Reggae co polecicie?

kolorowe serce

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Joł! A więc od jakiegoś czasu zaczełam słuchać reggae. Ta muzyka mnie pochłoneła po prostu zakochałam się w niej. A w szczególności w indios bravos i pajujo :) Nie znam się i nie orjentuje się w zespołach reggae poza tymi, które wymieniłam :D Chce abyści polecili mi jakieś fajne zespoły reggae tego typu. Ale chciałabym by były Polskie :)
 

nawiedzona

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2007
Posty
713
Punkty reakcji
1
EastWest Rockers, Vavamuffin, Etna, Jr. Stress, Natural Dread Killaz. hmm Zabili mi żółwia,Cała Góra Barwników. :p
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Nazwy pisane dużymi literami, dlatego, że zostały skopiowane ze strony internetowej - nie chciało mi się pisać samemu - wkleiłem te, które osobiście polecam. Więc mi tu o krzykach jakiś nie piszcie :)

BAKSHISH, BASS MEDIUM, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, DAAB, DRUGA STRONA LUSTRA, DUBSKA, EAST WEST ROCKERS, HABAKUK, INDIOS BRAVOS, IZRAEL, JAMAL, LOVE SEN-C MUSIC, MALEO REGGAE ROCKERS, MASALA, NATURAL DREAD KILLAZ, PAPRIKA KORPS, POWER OF TRINITY, RUB PULSE, VAVAMUFFIN, AKURAT

Wymienione zespoły nie grają tylko i wyłącznie reggae. Wykonują też takie gatunki jak dancehall, roots, dub, ska itd.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
do sklepu ;P, a nie za sciaganie ;P
jest chcesz to na pw moge Ci dac fajny adres ;P do forum reggae ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Przede wszystkim DAAB, Izrael i Bakshish ;) Później Natural Dread Killaz, Vavamuffin, Paprika Korps i Maleo Reggae Rockers ;) Proponuję szukać na stronach i forach tematycznych :)
 

kolorowe serce

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
No jakbym mogła prosić o ten adres to proszzzze mocno :D Dab znam jedną piosenke.. coś tam o ogrodzie i jest super i na pewno ściągnee więcej :D
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
"Ogrodu serce" zapewne ;) Jedna z lepszych piosenek. Ogólnie polecam trójpłytową serię DAAB - "Ludzkie Uczucia" ;)
 

kolorowe serce

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Aj Dzioło jest też superr! I jescze "piosenka" smutno mie ;D I Dab też bardzo mi się podobaa... :D
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Z zagranicznych mogę polecić Richie Spice i Capleton
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
I oczywiście Gentleman jeśli już za granicą jesteśmy ;)
 

Jajczu

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Do zagranicznych wtrąciłbym jeszcze kapele Yellow Umbrella, tworzą bardzo pozytywne kawałki. Jak dla Mnie drugie miejsce po Gentlemanie :)
 

Jajczu

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Do polskich kapel tworzących "reggae" dożuciłbym również "Bass Medium Trinity".
Chociażby utwór Pociąg z Babilonu.
 

_Amator_Ganji_

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Sorry ale czemu nikt nie podaje tu guru tej wspaniałej odmiany muzyki o nazwie reggae?! Bob Marley jest najlepszy! Damian Marley też ma kilka fajnych kawałków
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Ale chciałabym by były Polskie :)


"Sorry ale czemu nikt nie podaje tu guru tej wspaniałej odmiany muzyki o nazwie reggae?! Bob Marley jest najlepszy! Damian Marley też ma kilka fajnych kawałków"


Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć. kiedy Marley śpiewał po Polsku.
 

Xardas

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
100
Punkty reakcji
0
Miasto
Nie gap się tu :]
Tak w/g mnie Bob Marley śpiewał najlepsze reggae,
a co do polskich,Jamal chyba,ale sam nie wiem czy to reggae czy rap ;P .
 
Do góry