Rammstein

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mi Keine Lust się podobało, a Benzin i Amerika to kawałki nastawione przede wszystkim na promocje w tv. Kwintesencją R+ są kawałki t.j. : Mein Teil, Wollt Ihr das Bett... czy Du Hast.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A mnie właśnie "Keine Lust" odrzuciło. Zgadzam się co do "Mein Teil" i "Du hast", dorzuciłbym jeszcze "Mutter" i "Sonne".
 

sochoł

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Z nad morza:)
Mi Keine Lust się podobało, a Benzin i Amerika to kawałki nastawione przede wszystkim na promocje w tv. Kwintesencją R+ są kawałki t.j. : Mein Teil, Wollt Ihr das Bett... czy Du Hast.

O tak zgadzam się z tym tylko że dodałbym jeszcze Mutter :)

[YouTube]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/nnb9_ST0szY&hl=pl"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/nnb9_ST0szY&hl=pl" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/YouTube]​
 

Reoden

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci?
Uwielbiam Rammstein. Do gusty przypadło mi Sonne, America i Du hast. Ciekawe kiedy znowu zagrają jakiś koncert w Polsce....
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Rammstein - hmmm coz moge powiedziec, kiedys sluchalem i moze czasem poslucham gdy ktos przyjdzie do mnie to wlacze zeby bas zademonstrowac a tak pozatym to teraz uwazam to za dno. No ale coz dobrego mozna bylo sioe spodziewac po niemcach (wyjatkiem jest Guano Apes) Wokal beznadziewjny, gitarzysci ujda choc niektorzty uwazaja ich za wybitnych lecz ja nie widze aby sie czyms specjalnym wyrozniali. Tak wiec kupa ognia, gustownych kostiumow i lupiacy bas to przepis na Rammsteina
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Rammstein - hmmm coz moge powiedziec, kiedys sluchalem i moze czasem poslucham gdy ktos przyjdzie do mnie to wlacze zeby bas zademonstrowac a tak pozatym to teraz uwazam to za dno. No ale coz dobrego mozna bylo sioe spodziewac po niemcach (wyjatkiem jest Guano Apes) Wokal beznadziewjny, gitarzysci ujda choc niektorzty uwazaja ich za wybitnych lecz ja nie widze aby sie czyms specjalnym wyrozniali. Tak wiec kupa ognia, gustownych kostiumow i lupiacy bas to przepis na Rammsteina
Dno? No wiesz zależy dla kogo... Może nie jest to szczyt wyrafinowania muzycznego, ale jest to całkiem dobra nutka. Wokal beznadziejny? Uważam, ze bardzo oryginalny. Gitarzyści ujdą? Według mnie są beznadziejni :p , ale te proste akordy to piękno muzyki Rammsteina :D.

lupiacy bas to przepis na Rammsteina
I to jest piękne w muzyce tego zespołu.



A ogólnie do tematu. Lubie rammsteina, ale fanem jakimś nie jestem. Słucham go już od dawien dawna, ale tylko pierwszych trzech albumów, później to już totalnie się skomercjalizowali. Z nowszych utworów lubię tylko Mein Tail, Keine Lust, Reise Reise, Los i nic więcej

No ale coz dobrego mozna bylo sioe spodziewac po niemcach (wyjatkiem jest Guano Apes)
Nie wiem o co ci chodzi w tym co napisałeś, ale według mnie niemcy w tworzeniu metalu są w czołówce. Co z Helloween, Accept, Gamma Ray, Sodom, Destruction, Kreator? Są beznadziejni? wątpię...
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
co jak co, ale pierwsze ich albumy są czymś porządnym, nie należy ich nie doceniać i tak sobie lekceważyć.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
nie lekcewaze bo zajmuja dosyc powazne miejsce w historii muzyki rockowej/metalowej
Nieb mowie ze wszystko co stworzyli jest beznadziejne ale poprostu jakos gdy slucham ich dluzej to mnie mdli


