Przyszłościowe kierunki studiów

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Biorąc pod uwagę, że dział dopiero raczkuje, zakładam nowy temat, bo nie ma to jak nieustanny rozwój.
Jakie kierunki maja teraz największą przyszłośc - czyli po jakich najłatwiej znaleźć pracę? Dlaczego na niektórych kierunkach wciąż jest przeludnienie, a inne świecą pustkami?
Zapraszam do dyskusji :)
 

ema87

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2005
Posty
722
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
ja byłam ostatnio na wykładzie poświęconym temu zagadnieniu i ku mojemu zdziwieniu okazuje się, iż takie zawody to np kosmetyczka, masażystka, wizażystka itd, a także wszyscy, którzy mają coś wspólnego z ochroną środowiska, badaniem dna morskiego i marketingiem :) co wy na to?
 

lukas87

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Studiami z przyszłością są biotechnologia oraz informatyka (ale tu uwaga! chodzi o informatykę w różnych dziedzinach, np. informatyka w medycynie, informatyka w ochronie środowiska, itp.)
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
..ja za kierunek przyszłościowy uważam mój kierunek - Filologię Rosyjską...bez kitu..trzeba poprawić stosunki z Rosją...także gospodarcze...bo po co nam tysiące politologów, eurospecjalistów i psychologów??

....zresztą i tak kierunek nie ma za wielkiego znaczenia, teraz liczy się mieć papierek, przede wszystkim ukończenia studiów dziennych...bo znacznie przychylniejszym okiem patrzy się później na kogoś kto ukończył..nie wiem..technologię drewna na renomowanej państwowej uczelni typu SGGW, niż na absolwenta prawa jakiegoś czegoś prywatnego...

..tak więc byle co skończyć, ale na państwowej uczelni..przynajmniej tak mi się wydaje....
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Co do informatyki napewno się zgodzę. Co do marketingu - podobno tutaj wciąż jest coraz mniej miejsc.
Jeżeli idzie o ochronę środowiska to 2 moich znajomych próbuje znaleźć prace w zawodzie po tym kierunku i jak na razie efakt jest taki, że chłopak pracuje w gazecie jako korektor językowy a dziewczyna wciąż szuka pracy ... :]
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
A moim zdaniem to już nam rzeczywiście nie są potrzebni psycholodzy, jak słyszę od koleżanek i kolegów ile to się wybiera na pedagogikę np. to ojej. A jak mało osób się dostawało.
Najbardziej przyszłościowe to biotechnolodzy, informatycy, językoznawcy.
Ja się wybieram na anglistyke, wiem że to bardzo popularny kierunek, ale nie mam wyboru. Chyba jeszcze złoże na jakies zaoczne kierunek kosmetologia. To chyba ciekawy. Bynajmniej dla mnie :p
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Wdg mnie Doradca zawodowy i personalny hehe :D. Informatycy każdej maści, fizjoterapeuci, kosmetyczki :/ . NIo więcej nie wypisuję bo ktoś jeszcze popadnie w samouwielbienie hehe :p
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
A chciałam zadać małe pytanko ;)
Co można robić po historii prócz bycia nauczycielem? ;) Wogóle jest po tym jakaś praca? :mruga:
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
A chciałam zadać małe pytanko ;)
Co można robić po historii prócz bycia nauczycielem? ;) Wogóle jest po tym jakaś praca? :mruga:

hmmm...możesz np pracować w sklepie spożywczym..albo w rzeźni :p .....i tu mówię serio,...zazwyczaj co innego się studiuje..a gdzie indziej się pracuje..wszystko zależy od tego co chcesz w życiu robić..no jak zdolną będziesz historyczką..

mi sie tak wydaje, ze wykształcenie historyczne może sie przydać w polityce, jakichś dziedzinach życia związanych z historią: archeologii, antykach..w turystyce..albo jak Cię tak bardzo kręci ta historia możesz być naukowcem po prostu...
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
no zakładając, że będę dobrą hist(e)ryczką :p
W sumie z tą rzeźnią to prawda :D Ale mam nadsieję, że tak nie skończę ;)

Archeologia... hmmm całkiem ciekawe, ale nie wiem, czy nie miałąbym dośc po pewnym czasie ;)

Znając życie pewnie i tak skończę jako jakaś nauczycielka :p No, ale nie dam sobie wejść na głowę! :D
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
..no oczywiście tej rzeźni to Ci nie życzę...a co do tej archeologii, to jest co prawda kierunek: "archeologia", ale historię można pod to podłączyć :p....
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
ja zamierzam byc masażystą lub Fizykoterapeutą uwazacie to za przyszlosciowe zawody??
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
ja zamierzam byc masażystą lub Fizykoterapeutą uwazacie to za przyszlosciowe zawody??

W sumie jak zrobisz se papierka na to...to niezła kasa może być..podobno już wkrótce gabinety tego typu będą mogły otwierać osoby tylko z wyższym wykształceniem (tak słyszałem)...


A teraz moja kolej...co sądzicie o moim kierunku - RUSYCYSTYCE, tylko szczerze. Spotykam się z różnymi opiniami na ten temat. Niektórzy mówią, ze jest to dość przyszłościowy kierunek, bo rosyjski jest wycofywany ze szkół, bo trzeba nawiązywac dobre stosunki z Rosją itp...jednak zdażają się i takie dialogi:
- Co studiujesz??
- Rusycystykę..
- Buahahahhahahaha..serio??
- No tak..
- Nie no to teraz w modzie jest..łatwiej o robotę...

...A więc jak się Wam wydaje??
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
a ja myślę o prawie, ale nie o prawie karnym tylko o prawie np. finansowym :) mam nadzieję że na myśleniu się nie skończy... też jakąś przyszłość to chyba ma :D
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Rusycysta pewnie bardziej niż w szkole bedzie teraz potrzebny w handlu :)

Kerio a czemu akurat masażystą? Czy sa już studia masażu :p?
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
..no oczywiście tej rzeźni to Ci nie życzę...a co do tej archeologii, to jest co prawda kierunek: "archeologia", ale historię można pod to podłączyć :p....
Ale niestety na archeologie jest duzo osób i moje szanse na dostanie sie tam się zmniejszją :p
tzn zakładając, że matura pójdzie mi tak średnio :p
no, ale powiedzmy, ze dostanę sie na tą historię i jakoś dam sobie później radę ;)
Oczywiście z dala od murów szkolnych :p
 

Kerio

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
7 525
Punkty reakcji
14
Rusycysta pewnie bardziej niż w szkole bedzie teraz potrzebny w handlu :)

Kerio a czemu akurat masażystą? Czy sa już studia masażu :p?

chce byc rechabilitantem a ewentualnie pozniej drugi kierunek masazysta i wyjezdzam dos iostry do holandii mieszka w dzielnicy gdzie ten zawod jest potrzebny a pozatym rechabilitant jest wedlug mnie dosc dobrym zawodem :)
 
Dołączył
7 Październik 2005
Posty
1 992
Punkty reakcji
0
Wiek
116
chce byc rechabilitantem a ewentualnie pozniej drugi kierunek masazysta i wyjezdzam dos iostry do holandii mieszka w dzielnicy gdzie ten zawod jest potrzebny a pozatym rechabilitant jest wedlug mnie dosc dobrym zawodem

TAk, bedziesz zarabiał kupe kasy :p Mam takiego kolege to wiem co mówie.
Fizykoterapeta to dosyć ciekawy zawód.
 

Yasmine

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
158
Punkty reakcji
0
Wiek
37
ja mam mature za kilka miesiecy i juz od dawna mam obrana biotechnologie :)
 
Do góry