Raport końcowy podkomisji śledczej Macierewicza

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czytam sobie wnioski z końcowego raportu podkomisji Macierewicza i abstrahując już od tego, czy to był wypadek lotniczy i jak rosyjskie służby miałyby umieścić materiały wybuchowe i odpalić je zdalnie w 2 miejscach w odstępie czasu mimo, iż samolot i tak praktycznie już był na kursie kolizyjnym z ziemią, bo wg raportu rosyjskie dowództwo specjalnie podawało błędne dane, aby tupolew się rozbił (czyli już mają 3 zarzuty i 3 próby zniszczenia samolotu), zatem pomijając te tezy zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie:

Co teraz, w momencie, gdy oficjalna podkomisja śledcza uznała winę FR w śmierci 96 osób, w tym dowódców wojskowych i prezydenta RP? Rozumiałem ten cyrk tak długo, jak grali pod durną swołocz pobierającą zasiłki i krzyczącą "gdzie jest krzyż"i "to był zamach", ale w tym momencie polskie władze będą oficjalnie zgadzały się z tezą, iż w Smoleńsku doszło do zamachu przeprowadzonego przez służby Rosyjskie. Co to oznacza na arenie międzynarodowej? Polskie władze powinny wypowiedzieć Rosji samobójczą wojnę? Powołać się na art.5 NATO? Zerwać całkowicie stosunki dyplomatyczne z FR? No bo przecież z chwilą opublikowania i zaakceptowania przez polskie władze KOŃCOWEGO, oficjalnego raportu status quo w relacjach Polsko-Rosyjskich zachowany być nie może.

Co o tym sądzicie?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ta Komisja powinna skończyć
Wcześniej pracę powodu zdrady
Macierewicza i zamiast pracować
To zajmował się nepotyzmem i
Kompromitowaniem rządu i
Promowanie nepotyzmu było ważniejsze
Niż rocznica.
Rodziny ofiar powinny i nieznanych
Powodów nie zrobiły tego
Pozwać firmę tupolew za byle
Jaką naprawę i to spowodowało
Wypadek.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Zmarnowali szanse by symbolicznie
Dzięki Aferze taśmowej zakazać
PO i zyskali szansę dzięki Kijowskiemu
I stworzeniu przez niego KOD który
Jest fabryką prania pieniędzy.
Bez tego zyskali chwasty ludzkie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
wg raportu rosyjskie dowództwo specjalnie podawało błędne dane, aby tupolew się rozbił
Ale taką tezę trzeba udowodnić. Wątpię aby w raporcie dowody na to były. Macierewicz chyba tak nie działa.
3 próby zniszczenia samolotu),
Ale co to jest "próba zniszczenia samolotu"? O uszkodzeniu mienia w tym przypadku samolotu można mówić tylko wtedy kiedy samolot jest na lotnisku. Jeśli jest w trakcie lotu to jest to ...zamach.
Co teraz, w momencie, gdy oficjalna podkomisja śledcza uznała winę FR w śmierci 96 osób
Stawiać zarzutów i sądzić nie można FR. Jednak co do kontrolerów to nie wiem czy by im nie należało postawić zarzutów ale o nieumyślne doprowadzenie do katastrofy w ruchu lotniczym. Gdyby to miało miejsce w Polsce kontrolerom bez wątpienia zarzuty by postawiono ale w tym przypadku wątpię czy Rosjanie na coś takiego pozwolą.
Polskie władze powinny wypowiedzieć Rosji samobójczą wojnę?
Od roku 2010 zmieniło się o tyle że teorii o zamachu trzyma się chyba jedynie Macierewicz. Sam Kaczyński wątpię aby dawał jej wiarę. Zresztą bodaj wczoraj gdzieś w necie widziałem twierdzenie Sasina że prawdopodobnie Smoleńska nigdy nie uda się wyjaśnić i myślę że to jest zdanie ogółu PiS. Rzecz w tym że ta teoria miała im pomóc wrócić do władzy a pewnie tylko nieliczni w nią wierzyli.
Co o tym sądzicie?
Moim zdaniem żadnych oskarżeń wobec Rosji nie będzie jednak będzie się podkreślać że brak jest dowodów a nie że zamachu pewnie nie było.
Nikt nie przyzna się że oszukiwał własnych wyborców.
Jednak tak naprawdę to jestem ciekaw czy zafundują Tuskowi Trybunał Stanu za oddanie śledztwa Rosjanom.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ale taką tezę trzeba udowodnić. Wątpię aby w raporcie dowody na to były. Macierewicz chyba tak nie działa.
Dowody to za dużo powiedziane, poszlaki, które wg nich o tym świadczą. Jak napisałem, raport jest raportem końcowym oficjalnej podkomisji, wnioskiem zeń płynącym jest zamach.

