Red Hot Chili Peppers

amethyst_fatale

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, z niektórymi przedmówcami...legendą to dla mnie oni nie są, ale niektóre kawałki mają całkiem niezłe.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Podobają mi się Californication, Dani California, kilka innych piosenek (rapcore'owych jeszcze). Nawet lubię RHCP. ;)
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Podobają mi się Californication, Dani California, kilka innych piosenek (rapcore'owych jeszcze). Nawet lubię RHCP. mruga.gif
Widac nie znam calej dyskografi RHCP bo znam tylko 9 albumow... Prosze cie powiedz mi gdzie oni graja rapcore-.-?

A jak mowimy o Red Hotach to wydaje mi sie ze mozemy odrazu porozmawiac na temat solowych albumow Frusciantego, bo w koncu to przez sukces BSSM, Fru strzelila sodowa do glowy i zaczol cpac, zadluzyl sie i musial nagrac te "arcydziela"(?). Na mnie osobiscie pierwsze plyty robia za:cenzura:iste wrazenie, bo sa dosc oryginalne. Ale Curtains tak jak inne nowe plyty sa genialne, takie pozytywne. Ogolnie wydaje mi sie ze jego solowa dyskografie mozna nazwac arcydzielem bo w jakis sposob przedstawia wyjsice czlowieka z naprawde strasznej sytuacji i pokazuje ze moze sie pozbierac... I polecam obejzenie filmu "Stuff" nakreconego przez przyjaciela Johna, Johnnego Depp'a.
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No mi się wydaję że RHCP jednak cos tam z rapcorem mają wspólnego, ponieważ łączą wiele stylów muzycznych według mnie, ale ja nie lubie szufladkować. Poprostu dobra muzyka.

A co do Frusciante to nagrał kilka fajnych płytek, ale te co nagrał by mieć kase na ćpanie do mnie nie przemawiają. A tej drugiej to normalnie aż się boję.
 

olapol1993

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2008
Posty
408
Punkty reakcji
5
Wiek
30
Miasto
No one knows :)
Fajny zespół, mają spoko piosenki, ale legendą bym ich jeszcze nie nazwała mino wszystko.Jak dla mnie ich najlepsze piosenki to Otherside i Under the Bridge.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dlaczego nie legenda? Graja juz 25 lat, nagrali juz wiele kawalkow, ktore sa obecnie juz kanonem muzyki rockowej, maja swoj charakterystyczny i niepowtarzalny styl, osiagneli sukces artystyczny jak i komercyjny, czego chciec wiecej? Na trwale zapisali sie w historii muzyki, RHCP to legenda rocka.
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
No mi się wydaję że RHCP jednak cos tam z rapcorem mają wspólnego, ponieważ łączą wiele stylów muzycznych według mnie, ale ja nie lubie szufladkować. Poprostu dobra muzyka.
To ze red hoci łacza wiele gatunkow to wiadomo, ale nie przypominam sobie zeby Kiedis kiedykolwiek rapowal... i ja tez nie lubie szufladkowac muzyki, ale jak juz to robimy to robmy to własciwie:)
A co do Frusciante to nagrał kilka fajnych płytek, ale te co nagrał by mieć kase na ćpanie do mnie nie przemawiają. A tej drugiej to normalnie aż się boję.
Fru nagral te plyty (ktore byly zlozone z odpadkow po nagrywaniu BSSM:) zeby spłacic te dlugi i wkoncu chcial z tym skonczyc zeby moc spokojnie przejsc terapie odwykowa.

Dlaczego nie legenda? Graja juz 25 lat, nagrali juz wiele kawalkow, ktore sa obecnie juz kanonem muzyki rockowej, maja swoj charakterystyczny i niepowtarzalny styl, osiagneli sukces artystyczny jak i komercyjny, czego chciec wiecej? Na trwale zapisali sie w historii muzyki, RHCP to legenda rocka.
Zgadzam sie w 100^666%:D
 

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
Słucham go od wczesnego dzieciństwa, tata zaraził mnie miłością do tego zespołu, i słuchać będę jeszcze długo, długo... :)
 

Centurione

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Nysa
Mają ten plus, ze po długim słuchaniu się nie nudzą... Tzn w końcu sie nudzą, ale nie mijają tak szybko jak inne xD Mi się bardzo podoba "Snow"
 

astana

absolwent
Dołączył
23 Styczeń 2009
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Może nie do końca legendarni, ale lubię ich czasem posłuchać.
 

Safari

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2008
Posty
776
Punkty reakcji
1
Potrafią dobrze grać , a zwłaszcza ostatnio wpadła mi w ucho ta piosenka Other Side Red HOt Chili Peppers
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
RHCP jest moim ulubionym rockowym zespołem. Na prawdę świetne brzmienia, super wokal. Dosłownie każda piosenka wpada w ucho.
 

..Wind..

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
RHCP.... Milosc ma. Oni uzalezniaja tak jak sami niegdys byli uzaleznieni.
Teksty w calej swej pokreconosci przekazuja wszystko a nawet wiecej.
A brzmienie jest niesamowite...
 

wampir Lestat

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
31
To był jeden z pierwszych zespołów, które mogłam nazwać ulubionym, ale już mi przeszło. Teraz lubię sobie ich od czasu do czasu posłuchać. Może to ze względu na ten specyficzny klimat...
 

Aralka

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Bardzo ich lubię :) Już jak byłam malutka to słuchałam ich pierwszych płyt. Zwłaszcza Californication!
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
nawet nawet maja piosenki, jakis czas ich nie słuchałam bo na jakis czas na inne gatubki muzyki sie przerzucilam ;)
 

Xana

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Kraków
(...) ale nie przypominam sobie zeby Kiedis kiedykolwiek rapowal...

W sumie ja też nigdy nie słyszałam kawałka, gdzie Anthony rapował, ale są takie.
Polecam przeczytanie "Blizny", autobiografi Kiedisa. Świetna jest i można dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o Anthonym.
Na przykład tego, że na początku działalności zespołu nie umiał jeszcze tak dobrze śpiewać i jego utowry były bardziej mówione, albo nawet rapowane ^^

Ja uwielbiam Red Hotów i sa JAK NAJBARDZIEJ legendą. Przecież członkowie zespołu nie muszą mieć po 60 lat i dawno już nie grać, aby być legendami ;d
Po przeczytaniu "Blizny" spojrzałam jeszcze inaczej na RHCP. Nie jako na zespół.. ale jak na grupe wirtuozów muzycznych, którzy od zera idąc, osiągnęli sukces.

Większość tutaj osób piszących mówi, że najlepszymi kawałkami są "Dani California" albo "Californication".
To są, oczywiście, bardzo dobre piosenki. Ale to tylko malutka cząsteczka twórczości RHCP, wylansowana przez radiostacje ^^

Ostatnio mam wielką fazę na utwór "Charlie" Red Hotów ;d
 
Do góry