PSY – raper, który podbił świat

Makubczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Olszew
Jakże niewiele potrzeba w dzisiejszym świecie, by osiągnąć ogromną popularność, kupę szmalu i majątki wszystkich narodów. Park Jae-Sang (dla mniej obeznanych – PSY ) w prosty sposób podbił całe Youtube oraz muzyczne media w większości państw. Historia piszę się na naszych oczach.


A wszystko to przez piosenkę Gangnam Style. Styl jaki został zaprezentowany w tym muzycznym klipie spodobał się rzeszy ludzi na świecie. Mały Koreańczyk, bardzo gustownie ubrany, hasa sobie radośnie, jak ten konik na polanie. I to tyle, co dzieje się w tej piosence.

Więc gdzie jest ten fenomen, który omamił tyle milionów ludzi na całym świecie? Co jest tym haczykiem?
Inność. Wiem, że ten wyraz jest trochę głupio brzmiący oraz głupio wyglądający, jednak inaczej nie można tego określić w innym słowie. Publika poleciała na nowatorskie rozwiązanie rapera PSY. Dał on produkt, o którym nie można było sobie wcześniej wyobrazić. Oczywiście przed nim bardzo dobrze sobie radził Pitbull, którego klipy muzyczne opierały się na podobnych aspektach – imprezowa muzyka i tuziny kobiet. PSY w swoim utworze zawarł to wszystko, ale też dodał siebie i swój ‘koniowy’ taniec. To właśnie ten sekret. Ale to proste.

http://jadzias.blogspot.com/2012/11/psy-raper-ktory-podbi-swiat.html#more
 

bajnirar

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Po pierwsze to nie jest raper. Po drugie to prawda, że nie wiele trzeba, żeby osiągnąć szczyt. Ten kawałek to pokazuje. Wystarczy jakiś głupi tekst i do tego jakiś układ taneczny i wszyscy mają w uszach tylko taki kawałek. Swego czasu w naszym kraju święcił triumf kawałek Las Ketchup - Asejere. Jak się później okazało to był jedyny "hit" w wykonaniu tych pań. Tak samo będzie z Psy.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Zgadzam się z bajnirar, że toi nie jest raper. Niewiele trzeba by osiągnąć szczyt trzeba tylko miec pomysł taki by się spodobał ludziom. Ale mi osobiście trochę już ten kawałek nudzi bo cały czas to leci w radiu już praktycznie zaczyna się to powoli nudzić, ale kasy na pewno człowiek natrzepał, że mu starczy na jakiś czas.
 

kolorowa<<3

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
34
Punkty reakcji
1
Kasy to racja ma z pewnością bardzo dużo i Ja również zgadam się z wypowiedzią powyżej :D
 

novak

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ostatnio z ciekawości wlazłem na youtube i sluchalem innych jego kawałków i wydaje mi się, że ma szansę, żeby pobyć trochę dłużej w showbiznesie, chociaż dwa sezony, choć swojego obecnego sukcesu raczej nie przebije. To nie jest głupi facet. Faktycznie kariera oszałamiająca, Obama, Madonna tańczą ten układ, robi furorę na koncertach, najgłośniejszych programach. Niesamowite.
 
Do góry