Rasta

babcialol

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
dom:P
Witam! troche mnie zdziwilo ze nie ma tematu o rastafarai chcialbym wiedziec cos wiecej o tej reilgi?/subkulturze? co o niej sadzicie ?
;)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
zauwarzylas moze Nookie , ze babcialol chciala dowiedziec sie co my (forumowicze) sadzimy o tej subkulturze? tego nie dowie sie na googlach.

Czytaj ze zrozumieniem ;)
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
O, fakt nie doczytałem, przepraszam. A więc, co sądzę o tej kulturze? Wyróżniają się na pewno zamiłowaniem do palenia marihuany oraz jej legalizacji. A to i mi się podoba.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Rastafarianie? Najbardziej nie znająca podstaw swojej własnej ideologii subkultura jaka istnieje. Jak wygląda światopogląd współczesnego rastamana? Pokój, miłość, jedność, braterstwo, wiara w Jah i anarchia (ewentualnie apolityczność). Tymczasem u podstaw tego ruchu nie leży palenie marihuany i wyznawanie Jah, lecz oddawanie czci cesarzowi Hajle Sellasje. Cesarzowi, którego bez wątpienia można zaliczyć do jednego z okrutniejszych. Reggae, muzyka, której dzisiejszy wygląd ukształtował Bob Marley (tzw. Druga fala reggae) na początku istnienia skupiała swoje teksty wokół nienawiści rasowej skierowanej w stronę Białych. Na pierwszych dancehallowych koncertach, gdzie muzycy skakali po scenie, a gołe panienki tańczyły na głośnikach tłumy skandowały okrzyki "Je*ać białasów" i podobne. Dopiero Bob Marley swoimi tekstami zmienił oblicze światowego reggae. Skąd się wzięła nazwa rastafarianizm? Oczywiście od króla Hajle Sellasje I, który inaczej nazywany był ras Tafari Makonnen. Ras czyli głowa, książe, cesarz.

Tak więc wielką naiwnością wykazują się ci, wierzący we współczesne idee rastafarianizmu i mówiąc, że są to jego korzenie.
Miłość- Na dworze okrutnego władcy? Nie ma mowy
Pokój- Nie ma mowy
Jedność, braterstwo- tak, między Czarnymi, ale już "Białasa to trzeba je*ać"
Jah- to tylko bóg, którego religia nie ma nic wspólnego z tym ruchem
Anarchia- Gó*no a nie anarchia. Jak można być anarchistą należąc do ruchu, którego głównym celem jest wysławianie okrutnego cesarza?

Z pozdrowieniami dla wszystkich anarcho-pacyfistycznych rastamanów.
 

damianek19

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
472
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
LEGNICA, dolny śląsk, PL
to przykre gdy religia wiąże sie z muzyką ...

to daje pewien obraz ... jak ułomny może być człowiek ... tworząc sobie "boga" który odpowiada im przekonaniom ...


w moim mniemaniu Bóg jest bardziej uniwersalny ...

choć moje poglądy w pewnym momencie mijaja sie z chrześcijaństwem :p
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Leonard Howell, to ten człowiek głosił prawdy, o których mówisz Jacobbs, m.in. właśnie nienawiść do białej rasy i dążenie do zemsty na nich. Za swoje poglądy został skazany na kilka lat więzienia. Obecnie kultura Rastafari nie utożsamia się z tezami, które głosił Howell. (Swoją drogą nie głosł tego bezpodstawnie. Podbijanie Czarnego Lądu przez białych, niewolnictwo itd. Ciekawe co ty byś Jacobbs głosił gdyby Twoją ojczystą ziemię odkryli czarni i gdybyś był czyimś niewolnikiem i byłbyś traktowany jak człowiek nikt. Do tego traktowano by cię jak dzikusa, a twoje przekonania, wiarę, wolność miano w :cenzura:e...).
Jednak przekonania Howella obecnie nie mają nic wspólnego z muzyką regggae i drogą życia jaką jest Rastafari. (Wielu Rastafarian nie mówi o swojej kulturze jako o religii, a właśnie drodze życia).

Obecnie Rastafari głoszą pokój, miłość, braterstwo wśród wszystkich ludzi, nie tolerują rasizmu jak i dzielenia ludzi na tych lepszych i tych gorszych.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Leonard Howell, to ten człowiek głosił prawdy, o których mówisz Jacobbs, m.in. właśnie nienawiść do białej rasy i dążenie do zemsty na nich. Za swoje poglądy został skazany na kilka lat więzienia. Obecnie kultura Rastafari nie utożsamia się z tezami, które głosił Howell. (Swoją drogą nie głosł tego bezpodstawnie. Podbijanie Czarnego Lądu przez białych, niewolnictwo itd. Ciekawe co ty byś Jacobbs głosił gdyby Twoją ojczystą ziemię odkryli czarni i gdybyś był czyimś niewolnikiem i byłbyś traktowany jak człowiek nikt. Do tego traktowano by cię jak dzikusa, a twoje przekonania, wiarę, wolność miano w :cenzura:e...).
Jednak przekonania Howella obecnie nie mają nic wspólnego z muzyką regggae i drogą życia jaką jest Rastafari. (Wielu Rastafarian nie mówi o swojej kulturze jako o religii, a właśnie drodze życia).

Obecnie Rastafari głoszą pokój, miłość, braterstwo wśród wszystkich ludzi, nie tolerują rasizmu jak i dzielenia ludzi na tych lepszych i tych gorszych.
To z tym rasizmem to było jedynie krótkie odwołanie do historii reggae, która chcąc czy nie chcąc była muzyką ukierunkowaną głównie w stronę rasizmu.

