Pytanie o wybór kierunku studiów.

xfirepro

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich otóż mam pytanie odnośnie wyboru kierunku zależy mi tylko na tym żeby był łatwy........... :) (jestem strażakiem zawodowym i żeby podwyższyć kwalifikacje muszę mieć "wyższe" a z braku czasu muszę wybrać łatwy kierunek nie do oblania :O pozdrawiam i czekam na odpowiedzi . oto dostępne kierunki:
  • Kierunek: budownictw o
  • Kierunek: ekonomia
  • Kierunek: elektrotechnika
  • Kierunek: europeistyka
  • Kierunek: filologia
  • Kierunek: fizjoterapia
  • Kierunek: informatyka
  • Kierunek: mechanika i budowa maszyn
  • Kierunek: pedagogika
  • Kierunek: pielęgniarstwo
  • Kierunek: turystyka i rekreacja
  • Kierunek: wychowanie fizyczne
  • Kierunek: logistyka
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
Z wymienionych chyba najlepsze byłoby wychowanie fizyczne ze względu na Twój zawód, ale najłatwiej powinno pójść z europeistyką. Kiedyś chciałam się na ten kierunek wybrać, ale w sumie nie wiadomo co po tym robić. Tobie zależy na samym papierku, więc byłoby w sam raz.
Musisz być świadomy, że na każdych studiach trzeba się uczyć, więc najpierw zadaj sobie pytanie: Jakie nauki idą mi najlepiej? Humanistyczne czy matematyczno-przyrodnicze?
 

xfirepro

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Hailie napisał:
Z wymienionych chyba najlepsze byłoby wychowanie fizyczne ze względu na Twój zawód, ale najłatwiej powinno pójść z europeistyką. Kiedyś chciałam się na ten kierunek wybrać, ale w sumie nie wiadomo co po tym robić. Tobie zależy na samym papierku, więc byłoby w sam raz.
Musisz być świadomy, że na każdych studiach trzeba się uczyć, więc najpierw zadaj sobie pytanie: Jakie nauki idą mi najlepiej? Humanistyczne czy matematyczno-przyrodnicze?
Też myślałem o europeistyce tylko nie wiem czy jest możliwość studiowania tego zaocznie? Wychowanie fizyczne też nie było by złe zwłaszcza że jestem dość wysportowany.
 

Hailie

Bywalec
Dołączył
17 Wrzesień 2010
Posty
475
Punkty reakcji
118
xfirepro napisał:
Też myślałem o europeistyce tylko nie wiem czy jest możliwość studiowania tego zaocznie?
Musisz sprawdzić w ofercie uczelni, na którą się wybierasz.



Wychowanie fizyczne też nie było by złe zwłaszcza że jestem dość wysportowany.
No więc nie będziesz miał problemu ze studiami. Gdy studiowałam na AWFie tylko inny kierunek, panowało takie przekonanie, że ludzie na wychowaniu nie muszą się zbyt dużo uczyć ;).
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Pedagogika. Tam nie da się oblać żadnego egzaminu :)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja wiem czy pedagogika jest taka łatwa. ... Nie powiedziałabym tego ponieważ niekiedy naprawdę potrafi dać w kość ;)
Sama postawiłabym na kierunki biznesowe - kto wie czy kiedyś nie będziesz musiał się przekwalifikować a studia takie dadzą Ci dobre wykształcenie.
Fajne jest bezpieczeństwo w biznesie - ciekawy kierunek, nie ma obecnie takiego wysycenia rynku specjalistami . Poczytaj sobie trochę o nim.. Studiuje go mój brat cioteczny. Aktualnie dobre czesne masz na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.
 

Cred0

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Pedagogika może do najłatwiejszych nie należy, ale to bardzo ciekawy kierunek i na pewno wart studiowania. Jeżeli mieszkasz w Warszawie polecam Ci wycieczkę na Dzień Otwarty Wszechnicy Polskiej w nadchodzącą sobotę, ichniejsza pedagogika jest na dość wysokim poziomie a na miejscu będziesz miała okazję dowiedzieć się o co w takich studiach właściwie chodzi.
 
M

MacaN

Guest
no elektrotechnika do najłatweiejszych nie nalezy :D


Jak chcesz sam papierek, to idź sobie do wyższej szkoły magii i czarów ( wyższej szkoły zarządzania i przedsiębiorczości ), na jakikolwiek kierunek.

Ale jak koniecznie chcesz iść na jeden z tych kierunków, to jak najbardziej wychowanie fizyczne.
 
A

anastazja20

Guest
Z tych wymienionych to europeistyka i turystyka i rekreacja. A oprócz tego politologia, administracja
 
B

bajderman

Guest
Powinniście szukać kierunku, który was interesuje, czyli idź za swoimi zainteresowaniami. Nie ma sensu studiowanie dla samego papierka. To już lepiej zrobić jakieś szkolenia kierunkowe - to jedyny sposób na to, aby faktycznie się rozwinąć. I to najłatwiejsza droga do sensownej kariery.
 
A

anastazja20

Guest
ale z tego co zrozumiałam xfirepro chce zrobić wyższe po to, żeby awansować - i po to jest mu potrzebny papierek - droga do sensownej kariery. lepiej tak, niż studiować europeistykę zgodnie z zainteresowaniami po to, by pracować w mcdonaldzie.
 

Bllack

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że jeżeli już chcesz się na coś zdecydować to niech to będzie kierunek, który Ci się do czegoś przyda bo przecież jakby nie było są to 3 lata, a może nawet więcej, wyciągnięte z życia i nie można ich zmarnować tak o po prostu bo "coś muszę coś studiować". Studiuje budownictwo na Uczelni Techniczno - Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie (rozwiajam bo skrót nie wiele by powiedział) więc jedynie za tym kierunkiem mogę stanąć bo żadnych innych nie znam tak od podszewki. Z wyboru jestem zadowolony, nie mówiąc już o teorii bo ona jest wszędziemy, mamy wiele praktycznych zajęć, które są bardzo pomocne. Do tego wiem, że ten kierunek jest przyszłościowy i praktyczny, więc może lata studiów nie będą zmarnowane.
 

sulp

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Z tych kierunków, które wymieniłeś, polecam pedagogikę. Ale uważaj, bo wiele szkół oferuje ten kierunek, jednak tylko nieliczne naprawdę dobrze przygotowują do wykonywania zawodu. Najważniejsze, by program studiów nie skupiał się na teorii, tylko na praktyce. Pracodawca będzie bowiem przywiązywał największą wagę do Twoich umiejętności, a nie wiedzy teoretycznej. Pod tym względem Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka ma bardzo wysokie notowania. Zresztą pod względem kadry dydaktycznej czy nowoczesnych metod kształcenia również.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Wybierz po prostu to, co Cię najbardziej kręci!
 

PannaK

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
8
Punkty reakcji
0
Warto wybrać kierunek studiów nie tylko pod kontem tego czy jest łatwy, ale również czy jest interesujący ;)
 
Do góry