przepyszny ^_^
 

SmartMenuCard

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Już niebawem premierę będzie miała innowacyjna aplikacja, która m.in. ułatwia wyszukiwanie restauracji oraz prezentuje tylko obiektywne oceny restauracji, ponieważ dania mogą oceniać wyłącznie osoby, które je wcześniej zamówiły. Mamy nadzieję, że wszystkim zainteresowanym ułatwi ona wybór spośród setek tysięcy restauracji. Co więcej - dzięki aplikacji SmartMenuCard będzie można oglądnąć szczegółowe menu oraz poznać ceny dań jeszcze zanim wejdziemy do restauracji :)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia profilu SmartMenuCard na Facebooku.
 

MalwinaRyka

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Cześć. Byliście może w restauracji Zensushi.pl ?? Ja byłam i jestem zachwycona. Jadłam takie dania, które nie są dostępne w zwykłych knajpach. Np. pochodzące z Azji, Francji, Ameryki. Coś wspaniałego. Oczywiście najbardziej smakowało mi sushi, które przygotowane było ze świeżych produktów. Wszystko idealnie do siebie tam pasuje, wystrój, klimat...nawet obsługa zadziwiająco miła. Jeśli chcecie dobrze zjeść to musicie się tam wybrać. Ja byłam na Podgórzu koło Drukarni, ale wiem, że są dwie restauracje.
 

bartoszeczka

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej! A jadł ktoś Was może w Zlata Ulicka na Mostowej? Byłam tam raz z koleżankami i bardzo nam smakowało tamtejsze jedzenie. Karta jest idealna, nie za duża nie za mała z fajnym wyborem czeskiego jedzenia, o którym w sumie nie wiedziałam, że jest tak rózne i tak może łączyć smaki. Widać wpływy wielu krajów, łączenie słodyczy ze słonością, marynowanie mięs w alkoholu itd. w sumie to dla każdego coś dobrego. Jest oczywiście czeski klasyk - ser wyprażany. Do tego świetna obsługa i ceny, które nie są zabójcze a porcje nie są z rodzaju tych podawanych w eksluzywynch restauracjach wiec po obiedzie wyjdziecie syci ;) a nie będziecie szukać kebabowni. Zatem jak ktoś jeszcze nie był to gorąco polecam Zlatą Ulickę, spróbujcie sami i dajcie znać czy wam też smakowało!
 

Daria34

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja znam fajną restauracje w Krakowie gdzie można zjeść dobrą kuchnię azjatycką. Jak jestem u siostry to w Mekognu często bywam ze znajomymi albo do domu zamawiamy jedzenie. Smacznego mają łososia a la Mekong na gorącym półmisku :eek:k:
 

asia9040

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
katowice city :P
mogę polecić mekong przy ulicy Wadowicka 8g. Byłam wczoraj i zostałam mile zaskoczona. Dawno nie spotkałam się z tak miłą obsługą. Jedzenie smaczne i pięknie podane.
 
Do góry