Stawiać zarzutów i sądzić nie można FR. Jednak co do kontrolerów to nie wiem czy by im nie należało postawić zarzutów ale o nieumyślne doprowadzenie do katastrofy w ruchu lotniczym. Gdyby to miało miejsce w Polsce kontrolerom bez wątpienia zarzuty by postawiono ale w tym przypadku wątpię czy Rosjanie na coś takiego pozwolą.
Przecież oni oficjalnie uznali, że bezpośrednią przyczyną były wybuchy materiałów wybuchowych (nawet podali jakich - heksagon). Pierwszy wybuch wg raportu miał miejsce w lewym skrzydle, a drugi w kokpicie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Przecież oni oficjalnie uznali, że bezpośrednią przyczyną były wybuchy materiałów wybuchowych (nawet podali jakich - heksagon). Pierwszy wybuch wg raportu miał miejsce w lewym skrzydle, a drugi w kokpicie.
Istotnie coś takiego słyszałem ale wolałbym to usłyszeć od Prokuratury. To Prokuratura jest od "oficjalnego" uznawania a nie Macierewicz.
Ponadto widze w tym pewien bałagan:
  • kto i kiedy wniósł bombę na pokład
  • dlaczego początkowo kontrolerzy rosyjscy twierdzili że warunków do lądowania nie ma
O ile jeśli znaleźli ślady wybuchów to z tym nie mogę dyskutować o tyle należy zadać sobie pytanie jak można wskazać zamachowca skoro się nie wie jak ładunek wybuchowy znalazł się w samolocie?
Ponadto można sobie wyobrazić że piloci wiedząc o mgle zdecydują o locie do Witebska. Jak to się ma do teorii Macierewicza "sprowadzania na śmierć?"
To w końcu zgineli bo byli źle sprowadzani czy bo był wybuch?
Dowody to za dużo powiedziane, poszlaki, które wg nich o tym świadczą. Jak napisałem, raport jest raportem końcowym oficjalnej podkomisji, wnioskiem zeń płynącym jest zamach
Jeśli to są tylko poszlaki to wątpię aby Prokuratura poważnie go potraktowała.
I to będzie dopiero cyrk z którego Polacy będą się śmieli bo z jednej strony raport Macierewicza a z drugiej wrzucenie go do kosza przez Prokuraturę.


A jaka jest korzyść dla Rosji z tego "zamachu? Bo to jest chyba najważniejsze?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
A jaka jest korzyść dla Rosji z tego "zamachu? Bo to jest chyba najważniejsze?
Specjalnie źle naprawiając samolot
Zemścili się za Gruzję i bez jego
Wiecu tym kraju weszli by do tego
Kraju, nie zgodził by się potwierdzić
Umowy gazowej z tym krajem i
Ta umowa anulowała długi za rurociąg
I zwolnienie opłat za niego , wysokie
Ceny za gaz.
Dzięki Tuskowi mafie podatkowe
Miały raj na ziemi i absurdalne podnoszenie
Cen papierosów dało mafii tego kraju
Wspaniałe zyski a kary za to minimalne.
Przez stworzenie statusu świadka koronnego zniszczono organizację mafijne.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Specjalnie źle naprawiając samolot
Zemścili się za Gruzję
Ty się tak znasz na naprawach samolotów jak eunuch na seksie.

