Przykazania ( Modlitwa Do Obrazów )

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Tylko czemu, kojarzy mi się to z przesądami typu, spluwanie za lewe ramię?
Nie tylko Tobie sie to kojarzy z przesądami... :D Oni chcą sie ubezpieczyc by zaoszczędzić i nie nie musieli dzwonić do Link 4 :p :p

P.S Witaj odeon - coś wcześniej Cie nie było i jakoś brakowało mi twoich uwag :D
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
na mój gust sprawa ma sie tak
jak Bóg stworzył świat trzasnął se jedno ludka potem Ewe, potem im sie przewruciło we łbie to Bóg ich wygnał, zresztą to i tak nie jest pewnie do końca prawda, ale wazne jest to ze nie stworzył ani krzyża ani medalików ani obrazków ani innych symboli, dlaczego bo ludzie wierzyli w Boga
potem ludziom sie całkiem poprzewracało sie w :cenzura:..ach, Bóg sie zlitował i dał nam te obrazki krzyżyki i inne, żeby ludzie mieli Boga wszedzie, nie musza wierzyć,
co do innych religii, to nie wierze że Bóg skazuje zaraz na starcie na piekło, w kazdej religi widac jednego boga najpotężniejszego, a reszta to mniej boscy bogowie, bodajze na wyspie gdzie mieszkał koleś co napisał stary człowie i moze, a moze inną ksiażke, ludzie wierzyli w wielu bogów a potem pozamieniali tych mniej bogów na świetych

reasumując, nie wazne sa ani przykazania, nie wazna jest nawet Biblia, wazne jest czy sie wierzy czy nie, a zyc po chrzescijansku?? to tak zeby nie było zła, czyli tak zeby kazdy był szczesliwy, tu niema religii, Bóg bedzie w niebie na ziemi mamy tylko wierzyc ze jest
koniec
mam wiecej do powiedzenia ale za długie by było
 

Gizela18

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Królestwo ;)
Moim zdaniem katolicy zmienili te przykazanie... ponieważ ludzie z natury wolą coś widzieć, wolą wiedzieć do czego kogo się modlą... Trudno im pojąć że do Boga w każdej chwili mogą się zwrócić osobiście lub przez Syna... Nigdzie w piśmie nie pisze żeby przychodzić do Boga przez Świętych... także przez Maryję... Tymczasem często zapomina się o tym powstał przecież kult maryjny... Dla mnie to jest Głupota mamy Boga módlmy się do niego a nie do rzeźb, obrazów... i co z tego że ktoś powie nie modle sie do obrazu ale do postaci która na nim widnieje... Po co!!!?
 

Attachments

  • d_onie1.jpg
    d_onie1.jpg
    5,2 KB · Wyświetleń: 31

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Nigdzie w piśmie nie pisze żeby przychodzić do Boga przez Świętych... także przez Maryję... Tymczasem często zapomina się o tym powstał przecież kult maryjny...

Moja babcia należy do kółeczka maryjnego :p Wiecie co nawet ich kółko moherowe wymysliło? Jak są te procesje w kościele i sie nosi te obrazy [co jush wogóle jest totalnym debilizmem] każda z 8 babuni ubrane były w niebieskie suknie po to by przypominać Maryję..... no comment...

P.s Nie będe zakładał nowego tematu procesja, więc moze zacznijmy w tym temacie rozmawiac o procesjach, ponieważ po częsci nawiązuje do głównej myśli tego tematu

