Przetłuszczające się włosy :C

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Tylko szare mydło. Zero tłuszczu i łupieżu. Włosy mocne, gęste i zdrowe.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Mam podobny problem i muszę myć włosy codziennie niestety. Zaczęło się w okresie dojrzewania i tak już mam, taka moja uroda bo i cerę mam mieszaną. Słyszałam, że kozieradka pomaga ale nie testowałam. Ja chyba się już poddałam ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Moja kobita też musi myć codziennie. Opary z cateringu to tragedia. Po robocie ma włosy tłuste jak by w smalcu wysmarowała. No i tez jedzie tylko na szarym mydle i to od lat a gdy była młodsza
i używała szamponów i innych szajsów ciągle miała problemy. Łupież, tłuste włosy bez powodu, wypadanie włosów (nagminne). Gdy się poznaliśmy 24 lata temu dostała rozkaz rezygnacji z tej chemii
i skończyło się sukcesem. Prócz zmiany szamponu na szare mydło przestała malować włoasy twardą chemią. Tylko i wyłącznie ziołowe typu Henna itp. Od tamtej pory włosy przestały wypadać.
No i jakieś 5 lat temu zmieniła fryzurę na taka według mojej rady. Zawsze miała włosy do ramion a teraz jest na "Sowę" i mówi ż ejuz nigdy nie zapuści SZOPY.
Skóra oddycha, w pracy się nie poci, latem chłodniej i zero udręki przy lokowaniu/czesaniu/układaniu.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Chemia wszędzie jest niestety, a farby chemiczne to tragedia dla włosów. ja farbuję roślinnymi ewentualnie tez henną, fajna sprawa. Ale włosów na krótko nie obetnę, za bardzo siebie lubię w długich ;) choć fakt, że krótkie wygodniejsze.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Moja broniła się dobre 5 lat przed tą decyzją. A teraz jak jej powiem że ma zapuszczać (dla jaj) to o mało wzrokiem mnie nie ukatrupi. Włosy bardzo szybko odrastają. Zrób sobie test...
Co Ci szkodzi rok czy dwa w krótszych posmigać.
Osobiście wiem jak to jest. W moich latach młodości u facetów długie włosy to też był hit. Sam nosiłem kitka do ramion + brodę po klatę :) :)
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
No zobaczymy, może kiedyś... W sumie racja, włosy odrastają, idzie wiosna to może dobra pora na zmianę? ;)
długie włosy są spoko, tylko ich pielęgnacja... no to już mniej :D samo mycie i suszenie, ech,...
 

gaja5

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2021
Posty
9
Punkty reakcji
0
U mnie nieco zajęło eksperymentowanie z szamponami i odżywkami bo miałam ten sam problem nim znalazłam odpowiednie produkty. Chemia jest wszędzie ale postawiłam na naturalne specyfiki i jak na razie odpukać nic się aż takiego dramatycznego nie dzieję z moimi włosami.
 

AnN27

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2020
Posty
27
Punkty reakcji
0
Widzę, że dużo osób piszę o szarym mydle, muszę chyba wypróbować czy faktycznie ono podziała na przetłuszczające się włosy. A jak z zapachem ???
 

Robek28

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Mnie akurat zapach mydła szarego mega drażni, nie podchodzi mi zupełnie ale wzięłam się na sposób i zamówilam na notino mydło Platinum z Nestii Dante bezzapachowe i nadaję się do mycia włosów jak najbardziej.
 

nellaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2018
Posty
34
Punkty reakcji
1
Moje włosy są cienkie i też się szybko przetłuszczają. Próbowałam różnych szamponów, ale i tak muszę je myć co drugi dzień, a jak nie mam czasu to psikam suchym szamponem z ecocery żeby je na szybko odświeżyć. Lepiej wyglądają i nie mam po nim łupieżu.
 
W

weteran

Guest
Hejka :)
Mam problem a mianowicie : strasznie szybko przetłuszczają mi się włosy a szczególnie grzywka , powinnam (i myję ) włosy co 2 dni bo jak już mam 3 dzień nie umyte to jest masakra.
Macie może jakieś sposoby , żeby włosy tak szybko się nie przetłuszczały ? Może jakieś domowe sposoby ?
Proszę o pomoc :)
Dziewczyny, kiedy Wy wreszcie zatybicie że ta cała chemia odwiecznie Wam szkodzi? Moja żona od ponad 20 lat ma zakaz używania jakiejkolwiek chemii, nei maluje się w ogóle! Zakaz i koniec tematu! Włosy maluje farbami ziołowymi a z reszty zrezygnowała. Babka jest już dobrze po czterdziestce i zmarszczek ma tyle co 28 latka. Co do przetłuszczających się włosów to jest na to tylko jeden sposób i anzywa się SZARE MYDŁO. Pokombinujcie z tym ze 2,3 miesiące a same zauważycie że... to jedyne co daje prawdziwe efekty. Koniec wypadających włosów, koniec tłuszczu, koniec łupieżu i masy innych. Naprawdę, z dobrego serca Wam polecam a na krosty i rany jest mydło DZIEKCIOWE, też szare a najlepsze mydłą produkowane są w Rosji. Ja osobiście szamponu i innego mydła nie widziałem pod swoim dachem od ponad 20 lat i co? I mam 47 lat i dopiero 10% siwków a reszta moich rówieśników wyglądają jak dziady prawdziwe.
 
Do góry