pytanie w sprawie kontuzji kolana

michael-22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
no to teraz mam wszystko elegancko wytłumaczone:D byłem w rzeszowie w szpitalu i akurat trafiłem na najlepszego lekarza jakiego w życiu miałem okazje poznać:) oby więcej takich konkretnych lekarzy:D w każdym razie dzwonił tam gdzie miałem robiony MR i rozmawiał z tym gościem od moich wyników i dowiedział się że mam zerwane więzadło i resztą też sie zajął:) zarezerwował mi zabieg rekonstrukcji więzadła w prywatnej klinice w połowie lutego co mnie zdziwiło że tak szybko... dokładnie opowiedział jak będzie wyglądać czas przed i po zabiegu... także teraz dokładnie wiem na czym stoje i ogólnie naprawde podniósł mnie na duchu:D także jestem dobrej myśli;P lekarz marzenie!
 

adamos93

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Mam straszny problem i dylemat...
Trenuje siatkówke rok mam 15 lat i calkiem nieźle mi idzie. dnia 8.01.09 kiedy grałem w piłkę ręczną złamałem piszczel( złamanie nasady bliższej kosci piszczelowej) oraz zerwałem wiązadła rzepki... obecnie noge mam w gipsie i za dwa tyg mi zdejmuja (ten gips) Zrobilem to sobie jak sie "wybijałem" czyli przy skoku... wiem dziwne ale potwierdzone przez lekarzy. Dnia 9.01 mialem operacje. Mam 2 śruby :/ :/
Mam pytania może ktos tu sie zna i z checia na nie odp:
Czy bede mógł trenowac? Czy nie bedzie mi ta noga przeszkadzac w przyszłości?? Kiedy bede mogl powrocic do treningow??

wyjmowanie srub z nogi najczesciej jest po 6-8 miesiacach w zaleznosci jak sie zrosnie...

Czy rehabilitacja sportowa cos da? ... PRosze!! o szybką odpowiedź..
 

michael-22

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
ja Ci niestety nie udzielę żadnych rad czy inf ale z tego co pisałeś to wydaje się naprawdę poważna sprawa;| też się martwię o swoją "karierę" ale jestem dobrej myśli. najgorzej jest patrzeć jak inni grają a samemu się nie może;/ w każdym razie mam nadzieję że ktoś Ci wkrótce napisze na czym stoisz i że wrócisz do pełni sprawności;P
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
odświeżam temat bo trafiłam na super placówkę w Krakowie, więc gdyby ktoś miał problem to polecam Fizjomed ;) tzn. nie ja osobiście ale mój kuzyn miał okropne problemy z kolanem, a wcześniej trenował, szkoła sportowa, w planach AWF itd. więc załamka, depresja i wszystko naraz a teraz proszę – pierwszy rok AWF i wszystko wróciło do normy ;) mega fizjoterapeuci są tak, można powiedzieć że uratowali mu życie no bo wcześniej całe plany legły w gruzach
 

bogol20122

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam. Mam straszny problem i dylemat...
Trenuje siatkówke rok mam 15 lat i calkiem nieźle mi idzie. dnia 8.01.09 kiedy grałem w piłkę ręczną złamałem piszczel( złamanie nasady bliższej kosci piszczelowej) oraz zerwałem wiązadła rzepki... obecnie noge mam w gipsie i za dwa tyg mi zdejmuja (ten gips) Zrobilem to sobie jak sie "wybijałem" czyli przy skoku... wiem dziwne ale potwierdzone przez lekarzy. Dnia 9.01 mialem operacje. Mam 2 śruby :/ :/
Mam pytania może ktos tu sie zna i z checia na nie odp:
Czy bede mógł trenowac? Czy nie bedzie mi ta noga przeszkadzac w przyszłości?? Kiedy bede mogl powrocic do treningow??

wyjmowanie srub z nogi najczesciej jest po 6-8 miesiacach w zaleznosci jak sie zrosnie...

Czy rehabilitacja sportowa cos da? ... PRosze!! o szybką odpowiedź..


Wszystko zależy od tego jak rehabilitacja przebiegnie. Najważniejsze jest to, abyś nie starał się za wszelką cenę wracać na parkiet, ponieważ to może skończyć się tym, że już nigdy nie zagrasz w siatkówkę. Skup się na spokojnej rehabilitacji.
 
Do góry