Pseudo

Hyderlol

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Hehe. O to chodzi, że czułem sie do tej pory puki tematu nie przeczytałem tego metalowcem, kocham ten mrok itd. Kocham te mocne brzmionka jak i samych ludzi, którzy kochajom tom muzyka jak i subkulture.
Ja nie tylko słucham muzy, ale i jom czuje tylko, że teraz to muj ubiur mnie spesza. :(
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Hyder, dobrze gadasz. Ważna jest muzyka i to co mamy w sobie, nie na sobie!
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Metal to muzyka wolności. I jako taki nigdy nie wyrobił sobie jasnej filozofii. Tak naprawdę liczy się tylko sex drugs and r'n'r.
Nie każdy kto słucha metalu jest metalowcem. Metalowiec słucha metalu i ubiera się zgodnie z przynależnością do subkultury i sią z nią identyfikuje. Są też tacy którzy słuchaj metalu i jednocześnie punku, szant, i o zgrozo popu. Ubierają się tak jak im wygodnie i wszystko mają w d... :) Wcale nie sa pozerami tylko nie czują silnej potrzeby identyfikowania się z kimkolwiek.
I jeszcze jedno. Rzecz która mnie wkurza. Jak mówię że uwielbiam Metallicę to młodzi gniewni dziwnie na mnie patrzą. Ech gdzie te czasy kiedy jeśli nie znałeś składu kapeli i nie wymieniłeś płyt w kolejności chronologicznej traciłeś koszulkę?
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ludki... sry, ale ja sam nie znam nazw utworów zespołów któtych słucham :D Chociaż nie...SoaDu to każdy numer pamiętam i Huntera... Ale tak to słucham, słucham, ale na nazwy nie patrzę :D Na pozera to nie wiem po co miałbym iść? Skoro nikt z moich kumpli nie słuchał tego gdy ja zaczynałęm. ale chuja muja. Że ktoś nie zna nazw utwórów których słucha to nie powód by go nazwać pozerem....no kurde :D tym bardziej jak już coś ściągam to całą dyskografię, wkładam do Deli playera (kochany programik :D ) minimalizuje, i robię co tam chcę i delektuje się muzą, albo biorę basik i próbuje grać razem z "nimi". Chodzę ubrany raczej (koszulki zawsze czarne...innych się źle czuję :D tak jak taki błazn :D bez obrazy ;P ), i spodnie różnie, zielone, niebieskie, czarne. Glany ofc cały czas, w innych butach łapią mnie skurczę łydek ^_^ . Czyż ja nie jestem prawdziwym metalem? Zioooms? :D Mam nawet kostkę :D Powyszywaną i po opisywaną moim brzydkim pismem :D Nawet pentagram się tam znajduje ^_^ MROCZNO!! :D Tylko jedyne co mnie denerwuje to że to, mnie zaczepiają jakieś :cenzura: z ulicy... Ale powiem tak... Być metalem i nie być zaczepionymprzez chuji w dresach ....to być pseudo metalem :D
buhehe:D


Dla mnie pseudometal to człowiek:
1. Myślący że jest metalem bo słucha Tokio Burdelu i ubiera się na czarno (ostatnio popularne zjawisko u dziewczynek w wieku 13-15 lat)
2. Osoba która staje się nagle metalem bo jakiś inny (prawdziwy raczej) metal jej/jemu się podoba, owa osoba ubiera się na czarno, z zespołów zna Metallice i Iron'ów, a muzyki metalowe słucha okazjonalnie - jak coś na MTV poleci.
3. I zbeszczeście mnie ale dla mnie pseudometalowcami sa również "metale" słuchający pseudometalu (czyt. Nu metalu) czyli Linkin Park czy Papa Roach.
4. Kto nie został zbluzgany/pobity/okradnięty/zgwałcony ( ^_^ ) przez dresiarzy to pseodo :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Elune, tyś jest w ogóle kosmitą :D Ja tam nie należę do żadnej grupy społecznej, co mnie cieszy, gdyż mam wolną rękę co do ubioru, muzyki. Szanuję metali, punków itd. itp. A co do tych koszulek zespołów posiadam tylko jedną, co prawda niemetalowego zespołu, ale całą dyskografię i skład zespołu znam :D W końcu szpanowanie koszulką do czegoś zobowiązuje ;) A drechy przyczepiają się do wszystkich. Ostatnio nie spodobała im się moja koszulka, co prawda zapraszali mnie na piwo, ale przyspieszyłam kroku na wszelki wypadek :D
Lepiej uważać się za zgredka przeciętniaka, niż szpanować tym, że jest się metalem i wystawić się na pośmiewisko.
Elune, po pierwsze nie pisz takich pierdół :)lol:), po drugie zmień tą sygnaturkę, bo mi się całe okno przeglądarki przekopyrtnęło na prawo :p
 

