Rasizm

ipodman

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kilka dni temu światło dzienne ujrzało wideo Born Free, prezentujące na zasadzie kontrastu w stosunku do rzeczywistej dyskryminacji na tle rasowym - łapankę policji na ... rudych.

Można je zobaczyć kilkając tutaj: http://re.pl/grupa/praca/3901.html

Wideoklip wywołał już sensację i duże kontrowersje w USA. Rozpoczęto kolejną dyskusję o uprzedzeniach, wieloletnich działaniach rządów państw promujących jedną z ras ponad innymi, aktualnych sporach etnicznych w Azji, Afryce a także w USA i na całym świecie.

Wznowiono spór czy rasa to tylko różnice w wyglądzie, wywołane przebywaniem w określonym środowisku naturalnym przez człowieka przez tysiące lat czy też coś więcej...

Napiszcie co Wy sądzicie o różnicach rasowych, uprzedzeniach i w jakim kierunku zmierza aktualnie świat - czy w kierunku pojednania rasowego czy też rasizm to zjawisko związane z naturą człowieka, które istniało, istnieje i zawsze będzie istnieć.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Rasizm istnieje moim zdaniem ze wrodzonej zazdrości, ksenofobii i zawiści. Inne rasy były zawsze traktowane gorzej, jako niewolnicy etc. Tyle, że dziś to my jesteśmy ofiarami. Bo kiedy chcemy zwolnić lenia, to pozwie nas o rasizm.
 

Kaceper

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dobuch dobrze powiedział. Poza tym, dlaczego biali nie mogą uważać się za lepszych od czarnych, skoro przed naszym przybyciem nie było tam praktycznie żadnej cywilizacji? Nie mówię o zabijaniu czy choćby biciu, ale niech siedzą w tej swojej Afryce i nie wbijają się do mojego kraju. Tak więc rasizmowi mówię stanowcze być może ;P
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Dobuch dobrze powiedział. Poza tym, dlaczego biali nie mogą uważać się za lepszych od czarnych, skoro przed naszym przybyciem nie było tam praktycznie żadnej cywilizacji? Nie mówię o zabijaniu czy choćby biciu, ale niech siedzą w tej swojej Afryce i nie wbijają się do mojego kraju. Tak więc rasizmowi mówię stanowcze być może ;P
co kur$# ? -_-
Chcesz uważać się za lepszego bo ktoś ma inny kolor skóry ? przed "naszym" przybyciem, jakim kur#@ naszym ? byłeś tam ? może idź na ulice i zabij wszystkich którzy mają niebieskie oczy, bo Adam i Ewa mieli zielone oczy to resztę trzeba dopier$#lić ? nie rozumiem takiego toku myślenia, uważać się za lepszego bo tak o, zrobili Ci coś ? a może Ty się ich boisz?
Rasizm to jak nienawiść do kogoś za kolor oczu, włosów, koszulki, długości palca od stopy czy długości rzęs!
Przepraszam za oburzenie ale po prostu musiałem bo nie toleruje takiego zachowania.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Rasizm to jak nienawiść do kogoś za kolor oczu, włosów, koszulki, długości palca od stopy czy długości rzęs!
Przepraszam za oburzenie ale po prostu musiałem bo nie toleruje takiego zachowania.
To jest typowa nowomowa. Rasizm to dostrzeganie różnic pomiędzy rasami. Wynikająca z tego niechęć do innych wynika z chęci zachowania swojej tożsamości. A niechęć z powodu włosów, koszulek itp i inne tego typu głupoty to przykład walk plemiennych przy czym plemionami w tym znaczeniu są subkultury.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
co kur$# ? -_-
Chcesz uważać się za lepszego bo ktoś ma inny kolor skóry ? przed "naszym" przybyciem, jakim kur#@ naszym ? byłeś tam ? może idź na ulice i zabij wszystkich którzy mają niebieskie oczy, bo Adam i Ewa mieli zielone oczy to resztę trzeba dopier$#lić ? nie rozumiem takiego toku myślenia, uważać się za lepszego bo tak o, zrobili Ci coś ? a może Ty się ich boisz?
Rasizm to jak nienawiść do kogoś za kolor oczu, włosów, koszulki, długości palca od stopy czy długości rzęs!
Przepraszam za oburzenie ale po prostu musiałem bo nie toleruje takiego zachowania.
Ty za to przedstawiłeś jakże racjonalne wnioski, nie mogąc powstrzymać się od przekleństw (co świadczy, że brakuje argumentów). Nie stoję po stronie Twojej ani poprzednika. Jednak niezaprzeczalnym faktem pozostanie, że między rasami istnieje rozdźwięk etyczny, kulturowy a nawet biologiczny.
Przykład. Nie mam nic do murzynów, nawet w naszym kraju. Ale odrzucam już teorię, że jesteśmy tacy sami. Jesteśmy inaczej zbudowani (wliczam w to mózgi), odmienni jeśli idzie o historię, której bogactwa może nam pozazdrościć wiele nacji. Wreszcie wyznajemy inne wartości. Nie ma lepszych i gorszych, ale zaczyna mnie irytować, gdy ktoś w imię tolerancji mówi, że czarne jest białe (sic!) i ma wszędzie te same prawa. Kraj to nie szachownica.

