Przyczyny silnego bólu barku.

mikosik

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Witajcie, Forumowicze.

Od jakiegoś czasu zmagam się z kotuzją barku. Chodzi o to, że ramię, szczególnie po jakimś ucisku na to ramię (spowodowane np. leżeniem na tym boku) "wyskakuje" i "pstryka". Byłem już z tym u rehablitanta, miałem ściągane plastrami rehabilitacyjnymi. Po intensywnym wysiłku bół jest silny i ciagnie się od ramienia w innych kierunkach. Ma ktoś jakiś pomysł, co z nim jest? Zaznaczam, że bark nie był wybity, nie uległ nagłym szarpnięciom, ani niczym innym w tym stylu.
 

jacekwie

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Polecam zabiegi lampą Bioptron, regeneruje ona głębokie struktury pomiędzy stawami, leczy przyczy takich dolegliwości, zajmuję się naświetlaniami zawodowo, leczenie może potrwać kilka tygodni, na www.bioptron-zepter.com.pl/9043.html zamieściłem możliwości zastosowania tego sprzętu.
 

witkusia

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Ja miałam problem z bolącym karkiem i pozbyłam się go po zakupie poduszki ortopedycznej i wygodnego materaca. Wiem, że bół karku to nie to samo co ból barku ale wiem również, że wygodny sen to podstawa przy wszystkich bólach mięśni i stawów. Polecam sklep www.krainamateracy.pl . Ja mam od nich poduszkę ortopedyczną i materac wysoko elastyczny i mój kręgosłup jest bardzo zadowolony ;)
 
K

kabol

Guest
Miałem dokładnie ten sam problem - radzę wybrać się z wizytą do spa. Chodzę tak co 4-6 tygodni do GoldsGym. To taka siłownia w Warszawie, na Wilanowie, ale mają również własny salon spa. Co tutaj dużo mówić - miejsce jest super. Kiedy podratuję zdrowie, na pewno wrócę do siłowni, bo jeszcze kilka miesięcy temu systematycznie chodziłem na siłownię. Nie mogę się doczekać na powrót do normalności...
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
W takiej sytuacji najpierw powinieneś skonsultować się z dobrym lekarzem, zrobić prześwietlenie zobaczyć co i jak. Niestety takie leczenie się samodzielnie w tym wypadku potrafi zaszkodzić, niestety pierwszy lepszy masaż nie jest receptą na wszystko i może spowodować tylko potem większe bóle.
 

Sobombi

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2012
Posty
123
Punkty reakcji
43
Wiek
35
Miasto
Chorzów
<p>
Witajcie, Forumowicze.

Od jakiegoś czasu zmagam się z kotuzją barku. Chodzi o to, że ramię, szczególnie po jakimś ucisku na to ramię (spowodowane np. leżeniem na tym boku) "wyskakuje" i "pstryka". Byłem już z tym u rehablitanta, miałem ściągane plastrami rehabilitacyjnymi. Po intensywnym wysiłku bół jest silny i ciagnie się od ramienia w innych kierunkach. Ma ktoś jakiś pomysł, co z nim jest? Zaznaczam, że bark nie był wybity, nie uległ nagłym szarpnięciom, ani niczym innym w tym stylu.
Może to jest rwa ramiena. Zalecam zabiegi Trabeuta, diadynamik, lub ultradźwieki
 

Dorota9

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
na pewno pomoże wizyta u lekarza, ale myślę, że sprawdzi sie też taki masażer . W końcu nie bez powodu wybrałeś taki dział forum :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
masaże swoją drogą, ale z tego co wiem to dobrze też robi elektrostymulacja. zajrzyj sobie na firmę econova, oni mają masę urządzeń do takich zabiegów w domu. sama mam potworne problemy z kręgosłupem od najmłodszych lat, u mnie to chyba sprawa genetyczna, także coś takiego byłoby wybawieniem..
 

Mike44

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2013
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
Południe
1. Do lekarza po skierowanie na RTG, jeżeli nic nie wykaże to prywatnie rezonans magnetyczny (około 350zł, bardziej dokładne niż RTG)
2. Z wynikami do ortopedy, najlepiej prywatnie jeżeli masz taką możliwość. To jest najbardziej rozsądne wyjście.

Jeżeli wolisz metodę prób i błędów to poszukaj kogoś kto zawodowo zajmuje się terapią manualną, jest duża szansa że pomoże.
W dalszej kolejności tak jak piszą inni wyżej - bioptron, elektrostymulacja, masaż, magnetostymulacja itd. ale to tylko półśrodki.
 

Oliwiaczarnocka

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mike44 napisał:
1. Do lekarza po skierowanie na RTG, jeżeli nic nie wykaże to prywatnie rezonans magnetyczny (około 350zł, bardziej dokładne niż RTG)
2. Z wynikami do ortopedy, najlepiej prywatnie jeżeli masz taką możliwość. To jest najbardziej rozsądne wyjście.