P.S Sorry zapomnialem o Helloween :p
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Niektórzy nie lubią Rammstein'a z zasady, bo jest niemiecki(następuje gadka o przeklętych szwabach). Niemiecki język bardzo dobrze się nadaje do rockowo-metalowych klimatów, ze względu na swoją "szorstkość" i surowość. Zespół tworzy muzykę bardzo prostą, ale takie Herzeleid wspominam dobrze. Nie wymagające, ale głośne i wpada w ucho-czasem tyle wystarczy, żeby zrobić ciekawe kawałki. Można się przyczepić, że monotonne czy powtarzalne, bo sam się do pewnego stopnia z tym zgadzam, ale o wokalu nie mogę złego słowa powiedzieć. Prawie każdy słuchał tutaj swojego czasu Rammstein'a. Nie jestem wyjątkiem, więc pewien sentyment mam, a i dziś znajdę parę kawałków, które mnie zainteresują. Wirtuozerią nazwać ich nie można, ale też nie chłamem. Wypracowali sobie własny, unikalny styl, który może się podobać. A że implikuje on dużą widowiskowość i komercyjność, to grzechem śmiertelnym nie jest.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Niektórzy nie lubią Rammstein'a z zasady, bo jest niemiecki(następuje gadka o przeklętych szwabach). Niemiecki język bardzo dobrze się nadaje do rockowo-metalowych klimatów, ze względu na swoją "szorstkość" i surowość.

Niemiecki jest idealny do muzyki tworzonej przez Rammstein, to dzięki nim zaczęłam się go uczyć :) Ale w innych wydaniach rockowych czy metalowych jest raczej niezjadliwy.

Co do samego Rammstein, jestem w stanie wysłuchać 2-3 kawałków pod rząd, potem mówię dość :bag: Przez swoją monotonię ta muzyka jest męcząca na dłużą metę.

O wiele ciekawsze są osiągnięcia gitarzysty Rammstein w jego side projekcie Emigrate. Na ostatniej płytce słychać ciekawą dla ucha psychodelię, wokal miejscami łudząco przypomina Ozzy'ego z jego zakręconymi przeciągnięciami :), a gitara wyraźnie nawiazuje do starego Paradise Lost. Słyszał ktoś?
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Słyszałem, może być. Czasem włączę Wake Up na rozbudzenie, dobre są single-My World i New York City. Lekko zalatuje industrialem, ale plus dla Till'a, że stara się dodać coś od siebie. Jego muzyka podąża w kierunku rocka. Mógłby podrasować styl, bardziej go urozmaicić, a wtedy nie miałbym nic przeciwko drugiej płycie.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
W Emigrate nie ma Tila, jest jedynie gitarzysta Rammstein Richard Kruspe, który w tym zespole również śpiewa.
Mam nadzieję, że kolejne płyty będą odbiegały od stylu Rammstein jeszcze bardziej, bo najlepsze są te utwory, które nie przypominają jego macierzystego zespołu, np. "In My Tears"
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
A ja lubię parę kawałków Rammsteina jak np. Du hast, Rosen Rot, Mann gegen Mann, Mein Teil, Feuer mach Feuer, Du hast, Mutter i inne.
Generanie chłopaków dobrze się słucha. I argument, że śpiewają po niemiecku do mnie nie przemawia. Jest wręcz atutem. Nie śpiewają po angielsku, a mimo to są popularni na całym świecie.
 

wyznaczona

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdzieś daaleko
kocham ich.
są wspaniali. pod względem utworów, sposoby bycia, i po pirotechnice na scenie <3

To właśnie od nich zaczęłam słuchac metalu 5 lat temu.
oni mnie tak całkowicie zmienili.
 

Rein Raus

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
Można kupić już bilety na koncerty... Tylko tak masakrują ich stronę w celu kupna owych biletów, że ekipa musiała ją na moment zamknąć...
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Chodzi Ci o covery? Każda grupa ma ich kilka, reszta jest dziełem Rammsteina, jako grupy oraz osób, które współpracują z owym zespołem.

nie tylko o covery ale także ogólnie o niektóre motywy muzyczne, ale ok nie ważne ja tam rumstajna znam słabo fanem nie jestem kilka razy pracowałem z nimi i tyle, natomiast wolę od nich Laibacha jak już coś.
 
Do góry