Jaka korzyść dla Rosji? Byłaby ogromna, gdyby chcieli nas zaatakować zaraz po samym zamachu, bo przez głupotę Sasina nasze państwo było bezbronne przez kilka ładnych dni, bo w jednym samolocie siedzieli najważniejsi dowódcy razem z głową państwa. Długofalowa korzyść? Nie widzę. No, chyba że dojście PiS-u do władzy, osłabienie armii przez Macierewicza, skłócenie się z UE, USA i FR... Tutaj mamy OLBRZYMIĄ korzyść dla Rosji, ale musielibyśmy założyć, że PiS to V kolumna.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Byłaby ogromna, gdyby chcieli nas zaatakować zaraz po samym zamachu
"Gdyby babcia miała wąsy...". Wojny nie biorą się znikąd. Gdyby coś wskazywało na wojnę z Rosją nikt pewnie tam by nie leciał. Przy tworzeniu historii alternatywnej proponuję "gdyby" zastępować wyrażeniem "wystarczy że". Dla czytającego brzmi i logiczniej i wiarygodniej.
Długofalowa korzyść? Nie widzę
Co wskazuje że user ma dobry wzrok.
No, chyba że dojście PiS-u do władzy, osłabienie armii przez Macierewicza, skłócenie się z UE, USA i FR... Tutaj mamy OLBRZYMIĄ korzyść dla Rosji, ale musielibyśmy założyć, że PiS to V kolumna.
No właśnie założyć tego nie możemy. A to oznacza że Rosja nie ma korzyści. No to jak tu dowieść winy Rosjan? Kto w to uwierzy?

Oglądałem do 16 minuty. Autorzy skupiają się na krytyce Raportu Milera a nie dowiedzeniu zamachu. Pewnie kiedyś do oglądania jeszcze wrócę.
 
Ostatnia edycja:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Oglądałem do 16 minuty. Autorzy skupiają się na krytyce Raportu Milera a nie dowiedzeniu zamachu. Pewnie kiedyś do oglądania jeszcze wrócę.
Wyrobiłeś sobie zdanie na temat tego ponad godzinnego raportu po obejrzeniu pierwszych 16 minut? Lepiej byś zrobił włączając ostatnie 16, które zawierają wnioski, albo czytając chociaż skrót.

"Gdyby babcia miała wąsy...". Wojny nie biorą się znikąd. Gdyby coś wskazywało na wojnę z Rosją nikt pewnie tam by nie leciał. Przy tworzeniu historii alternatywnej proponuję "gdyby" zastępować wyrażeniem "wystarczy że". Dla czytającego brzmi i logiczniej i wiarygodniej.
Sugerujesz, że każda wojna, nawet z tak śmiesznie małym i bezbronnym wobec Rosji krajem wymaga nie wiadomo jakich przygotowań? że nie da się "blefować", robić dobrej miny do złej gry? Wojny nie było, to wiemy, ale uważam, że słowo "gdyby" jest dobrym sformułowaniem i nadal będę się go trzymał. PS. "wystarczy że" to synonim "gdyby".

No właśnie założyć tego nie możemy.
No własnie to wcale nie jest oczywiste, bo akurat działania Macierewicza można ewidentnie podciągnąć pod celowe osłabianie Polskiej Armii. Nie mogę wiedzieć ani ja, ani Ty, czy Macierewicz nie działał i nie działa nadal na rzecz FR. Poczytaj o programie "polskie kły" i tym, na co poszły pieniądze dzięki Macierewiczowi w zamian tego programu.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Wyrobiłeś sobie zdanie na temat tego ponad godzinnego raportu po obejrzeniu pierwszych 16 minut? Lepiej byś zrobił włączając ostatnie 16, które zawierają wnioski, albo czytając chociaż skrót.
Ludzie wybitni zawsze byli leniwi. Znaczy user sugeruje że istotnie do wybuchu doszło? No to wtedy bedą jaja bo jest wybuch ale kogo nim obciążyć?
Sugerujesz, że każda wojna, nawet z tak śmiesznie małym i bezbronnym wobec Rosji krajem wymaga nie wiadomo jakich przygotowań?
No akurat przygotowań nie sugerowałem ale napięcie między krajami już tak.
No własnie to wcale nie jest oczywiste, bo akurat działania Macierewicza można ewidentnie podciągnąć pod celowe osłabianie Polskiej Armii
Nie możemy choć istotnie nie jest oczywiste. W tym celu trzeba by było założyć
- winę umyślną Macierewicza
ponadto:

No, chyba że dojście PiS-u do władzy, osłabienie armii przez Macierewicza, skłócenie się z UE, USA i FR... Tutaj mamy OLBRZYMIĄ korzyść dla Rosji, ale musielibyśmy założyć, że PiS to V kolumna.
  • PiS wrócił do władzy przez niekompetencję Platformy
  • kto w momencie katastrofy mógł wiedzieć czy i kiedy PiS wróci do władzy?
-skłócenie z EU? Przecież wciąż tam jesteśmy. Relacji z Rosją chyba nigdy nie było dobrych a z USA to nie tam Duda rozkładał się na biurku?
Gdybyśmy byli skłóceni to po co by tam latał?
Zresztą powtarzając wpis usera: po co mieszać w tak śmiesznie małym i bezbronnym kraiku jak Polska.
Dobrze pamiętam w momencie katastrofy Kaczyński miał trzecie co do wielkości poparcie w sondażach do wyborów?
Zdaje się że Tomasz Piątek coś pisał o kontaktach Macierewicza w Rosji.
Moim zdaniem zbyt wiele gdyby aby było to prawdą
Poczytaj o programie "polskie kły" i tym, na co poszły pieniądze dzięki Macierewiczowi w zamian tego programu.
Sorry ale aż tak mnie to nie interesuje.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ludzie wybitni zawsze byli leniwi. Znaczy user sugeruje że istotnie do wybuchu doszło? No to wtedy bedą jaja bo jest wybuch ale kogo nim obciążyć?

No akurat przygotowań nie sugerowałem ale napięcie między krajami już tak.

Nie możemy choć istotnie nie jest oczywiste. W tym celu trzeba by było założyć
- winę umyślną Macierewicza
ponadto:


  • PiS wrócił do władzy przez niekompetencję Platformy
  • kto w momencie katastrofy mógł wiedzieć czy i kiedy PiS wróci do władzy?
-skłócenie z EU? Przecież wciąż tam jesteśmy. Relacji z Rosją chyba nigdy nie było dobrych a z USA to nie tam Duda rozkładał się na biurku?
Gdybyśmy byli skłóceni to po co by tam latał?
Zresztą powtarzając wpis usera: po co mieszać w tak śmiesznie małym i bezbronnym kraiku jak Polska.
Dobrze pamiętam w momencie katastrofy Kaczyński miał trzecie co do wielkości poparcie w sondażach do wyborów?
Zdaje się że Tomasz Piątek coś pisał o kontaktach Macierewicza w Rosji.
Moim zdaniem zbyt wiele gdyby aby było to prawdą

Sorry ale aż tak mnie to nie interesuje.
No to sorry, ale albo się zagłębiamy w temat mówiąc o Macierewiczu jako zdrajcy, lub nie, albo Cię to nie interesuje, ale wtedy nie zaczynaj tematu.

Z ludźmi wybitnymi nie przesadzaj, człowiek wybitny przeczytałby na bankierze skrót raportu i jego wnioski końcowe, a nie wyrabiał sobie zdanie ma podstawie wstępu...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
No to sorry, ale albo się zagłębiamy w temat mówiąc o Macierewiczu jako zdrajcy, lub nie, albo Cię to nie interesuje, ale wtedy nie zaczynaj tematu.
Żadnego tematu nie zacząłem. Na razie mam dość lektur aby po kolejną sięgać Tym bardziej mi nie wypada go nazwać zdrajcą. W końcu panem k. nie jestem.
Z ludźmi wybitnymi nie przesadzaj, człowiek wybitny przeczytałby na bankierze skrót raportu i jego wnioski końcowe, a nie wyrabiał sobie zdanie ma podstawie wstępu...
A skąd to wiadomo że ja to poważnie pisałem? A co do wstępu jeśli się skupiają na tym że w tym czasie rządzący bardziej byli zainteresowani
dezinformacją niż wyjaśnianiem przyczyn katastrofy to raczej o pieniactwo a nie fachowość ich podejrzewam.
Co do bankiera rzadko ostatnio wchodzę. Wolę Stokwatch czy Infostrefę.

