Przetłuszczające się włosy :C

Mar_Tysia

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
1
Hejka :)
Mam problem a mianowicie : strasznie szybko przetłuszczają mi się włosy a szczególnie grzywka , powinnam (i myję ) włosy co 2 dni bo jak już mam 3 dzień nie umyte to jest masakra.
Macie może jakieś sposoby , żeby włosy tak szybko się nie przetłuszczały ? Może jakieś domowe sposoby ?
Proszę o pomoc :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Też mam ten problem, chociaż w sumie już się przyzwyczaiłam do częstego mycia :) Ty i tak masz lepiej, musisz myć co 2 dni, a ja codziennie. Spróbuj po umyciu płukać włosy w wodzie z sokiem z cytryny. I używaj szamponów ziołowych.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Taki temat już istnieje. Opcja "szukaj", nie gryzie, więc chyba nie ma sensu by pisać w nowym temacie.
 

marttaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dwa dni to jeszcze nie tragedia. Mam znajomą co musi myć włosy codziennie. Z tego co mi mówiła to zrobiło się jej tak po częstym myciu włosów. Myła je często i teraz musi to robić codziennie. Wystarczy, że nie umyje jednego dnia i kolejnego dnia już rano widac lekko przetłuszczone włosy, a wieczorem widać już to wyraźnie. Spróbuj zapytać w aptece o jakiś specyfik na przetłuszczające się włosy. Domyślam się, że skoro założyłaś temat o tym problemie to wypróbowałaś wiele szamponów i nie pomogło.
 

Mar_Tysia

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2013
Posty
7
Punkty reakcji
1
marttaa napisał:
Dwa dni to jeszcze nie tragedia. Mam znajomą co musi myć włosy codziennie. Z tego co mi mówiła to zrobiło się jej tak po częstym myciu włosów. Myła je często i teraz musi to robić codziennie. Wystarczy, że nie umyje jednego dnia i kolejnego dnia już rano widac lekko przetłuszczone włosy, a wieczorem widać już to wyraźnie. Spróbuj zapytać w aptece o jakiś specyfik na przetłuszczające się włosy. Domyślam się, że skoro założyłaś temat o tym problemie to wypróbowałaś wiele szamponów i nie pomogło.
Zgadza się :/

Ilusia napisał:
Też mam ten problem, chociaż w sumie już się przyzwyczaiłam do częstego mycia :) Ty i tak masz lepiej, musisz myć co 2 dni, a ja codziennie. Spróbuj po umyciu płukać włosy w wodzie z sokiem z cytryny. I używaj szamponów ziołowych.
Próbowałam już sokiem z cytryny ale praktycznie nic nie dało :c
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Parę się znajdzie, oczywiście do wyboru ;)))
- płukanki; sok z cytryny, z pestek winogron, pokrzywy, świeżych ogórków, czarnej rzodkwi, z napary rozmarynu, szałwii, mięty,
- roztwór octu winnego, doskonale sprawdza się dziegieć,
- skrzyp polny, drożdże z ciepłym mlekiem, tymianek, lub napar z łopianu, jasne piwo, cytryną i witaminą A,
 

balbinka13

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
ja polecam szampon do tłustych włosów marki Biokap. Używam od jakiegoś czasu i już widzę poprawę, a też musiałam myc włosy codziennie. Producent obiecuje ograniczenie wydzielania sebum i świeższe włosy na dłużej i jak najbardziej te obietnice się spełniają!
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Polecam generalnie maseczki z mąką ZIEMNIACZANĄ. Można jakąś tam najtańszą kupić- z Kallos litrowe za jakieś 14 zł, ja zawsze w promocji kupuję za 11 zł. I bierzemy garść takiej maski czy ile tam trzeba, do tego mąkę, żeby zrobiła się taka paćka tylko bardziej gęsta, na oko ;) i to na włosy, minimum godzinkę. Ja kładę na noc, walę od połowy włosów, najwięcej na końce, zwijam w prowizorycznego koka, lekko gumką owijam, żeby się trzymało i na takiego koczka założyć jakąś folię czy cokolwiek. Ja kładę czepek foliowy który zawijam na samego koka i na to daję skarpetkę cieplejszą, bo i tak mi tylko jedna została, drugą pralka wciągnęła :crazy: dzięki skarpetce mikstura działa w cieple, folia jest więc się nie brudzi. :)
Działa, bo zniszczyłam sobie włosy 1)ściąganiem czarnego koloru, 2) rozjaśnianiem właśnie od połowy i miałam filc na głowie, dosłownie. A teraz jest względnie dobrze.

