Przyczyny suchego kaszlu.

stenciu

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2009
Posty
68
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy spotkał się ktoś z przypadkiem gdy przebywając w pomieszczeniu nagle dostaje się suchego kaszlu. Po wyjściu na świerze powietrze kaszel ustępuje. Nie ważne czy przebywam w pokoju czy w aucie, kaszel jest dosyć męczący. Byłem u lekarzy lecz oni nie potrafili stwierdzić co mi dolega. Podejrzewam, że jest to jakaś alergia ale nikt nie potafi tego określić. Dlatego zwracam się do was z pytaniem czy ktoś taką alergię (chorobę?) doświadczył. Na koniec dodam że palę papierosy, to też może być tego przyczyną?
Pozdrawiam.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Papierosy mogą zdecydowanie się do takiego stanu rzeczy przyczyniać. Ale może być alergia. Mam znajomego, który ciągle kaszle jak jest wilgotno w powietrzu, a więc znaczną część roku się męczy z tym ;/ a Ty masz może trochę odwotnie, suche powietrze Ci doskwiera. Spróbuj może nawilżacza powietrza w domu, zobacz czy pomoże. A w aucie bez klimatyzacji też tak cię męczy kaszel?
 

Alinka_F

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Takie objawy są czesto związane z alergia na grzyby i pleśnie, które występują w mieszkaniach. Najlepiej zrób sobie testy alergiczne.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Mój znajomy ma odwrotnie zupełnie, w domu gdzie powietrze najczęściej jest suche, czy to w biurze lub aucie z klimatyzacją, nie ma problemu, ale jak wyjdzie na zewnątrz gdzie jest wyższa wilgotność potwietrza (Szczególnie w takie mgliste dni) no to jest problem, bo ma alergię na wilgoć i objawia się dość częstym i ostrym kaszlem ;/
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Może mieć miejsce wysuszenie błony śluzowej - taka błona dokucza w tchawicy i pobudza do kaszlu
 

neska1

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
hej jak sama widzisz przyczyn moze byc wiece, po pierwsze moze to przez szlugi (mowie ci rzuc bo warto dla kieszeni i dla zdrowia sama rzucilam po 5latach paleni9a i jestem szczesliwa:) po 2 alergia po 3cie moze to astma? objawy kojarza mi sie z astma.. koniecznie wiec pojdz do lekarza i nanic nie czekaj.. moja znajoma kiedys w necie zrobila sobie test na stme, troche ja nakierowal jak chcesz to spr odetchnijspokojnie.pl/test pozdrawiam :)
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
zamiast środków farmaceutycznych proponowałbym skupić się na medycynie naturalnej, może więcej witamin. poczytaj sobie też o metodach tybetańskich http://alergicznie.info/
 

alergiczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
no ja też sprawdziłabym to pod kątem astmy. A masz może uczucie ucisku w klatce, albo świszczenie podczas oddychania. to często objawy towarzyszące astmie. a co do papierosów, to mój tato jest nałogowym palaczem od 30 lat i owszem kaszle strasznie mocno, ale najczęściej rano po przebudzeniu. wtedy męczy go dobre 10 minut, dopóki nie zapali. W ciagu dnia już mu to tak nie doskwiera, więc twoje objawy wcale nie muszą być wynikiem palenia. pozdr
 

plomyczek34

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Na pewno fajki mają na to duży wpływ, ale główną przyczyną może być suche powietrze.
Ja się z tym zmagam często, zwłaszcza w okresie grzewczym;/
 
Do góry