Wracając do tego poważnego raportu komisji czy to nie wydaje się dziwne że sam PiS nie wie jaką gwiazdę ma w swoich szeregach?
Jeżeli komisja Macierewicza wykryła wybuchy czy też potrafi ich zaistnienie dowieść to powinno to być tematem TVP-PiS jak to niektórzy nazywają, znaleźć sie na pierwszych stronach gazet czy też tematem dyskusji publicystów zaś sam Antoni niemal pomnik powinien mieć wystawiony i od kilku dni być na ustach wszystkich. Dlaczego więc tak sie nie dzieje? Dlaczego Sasin twierdzi że prawdopodobnie nigdy się nie ustali co się stało w Smoleńsku zamiast poinformować że za chwilę raport komisji dowiedzie wybuchów. Dlaczego inni pisiacy w tej sprawie
milczą? Mając taki dynamit tam powinny korki od szampana strzelać. Dlaczego nie wierzą w zasadzie ich własnej komisji?
To że po kilku minutach przerwałem ogladanie tego wideo jest pikuś w porównaniu z takim zachowaniem pisiaków.
Do oglądania można wrócić ale czy mi to zaufanie do komisji przywróci?



.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Nie widziałem w całości filmu Macierewicza. Oglądałem jego podsumowanie. (...) To nie jest ostateczny raport. To są informacje przekazane przez podkomisję Macierewicza. Ostateczny raport kiedyś zostanie przyjęty i wtedy to będzie oficjalny dokument rządowy. W tej chwili to jest film dokumentalny obrazujący pracę podkomisji smoleńskiej - powiedział europoseł PiS.

Coraz mniej z tego rozumiem. Sądziłem że to oficjalne stanowisko ten film. To znaczy że ten "ostateczny raport" jeszcze nie wyszedł a user już wątek z nim związany założył?

 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Wszyscy, którzy kwestionowali raport Komisji Badania Wypadków Lotniczych, powinni się dziś wstydzić. A Macierewicz powinien siedzieć [Donald Tusk].
Raport smoleński został sfałszowany. Ukryto fakty i wyniki badań, które były sprzeczne z postawioną z góry tezą. Macierewicz zaprzecza.
Nie zidentyfikowano dźwięku wybuchu. Poszycie samolotu mogło się zwijać po rozerwaniu brzozą. Brzoza mogła rozerwać skrzydło. Wbrew stwierdzeniom głosicieli zamachu samolot zerwał dach szopy, stojącej na trasie przyziemienia.
Cała argumentacja uzasadniająca zamach okazała się zatem kłamstwem. Bolesnym dla całej dobrej zmiany, tym bardziej że opartym na tezie, jakoby dopuścili się go poprzednicy PiS-u u władzy. A to rzekomo z powodu ich organicznej nikczemności.
Komisja kosztowała 30 mln złotych. Z tego osiem bodaj wydano na amerykańską ekspertyzę, która zaprzeczyła zamachowi i której wnioski skryto albo przeinaczono.
Mamy narrację i politykę PiS-u całą, nie tylko smoleńską w pigułce. Ciekawe czy i co zadecyduje Prezes w sprawie swego zastępcy? Wszak musiał sobie uprzytomnić, że zarówno on, jak i pozostali wyznawcy teorii zamachu zostali przez Podkomisję wystawieni na pośmiewisko.
Będzie się działo.

Niby byłem pewien że to jakiś przekręt.
No bo robią zamach ale jak sprawiają że pilot nie odleci na zapasowe lotnisko?
Nie mogli tego sprawić więc wydawało się że nie mogło być zamachu.
I to może być coś dzięki czemu mogą przegrać wybory.
Ciekawe na ile wiedział o tym Prezes?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Nie mogli tego sprawić więc wydawało się że nie mogło być zamachu.
I to może być coś dzięki czemu mogą przegrać wybory.
Ciekawe na ile wiedział o tym Prezes?
Nie przegrają wyborów przez Smoleńsk bo to już nikogo nie interesuje, nikogo.
Mogą przegrać przez inflację oraz przez brak węgla, gazu, prądu w zimę.

Do tego coraz więcej ludzi ma dość ukraińców w Polsce.
U mnie w miescie 30 tysięcznym gdzie nie ma ich dużo już są problemy z nimi.
W nocy krzyki po rosyjsku.... tak po rosyjsku bo oni mówią w tym języku.
A rano szkło na chodnikach po butelkach bo bydło z ukrainy nie używa smietników.
Dla nich chodnik to śmietnik.
I to wszystko w miescie gdzie ukraińców jest pewnie mniej niż 5% populacji.

A co w takich dużych miastach gdzie jest ich 20% populacji?
Jesli zima będzie ciężka to ukraińcy będą najbardziej znienawidzoną nacją w europie.
Już w niektórych państwach są na przykład Czechy czy Słowacja.
 
Do góry