Przepisy prawa a piractwo

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Może ci to nie przyszło do głowy, ale to dzięki obrzydliwym piratom ceny muzyki i filmów spadły. Jak rozumiem nie kupujesz muzyki ani filmów? No przecież to dzięki złodziejom płacisz mniej, więc nie wypada ci korzystać na złodziejstwie...
Hehehe :D
Chłopie po prostu im dalej brniesz tym bardziej się pogrążasz. Ceny spadły bo koszty spadły. To nie ma nic wspólnego z piractwem. Czy gdyby to było takie proste, to nie sądzisz, że firmy wpadłby na pomysł, żeby gra zamiast 99zł kosztowała 9,90zł? Czy naprawdę jesteś tak naiwnie głupi, żeby wierzyć, że ludzie masowo kupią produkt który mogą ściągnąć nie wychodząc z domu? Ci którzy chcą mieć oryginały zapłacą 99 zł Ci którzy nie chcą i tak będą ściągać. A wiesz, czemu ludzie tak myślą? Bo rozmaite Lunary na forum mówią im, że kradzież nie jest kradzieżą, że można mieć coś za darmo.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Czy gdyby to było takie proste, to nie sądzisz, że firmy wpadłby na pomysł, żeby gra zamiast 99zł kosztowała 9,90zł?
Biznesmen, który sprzedaje taniej, mogąc sprzedać drożej, to kretyn, nie biznesmen.
Czy naprawdę jesteś tak naiwnie głupi, żeby wierzyć, że ludzie masowo kupią produkt który mogą ściągnąć nie wychodząc z domu?
Newsflash: nie dla każdego ściągnięcie kilku giga jest takie proste, jak dla ciebie. Nigdy w życiu nie ściągałem gry, którą mogłem kupić za 20 zeta, bo mi się nie opłaca sobie transferu zaśmiecać.
Ci którzy chcą mieć oryginały zapłacą 99 zł
Albo ściągną pirata i poczekają, aż oryginał sam stanieje. I wtedy kupią oryginał.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Biznesmen, który sprzedaje taniej, mogąc sprzedać drożej, to kretyn, nie biznesmen.

Gdyby ludzie nie ściągali gier z neta, producentom opłacałoby się sprzedawać je dużo taniej, bo i tak osiągaliby zysk wynikający z ilości sprzedanych kopi. Ale tak nie będzie, bo gry są ściągane. Produkcje muszą się jakoś zwracać więc kosztują więcej.
Newsflash: nie dla każdego ściągnięcie kilku giga jest takie proste, jak dla ciebie. Nigdy w życiu nie ściągałem gry, którą mogłem kupić za 20 zeta, bo mi się nie opłaca sobie transferu zaśmiecać.
A za 40 zł za 50zł? Ile Twoim zdaniem powinna kosztować gra?:D Za nim napiszesz spójrz na to co napisałem powyżej.
Albo ściągną pirata i poczekają, aż oryginał sam stanieje. I wtedy kupią oryginał.
\
Pozdrawiam ich serdecznie :D Ja tak nie robię, może dlatego, że ja nie jestem złodziejem?
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Gdyby ludzie nie ściągali gier z neta, producentom opłacałoby się sprzedawać je dużo taniej,
Całkiem przypadkiem było dokładnie odwrotnie. Gdy ludzie nie ściągali z Neta, gry, filmy i muzyka kosztowały daleko więcej.
A za 40 zł za 50zł? Ile Twoim zdaniem powinna kosztować gra?:D
Za dobry tytuł 40-50 zł to już IMO akceptowalna cena. W UK gry kosztują ok 10 funtów, a w przeliczeniu na siłę nabywczą pieniądza jest to tyle, co w Polsce 20 złotych. Skutek jest taki, że w UK nikomu się piracić po prostu nie chce.
Ja tak nie robię, może dlatego, że ja nie jestem złodziejem?
