Rachunek za Euro 2012 - 90 mld zł

nieedlaiditów

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tyle się zadłużyliśmy. Niedługo nas czekają podwyżki benzyny, prądu, gazu, produktów w sklepach itp. Bo trzeba wydoić podatników, by spłacić choć część długu. W zasadzie nic z tego nie mamy. Stadiony na których będą odbywały się koncerty i autostrady, które wygladają jak produkty autostrado-podobne, niemające nic wspólnego z europejskimi prócz tego, że opłaty pobierane za nie są europejskie. Wiele firm budowlanych już zbankrutowało, deweloperzy też zaczynają banktutować. Czy z tym gigantycznym długiem za pare lat skończymy jak Grecja?
Główny ekonomista skok-u sie wypowiada:

http://prawda2.info/...pic.php?t=20551
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
To nie jest żadne zaskoczenie, tyle że euro nie jest powodem jest tylko kolejną kroplą w wiadrze długu którą dolano
Czy z tym gigantycznym długiem za pare lat skończymy jak Grecja?
Bankructwo jest pewne jak w banku.

P.s temat pasuje do aktualności bo jest Newsem a tematów o długu jest kilka
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem po co to halo. Przecież w momencie wybrania Polski i Ukrainy było to wiadomo. Taka jest konsekwencja igrzysk. Ale jak słyszę że Lato chce meczu reprezentacji Polski w Bydgoszczy a nie na Narodowym - to to jest prawdziwa patologia
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
liczby są grubo przesadzone, ja szacuje kwoty realnie związane z Euro na 4,9 mld zł (stadiony) reszta była niejako przy okazji (autostardy nie były stawiane z powodu Euro, ale przy okazji, te sumaryczne koszty przekroczyły 100 mld)
Szewczyk manipuluje, oczywiście te 4,9 mld też nie jest w całości wyrzucone w błoto, Hydrobudowa bankrutuje nie jedynie z powodu budowy stadionu (chociaż 150 mln jakie jej wisi Narodowe Centrum Sportu też ma duże znaczenie), ale z powodu zaangażowania w autostrady (miliardy)
samo Euro też było porażką ekonomiczną, przyjechać miało 2 razy więcej kibiców, mieli wypełnićhotele i knajpy po brzegi, a było z tym chudo (wydali 4 razy mniej pieniędzy niż zakładano)
stadiony jako takie też przynosić będą straty, ale sumaryczne straty szacował bym na jakieś 2 mld zł. (może nieco więcej)
teraz sprowadzając już wydane środki na iloścć odbytych spotkań (8) otrzymujemy w kosztach postawienia stadionów, koszt jednego meczu jako ponad 600 mln, natomiast przyjmując sumaryczne wszystkie koszty związane koszt wyniósłby ok 13 mld za mecz (ale to była by manipulacja w stylu Szewczyka)
z całą pewnością Euro nie pomogło polskiej gospodarce (w dokumentach propagandowych PO wyceniło zyski łączne z Euor na ponad 27 mld zł - z czyjego kciuka wyssano tą kwotę nie wiem)
obiążenia są poważne, zobaczymy...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Euro mialo jeden istotny plus. Znakomicie wypromowalo Polske na Zachodzie. Dla Polakow - wiecznie zakompleksiownych, to chyba istotna wartosc dodadana.

Ale czy gra byla warta swieczki, tzn az takie pieniadze ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
same odsetki jakie płacą obecnie miasta gospodarze (od zaciągniętych długów) to 250 mln rocznie
gdyby to porównać z akcją promocyjną w postaci nawet serii 10 filmów reklamowych we wszystkich ważniejszych europejskich krajach, to wyszlo by to wielokrotnie taniej
a efekt dużo lepszy...
 

Ek Chuak

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
89
Punkty reakcji
5
b222862.gif




b222869.gif



Miesięczny koszt utrzymania stadionu narodowego wynosi 1 mln zł.

Nie należy się jednak przejmować, ponieważ rząd zakupił 300 nowych fotoradarów, a kary dla kierowców będą sięgały ponad tys zł.


http://news.money.pl/artykul/euro;2012;zadluzenie;miast-gospodarzy;wzroslo;dwukrotnie,71,0,1124167.html#
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
więc w związku z tym mam pomysł: wszyscy skrupulatnie przestrzegajmy przepisów prawa ruchu drogowego, wówczas nie dość że koszt radarów się nie zwróci to jeszcze zabraknie na pokrycie kosztów budowy stadionów
 

Ek Chuak

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
89
Punkty reakcji
5
W roku obecnym, znacznie wzrosła ilość zatrzymanych kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu. Jeśli nie boją się oni konsekwencji z tym związanych, zapewne wyższe mandaty nie zrobią na nich piorunującego wrażenia. Myślę, że w najbliższym czasie dowiemy się, jakie koszt poniesie całe społeczeństwo za organizację mistrzostw, i zapewne nie będą one ograniczały się wyłącznie do kar związanych z wykroczeniami drogowymi.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
tak sobie pomyślałem, że absurdalnej wielkości długi miast wkrótce przestaną mięć znaczenie, jeśli od nowego roku wprowadzą nasze oszołomy u władzy podatek katastralny (katastrofalny dla kieszeni naszych), gdyż przewidywane przez MinFin wpływyz tegoż mają być od 10-50 razy wyższe niż z podatku od nieruchomości​
to z naszych portfeli zostanie zasypana ta gigantyczna wyrwa finansowa...​
 

