Red Hot Chili Peppers

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
W sumie ja też nigdy nie słyszałam kawałka, gdzie Anthony rapował, ale są takie.
Polecam przeczytanie "Blizny", autobiografi Kiedisa. Świetna jest i można dowiedzieć się dosłownie wszystkiego o Anthonym.
Na przykład tego, że na początku działalności zespołu nie umiał jeszcze tak dobrze śpiewać i jego utowry były bardziej mówione, albo nawet rapowane ^^
Ostatnio zaczolem przesluchiwac wszystkie nieoficjalne kawalki rhcp i faktycznie cos tam "rapowal"... Ale... ze rap wywodzi sie bezposrednio z funku nie mozna powiedziec ze rhcp gralo rap core (bo o tym wczesniej mowilismy;p) tylko bardziej podkreslalo ich "funkowosc";p A co do Anthonego, to wydaje mi sie ze on dalej nie potrafi spiewac;p Ale i tak wychodzi mu to swietnie:D No a za "Blizne" zabieram sie w najblizszym czasie bo slyszalem ze ksiazka naprawde warta przeczytania.

Większość tutaj osób piszących mówi, że najlepszymi kawałkami są "Dani California" albo "Californication".
To są, oczywiście, bardzo dobre piosenki. Ale to tylko malutka cząsteczka twórczości RHCP, wylansowana przez radiostacje ^^
Dokladnie;p Te kawalki nie moga sie rownac z czyms w stylu "get up and jump" czy "fight like a brave" nie mowiac juz o "give it away".
 

Xana

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kraków
"Give it away" jest świetne xD
Niestety tę piosenkę potrafię tylko nucić... nie wprawiłam się tak dobrze jeszcze w mowie, aby wypowiedzieć wyrażenie "Give it away now" tyle razy w takim tępie xd
I teledysk był fajny ;d
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
No , ja Blizne przeczytałem. Początek troche nudnawy , ale później mnie zszokowała :eek: Byłem zdziwiony, że opisywał to wszystko z takimi szczegółami. musial mieć wiele odwagi. I nadal nie wiem czy wierzyć, że już nie ćpa, skoro jeszcze przed By The Way ćpał ...
 

Haruna

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
P-ce xD
bardzo dobry zespół... xDD
mam teraz fazę na piosenke "I Feel Love"...rozwala mnie ;D
jeszcze napisali ją w czasie przerwy na koncercie. geniusze <33
he he pozdrawiam fanów :klaniasie:
 

Kona

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Jedna z najciekawszych grup jakie w życiu słyszałem. Własny, niepowtarzalny klimat, dobry wokal, świetni instrumentaliści. :) Bez wątpienia jest to zespół, który przyczynił się niejako do rozwoju zarówno funk rocka jak i innych, relatywnie pokrewnych gatunków. Mówi chyba o tym miejsce dla "Give it away" pośród 500 najlepszych rockowych piosenek wg Rock & Roll Hall of Fame czy też 3 nagrody Grammy. Tak trzymać!
 
M

miyavi1994

Guest
Red Hot Chili Peppers- Są legendą rocka, i nikt nie powie że nie. W latach świetności każdy rock'man pragnąłdostać ich płytę. Wg mnie ich najlepsza piosenka to Otherside!!!!
 

Kaka5

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2009
Posty
29
Punkty reakcji
1
uwielbiam Red Hotów, a koncert w Chorzowie był super, nie mogę się doczekac kiedy znowy przyjadą :) muzyka niepowtarzalna
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Od kilku dni wiadomo o odejsciu Johna z RHCP... Jako wielki fan red hotow strasznie zaluje ze nie widzialem ich na scenie z Fru w skladzie i raczej nie bede mial juz okazji... Ale jestem dobrej mysli. Pewnie to samo przezywali fani kiedy zmarl Slovak i do zespolu dolaczyl jakis znajomy zespolu... ktory wniosl do kapeli duuuzo mocy i swiezych pomyslow. Teraz Johna ma zastapic Josh Klinghoffer, jego kolega z zespolu Ataxia. Mam nadzieje ze historia sie powtorzy i nastepny album papryczek bedzie oryginalny i pelen nowych pomyslow, w koncu Josh jest multi-instrumentalista.
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Są wielcy. Niektórzy doszukują się w nich komercji, ale ja jej nie widzę. Tworzą świetną muzykę i to się liczy. Otherside!!!
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
kiedyś nie przepadałam, ale to chyba jeden z tych zespołów (podobnie jak Pink Floyd czy The Doors), do których trzeba dorosnąć, dojrzeć. ostatnio zapoznałam się na nowo z 'the best of' i muszę powiedzieć, że robią kawał dobrej roboty. naprawdę. w wolnej chwili pożyczę z internetu coś więcej być może. ; )
 

Wojciech940

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja tego zespołu nie lubie, nie jest dla mnie interesujący, szczerze to w mojej najbliższej rodzinie panuje niechęć do tego zespołu. Osobiście wole zespoły o bardziej wyraźnym brzmieniu.
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Zdefiniuj po swojemu "wyraźne brzmienie", bo szczerze mówiąc umarłem, gdy to przeczytałem.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Ostatnia płyta tak średnio mi się podoba, ale chętnie wracam do starych hitów takich jak californication, by the way itp
 
Do góry