OmniumGatherum

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Nie lubię,nie popieram ,gdy muzykę przez nas słuchaną utożsamia się z subkulturą. To ,że słucham to jedno a to co robię i jak wyglądam drugie.Metal,rock i reszta gatunków to po prostu zainteresowania ,nigdy nie będę się obklejać tymi naszywkami,koszulkami i innymi bzdetami ,aby pokazać ,że słucham właśnie tego. To jest dla mnie z deka wieśniackie uleganie teoriom ,że pan metal musi wyglądać tak jak się powszechnie mówi. A słyszy się ,że metal to się ubiera się na czarno,chłopacy często wybierają długie włosy w myśl poglądów, plecaczek -kostka na ramieniu, glany, bycie na fali'' na koncertach-głupie i bezmyślne nie wiem czy spoko latać sobie tam na górze na łasce obcych ci ludzi ,którzy gdzieś mają ,że możesz rąbnąć np. o podłogę -oczywiście to prywatna sprawa co się robi.Czy jeśli nie będę tak wyglądać już nie jestem metalem?a ta muzyka jest mi obca ,bo nie zwracam uwagi innych ludzi?Mi to nie przeszkadza chociaż to dla mnie żenua ,to nasza sprawa ,każdy niech decyduje za siebie za swój wygląd i swoje zachowanie jeśli nawet w ten sposób ma określić swoją subkulturę.

A psuedo metal to taki pan ,który miesza ostre brzmienia z th,green day-ogólnie light punk, nu metal :lp,slipknot,korn,soad-na granicy i reszta.Słuchac można..proszę bardzo ,ale niech mi nikt nie mówi że Meteora czy Hypnotize to najostrzejsza płytka w historii a kapele są very hard.Ogólnie ograniczona wiedza na ten temat to jest właśnie to.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
OmniumGatherum, ale pomyśl sobie, że ubierasz się jak mandaryna i słuchasz heavy, power czy tam jeszcze innej odmiany metalu. I co uważasz się za metala ? Subkultura rządzi się swoimi prawami.
 

OmniumGatherum

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Wyraziłam się jasno ,przytoczyłam właśnie to o czym mówisz. Przynależnośc do subkultury mnie nie obchodzi. A co obchodzi taka Mandarynę ,że nie jest tru'' hah ona słucha tego co chcę a jak wygląda jej sprawa . I choć dla panów prawdziwych '' będzie polewą i dobrą szyderą ,nie uległa innym i robi tak jak uważa.Przypomina mi się program w telewizji...o jakiś gotykach było stoi sobie takich dziesięciu kolczyki, kolce, wszyscy na czarno i pyta się ich prowadzący, dlaczego należą do tej subkultury...i jeden z nich mówi:"Gotyk daje mi poczucie indywidualności, jestem oryginalny..."oryginalny...kurde...10 ich tam było, a wyglądali prawie tak samo''. Z takim myślami, ze przez to są super oryginalni a wianek na kiju i inne cuda niewidy- wcale nie są. Oczywiście każdy ma swoje zdanie ,jezeli ktoś potrzebuję swojej cudownej subkultury w której sie odnajdzie to proszę bardzo niech ma w niej wszystko swoje''.
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
A to respect. :]
Czyli mam rozumieć, że nie przynależysz do żadnej subkultury ?
 

OmniumGatherum

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Nie. Subkulturom mówię dziękuje.Nie potrzebuję plakietki jestem metalem,słucham heavy metal. Mam kontakt z takimi ludźmi i co?dobrze się rozumiemy ,bo to co nas łączy to wspólne zainteresowania a to ,że oni to wyrażaja poprzez wygląd no cóż... .Różówa,mandarynowa itp. też ,bo zwyczajnie nie lubię tych ich sweAt kolorków heihei :p .
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Już zmieniam Veledko :p U mnie jest normalnie... -_- No ale ja używam 1280 na 1024 pikseli :p Ale już zmieniam.
Co do tego:
Ja tam nie należę do żadnej grupy społecznej, co mnie cieszy, gdyż mam wolną rękę co do ubioru, muzyki.
To ja uważam, że słucham czego chcę, a nie że tam należę, ubieram się tak jak chcę, bo tak lubię, a nie dlatego iż słucham metalu, wiec się będe tak ubierał ;)
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Wszystko fajnie, ale ja nie mogłabym zmienić swojego stylu tylko dlatego, że słucham takiej muzyki, a nie innej. Tobie się to akurat podoba, a ja czasami lubię ubrać coś w innym kolorze, niż czarny ;) (różowy rlz :lol:)