Jeżeli wolisz metodę prób i błędów to poszukaj kogoś kto zawodowo zajmuje się terapią manualną, jest duża szansa że pomoże.
W dalszej kolejności tak jak piszą inni wyżej - bioptron, elektrostymulacja, masaż, magnetostymulacja itd. ale to tylko półśrodki.
Zgadzam się z przedmówcą. Trzeba zacząć od RTG skontaktować się z lekarzem ortopedą (kompetentnym) lub od razu z doświadczonym rehabilitantem (najepiej pracującym metodami terapii manualnej) Nie można bagatelizować bolesnego barku, ponieważ jeśli okaże się, że Pana schorzenie to tzw. „ zamrożony bark” jak w moim przypadku (jestem stomatologiem to przypadłość bardzo częsta w tym fachu) Rehabilitacja trwa stosunkowo długo, bo do pół roku, ale jeśli będzie Pan miał szczęście trafić w ręce takich fachowców jak ja to po kilku pierwszych spotkaniach odczuje Pan znaczną poprawę :) Mnie polecono rehabilitację w Rehmedis.pl w Warszawie w Alejach Jerozolimskich (tuż przy dworcu centralnym)
Życzę powodzenia. I sukcesywności w ćwiczeniach, które dostanie Pan do wykonywania w domu tak jak powiedziałam to mozolna praca, ale dająca świetne efekty. Ja jestem pod wrażeniem wiedzy, jaką reprezentują rehabilitanci z Rehmedis.
Oliwia Cz.
 

brainiak

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2009
Posty
53
Punkty reakcji
1
Hej,
na pewno warto zrobić sobie profesojnalne badania, jeslit o się bedzie jakoś stale powtarzało.
jesli rehabilitacja nie pomaga, to może warto zauwać medycynie wschodniej??
ja chodziłem na masaż wschodni - i to nie tylko barków ale całego kręgosłupa. mocno wyciska, czułem ze to pomogło i to nie chwilowo, tylko że ja powtarzałem ten masaż kilka razy, ale jak narazie bóle się nie powtarzają.
tylko ja zalecam, by robvić to u kogos zaufanego, jakiegoś profesjonalisty.
ja dostałem się szybko z polecenia w Warszawie do takiego gabinetu z medycyną chyba wschodnią, mongolską na puławskiej. nie pamiętam dokładnego adresu, ale to było w okolicach aleji lotników. o tyle to było dobre, że tam jest doktor ktory jest też specjalistą medycyny rodzinnej, normalnej, więc to bezpieczniejsze. polecam spróbowac tego typu zabiegów. dla mnie się okazały ok.
 

susazka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Ja bardzo długo cierpiałam na bóle w okolicach barku i odcinka szyjnego i ewidentnie były to nerwobóle spowodowane przez stres (praca). Zdecydowałam się na masaże w kręg- clinic. U mnie były one poprzedzane naświetlaniem cieplnym, co rozluźniało mięśnie - podaję numer dla zainteresowanych (061) 820 46 81.[/SIZE]
 

Zosiaczek

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja słyszałam o takich rehabilitacjach, podczas których rozgrzewa się dane miejsce. To chyba rozgrzewa się specjalnymi lampami.
 

Dendrodena

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2018
Posty
26
Punkty reakcji
0
Najlepiej to zrobić badania tego barku jak nie miałeś robionych i z tym się udać do fizjoterapeuty, albo od razu do fizjoterapeuty i on cię skieruje jakie badania powinno się zrobić jeśli nie wiesz. Ja mogę ci polecić bardzo profesjonalne i skuteczne miejsce w Krakowie na Słomczyńskiego 12 rehabilitacje.org ja się na tej stronie rejestruję. Mi bardzo pomogli i opinii też dużo słyszałam pozytywnych na ich temat.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Zdecydowanie do ortopedy a nie szukać rozwiązania na forum. Wiesz,że problem będzie coraz bardziej uciążliwy? Ja też zwlekałam z bólem barku i jak poszłam do lekarza okazało się,ze mam zmrożony bark- jest to schorzenie charakteryzuje się spontanicznym, nie związanym z urazem pojawieniem się bólu w okolicy barku oraz stopniowym, postępującym zanikiem ruchu w stawie ramiennym prowadzącym do ograniczeń w normalnym funkcjonowaniu. Rehabilitacja trwała sporo czasu ale najbardziej pomogła mi fala uderzeniowa - takie zabiegi wykonują w centrum rehabilitacji Kimed na warszawskiej Pradze. Ja dostałam nauczkę żeby nie czekać jak się coś dzieje więc Tobie również radzę jak najprędzej zmykać do specjalisty.
 

Karol120.

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2024
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wygląda na to, że masz do czynienia z trudną sytuacją związaną z urazem barku. Bardzo ważne jest, abyś kontynuował poszukiwania odpowiedniej pomocy medycznej. Warto byłoby rozważyć udanie się na turnus rehabilitacyjny do specjalistycznego ośrodka, na przykład do https://wojnar.pl/. Tam mogą zapewnić ci intensywną opiekę oraz skuteczne metody terapeutyczne, które pomogą w leczeniu i wzmacnianiu barku. Tego typu środowisko rehabilitacyjne może przynieść znaczne korzyści dla osób borykających się z przewlekłymi urazami lub dolegliwościami. Dzięki intensywnemu programowi rehabilitacyjnemu, pod okiem specjalistów, będziesz mógł skupić się na poprawie swojego stanu zdrowia oraz redukcji bólu.
 
Do góry