Ek Chuak

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
89
Punkty reakcji
5
Na temat podatku katastralnego chodzą różne słuchy. Rząd zapowiada, że nie zamierza go wprowadzać "Jednak od 2 lat istnieje w Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii Zespół do spraw Rządowego Programu Rozwoju Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach." Podobnie jak w przypadku podatku deszczowego, rząd chce przerzucić na gminy decyzję o jego poborze.

Myślę, że wprowadzenie podatku katastralnego, było by ostatnim pomysłem tego rządu. Wiele osób posiada grunty, domy, które odziedziczyły, bądź też przez całe życie odkładali oszczędności by zrealizować swoje marzenia. Przypuśćmy, 1% od nieruchomości wartej 600tys zł przy kryzysie gospodarczym, olbrzymim bezrobociu i realnej pensji wysokości 1500zł, jest niemożliwe do uiszczenia. Ludzie zostali by bez dachów nad głową, bez dorobków swojego życia, i dlatego też uważam, że wprowadzenie tego podatku jest nierealne.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
że wprowadzenie tego podatku jest nierealne
Dokładnie narażali by siebie na popełnienie samobójstwa ale z drugiej strony "Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy"A nasze władze nie są łagodne i liberalne.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja nie znam przyszłości, nie wiem co będzie, ale uwzględniając absurdalnie rozdęte zadłużenie samorządów (jak i samego państwa) to w tej chwili, jedyne "lekarstwo" na długi samorządów - a to, że może się okazać wylaniem dziecka z kąpielą, to już zupełnie inna sprawa
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
same odsetki jakie płacą obecnie miasta gospodarze (od zaciągniętych długów) to 250 mln rocznie
gdyby to porównać z akcją promocyjną w postaci nawet serii 10 filmów reklamowych we wszystkich ważniejszych europejskich krajach, to wyszlo by to wielokrotnie taniej
a efekt dużo lepszy...

Nie zgodze sie z Toba. Filmow reklamowych nikt nie obejrzy. A pilkarskim Euro sie jara zawsze cala Europa.
Lepszej promocji kraju byc nie moze - naprawde. Bo w wielu krajach futbol to religia.
Jednak czy gra warta byla swieczki, tzn te pieniadze ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
może i się mylę, dla części zapewne futbol pełni funkcje okołoreligijne (tak na szybko po kilkaset tysięcy Włochów, Hiszpanów itd), ale dla większości społeczeństwa niekoniecznie, mi nie chodziło o spot wciśnięty, gdziekolwiek i jakkolwiek, ale w najlepszym czasie reklamowym
oczywiście mogę się mylić, ale myśląc umownie, nawet milion Włochów podchodzących do piłki jak religii, będzie tak do niej podchodzić niezależnie od lokalizacji Euro, a post który może obejrzeć parę milionów ludzi, uznaję za konkretny przekaz pozytywny - to był mój trop
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
może i się mylę, dla części zapewne futbol pełni funkcje okołoreligijne (tak na szybko po kilkaset tysięcy Włochów, Hiszpanów itd), ale dla większości społeczeństwa niekoniecznie, mi nie chodziło o spot wciśnięty, gdziekolwiek i jakkolwiek, ale w najlepszym czasie reklamowym
oczywiście mogę się mylić, ale myśląc umownie, nawet milion Włochów podchodzących do piłki jak religii, będzie tak do niej podchodzić niezależnie od lokalizacji Euro, a post który może obejrzeć parę milionów ludzi, uznaję za konkretny przekaz pozytywny - to był mój trop

No wlasnie tylko ze jak taki Hiszpan czy Wloch podchodzi do pilki jak do religi, to na Euro pojedzie za swoja druzyna i przy okazji pozna kraj w jakim sie ono odbywa. Jezeli Euro przebiega wspaniale, a tak w Polsce bylo to automatycznie rosnie dobre wrazenie o Polsce.

Zadne filmy czy kampania reklamowa takie wrazenia o Polsce nie wyrobi.

Po prostu masa Europeczykow u Nas byla, dobrze sie bawila i wrazenia pozostaly. Sporoa czes tych kibcicow przed przyjazdem myslala ze to jakas mongolia.

Takze ten aspek Euro uwazam za pozytywny akurat.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja to też popiera, na pewno wielu obcokrajowców wyniosło dobra zdanie o Polkach, a już Anglicy na pewno. To co interanuci robią z Sol Campbell tego dowodzi (to gdzie ten rasizm piłkarzu ?)
 
Do góry