Pytanie do poligrafów i drukarzy :)

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Moje pytanie polega na tym, że przygotowuję obecnie książkę do druku (o tytule: "Jak mentalnie postrzegać świat, aby stać się bogatym") i chciałbym wiedzieć taką rzecz:

Pytanie dotyczy okładki a dokładniej typu papieru jaki do niej użyć, moja okładka będzie czarno-biała i chciałbym wiedzieć, jaki z tych papierów będzie najlepszy do książki A5, z oprawą klejoną (okładka będzie czarno-biała jednostronna):





Który z nich może być najlepszy jako zwykła fajna okładka, która solidnie zabezpieczy część środka i jest wartna uwagi?

Na mojąlogikę, nieopartą na wiedzy wydaje mi się, że im grubsza gramatura, tym fajniej, ale boję się, że moja niewystarczająca wiedza może być zgubna w tak delikatnym temacie. Proszę o wskazówki :)
 

19omi91

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
88
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Siem-ce
Nie jestem specem w tej dziedzinie ale wydaje mi się,że okładka powinna być twarda i połyskliwa. Moim zdaniem tak będzie najlepiej.
 

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Oprawa twarda i lakierowana/foliowana to mnóstwo kasy :) A ja potrzebuję fachowej odpowiedzi co do gramatury i typu papieru/kartonu, który najlepiej nadaje się do książki o charakterze poradnika A5
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
to zalezy jaka metoda bedzie drukowane.

jak offset to typowe do offsetu musisz wybrac, jak np. flekso no to te do offsetu możesz sobie darować. Moim zdaniem na okładkę to poniżej 200 nie powinno mieć.
 

małpka11

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hejka,moje pytanie dotyczy bąbli na zadrukowanych składkach,od czego mogą się utworzyć .Druk na maszynie rolowej,offset.
 
Do góry