Relanium

BeatBoxPL

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
4
Wiek
28
Miasto
Malbork
Relanium przepisywany przez lekarzy na nerwice w brew pozorom jest bardzo uzalezniający mimo znacznej ulgi juz po pierwszej tabletce nawet po 2 tygodniach zażywania nie mozna sie z nim rozstac.
Jest to lek na recepte więc lepiej nei brać go zbyt często gdyz nie zawsze nam go lekarz przepisze (chyba że nie za darmo :D)
oSobiscie odradzam zazywanie tego leko nawet po zaleceniach lekarza są o wiele lepsze i mnie uzalezniające
Zresztą wszystko zalezy od silnej woli. Pozdrawiam
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Tylko, że propanolol nie jest anksjolitykiem, działa jedynie obwodowo, blokując wpływ adrenaliny i noradrenaliny na serce. Niestety wszystkie benzodiazepiny mają większy lub mniejszy potencjał uzależniający, ale faktycznie diazepam jest jedną z najbardziej uzależniających benzodiazepin.

Moja matka dostała z przepisu lekarza oxazepam po śmierci jej ojca, tutaj potencjał uzależniający jest znikomy, ale i działanie uspokajające jest dużo słabsze niż w przypadku diazepamu.
 

BeatBoxPL

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
4
Wiek
28
Miasto
Malbork
Dokładnie chociaż propranolol nie uzaleznia bardziej jedynie pomaga lecz nie na długi okres z kolei inne pomoga na dluzej lecz sie juz od nich nie obedziesz i wkońcu bedziesz przyjmował coraz wiecej od połowy piątek do całej przez połowy dziesiątek aż po cała 10. Oczywiscie najlepiej nie brać leków można iśc na terapie kto w nią uwierzy temu pomorze a niedowiarkom zostawiamy leki lub tak jak mówiłem silną wole i życzymy mało stresów !!!
 

majkusia

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
133
Punkty reakcji
1
Ja nie polecam . Kiedyś ojciec wziął 1 tabletkę i nie mógł wstać przez 2 dni!! Nie wiedzieliśmy co się z nim dziej. Nie ma co brać tak silnych leków. Ja czasami biorę sadatif. Jest łagodniejszy, wycisza i uspokaja a dzięki temu pozwala łatwo zasnać. No i co najważniejsze bez recepty.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Z lekami jest tak,że na każdego człowieka działają troszeczkę inaczej.Brałam Relanium po śmierci mamy jakieś 2 tyg. i odstawiłam bez problemu.Skłonności do uzależnień też są sprawą indywidualną,więc w sumie każdy może mieć inne doświadczenia jeśli chodzi o leki-trzeba spróbować samemu-opinie innych nie muszą pokrywać się z tym jak lek zadziała na nas samych.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja nie jestem za tak silnymi lekami. Zawsze jest strach że mogą uzależnić. No i po zażyciu samopoczucie napewno nie jest zbyt dobre. Ja jak potrzebuje czegoś na uspokojenie tak szukam w naturalnych środkach. Wolę coś co jest bez recepty, ziołowe czy homeopatyczne aby potem móc normalnie funkcjonować.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Bralem diazepam jakies dwa tygodnie, fakt nie jest latwo sie z nim rozstac. Jak mi lekarze zaczeli redukowac dawki dzienne bylem wsciekly!!! A to juz zly znak.

:skrzywiony:
 

Iza234

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2014
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja na uspokojenie czasami łykam Relanę. pomaga, a silniejszych środków trochę się obawiam
 
M

michasia90

Guest
Rowniez jestem przeciwniczką tak silnych lekow- moga uzależnić to po pierwsze, a po drugie- co po odstawieniu? Wolę jakies suplementy, ktore dobrze wplywaja na prace mozgu i nastroj- obecnie pomaga mi revitasens, czuje moc!
 
A

Amber27

Guest
Ja na uspokojenie zawsze nervomix. Pomaga w stresujących sytuacjach. Szczególnie teraz przed świętami.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Lepiej właśnie jest pobrać coś ziołowego a też skutecznego, takie relanium to tylko od lekarza na raceptę , i ten uzależnia, ale jak lekarz widzi wskazania to pewnie wypisze coś mocniejszego. Na mnie na szczęście działają ziołowe.
 
Do góry