Reklama sposób na promocję firmy

pryc

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Witam,
Jakie rodzaje reklam/promocji polecacie oczywiście w normalnej cenie ;) aby dobrze rozkręcic stronę internetową?
 

igoor

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2015
Posty
7
Punkty reakcji
1
jak oczekujesz szybkich rezultatów to AdWords w Google i reklamy na FB (pod warunkiem, że jest tam Twoja grupa docelowa), w jednym i drugim przypadku płacisz za kliknięcia a jak dobrze zoptymalizujesz kampanię to koszt jednego kliknięcia może być na prawdę niski, np. 20gr (ale to zależy też od branży, w której działa Twoja strona)
Pytanie, co ma robić Twoja strona, czy sprzedaje jakiś produkt/usługę? Jeżeli tak, to kieruj użytkowników do strony z prezentacją tej rzeczy. Wtedy promocja będzie najbardziej efektywna.
Dość nową formą promocji jest też Content Marketing - czyli pisanie wartościowej treści, którą Twoi użytkownicy będą się chętnie dzielić. W tym przypadku jednak wyniki jest trochę trudniej mierzyć - dlatego na początek polecałbym Ci 2 wyżej wymienione formy a przy okazji twórz ciekawe/pomocne/fachowe treści, które z czasem na pewno zaprocentują ;)
 
G

gregor234

Guest
Myślę, że pozycjonowanie (ale to nie jest tanie), Jeszcze może marketing szeptany?
 

rafael22

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bardzo dobrym sposobem na promocję firmy jest film, słyszeliście o tzw explainer video? Na slideshare natknąłem się na prezentację firmy PIXMO, która zajmuje się tym w Polsce. Krótki materiał często animowany jest bardzo dobry zarówno w marketingu online jak i offline. Zaczyna to być coraz bardziej popularne u nas w kraju.
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Unikalna i pomocna treść na stronie + czas to najlepsza i najtańsza promocja strony :)
 

sunkiss

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2016
Posty
83
Punkty reakcji
1
gregor234 napisał:
Myślę, że pozycjonowanie (ale to nie jest tanie), Jeszcze może marketing szeptany?
tak, marketing szeptany to dobra opcja. może wybierz ten na facebooku?
mojej firmie pomogło, najważniejsze to zdecydować się na dobra agencje reklamowa :)
 

kardigan

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
u mnie sprawdził się film promocyjny. Ale był ciekawie zrobiony, dobrym sprzętem. no i to mi firma robiła Husar Group z krk, jakbym sam komórką kręcił to raczej by nikt uwago nie zwrócił :)
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Jeżeli chodzi o reklamę firmy w internecie to w zależności od branży sprawdzi się: AdWords, reklamy na fb, pozycjonowanie, marketing szeptany - to najbardziej oczywiste formy reklamy. Jednak na reklamę trzeba mieć też pomysł i wiedzieć jak ją zrealizować. Dlatego w tej kwestii agencja interaktywna SOLV bardzo dobrze się sprawdzi. Odpowiedni dobór fraz, analiza konkurencji, audyt i optymalizacja strony internetowej realnie wpływają na późniejszy wzrost pozycji strony w wyszukiwarce. Samemu ciężko się za to zabrać w taki sposób, żeby działania przyniosły realne korzyści i żeby przypadkiem nie zostać zbanowanym przez Google. Polecam też zadbać o dobry content na stronie. Sama strona musi być też atrakcyjna i oczywiście responsywna - bez tego Google na pewno nie weźmie jej pod uwagę. A jeżeli strona nie będzie atrakcyjna to nawet jeżeli będzie na 1 pozycji to nie będzie mile widziana przez użytkownika i opuści ją, na rzecz konkurencji.
 

kasiawojcie

Zbanowany
Dołączył
5 Luty 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Śrem
Taka promocja przy użyciu gadżetów jest świetnym rozwiązaniem. Wystarczy porozglądać się po facebookowych profilach firm - każdy post, w którym jest coś do wygrania, zdobycia nakręca machinę promocji. Posty są wielokrotnie udostępniane i lajkowane. Sam zakup gadżetów jest wydatkiem minimalnym w porównaniu do tego, jakie efekty przynosi. Ja na Promotiontops kupuję długopisy, breloki, ekologiczne torby na zakupy. I wszystko nie droższe niż 3 zł.
 

