"Rejestr plików ściągniętych" ?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Witam,
Bardzo bym prosił o jakąś obeznaną osobę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie temu zdaniu:

"Istnieje coś takiego jak rejestr plików ściągniętych na komputer. Każdy dostarczyciel internetu zobowiązany jest do gromadzenia takich danych przez 2 lata. Policja w razie uzasadnionej przyczyny może dojść do tych danych i ustalić jakie oprogramowanie zostało ściągnięte na dany komputer, nawet jeśli owe oprogramowanie już się na nim nie znajduje"

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi ;)
pozdrawiam, southryan
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Oczywiście jest to wierutna bzdura.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
MOIM ZDANIEM, nie potweirdzone:)

"Każdy dostarczyciel internetu zobowiązany jest do gromadzenia takich danych przez 2 lata." wyobrażasz sobie ile jest użytkowników internetu?? i niby każdego "historię" trzymać przez dwa lata?? ile to jest danych... masakra. WG mnie mało realne. Jak by tak było to połowa kraju by miała sprawę w sądzie za nielegalne pliki:)

PO drugie, a jak haker mi sie włamie i przez mój komp będzie ściągał pliki to niby czemu ja mam za to cierpieć???
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Przede wszystkim żeby operator mógł posiąśc takie informacje, musiałby wrzucić każdemu swojemu klientowi trojana na komputer. Poza tym taka informacja w świetle prawa nie miałaby żadnej wartości, bo "tego dnia był u mnie kolega i coś robił przy komputerze, ja byłem poza domem" itp.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ściągniętym plikiem jest nawet malutki gifek. gdyby coś takiego było to by szlag trafił dostarczycieli :p
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
nawet oglądając dowolne strony ściągamy do siebie pliki ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Przede wszystkim żeby operator mógł posiąśc takie informacje, musiałby wrzucić każdemu swojemu klientowi trojana na komputer. Poza tym taka informacja w świetle prawa nie miałaby żadnej wartości, bo "tego dnia był u mnie kolega i coś robił przy komputerze, ja byłem poza domem" itp.
Akurat sprawa ma się inaczej. Za swoją własność odpowiadasz konkretnie Ty.
Ale sam pomysł jest niepraktyczny, więc zapewne coś takiego nie funkcjonuje. Za dużo informacji, które w ogromnej części tylko zapychałyby pamięć kompa. Szczególnie, że...

nawet oglądając dowolne strony ściągamy do siebie pliki ;)
Ot, choćby cache mogą zapisują się podczas czytania tego posta :).
 

narcyzantek

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Tego typu wiedza wykorzystywana jest raczej w sporadycznych przypadkach.
Chodzi tu niewątpliwie o przestępców łamiących naprawde poważnie prawo.
Tak więc jeżeli nie używasz komercyjnie programów komputerowych pobranych nielegalnie na których nie zarabiasz dużo kasy to nie musisz sie o nic martwić.
 

wariat5

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
chodzi tu raczej o rejestr połączeń z danego ip. niektóre kraje mają obowiązek nałożony na dostawców internetu przechowywania takich danych przez określlony czas. ale znacznie częściej po prostu monitoruje się połączenie. dzięki temu całkiem skutecznie łapie się np. internetowch pedofilów. śpij spokojnie:)
 
Do góry