Republika

Crisálida

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
Tam...
Co sądzicie o zespole Republika? Szkoda, że już nie grają... Szkoda, że nie ma już wśród nas Grzegorza... [*] Piosenka ‘odchodząc’ jest po prostu wspaniała! Wszystkie są boskie! Jestem ciekawa czy na tym forum będzie dużo fanów Republiki i Grześka... Pozdrawiam :) .
 

smalec17

Księciunio Tomasz! :o)
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
828
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Breslau
Śmierć na pięć, mamona, kombinat, paryż moskwa... i wiele wiele innych. Uwielbiam Republikę. Grzegorz [*] Gdyby można było cofnąć czas.

Od zawsze była w moim domu.. tak jak Obywatel G.C ;)
 

ReDi

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
,że znowu ?
Republika...oj bardzo dużo ich słuchałem. Oczywiście teraz też ich słucham, w słuchawkach leci "biała flaga" :lol:.

Pozdrawiam,
ReDi.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Klasyka wg. mnie, 'inne' brzmienie, cudowny wokal i to coś. Bardzo lubię.
 

iluvromance

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
141
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Radomsko
Hmm moja mama kiedys tego namietnie sluchala (wlasciwie slucha do dzisiaj :D) a ja nie podzielałam jej zdania. Ale wlasnie ostatnio posluchalam i... przestalam jej sie dziwić :lol: Utwory mają świetne.
 

Bacalava

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2008
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Bardzo żałuję, że poznałam twórczość Ciechowskiego i Republikę dopiero w zeszłym roku. Teraz wciąż mi gra, jeśli nie w słuchawkach, to w myślach. Muzyka fantastyczna, teksty nieziemskie. Ktoś kiedyś powiedział, że każda nowa płyta Ciechowskiego to jakby nowy tomik wierszy wydany za plecami literatów - bardzo się z tym zgadzam.

Ulubione utwory? Prawie wszystkie!
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Tydzień temu poświęcony był program na tvp2 (koncert) "Pejzaż bez Ciebie" (czy 'dla Ciebie' nie pamiętam) i były różne interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego. Po raz kolejny było cudownie usłyszeć jego utwory, pomimo tego, że mogę sobie włączyć płytę. Jakieś takie wzruszenie, że jednak ludzie pamiętają.
 

BedziePoMojemu

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Dziura w centrum Polski
W dzisiejszym świecie brakuje takich zespołów. A szkoda. Jednak pocieszeniem jest to, iż pamięta się twórczość wielkich artystów. Przykład?
Bodajże 2 czy 3 lata temu w moim mieście zorganizowano warsztaty muzyczne, po których uczestnicy robili występ uliczny. Tematem były piosenki Republiki. To było coś. Młodzież była tak zaangażowana, przekazali mnóstwo emocji. Na długo zapadło mi to w pamięć.

Ulubione piosenki.

Nie pytaj o Polskę
Sexy doll
 

spy86

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
w różnych miejscach świata
szkoda ze juz nie graja mogloby powstac jeszcze sporo sielankowych numerow... Jak dla mnie Republika bedzie sie zawsze kojarzyc ze sztandarowym numerem "MAMONA"
 

aikonosscire

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WarSaw
Republika... Mam z tym zespołem związane bardzo przyjemne wspomnienia. Dobre do odpoczęcia od thrashu. Mam całą dyskografię, a najbardziej podobają mi się płyty: Nowe sytuacje (1983), Nieustanne tango (1984) i Republika marzeń (1995). Według mnie jeden z najważniejszych rockowych zespołów Polskich z lat '80.
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No do republiki i do obywatela G.C będę miał zawsze wielki szacunek bo naprawdę nagrywali ono genialną muzykę jaką teraz w Polsce małokto gra a szkoda bo byli oni super :)
 

hiszpanic

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Najważniejszy polski zespół rockowy! Grzegorz był geniuszem - Obywatela GC doceniali nie tylko Polacy. To była wielka osobowość, postać! Wielka strata, że odszedł nie wykorzystując wszystkich swoich pomysłów twórczych...

Ostatnio muzycy z składu Republiki grali na 20 lecie czerwca 89r. w Wawie, razem z Tomkiem Lipińskim (Lipą) na wokalu...
 

rokin

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kościan
Republika to dla mnie jeden z ważniejszych zespołów jakich słucham. Ciechowski był wielkim człowiekiem. Słuchajac Republiki zastanawia mnie jedno... Są tacy którzy o zespole czy o Ciechowskim nie słyszeli... Ale cóż, o Feelu volens nolens każdy słyszał. IMO lekka paranoja. Co się stało z polską muzyką?

dla mnie osobistym mistrzostwem jest 'nie pytaj o Polskę' w wersji unplugged.
 
Do góry