Ach, więc już doszedłeś już do nazywania złodziejami nawet posiadaczy oryginalnych płyt? Sam zobacz, jaki jesteś zakłamany.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Całkiem przypadkiem było dokładnie odwrotnie. Gdy ludzie nie ściągali z Neta, gry, filmy i muzyka kosztowały daleko więcej.
Bzdury opowiadasz. Masz na poparcie swoich tez jakiekolwiek dowody? Czy to znowu lunaryzm?

Ach, więc już doszedłeś już do nazywania złodziejami nawet posiadaczy oryginalnych płyt? Sam zobacz, jaki jesteś zakłamany.
Ah Ty mały manipulatorze. Ja stwierdzam, że jeżeli ktoś ściąga nielegalnie grę z netu jest złodziejem. Nie interesuje mnie co zrobi potem.

Za dobry tytuł 40-50 zł to już IMO akceptowalna cena. W UK gry kosztują ok 10 funtów, a w przeliczeniu na siłę nabywczą pieniądza jest to tyle, co w Polsce 20 złotych. Skutek jest taki, że w UK nikomu się piracić po prostu nie chce.
Około 20 funtów w gwoli ścisłości- sprawdziłem. Funt to coś koło 4,50 czyli? Gra kosztuje tyle samo co w Polsce, a to, że tam zarabia się więcej to już inna sprawa. Jeśli ja jako sklep kupuje grę za 10 dolarów to muszę uwzględnić relację kursu złotego do dolara. Prawda? Przecież nie sprzedam jej za 10 zł... Myśl chłopie. Funt jest jedną z najdroższych walut w przeliczeniu na złotówki, więc Twój przykład jest do kitu. Znowu się ośmieszasz.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Około 20 funtów w gwoli ścisłości- sprawdziłem. Funt to coś koło 4,50 czyli? Gra kosztuje tyle samo co w Polsce,
Nie kosztuje tyle samo, bo za jednego funta Anglik kupi daleko więcej niż Polak za złotówkę. Dla Anglika więc 20 funtów to mniej niż dla Polaka 20 zlotych.
Jeśli ja jako sklep kupuje grę za 10 dolarów to muszę uwzględnić relację kursu złotego do dolara. Prawda?
Prawda, ale to nie zmienia faktu, że wysokie ceny napędzają piractwo.
Masz na poparcie swoich tez jakiekolwiek dowody?
Przypomnij sobie jak wyglądała sytuacja na rynku muzycznym zanim pojawił się Napster.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Nie kosztuje tyle samo, bo za jednego funta Anglik kupi daleko więcej niż Polak za złotówkę. Dla Anglika więc 20 funtów to mniej niż dla Polaka 20 zlotych.
To, że w UK zarabia się więcej to jest zupełnie inna sprawa. To, że w jednym kraju za jedną pensję można kupić więcej danych produktów niż w drugim wynika z czystej ekonomi, a nie ze spisku koncernów.
Prawda, ale to nie zmienia faktu, że wysokie ceny napędzają piractwo.
Piractwo napędzają piraci, którzy ściągają gry z internetu. Gdyby każdy kto robi kupował oryginalne produkcje wymusiłoby to większą konkurencję na dystrybutorach. Natomiast ilość osób, które kupują tylko oryginały generalnie miast rosnąć spada. Wraz z rozwojem techniki. Ci których stać i którzy brzydzą się piractwem i tak kupują gry po 100zł.
Przypomnij sobie jak wyglądała sytuacja na rynku muzycznym zanim pojawił się Napster.
Tak samo jak teraz, z tą różnicą, że mniej osób słuchało muzyki, bo jeśli nie miałeś kasy na cd czy kasetę to nie słuchałeś.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Piractwo napędzają piraci, którzy ściągają gry z internetu.
To czemu dziwnym zbiegiem okoliczności największe piractwo jest tam, gdzie najwyższe ceny?
To, że w jednym kraju za jedną pensję można kupić więcej danych produktów niż w drugim wynika z czystej ekonomi, a nie ze spisku koncernów.
To że ludzie ściągają zamiast kupować drożyznę też wynika z czystej ekonomii.