Julia87

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Każdy sposób na reklamę jest dobry, najważniejsze by się pokazać, zwrócić na siebie uwagę i zachęcić klientów.
 

Patiti

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2017
Posty
12
Punkty reakcji
1
Trwamy w porcesie konwergacji mediów, więc reklama w każdym sektorze jest niezbędna. Oprócz tego dochodzą różne pokolenia (stare - gazety, nowe - cyfryzacja). Warto inwestować w obydwie formy. Strona internetowa stała się wirtualną wizytówką, jednakże ona sama nie wystarczy. To dopiero wierzchołek góry ludowej. Żeby przebić się przez niezliczoną ilość konkurecnji, należy posiadać odpowiednią strategię promocyjną, prowadzić pozycjonowanie, dbać o social media etc. W tych działaniach warto zwrócić się do agencji interaktywnej np.Solv.pl Zawsze możesz podpisać krótszą umowę - niech wyniki mówią same za siebie.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Jakby wam chodziło po głowie nakręcenie filmu promocyjnego czy produktowego to zerknijcie sobie na to co robi Imperia Film z Krakowa. Znaja się właśnie na tego typu produkcjach, mają sporo ciekawych pomysłow i duże doświadczenie, na stronie oczywiście jest portfolio.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
ulotki, plakaty to dobre formy reklamy biznesu. Można takie rzeczy zamawiać przez internet. Dużą ofertę posiada drukarnia http://www.diamond-druk.pl
Ludzie zawsze cieszą się z jakiś gadżetów, więc można pomyśleć o jakiś (np siatka)
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja ostatnio zauważyłam, że koszty reklam poszły w górę, w porównaniu do poprzedniego roku, 2 lat. Najlepsze efekty przynosi pozycjonowanie, ale nie jest tanie. Kampanie Google Ads wydają mi się ostatnimi czasy mniej skuteczne, Facebook jest okay, ale koszty również są dość wysokie, a nie każdy typ reklamy przynosi zamierzony efekt. Dużo też zależy od branży. Te, które mają dużą konkurencję mają ciężej, te niszowe jeszcze jakoś dają radę. Teraz trzeba bardziej wysilić się z reklamą, żeby odniosła ona skutek:)
 

asiakaszu

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2020
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak rozmawiamy o reklamie to chciałabym zareklamować strone odczasudoczasu warto odwiedzać ich bo są ekspertami w dziedzinie zegarków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

IdaRóża

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dość prostym i niedrogim sposobem na zwiększenie widoczności w sieci i przyciągnięcie klientów, jest po prostu optymalizacja swojej wizytówki Google Maps. Niewielkim kosztem może przynieść bardzo wymierne korzyści :)
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0
Opcji reklamy jest wiele i dobrze jest postawić na wiele form reklamy, tak aby reklama mogła dotrzeć do jak największej ilości potencjalnych klientów
reklama w przeglądarkach
dobra i wypozycjonowana strona internetowa
reklama w serwisach społecznościowych
dobrze jest również zainwestować w prezenty dla wazniejszych kontrahentów czy dla klientów

Ciekawą opcją są tutaj takie kosze prezentowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
A gadżety reklamowe? Korzystacie? U nas to się fajnie sprawdza. Ostatnio zamawialiśmy np. bidony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czrn

Zbanowany
Dołączył
9 Grudzień 2021
Posty
13
Punkty reakcji
0
Jest kilka fajnych opcji, które mogą zwiększyć sprzedaż w Twoim sklepie. Jedną z nich jest np. Obecność na CENEO, Śledzenie opcji nowych płatności online.

Oczywiście duże znaczenie ma promocja firmy przez marketing w wyszukiwarkach google. Na stronie jest opisane jak się za to skutecznie zabrać.
 
Do góry