I ja nie mówię, że dziwię im się takiej postawy, tylko chodzi mi o mylne pojmowanie rastafarianizmu w dzisiejszych czasach.

Chodzi mi też o nazwę ruchu, która ma korzenie w jego głównej idei. Słowa "rastafarianizm" i "pokój i równość" nie pasują obok siebie i aż kują w oczy.
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
jacobbs - aha ;).

A ja dodam od siebie, że obecnie Rasta robi się coraz bardziej poplarne wśród polskich gimnazjalistów, którzy latają z trójkolorowymi frotkami na rękach i przyczepianymi dredami kupionymi na allegro ;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
najpiękniej to jak białas rasta wierzy w czarnego mesjasza który na koniec był ogłupiałym niedołężnym dziadkiem.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
najpiękniej to jak białas rasta wierzy w czarnego mesjasza który na koniec był ogłupiałym niedołężnym dziadkiem.

hehe dokładnie

co sadze o rasta? kolejna odmózdzona subkultura dla naiwnych dzieciaków bez własnego ja.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
co sadze o rasta? kolejna odmózdzona subkultura dla naiwnych dzieciaków bez własnego ja.
Uno: Rasta to nie subkultura, tylko ruch religijno-kulturowy, bynajmniej nie dla dzieci.
Drugie uno: Naiwne dzieciaki bez własnego ja tak się mają do rasta jak 13-latki z naszywkami grindeja do punka.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
No niestety rasta stała się plagą szczególnie wśród gimnazjalistów. Coś stało się modne to ludzie to kupili bez jakiejkolwiek znajomości, bez zadawania pytań. Ciekawe co będzie następne

Raczej duo- czyli dwa.
Secundo- czyli "po drugie" byłoby po "primo"
 

archer

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Uuu... Hmm...

Na szczęście nie mam kontaktu z Gimnazjum, więc nie wiem jak tam rzecz wygląda.

Subkultura Reggae, a raczej religia Rastafarai była rasistowska - prawda. Katolicy mieli Inkwizycję, Wyprawy Krzyżowe, Idiotyzm (zresztą rasizm też, mało faszystowskich biskupów było?) - Islamiści mają Dżihad, a my mieliśmy rasizm.

Co do świadomości swojej religii - chyba logiczne, że ten kto jej nie ma to jej nie wyznaje? Zatem lepiej byłoby nie nazywać ich Rastafarai. Tak samo jak nie nazywa się chyba prawdziwymi Katolikami ludzi, którzy odpowiadają temu cytatowi:
"W niedzielę wierni słuchają kozła na ambonie, w sobotę nie jeden rozbił twarz swojej żonie."

Niech Was Jah błogosławi! :)
I Pan Siedmiu Gwiazd - Haile Selassie I - Prawowity Władca Etiopii, która zagarnięta była przez szatańskiego Mussoliniego, który oddał ziemię pod Watykan Katolikom ;)...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
szatańskiego Mussoliniego, który oddał ziemię pod Watykan Katolikom ;)...

Co ty za przeproszeniem pieprzysz? Poczytaj moze troche o Mussolinim.

Za duzo jarasz chłopie...

No cóz , prawdziwy rasta z Ciebie, czyli nikt mądry i nikt wartościowy.

Przeraza mnie troche stopien odmóżdzenia w tego typu "brudasowskich" subkulturach, i wy mówicie ze to łysi są tępi?

Ehh te subkultury, duzo bla bla bla, mody i uzywek, mało sensu i mądrosci. DZIECI
 

archer

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Nie jaram, nie obrażaj mnie / nie oczerniaj ;)...

Tak się zastanawiam kto dał ziemię pod Watykan w XX wieku...

W 1929 r. Mussolini i Pius XI podpisali traktaty leteranski i konkordat, na mocy, których papież uzyskiwał suwerenność na obszarze Watykanu (Bazylia Sw. Piotra i bezpośrednie otoczenie o pow. Ok. 40 ha) Kościół katolicki otrzymał specjalna pozycje w państwie, a także w szkolnictwie. W zamian Pius XI, a wraz z nim włoskie duchowieństwo, poparł państwo faszystowskie.

Uwierz mi, że wiem o czym piszę i z pewnością nie jestem odmóżdżony.

Dziwny jesteś, bez kitu...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
OK ZWRACAM HONOR I PRZEPRASZAM. bez kitu akurat tego nie wiedziałem :)
 

archer

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Ufff... dzięki i spoko.
Trochę się zdziwiłem, że tak zareagowałeś (bo czytałem niektóre Twoje inne posty), ale widzę, że jest jednak spoko. Po prostu KK jakoś się zbytnio tym posunięciem nie szczyci - nie dziwię im się ;).

Zapewne i tak nikogo nie przekonam do szacunku dla tej religii / subkultury, bo każdy ma prawo do własnych przekonań, ale bynajmniej mogę wyprowadzać kogoś z błędu.

To jeszcze za wczasu napiszę, bo za chwilę ktoś się odezwie, że Reggae nawołuje do nienawiści tekstami: "Ogień na Rzym! Ogień na Watykan!", "Spalić Babilon!", heh. To nie jest nawoływanie do piromanów, to jest po prostu symboliczne powiedzenie: "Nie chcę mieć z tym nic wspólnego". ;)...
 

Gluciu666

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2008
Posty
105
Punkty reakcji
3
Wiek
28
Miasto
B-B'a
Ja osobiście nie mam nic do rasta.Podoba mi się ich muzyka ale nie ragge tylko raggae.Podoba mi się ich zamiłowanie do palenia Marihuany (o ile dobrze wiem marihuana dla nich to święta roślinka).No i popieram ich starania o legalizacji Marihuany :)
 
Do góry