Tak samo jak teraz, z tą różnicą, że mniej osób słuchało muzyki, bo jeśli nie miałeś kasy na cd czy kasetę to nie słuchałeś.
Szkoda, że nie czytałeś miesięcznika "Internet", był tam kiedyś artykuł o Napsterze. Może byś się nawet czegoś dowiedział. Jak na przykład tego, że pojawienie się Napstera nie spowodowało spadku sprzedaży płyt, a przeciwnie, sprzedaż rosła. Możesz mi wyjaśnić, jakim cudem jednocześnie te same koncerny strasznie na Napsterze traciły i rosła sprzedaż ich płyt, bo dla mnie jedno wyklucza się z drugim.
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
Kolejna afera która rozejdzie się 'po kościach'.
Pamietacie afere 4-5 lat temu jak miały być sprawdzane oprogramowanie komputerowe w domach ?! No własnie i zobaczcie czym się to skończyło ...

Ja proponuje sobie przeczytać dokładnie regulamin serwisu chomikuj.pl

KORZYSTANIE Z PORTALU - usługi hostingowe
    • Konto nie może być wykorzystywane do działalności komercyjnej lub wspomagania tej działalności w jakikolwiek sposób. Przez działalność komercyjną rozumie się także umieszczanie przez Użytkowników reklam w jakichkolwiek Jednostkach Treścifunkcjonujących w ramach Serwisu, a także inne formy czerpania korzyści majątkowych z posiadania Konta.
    • Zakaz działalności komercyjnej nie dotyczy czerpania korzyści z Programu Partnerskiego Chomikuj.pl. Przedsiębiorca może założyć bezpłatne konto w Serwisie celem udziału w Programie Partnerskim Chomikuj.pl, o ile nie będzie ono wykorzystywane do działalności komercyjnej w inny sposób.
    • Użytkownik ma prawo do współdzielenia swojego konta z innymi Użytkownikami serwisu, poprzez delegację części swoich uprawnień - odczytu i/lub zapisu plików i/lub operacji na nich. Właściciel konta ma obowiązek zaznajomić współużytkowników swojego konta z postanowieniami niniejszego Regulaminu. Zabrania się jednakże współdzielenia Konta polegającego na oddaniu określonych folderów Konta do wyłącznej dyspozycji innej osoby. W takim przypadku zaleca się tej osobie założenie osobistego konta w Serwisie.
    • Każda osoba fizyczna, a także organizacja o charakterze niedochodowym - z zastrzeżeniem punktu III.2, ostatnie zdanie - ma prawo do założenia jednego Konta w Serwisie (zwanego na stronach www "Chomikiem"), stając się tym samym jego właścicielem.
    • W ramach Serwisu Usługodawca świadczy usługę polegającą na udostępnianiu infrastruktury teleinformatycznej celem przechowywania danych (w tym Postów i/lub Materiałów) przez Użytkowników. W szczególności Serwis jest przeznaczony między innymi do umieszczania przez Użytkowników w Folderach na własnym Koncie Plików Hostowanych (własnych lub „zachomikowanych" od innych Użytkowników), z których następnie mogą korzystać z różnych lokalizacji geograficznych, za pośrednictwem sieci Internet, włącznie ze współdzieleniem tych plików z innymi Użytkownikami.
    • Funkcja „zachomikuj do własnego chomika" umożliwia skopiowanie pliku z jednego Konta w Serwisie na inne Konto, bez konieczności ściągania i ponownego ładowania pliku. Plik skopiowany w ten sposób jest samodzielnym Plikiem Hostowanym, niezwiązanym z oryginałem. Użytkownik Konta, z którego skopiowano plik w ten sposób, nie ma możliwości ingerowania w dalsze losy kopii, chyba że możliwość taką przewidują przepisy prawa lub niniejszego Regulaminu.
