Reakcje - niemiecki

Rukia

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Społeczność dusz...
Czy może mi ktoś pomóc przeformułować te pytania i poradzić jak się najlepiej do tego zabierać? Nigdy nie byłam w tym dobra;/

  1. Dürfte ich Sie bitten, diese Quittung deutlich auszufüllen?
  2. Würden Sie das Bouquet selber abholen?
  3. Partyservice Mayer, guten Tag, was kann ich für Sie tun?
  4. Guten Tag, wir machen eine Umfrage zum Thema Sonderschulen. Hätten Sie kurz Zeit?
  5. Herr Doktor, ich möchte Ihnen unsere neue Therapeutin vorstellen.
 

Leeroy

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
534
Punkty reakcji
28
Miasto
Iława
1. Mogę Panią/Pana prosić o czytelne wypełnienie kwitu?
2. Mogłaby Pani/Pan sama odebrać bukiet?
3. Dzień dobry. Obsługa (organizacja) imprez "Mayer" (nazwa firmy). W czym mogę pomóc?
4. Dzień dobry. Robimy ankietę na temat szkół specjalnych. Czy ma Pani/Pan trochę czasu?
5. Panie doktorze. Chciałbym/-abym Panu przedstawić naszą nową terapeutkę.

Nie wiem czy przeformułować oznaczało to samo co przetłumaczyć, ale chyba tak. Mogłabyś określić w czym masz problem, że "nie wiesz jak się do tego zabrać"?
 

Rukia

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Społeczność dusz...
Leeroy napisał:
1. Mogę Panią/Pana prosić o czytelne wypełnienie kwitu?
2. Mogłaby Pani/Pan sama odebrać bukiet?
3. Dzień dobry. Obsługa (organizacja) imprez "Mayer" (nazwa firmy). W czym mogę pomóc?
4. Dzień dobry. Robimy ankietę na temat szkół specjalnych. Czy ma Pani/Pan trochę czasu?
5. Panie doktorze. Chciałbym/-abym Panu przedstawić naszą nową terapeutkę.

Nie wiem czy przeformułować oznaczało to samo co przetłumaczyć, ale chyba tak. Mogłabyś określić w czym masz problem, że "nie wiesz jak się do tego zabrać"?
Źle to ujęłam całym wyjaśnieniem zadania jest; Reakcje i podane zdania
 

Leeroy

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2009
Posty
534
Punkty reakcji
28
Miasto
Iława
Czyli trzeba udzielić po prostu odpowiedzi.

1. Kein Problem. Ich werde deutlich schreiben und versuche keine Fehler zu machen.
2. Kein Problem. Ich hole es morgen ab.
3. Guten Tag. Ich brauche ihre Hilfe weil ich eine Party veranstalten möchte.
4. Klar. Was kann ich für Sie tun?
5. Hallo. Nett Sie kennen zu lernen.

Ogólnie ciężko powiedzieć jak się właściwie za to zabierać, bo każde zdanie jest inne i wymaga innej reakcji. Po prostu trzeba zrozumieć zdanie/pytanie oraz krótko i na temat udzielić odpowiedzi. Przede wszystkim trzeba czasowników modalnych używać.

Na przykład jeżeli ktoś pyta czy "mogłabyś" to piszesz coś typu: kein Problem, Gut, Klar.
Natomiast jeżeli ktoś się z Tobą wita to wiadome jest, że na początku musisz odpowiedzieć Guten Tag.
 

Rukia

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Społeczność dusz...
Wielkie dzięki Leeroy, właśnie nie byłam pewna czy tu po prostu chodzi o odpowiedzi na pytania, czy może o rekcję czasowników.
 
Do góry