Ras Luta

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Przykro mi to mówić, ale Ras Luta jest wokalistą komercyjnym, jak zdecydowana większość. Może i nie tworzy swojej muzyki stricte dla pieniędzy, ale wydaje się w komercyjnej wytwórni, występuje na festiwalach takich jak Heineken Opener, czy Coke Live (sic!), od jego płyt odprowadzany jest podatek i to właśnie napędza tą Twoją zabójczą machinę Babilonu. Muzycy niekomercyjni siedzą w podziemiu, Ras Luta już dawno z niego wyszedł.
 

AnnKawaii

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Jak ty byś przeżył bez pieniędzy? Pieniądze są potrzebne, ale nie najważniejsze. Szacunek i miłość przede wszystkim, lecz nie można żyć bez tego, co Babilon stworzył.
 

Ciarson

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Komercja... Wy wiecie co to pojęcie oznacza? Wskażcie (Wy którzy twierdzicie, że Ras Luta tworzy komercyjną muzykę) mi teksty z jego solowej płyty, które mają coś wspólnego z komercją. Jego muzyka nie raz podnosiła mnie na duchu(muzyka komercyjna nie jest w stanie tego zrobić, chodzi mi o teksty piosenek), pomagała w chwilach zwątpienia. I kolejny temat, to współczesne ''podziemie'', wiecie kto się z tym pojęciem utożsamia?! Trudno żeby Rastaman(jest nim Ras Luta) siedział w ''podziemiu''. Mieszają wam się style muzyczne. Muzyka Reggae jest dla wszystkich ludzi, przekaz z tych piosenek jest prosty. Wokaliści sceny Reggae nakłaniają do miłości z bliźnim. Więc nie wyjeżdżajcie z takimi tekstami, że Ras Luta wyszedł z podziemia,On nigdy w nim nie siedział.

PODZIEMIE=RAP
RAS LUTA=REGGAE
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po pierwsze, to swoje "podziemie" posiada większość gatunków muzycznych. Od hiphopu, przez reggae, punk, po metal. Za artystów podziemnych uważa się takich, którzy tworzą swoje z dala od dużych wytwórni i medialnego rozgłosu. DIY. Po drugie, co muszą mieć teksty, żeby muzykę można było uznać za komercyjną? Bo ma się to jak piernik do wiatraka, a pytasz mnie czy wiem co oznacza to pojęcie. Może sobie śpiewać o miłości, wolności, pokoju, rastafari i czym tam sobie jeszcze chce. Nagrywanie w komercyjnej wytwórni, promowanie się na komercyjnych festiwalach i zarabianie na tym sporych pieniędzy robi z niego muzyka komercyjnego.
 

Sensimilla

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Nakło
Luta jest wielkim Twórcą Polskiego Reggae, gdy wchodzi na scenę porywa ze sobą wszystkich . Jego teksty są inteligentne i niosą odpowiednie przesłanie . Płytka też jest świetna ! Najbardziej wpadł mi w ucho kawałek ' W mojej głowie ' .
Big Up dla niego !

Przykro mi to mówić, ale Ras Luta jest wokalistą komercyjnym, jak zdecydowana większość. Może i nie tworzy swojej muzyki stricte dla pieniędzy, ale wydaje się w komercyjnej wytwórni, występuje na festiwalach takich jak Heineken Opener, czy Coke Live (sic!), od jego płyt odprowadzany jest podatek i to właśnie napędza tą Twoją zabójczą machinę Babilonu. Muzycy niekomercyjni siedzą w podziemiu, Ras Luta już dawno z niego wyszedł.
A czy Ty byś umiał żyć bez pieniędzy ?
Bless ;)
 

pager120

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
On jest jakby połaczeniem artysty komercyjnego i niekomercyjnego :)
Robi dobra muzyke (wydaje z EWR nowa płyte [eastweast.fm])
Jakby mógł to by oddał muzyke za darmo.
Mial o tym jakis wers, ale dawno go nie słuchałem i nie pamietam track'u.
 

dosiaxd

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ras Luta jest najlepszy! Ma :cenzura: głos wogole jego piosenki mają sens, i charyzme, zdecydowanie jest najlepszy.
 
R

Rude Bwoy.

Guest
No Luta ma dobry głosik i co najważniejsze inteligentne teksty z przekazem Big Up dla niego :eek:k:
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
W sumie kiedyś był lepszy.Jak miał dredy tak na 15cm to jeszcze spoko.Jak dorosły do ok. 35 to się zaczął sprzedawać.Zaczęło się w sumie od tego makabrycznie pozerskiego teledysku - ,,miłość w każdym domu".Było tak słodko i tak sztucznie ,że prawie zwymiotowałem widząc to po raz pierwszy.No ale czego się spodziewać po tym jak dołączył do PROSTO?W sumie koleś prezentuje ewolucję polskiej sceny reggowej.Im więcej hajsu tym więcej tekstów ,,pod publikę".Nie każdy w końcu jest Bobem Marleyem.
 

N3mezja

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Lubię Ras Lute, nawet bardzo. Kiedyś słuchałam dość często. Z "Jeśli słyszysz" najbardziej podobają mi się: Pozwala żyć, Miłość w każdym domu, Życie bez kobiety i W mojej głowie.
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Lubię słuchać jego solowej płyty. Znalazło się na niej kilka na prawdę niezłych utworów. "Miłość w każdym domu" czy "Pozwala żyć". Ostatnio najbardziej podoba mi się utrów "Jeśli słyszysz".
 
Do góry