Przyszłościowe kierunki studiów

mediolan

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
38
latwo powiedziec ze politechnika i "nie humanistyczne wydziwnienia", ze teraz to najlepiej praktyczne i techniczne kierunki... ale po pierwsze nie wszyscy maja glowe do inzynierii, IT itd. a po drugie to zachodnie gospodarki coraz bardziej opieraja sie wlasnie na uslugach, z ktorych duza czesc to wlasnie idzie z kierunkow humanistycznych, medycznych itd.
 

Sebastian007

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Co jak co, ale kierunki techniczne jednak dają większe możliwości na rynku pracy (wystarczy popatrzyć na statystyki). Kierunki takie jak medycyna (i inne zbliżone) są z kolei "ponadczasowe", bo prawdopodobnie zawsze będzie zapotrzebowanie na lekarzy, pielęgniarki, dentystów itp. Zawsze też będą potrzebni urzędnicy (niestety ;-)), HR-owcy itp., którzy wywodzą się najczęściej z kierunków humanistycznych. Moim zdaniem najbardziej przyszłościowym kierunkiem jest... własny rozwój, a studia w sumie nie są koniecznością :)
 
S

szyszana

Guest
Przyszłościowe kierunki studiów to przede wszystkim... a nie - żadne studia, nauka zawodu. Jak dla mnie jakieś 90 proc. kierunków jakie można studiować po prostu nie ma sensu. Jeśli chcecie coś osiągnąć to sami musicie się rozwijać w danym zawodzie, choćby poprzez szkolenia.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dlatego zeby moze też nie tracic czasu na studia które nie kazde pozwalaą potem na znalezienie pracy ludzie ida do szkół policealnych. Co wcale nie jest złym rozwiazaniem.
 

oddissey

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
oczywiście, że nic humanistycznego, ponieważ nie ukrywajmy, ale na kierunek humanistyczny latwo się dostac, latwo tam się utrzymac i latwo dostać dyplom. mamy za dużo bezrobotnych humanistów.
 

sylwia4012

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Myslę, że warto studiowac prawo, oczywiście później aplikacja - bez tego nie ma to sensu. Dzis nie jest już tak trudno dostać sie na aplikację, jak kiedyś. Trzeba tyko sporo sie uczyć - to ważne, jeśli coś chce sie w tej dziedzinie osiągnąć. W dobie inetrnetu jest łatwiej :) Dla studentów i kandydatów na aplikacje jest conajmniej kilka serwisów poświęconych tej tematyce, nakierowującej na zagadnienia, które najpewniej sie pojawią itd. Moim zdaniem fajną formę przyjął e-learning na sprawnik.pl gdzie w jednym miejscu są nie tylko dziesiątki tysięcy testów, ale i problematyczne zgadanienia, wyjaśnienia, możliwośc dyskusji i sprawdzania wiedzy na każdym poziomie nauki. No i dostęp do Lexa. Koszt niewielki ,a zyski ogromne.
 
K

KamilKA01

Guest
Prawo jest nudne, pozniej praca z kodeksem. Ciekawe kierunki sa wszystkie kosmetyczne, w Artystycznej Alternatywie są np. wizaż, stylizacja, charakteryzacja, dziennikarz mody i masa innych ciekawych kierunków, po których będzie ciekawsza praca i przede wszystkim praca ludźmi
 

remedix

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Teraz jest boom na studiowanie kierunków tzw ścisłych, ale jak za niedługo ich absolwenci wyjdą na rynek pracy, to też może być różnie, bo przecież będzie ich sporo i rynek pracy w końcu się nasyci. Trzeba też patrzeć na swoje zainteresowania, a nie tylko na to co robią i mówią inni. Tłum nie zawsze jet dobrym doradcą
 
S

Shanea

Guest
zgadzam sie dlatego ja postawiłam na kształcenie się w dziedzinie językowej. Studiuję rusycystykę w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. A od nowego roku akademickiego chcę skorzystać z nowej oferty na mojej uczelni - oferty studiów wieczorowych- Anglistyka: Komunikacja w Biznesie Międzynarodowym i Administracji. Znajomość angielskiego biznesowego zwiększy moje szanse na rynku pracy.
 
A

amalane

Guest
Ja natomiast jestem na Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Jest to wprawdzie prywatna uczelnia ale to dobra marka. Studiuję tam zaocznie finanse i rachunkowość. Zawsze interesowałam się tematem ale studia dobrałam również pod kątem znalezienia konkretnej pracy w przyszłości. Akurat w tym zawodzie bezrobocie jest bardzo małe tak wiec mam nadzieję,ze mi to nie grozi. Studia nie są takie proste ale z drugiej strony jeśli człowiek dobrze się zorganizuje to bez problemu połączy pracę ze studiami ( jak to jest w moim przypadku).

Obecnie jestem na 2 roku. W przyszłym zamierzam już poszukać pracy w swoim zawodzie. Jak na razie sprzedaję w sklepie ale może uda mi się w przyszłym roku znaleźć jakąś pracę w biurze.
 

ortodoks

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Najbardziej przyszłościowy zawód to chyba Programista :D poza tym różne rzeczy z IT związane ;0
 

nikolaj

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
wszystko co związane z komputerem i internetem jest zdecydowanie bardziej intratnym zajęciem.
 

jessica_drew

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
No w dzisiejszych czasach zaraz okaże się, że mamy nadprodukcję programistów tak samo jak socjologów i europeistów. :) Przyszłościowy kierunek to dla mnie taki, który albo wypełni specyficzną niszę na konretnym rynku (np. chcę otworzyć prywatne przedszkole w małym mieście -> idę na pedagogikę wczesnoszkolną + masa staży i dodatkowych kursów) albo taki, któremu człowiek poświęca się na 200%, bo działalność w kołach naukowych, praktyki, artykuły naukowe, może otworzyć drzwi do pracy na uczelni.
 
S

Shanea

Guest
Teraz do czołówki dochodzą języki. Bycie tłumaczem specjalistycznym jest intratnym zawodem, bo firmy otwierają się na eksport. Ale do tego trzeba długich lat studiów. Ja już jestem na czwartym rusycystyki w Lingwistycznej Szkole Wyższej.
 

Karolina Koniecko

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2016
Posty
18
Punkty reakcji
0
ja myślę że na absolwentów turystyki i rekreacji będzie zawsze zapotrzebowanie. A przynajmniej taką mam nadzieję bo rozpoczęłam studia pod tym kierunkiem na Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej. Na rynku pracy chyba sobie poradzę ;) robimy sobie dodatkowe kursy poza zajęciami więc będziemy trochę bardziej atrakcyjni :D
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Turystyka i Rekreacja to tak średnio przyszłościowy kierunek w moim odczuciu.
 

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
Ja myślę, że studia prawnicze, artystyczne lub typowo techniczne są w modzie i przede wszystkim mają przyszłość.
 
Do góry