Pytanie odnoście prezentacji

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Witam wszystkich.

Mam takie pytanie odnośnie pracy maturalnej. Moim tematem jest 'Zaprezentuj obraz diabła na wybranych przykładach literatury i malarstwa.'
Jak na razie wybrałam takie utwory jak: 'Mistrz i Małgorzata' M.Bułhakow, 'Faust' J.W. Goethe, 'Pani Twardowska' A. Mickiewicz i 'Litania do szatana' Ch. Baudelarie.
Oraz jeden obraz 'Sąd Ostateczny' H. Memlinga.

No i tu już zaczyna się problem. Napisałam pracę, ale niestety jest ona za krótka. Gdy ją sobie przeczytałam wygodzi jakieś 10 minut, a ma być przecież około 15.
Gdy dałam ją do sprawdzenia polonistce, poradziła mi żebym bardziej skupiła się na Fauście.
Tylko lepiej by było gdybym wzięła jakiś fragment, gdyż książka jest bardzo trudna do omówienia.
Gdyby ktoś mógł mi poradzić który fragment z jakimkolwiek obrazem diabła byłby najlepszy, byłabym bardzo wdzięczna..

Powinnam też wybrać jakiś jeszcze obraz z diabłem. Może macie jakieś propozycję? ;)


Z góry serdecznie dziękuję!
Calme.
 

Śmierć91

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2011
Posty
251
Punkty reakcji
11
Prezentacja może trwać maksymalnie 15 min, ale może być krótsza, 10 minut to minimum.
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
No tak, wiem.
Ale to nie znaczy, że mam już w tej pracy nic nie robić. Zależy mi w sumie tylko na pomocy przy tym 'Fauście', bo serio nie wiem co mam o nim powiedzieć.....
 
Do góry