Z rudymi to przesada. Rzecz pigmentów, a nie sposobu bycia. Chociaż Cartman byłby ucieszony.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
A co ma rasizm do działu Subkultury ?
 

mlodzik

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Nie wiem czy lubie, czy nie lubie gdyz zadnego osobiscie nie poznalem. Poglady jakie mam takie mam ale moim zdaniem nie powinno sie przekreslac czlowieka na podstawie jego wyglądu(w tym przypadku koloru skory). Zarowno wsrod bialych jak i czarnych trafiaja sie ludzie gorsi i lepsi. Czasami ludzie "tacy sami" jak my moga nam wyrzadzic wieksze swinstwo niz ci "obcy". Zyjemy to dajmy zyc innym i tyle ;)
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Mi kolor skóry zupełnie nie przeszkadza - co to za różnica czy człowiek jest biały, czarny, żółty, lub nawet jeszcze inny? To tylko wygląd i selekcja na bazie koloru skóry jest zwyczajnym idiotyzmem.

Inna sprawa, że w dzisiejszych czasach jest już lekko przeginane z tą całą "poprawnością polityczną" - niedługo nawet za krzywe spojrzenie na czarnoskórego będzie karane jako rasizm.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
polecam fajny film The crash polski tytuł Miasto Gniewu http://miasto.gniewu.filmweb.pl/ i dosyć ciekawą scenę ... najpierw biały prosi murzynkę o pomoc w sprawie ojca po czym zdenerwowany kiedy obraża ją za kolor skóry ona mu rzuca telefonem .. ta sama murzynka na końcu filmu stosem wyzwisk a la rasistowskie obraża Azjatę ..

takie małe resume problemu rasizmu. Różnice pomiędzy rasami, ludźmi w ogóle są zarówno fizyczne jak i kulturowe. Tzw. kotły gdzie miesza się dużo nacji nigdy niczego dobrego nie przynosiły.
 
M

MacaN

Guest
Ja tam myśle, że rasizm jest w 98% uzasadniony ponieważ dana grupa społeczna ma podobny charakter znajdźcie wśród 100 chinczyków 10, którzy zrobią coś dla kogoś nie mając z tego żadnego zysku... Zobaczmy na ich stosuneg do życia ludzkiego - ono dla nich nie objawia ŻADNEJ wartości. wdodatku są z nich cholerne cwaniaczki... ( dajmy na to, przykład mój z życia - siedze sobie na rynku w krakowie, karmimy z kumplami gołębie, a tu jakiś chinol biegnie i na te gołębie pare razy i je straszy, potem drugi łepek podbiega i klepie kumpla w plecy i ucieka... wszystko byłoby ok, gdyby tych łebków nie wysłało pare gnojów w wieku od 15 do 20 paru lat ( też chinczyków ) Potem podchodzi do mnie taki 16 letni chinczyk i daje mi do zrozumienia, że chce się bić... ( koleś ma obstawe i jesteśmy w centrum krakowa ) A gdyby gnojek był w swoim ojczystym krasju to by nawet palcem nie kiwną, że chce się bić i nawet by nie spróbował zaczepiać ludzi bo by dostał kulke w łeb przez swoją policję. i jak tu teraz takich skośnookich szanować??
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Ja tam myśle, że rasizm jest w 98% uzasadniony ponieważ dana grupa społeczna ma podobny charakter znajdźcie wśród 100 chinczyków 10, którzy zrobią coś dla kogoś nie mając z tego żadnego zysku... Zobaczmy na ich stosuneg do życia ludzkiego - ono dla nich nie objawia ŻADNEJ wartości. wdodatku są z nich cholerne cwaniaczki... ( dajmy na to, przykład mój z życia - siedze sobie na rynku w krakowie, karmimy z kumplami gołębie, a tu jakiś chinol biegnie i na te gołębie pare razy i je straszy, potem drugi łepek podbiega i klepie kumpla w plecy i ucieka... wszystko byłoby ok, gdyby tych łebków nie wysłało pare gnojów w wieku od 15 do 20 paru lat ( też chinczyków ) Potem podchodzi do mnie taki 16 letni chinczyk i daje mi do zrozumienia, że chce się bić... ( koleś ma obstawe i jesteśmy w centrum krakowa ) A gdyby gnojek był w swoim ojczystym krasju to by nawet palcem nie kiwną, że chce się bić i nawet by nie spróbował zaczepiać ludzi bo by dostał kulke w łeb przez swoją policję. i jak tu teraz takich skośnookich szanować??
Urzekła mnie Twoja historia. Takich przypadków jak Twój były zapewne tysiące z udziałem żółtych, białych, czarnych, zielonych, itd. Jak patrzę na reprezentantów tej dumnej słowiańskiej, wspaniałej i w ogóle zaje... rasy to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Dziewczynki w wieku 13 lat dają na prawo i lewo, od ich rówieśników w bluzach JP można dostać kosę pod żebra, a menel spod bloku jest gotowy zabić za 30gr. Skoro mowa o żółtkach i mamy się bawić w rasizm to akurat nie mamy do nich startu praktycznie pod żadnym względem, zobacz jak rozwinięta jest np. Japonia, a jak Polska. Taki sam argument jak mówienie, że w Afryce gdyby nie biali to by cywilizacji nie było. Ludzie faktycznie różnią się od siebie, są różne rasy, itd. i nawet załóżmy, że biali są lepsi od czarnych. Co z tego? Czy to powód, żeby robić jakąś segregację rasową, żeby ich tępić? Nawet jeśli 9/10 czarnych ma IQ goryla to wolę, żeby ta 1/10, która ma jakieś ambicje i chce coś osiągnąć przyjechała do Polski i zajęła miejsce nierobów, którzy tylko kombinują jak uzyskać jakąś rentę i narzekają, że w Polsce nie ma pracy, a nawet nie szukają...
 
