Ras Luta

michall0

Użytkownik
(wł. Adam Tersa, ur. 1982 roku w Kartuzach na Pomorzu). Wokalista tworzący głównie modern roots, reggae, dancehall oraz odrobinę R’n’B i hip-hopu.

Muzyką zainteresował go tata, gdy Luta miał 4 lata. Po czasach punkowo-noise’owego buntu przyszedł czas na opamiętanie i natchnienie, które odnalazł w Haile Selassie I Rastafari, poprzez medytację, reggae i czytanie Biblii. Do niedawna wolny strzelec, często występujący z Dreadsquadem od 2004 roku współtworzy sound system EastWest Rockers, ale od jego squadowych historii ważniejsze jest przesłanie: „Bardzo zależy mi na tym, żeby świadomy dancehall stworzył w Polsce alternatywę dla agresywnego, poniżającego kobiety i na masę nastawionego na robienie kasy hip hopu i głupkowatej muzyki katolickiej, która działając pod kuratelą kościoła uzurpuje sobie prawo do wyłączności na mówienie o sprawach najważniejszych w życiu człowieka.

7 listopada 2009 roku nakładem wytwórni PROSTO została wydana pierwsza solowa płyta Luty pt. "Jeśli słyszysz". Gościnnie w nagraniach wzięli udział: Hemp Gru, Mrozu, Fokus i Rahim.

Co sądzicie o panu Ras Lucie?
Jak wam podoba się jego niedawno wydana solowa płyta?
 

P.M.

Neurotyczka
Nowej wydanej solowej płyty nie słuchałam, lecz podoba mi się bardzo jedno Jego wykonanie: 'Dotknąć Cię'
 

Rasmatis

Użytkownik
Luta ma świetną charyzme, świetny głos, inteligetne teksty i pełny pasji. Od strony reggae jest naprawdę jednym z najlepszych nawijaczy na polskiej scenie reggae. Jednak jako osoba jest trochę hipokrytą.
Ale wielki bigup dla niego za to co robi dla polskiej sceny reggae.
 

wicerol666

Użytkownik
Luta to wymiatacz muzyki rege :))) jego nowa płyta jest prze fajna :D polecam gorąco ma pozytywny przekaz energii i dobre przesłanie :D wielki Big Up yaaa rasta
 

Hoffi_11

New Member
urodzony w Kartuzach na pomorzu to tam gdzie ja :pP hmmmmm "dotknąć Cie "?? ale nie tylko Każdy Krok, Król Królów, Piękni ludzie piękny świat, i z Dredami "MAMA" albo z Grubsonem "Schowaj nóż" ale tej nowej płyty to nie słuchałem chyba czas przejść sie po sklepach i zakupić .... TERSA Wymiata
 
R

Reuben

Guest
kiedys podobała mi się tworczosc Luty
Obecnie wolę słuchać REGGAE które dobrze na mnie dziala, pobudza dusze, sprawia ze mam ciary na plecach...
 

petroniusz

New Member
Luta od kiedy przeszedł do Prosto się zkomercjalizował(zkomercjonizował? no, że komercje robi :p) Ale nadal tworzy teksty dające dużo do myślenia, czy to solo (Miłość w każdym domu) czy z chociażby z EWR (łap oddech).

także bless dla Luty oby tak dalej!

elo,
Te_
 

kar425

New Member
Uważam iż ten jego Cały rastafariaznim to jedna wielka komercja. Teksty i bity piosenek ma dobre ( typowo wprowadzające nas w klimat Rege )
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Ostatnio wydany album zrobił na mnie ogromne wrażenie, mimo że nie jestem zaciętym miłośnikiem aż tak luźnego rytmu, lecz należałoby otwarcie przyznać, że Ras wykonał świetną robotę. Jednak nie widzi mi się to do końca, że postanowił wejść w szeregi akurat wytwórni Prosto, chociaż szczerze mówiąc do końca nie powinno się oceniać albumu po okładce, lecz po jego zawartości.
 

karolina95x

Użytkownik
ja też uważam, że troche komercja.. a tekst do nuty ewr- łap oddech:

Raz dwa kiedy łapię za mikrofon świecę jak gwiazda
Kiedy stoję tu na scenie pragnie mnie każda
Brat ty wbijaj tu na bibę będzie niezła jazda
Przyjeżdzam do miasta, zupełnie jak Mazda
Zapierdalam po riddimie a publika hasa
Ziomek wiesz co jest! To jest krytyczna masa
Poczuj ją jak wzrasta
Dla frajerów kula! A konfidentom basta

to już troche rap ;/ reszta myślę spoko, choć wole np grubsona, mimo ze on również ma takie zapędy..
 

kuń

New Member
East west rockers nowa płyta wydana pod opieka prosto , jest zabijaniem muzyki reggea od środka , tak samo jest z nową płytą Luty.

grubsona, mimo ze on również ma takie zapędy..
GrubSon łaczy od zawsze z sobą rap i reggea . Polecam ci do przesłuchania 3ode kru (grubson& metrowy), w którym pokazuje prawdziwe "rybnickie granie".
 

RasNup

Użytkownik
Luta, Luta nie jest, albo nie był zły, teraz zrobił się trochę za bardzo komercyjny, uważa się za nie wiadomo kogo, nie żebym go nie lubił, ale jednak, za dużo o jaraniu.
Najlepsza piosenka według mnie Córka Cesarza.
Płyta solowa nie najgorsza, ale oczywiście trzymam się tego co powiedziałem.
 

Destruction5

Użytkownik
może i trochę zrobił się komercyjny ale jak dla mnie nic się nie zmieniło odkąd przeszedł do prosto. chodzi o przekaz, o to co zawierają jego teksty i to co chce nam powiedzieć poprzez to co robi a to z kim to robi i kto go sponsoruje najmniej mnie w tym wszystkim obchodzi. Nie wiem co wam przeszkadza w tym ze cytowany wyżej tekst z utworu "łap oddech" podchodzi pod rap? przecież reggae i hip-hop mają wspólne korzenie. zapomnieliście? pozatym kawałek fajnie buja :) bless!
 

Yeaman

Użytkownik
"dające dużo do myślenia, czy to solo (Miłość w każdym domu) czy z chociażby z EWR (łap oddech)."
Łap oddech dające do myślenia? O ku**a to ja wolę nie myśleć o czym ty myślisz. 'Dla frajerów kula a konfidentom basta"?!?!!?!
 

AnnKawaii

New Member
Ludzie wy spójrzcie co mówicie! Ras Luta i komercja?! On po prostu trochę się zmienił, ale dlaczego od razu go wpisywać pod komercję?!
On wierzy w to co robi i to, co tworzy! Dzięki niemu uwierzyłam, że świat może być lepszy, że są jeszcze ludzie, którzy nie tworzą dla pieniędzy. Nie napędza zabójczej machiny Babilonu, tylko próbuje ją zniszczyć.
Dzięki niemu zaczęłam słychać reggae.
Big Up.
 
Do góry