Dziękuję Ci bardzo, Elune :D
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
różowy rlz? Miałem kiedyś do mych trampek różowe sznurówki ^_^ Kolega miał czerwone, a drugi pomarańczowe :D I tak szła banda kolorków ^_^ buhaha :D Tylko czemu ja różowy? Bo sam se chyba to wymyśliłem :D Ehh :pP
Ja nie lubie innych kolorów :D Jedynie może być ciemny zielony albo (koszulka Ironów) granatowa ;P Poprostu lubie tak i robie tak. Sprite :D

A nie ma za co, nie ma za co :D
 

warli

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
139
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Berials dobrze na poczatku wspomniales jednak zdziwie cie, otoz Linkin Park nagrala kilka ciekawych utworow, pierwsza plyta byla dosyc "ostra" nawet jak na nu-metal, lubie do niej czasem wrocic. hmmm... jestem w takim wypadku pozerem? :)
 

Hammerheart

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
344
Punkty reakcji
1
Wiek
115
Miasto
Kraków
oooooo Lol co za temat dla mnie połowa tego forum to pozerzy którzy piepszą głupotki :bag: i jarają się swoim Mrockiem
Weźmy np takiego "Elune" co za koleś 200 % pozerstwa a raczej bycia kinderem bo pewnie ma 13 latquf :D
wystarczy przecytać pare postów podżuce pare cytatów bo są piękne :D :
"Ludki... sry, ale ja sam nie znam nazw utworów zespołów któtych słucham "
"tym bardziej jak już coś ściągam to całą dyskografię, wkładam do Deli playera (kochany programik ) minimalizuje" - za to dostaje KAre śmeirci :D:D:D
"Miałem kiedyś do mych trampek różowe sznurówki " - to starsznie fajnie że lubisz rózowy stary
no ale itak jest fajny nie ?? :D
W dużym stopniu Zgadzam sie z "mtllc"
A co do koszulek z Zespołami itd to chce powiedzieć że wcale to nie jest żadne wieśniactwo jak to ktos tam napsiał porstu jak ktoś uwilelbia jakieś kapelik to chce w ten sposub złożyć im Hwałe. Wiem jak to jest bo sam latałem za koszulka Satyricona z płyty "dark medieval times" bo płyta jest niesamowita !!!!
A po 2 to wole mieć na koszulce napsiane Emperor czy cos niż ADidas 3 inne Pantery
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A masz coś do color-power? :D Czerw-róz-pomarańcz, ale tu trzeba wiedzieć o co łazi ;)
A co ja będe sobie zapamiętywał jakieś nazwy utworów, skoro tych utworów to mam od chujni? Pamiętam tylko te, które mi się bardziej podobają.
A skoro uważasz, że jam pozer 13 letni, to sobie tak myśl, bo ja nie mam przed kim "pozerować" i po jakiego gnata. No i trochę starszy jestem.
 

OmniumGatherum

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2006
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Wieśniackie jest na pewno kiedy tracisz umiar i jesteś poobwieszany tym wszystkim:naszywki,plecaki,skarpety i inne dziwactwa i widnieje logo kapeli. Do samych koszulek nic nie mam , sama mam ze dwie? i wkładam na koncerty ,bo się wyróżniają od reszty ubrań czy też robiłam sobie sama ,bo duńskiego Mnemica nie dostanę. A jeśli o chodzi o wyrażenie chwały dla zespołu to polecam kupno orginalnej płyty i jeżdżenie za kapelą na koncerty.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wieśniackie jest na pewno kiedy tracisz umiar i jesteś poobwieszany tym wszystkim:naszywki,plecaki,skarpety i inne dziwactwa i widnieje logo kapeli. Do samych koszulek nic nie mam , sama mam ze dwie? i wkładam na koncerty ,bo się wyróżniają od reszty ubrań czy też robiłam sobie sama ,bo duńskiego Mnemica nie dostanę. A jeśli o chodzi o wyrażenie chwały dla zespołu to polecam kupno orginalnej płyty i jeżdżenie za kapelą na koncerty.

ej no...skarpetek to ja nie posiadam ^_^ Gdzie dostane? :lol:
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Dla mnie pseudo metal to ktoś kto nic o metalu nie wie i nazywa siebie albo nosi sie jak metal. Człowiek który słucha metalu ale nie ubiera sie mrocznie i w ogole to dalej metal :] Przecież ubrania o niczym nie świadczą, tylko nasze zainteresowania i sposob patrzenia na świat. Pomimo iż czasami słucham takiej muzyki cięższej to nie śmiem się tak nazywać :D Bo .. sama za dużo o nim nie wiem ^^
 
Do góry