dla mnie procesja jest kompletnie głupim pomysłem, wychodzi cała mafia z koscioła i obkrążają go nosząc obrazy, flagi z wizerunkami świetych, ksiądz idzie pod jakimś namiotem, strażacy tesh nie wiadomo po co są.. To jush wygląda jak to totalne bałwochalstwo... albo te wycieczki pod różnorakie kapliczki.. ida przez całą wieś do jakiejś kapliczki i modlą sie niby przez jej pośrednictwo do boga..Albo jak przywożą ten obraz Maryi ze sznitem na twarzy, wtedy niby to jaka nie wielka uroczystośc i każdy oddaje jej pokłon, tak samo jest jak niby sie przejeżdza/ przchodzi/ przeczołguje/ koło kapliczki to trzeba sie przezegnac... głupota ludzka nie zna granic... niedługo może zacznąć chodzic po domach bo ktoś wypaśne duży obraz Maryi bo sobie kupił bo nie miał/a co z renta zrobić i załatwić sobie miejsce w niebie... i sie będą do niego modlić... żenada
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
W katechiźmie jest jasno napisane że obrazy i symbole maja nam przypominać o obecności Boga wśród nas. Niestety niektórym sam obraz myli się z Bogiem i to już jest bałwohalstwo.
Co do procesji, uważam je za piękny zwyczaj i choć sam w nich nie uczestniczę mam nadzieję że nie zaginą.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Polskie procesje mają swoją specyfikę. W miastach straciły swój urok, ale w parafiach wiejskich wraz ze swą otoczką odpustową tworzą niepowtarzalny klimat.
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Polskie procesje mają swoją specyfikę. W miastach straciły swój urok, ale w parafiach wiejskich wraz ze swą otoczką odpustową tworzą niepowtarzalny klimat.

No ja mieszkam na wsi, ok 30 od koscioła... i te procesje na dobre mi nie wychodzą... spie sobie rano smacznie, a tu petardami nawalaja i to tymi wielkimi... oj miłe to nie jest, raz myslałem ze szafa mi sie w pokoju wywróciła a to petarda wybuchła... :lol:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
No ja mieszkam na wsi, ok 30 od koscioła... i te procesje na dobre mi nie wychodzą... spie sobie rano smacznie, a tu petardami nawalaja i to tymi wielkimi... oj miłe to nie jest, raz myslałem ze szafa mi sie w pokoju wywróciła a to petarda wybuchła... :lol:

30? kg/m2?
---
Pielgrzymki, procesje i inne marsze liturgiczno-wolnościowe są zwykłym zakłócaniem spokoju.
Niedziela rano, człowiek chce się wyspać a nie słuchać wycia babć w procesji i innych dźwięków przypominających pocieranie kamienia o kamień.
I jeszcze ksiądz każe wiernym przestawić samochodu.
A co będzie, jak z przekory nie przestawię?
Ksiądz przyjdzie i mnie ekskomunikuje? :D
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Witam i ja chcialbym wyrazic swojezdanie, choc moze nieudolnie. DEKALOG co z naczy dziesiec przykazan ,otrzymali zydzi na gorze synaj Bylo to ok 4000 lat temu.Dzisiejsze chrzescijanstwo przejelo je ,i zmienilo jego znaczenie .Faktycznie w bibli jest zakaz czynienia sobie podobizny Boga oraz jest zakaz modlitwy za zmarlych , orza do zmarlych, a kult Marji jest przerazajacy . Gdy czytamy biblie to jest tam napisane ze czlowiek ma zyc pykazaniem milosci ,tak jak czynil to Jezus.czlowiek lubi dodawac do slowa Bozego ale poco , my mamy tylko , okazywac milosc i wpokorze sluzyc inym// choc zdaje sobie sprawe ze to trudne// :)
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Prędzej spalą Cię na stosie :p.

Muszę zaproponować jechowym pakt stabilizacyjny.

Witam i ja chcialbym wyrazic swojezdanie, choc moze nieudolnie. DEKALOG co z naczy dziesiec przykazan ,otrzymali zydzi na gorze synaj Bylo to ok 4000 lat temu.Dzisiejsze chrzescijanstwo przejelo je ,i zmienilo jego znaczenie .Faktycznie w bibli jest zakaz czynienia sobie podobizny Boga oraz jest zakaz modlitwy za zmarlych , orza do zmarlych, a kult Marji jest przerazajacy . Gdy czytamy biblie to jest tam napisane ze czlowiek ma zyc pykazaniem milosci ,tak jak czynil to Jezus.czlowiek lubi dodawac do slowa Bozego ale poco , my mamy tylko , okazywac milosc i wpokorze sluzyc inym// choc zdaje sobie sprawe ze to trudne// :)

Cóż, Jan Kalwin powiedział że:
ecclesia reformata et semper reformanda
Co w wolnym tłumaczeniu znaczy: tradycja podlega rewizji, ale to co robi kk, to już przesada.
 