I rozpisałam się o masce, a miało być o czym innym. Otóż druga właściwość mąki ziemniaczanej jest taka, że zmniejsza przetłuszczanie się włosów. Polecam robić płukanki z mąki. Na litr wody 2-3 łyżeczki mąki, ale ziemniaczanej koniecznie. Wymieszać porządnie i tym spłukać włosy. Już bez dodatkowego przepłukiwania ;) Nie daje szalenie długiego czasu bez mycia włosów, ale mnie bardzo cieszy to, że nie mam już w połowie dnia tłustych włosów :)
 

Red_Rose89

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2017
Posty
15
Punkty reakcji
1
Skoro myjesz co 2-3 dni to nie jest źle, myślę że wystarczy ci dobry szampon do włosów przetłuszczających się i problem zniknie
 

zabam

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
rzuć okiem na jeilliebean.pl/jak-przyspieszyc-porost-wlosow ma przetłuszczające włosy i pokazuje fajne patenty, też m.in. na porost włosów, Castor Oil :)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
ja też mam problem z przetłuszczającymi się włosami ale kupiłam sobie ziołowy szampon babuszki Agafii i problem jest naprawdę dużo mniejszy.
 

Remy

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam ten sam problem, który nasila się w okresie zimowym, gdy powietrze w pomieszczeniach jest suche przez grzejniki i nosi się czapki. W zeszłym roku stosowałam wcierkę z kropel żołądkowych i pomogła, chyba niebawem do niej wrócę.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Miałam ten sam problem - myłam włosy rano, a wieczorem już były tłuste. Nie pomagały szampony z apteki, nie pomagały domowe płukanki.
A teraz myję włosy 1 na tydzień.
Zaczęło się od zmiany szamponu. Zdesperowana już szamponami aptecznymi i drogeryjnymi kupiłam pokrzywowy szampon w Yves Rocher. Kupiłam też ocet malinowy, bo Pani w sklepie bardzo zachwalała.
Po miesiącu z codziennego mycia włosów zaczęłam myć co 2 dni. Potem zaczęłam jeszcze używać suchego szamponu (tutaj ostrzegam: niektórzy od jego zbyt częstego użycia dostają łupieżu).
Moja pielęgnacja trwała prawie półtora roku - w tym czasie nie zmieniłam kosmetyków, używam ciągle tego samego szamponu, octu i suchego szamponu. W tym momencie moje mycie włosów wygląda tak: w niedzielę myję włosy szamponem, spłukuję, nakładam na końcówki (tylko na końcówki!) odżywkę, spłukuję i jeszcze raz myję włosy (pierwsze mycie zmywa kosmetyki, drugie dopiero oczyszcza włosy). Potem nakładam płukankę octową i odczekuję parę minut. Spłukuję letnią wodą. W środy używam suchego szamponu i on jeszcze na parę dni pozostawia moje włosy świeże, no i w niedzielę znów porządne mycie włosów.
Moje włosy wyglądają o wiele lepiej niż kiedyś. Nie wyobrażam już sobie mycia włosów codziennie.
To jest mój sposób, dzięki któremu udało mi się wyrwać z tego błędnego koła. Nie mówię, że każda z Was powinna spróbować, po prostu trzeba znaleźć swój sposób. Nie jest to łatwe, wymaga czasu na wypróbowanie różnych kosmetyków i znalezienie tych właściwych.
 

tassiek

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
80
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Polska
Bo odżywki zawsze daje się na włosy, a nie na skórę głowy. Można też robić maseczki, ale to właśnie na skórę głowy z glinki zielonej, bo ona reguluje wydzielanie sebum.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Szampony ziołowe, naturalne są najlepsze, bez parabenów, silikonów, pegów, slsu itd. Dużo problemów to po prostu kosmetyki z tymi wszystkimi syfami. Spróbujcie naturalnej pielęgnacji, teraz eco zresztą w modzie.
 

Kingulaula

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2018
Posty
28
Punkty reakcji
1
Ja bym się nie przejmowała xD Kim Kardashian, Marina łuczenko i wiele innych gwiazd przyznało, a wręcz poleciło, myć głowę dwa razy w tygodniu, raz na kilka dni- ja osobiście nie wyobrażam sobie teo, bo myje dzień w dzień lub co drugi dzień, ale podobno efekty są bardzo dobre. Im rzadziej myje sie głowę, tym lepiej dla włosów, sa bardziej odżywione, nie wypadają tak mocno i wzmacniają sie.
;)
 

ambrozynamarc

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2018
Posty
33
Punkty reakcji
0
Może za często myjesz albo używasz takich szamponów, które automatycznie powodują przetłuszczanie się włosów. Im więcej odżywki tym większe przetłuszczenie. Jak mam wolne to zdarza mi się, nie myć włosów przez kilka dni, po to, żeby wszystko się wyrównało. Czasami problemy z hormonami też powodują taki efekt.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Tak, odżywka tylko na końce włosów a szampon najlepiej pokrzywowy.
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Najlepsze są preparaty z naturalnych składników. żadne tam "hity" i cudowne nowości. zioła też bardzo pomagają w takich przypadkach. radzę w tą stronę czytać a nie szukać reklamowanych, nieskutecznych specyfików.
 
Do góry