M

MacaN

Guest
no spoko, tylko że polacy nie jeżdżą to innych krajów i nie zaczepiają tubylców dla zabawy ( przynajmniej ja o tym nie słyszałem ) a Chinczycy to robią ( sam napisałeś że takich przypadków jest tysiące ) Pozatym ja pisząc o tym, że dla nich życie jest niczym nie miałem na myśli menelów i ulicznych zabijaków ( bo tacy są wszędzie ) a raczej RZĄD bo w chinach nawet za posiadanie narkotyków albo wszczęcie rozróby jest kara śmierci, Chinczycy mają za nic prawa człowieka. Pozatym wspomniałeś o rozwoju Japoni, a Polski... ja tutaj nie widzę jakiejś strasznej przepaści... Polacy mają trochę gorszą gospodarkę, ale jesteśmy na tym samym a może i wyższym poziomie intelektualnym a już napewno etycznym. W końcu Japońcy na wyższych stanowiskach pracy mają za nic ludzi z " niższej półki " mają wogóle za nic ludzi, wszystko robią dla państwa. Polacy potrafią współczuć i wśród 100 osób każdą osobę traktują inaczej a nie uważają wszystkich za bandę robotników.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
no spoko, tylko że polacy nie jeżdżą to innych krajów i nie zaczepiają tubylców dla zabawy ( przynajmniej ja o tym nie słyszałem ) a Chinczycy to robią ( sam napisałeś że takich przypadków jest tysiące ) Pozatym ja pisząc o tym, że dla nich życie jest niczym nie miałem na myśli menelów i ulicznych zabijaków ( bo tacy są wszędzie ) a raczej RZĄD bo w chinach nawet za posiadanie narkotyków albo wszczęcie rozróby jest kara śmierci, Chinczycy mają za nic prawa człowieka. Pozatym wspomniałeś o rozwoju Japoni, a Polski... ja tutaj nie widzę jakiejś strasznej przepaści... Polacy mają trochę gorszą gospodarkę, ale jesteśmy na tym samym a może i wyższym poziomie intelektualnym a już napewno etycznym. W końcu Japońcy na wyższych stanowiskach pracy mają za nic ludzi z " niższej półki " mają wogóle za nic ludzi, wszystko robią dla państwa. Polacy potrafią współczuć i wśród 100 osób każdą osobę traktują inaczej a nie uważają wszystkich za bandę robotników.
Tak, Polacy są na świecie po prostu uwielbiani http://bash.org.pl/199759/, nasi urzędnicy troszczą się o podwładnych, sąsiedzi się nie obgadują nie mówiąc już o rozwoju gospodarczym tego kraju.
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Kumpel był w Anglii na wycieczce, parę razy został nazwany złodziejem. 2 moje kuzynki i kuzyn pracują w Anglii i nie mieli nigdy tego typu problemów, a są tam na prawdę długo.
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Kumpel był w Anglii na wycieczce, parę razy został nazwany złodziejem. 2 moje kuzynki i kuzyn pracują w Anglii i nie mieli nigdy tego typu problemów, a są tam na prawdę długo.
Widocznie Polacy to złodzieje, ale Polki są ok ;)
 
Do góry