Anthrax

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Mam do tego trochę ambiwalentny stosunek. Z jednej strony dzięki posągom, obrazom etc. zostało zachowane dużo z kultury i religii naszych przodków. Wiele słowiańskich wierzeń jest zawartych w tej prostej obrzędowości.
Dużo również przetrwało z pogańskiej mentalności greków i rzymian. I to jest fajne.

Z drugiej strony, jeśli faktycznie skonfrontować to z pismem świętym. To cóż... Jezus mówił że nie przyszedł zmienić prawa, ani jednej kreski pisma, lecz je wypełnić. Zaś w piśmie stoi jako żywo: obrazów nie czynić, a katolicy produkują figury, obrazy i inne dewocjonalia na skalę masową.
Nie kłaniać się obrazom itd. Katolicy zaś leżą przed nimi plackiem tłumacząc, że modlą się do świętych a nie do obrazów... A te mają im tylko ich przypominać. Skoro tak to dlaczego niektóre obrazy właśnie słyną z cudownych uzdrowień? dlaczego są jakieś cudowne figurki i podobizny? jakaś uzdrawiająca woda skądś tam? relikwie? Gdyby chodziło o Matkę Boską, a nie o obraz, to nie miałoby znaczenia, czy się przyjedzie do Częstochowy, czy pomodli przed jakimś innym obrazem. A tu mamy wielkie pielgrzymki z całej Polski, bo ten obraz ma cudowną moc.
Poza tym sama modlitwa do świętych zamiast do Boga ma już swojski politeistyczny klimat :D i jest wg mnie co najmniej kontrowersyjna.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Apostol Pawel gdy przebywal ,w Atenach ogladal posogi bogow, i odkryl jednego bez nazwy, podpisany nieznanemu bogu , anastepnie na areopagu mowil ,otym prawdziwym jedynym Bogu , oJEZUSIE z Nazaretu.Nie potepil grekow za ich posogi bo byli niesawiadomi, inieznali prawdziwego Boga . dzisiaj ludzie choc znaja // przynajmiej teoretycznie //BOGA to nadal zachowoja sie jak ci grecy ale nie ci , w Atenach lecz w Efezie gdy Apostol Pawel zakwestionowal ichposag ,artemide efeska przez caly dzien wolali , wielka jset artemida efeska a powod oburzenia byl jeden ,wyrabiane posagi przynosily ogromny dochod. niestety najlepszy biznes na naiwnosci ludzkiej, A tak na marginesie artemida efeska byla nazywana .. krolowa niebios no i wiadomo skad sie wzial kult mari i herezje zwiazane z nia :)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Kult Maryjny to nie całkiem herezja, bowiem herezja to coś sprzecznego z doktryną kościoła, a ten społeczny rak afirmuje Maryje i jej kult.

A ta legenda o Pawle i Grekach świadczy tylko o irracjonaliźmie religii :p. Mianowicie mówi o tym: "Nie potepil grekow za ich posogi bo byli niesawiadomi, inieznali prawdziwego Boga ".
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Dlaczego uzylem slowa herezja wobec kultu mari? Ano dlatego ze jest to niezgodne calkowicie z biblia, ine doktryny katolickie zreszta tez ,a zaczelo sie to gdy z kosciola przesladowanego sam zaczol przesladowac :(
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Więc prawie całe dzisiejsze chrześcijaństwo to herezja w Twoim Marku rozumowaniu.
 

krokodyl

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
217
Punkty reakcji
0
Napisales prawie wiec nie cale , wiekszosz katolicka to nie cale chrzescijanstwo lecz kosciol odstepczy ,zaznaczam kosciol nie ludzie mozana znales tam szukajacych prawdy, bylem kiedys no 25 lat temu katolikiem i znam niektore ,rzeczy od kuchni // bylem zakonikiem//a teraz jestem protestantem ale nie ewangielikiem podstawa wiary to tylko biblia i wiara w JEZUSA CHRYSTUSA jako jedynego zbawce oraz posrednika pomiedzy BOGIEM a czlowiekiem a herezja jest gdy dodaje sie do slowa czegos co nie bylo // kult mari i jej posrednictwo// :papa:
 
Do góry