    • W przypadku plików zawierających Utwory, funkcja „Zachomikuj” służy jedynie umieszczeniu linku do pliku zawierającego Utwór na koncie Użytkownika, przy czym plik nadal pozostaje powiązany z kontem Partnera. Użytkownik może wykorzystać skopiowany link do polecania Utworów innym Użytkownikom.
    • Ładując plik na swoje Konto lub korzystając z funkcji Zachomikuj, (za wyjątkiem sytuacji opisanej w punkcie 7). Użytkownik ponosi wszelką odpowiedzialność jaką przewiduje prawo i niniejszy Regulamin, związaną z ewentualnym naruszeniem praw autorskich i innych praw związanych z przechowywaniem i rozpowszechnianiem danego pliku.
    • Użytkownik może korzystać z Konta Bezpłatnego lub Konta Płatnego. Z zastrzeżeniem postanowień punktu IV niniejszego Regulaminu opłaty związane z Kontami i usługami płatnymi w Serwisie stanowią wynagrodzenie za świadczone przez Administratora usługi hostingowe oraz inne usługi świadczone przez Administratora odpłatnie za pośrednictwem Serwisu, w związku z czym uiszczenie tych opłat nie daje Użytkownikowi uprawnienia do korzystania z jakichkolwiek usług świadczonych przez inne podmioty, jak również korzystania z cudzych treści, chociażby treści te (Materiały) zostały umieszczone w Serwisie.
    • Konta płatne Użytkownik opłaca z góry na określony czas. Dokonując zakupu usługi, Użytkownik zgadza się na jej natychmiastowe aktywowanie. Ewentualna rezygnacja z korzystania z usługi nie pociąga za sobą obowiązku zwrotu opłaty.
    • Korzystanie z Konta Płatnego polega na prawie do korzystania przez określony czas z Konta o określonej ilości odnawialnego tygodniowego limitu transferu (okres ten zwany jest dalej „Abonamentem"). Niewykorzystany transfer nie przechodzi na kolejne tygodnie po zakończeniu Abonamentu.
    • Dodatkowy transfer polega na jednokrotnym zwiększeniu limitu transferu, który nie ulega odnowieniu. Transfer dodatkowy jest zużywany automatycznie w chwili, w której Użytkownik pobiera plik, którego rozmiar przekracza dostępną w danej chwili ilość transferu tygodniowego. Transfer dodatkowy nie ma żadnych ograniczeń czasowych.
    • W zamian za uiszczoną opłatę Użytkownik uzyskuje specjalne punkty, które pełnią funkcję jednostek rozliczeniowych oraz kuponów rabatowych służących do rozliczania należności Usługodawcy z tytułu świadczenia Usług Płatnych (dalej zwane „Punktami”).
    • Limit transferu tygodniowego w Kontach bezpłatnych odnawia się w dzień tygodnia odpowiadający dniu założenia konta. W przypadku Kont płatnych limit transferu tygodniowego odnawia się w dzień tygodnia odpowiadający dniu wykupienia Abonamentu danego rodzaju Konta. Przedłużenie Abonamentu przed jego końcem nie powoduje zmiany dnia tygodnia, w którym odnawia się limit transferu.
    • Jeśli Konto zostało założone lub Abonament został wykupiony na początku lub pod koniec doby, dzień, o którym mowa w punkcie III.17. niniejszego regulaminu, może odpowiadać stosownie dniu tygodnia przed dniem założenia konta/wykupienia Abonamentu lub dniu tygodnia po dniu założenia konta/wykupienia Abonamentu.
    • Każde istniejące w Serwisie Konto bezpłatne powinno być aktywnie wykorzystywane, w szczególności przynajmniej raz na trzy miesiące powinno nastąpić zalogowanie Użytkownika Konta, tj. zalogowanie przy użyciu hasła właściciela. W przeciwnym razie Usługodawca jest uprawniony do usunięcia Konta lub innych działań w celu zwolnienia nazw Kont dla innych Użytkowników.
    • W określonych sytuacjach Usługodawca może poszczególnym Kontom przyznać Punkty bez konieczności uiszczania opłaty. Takie Punkty przyznawane są Użytkownikom w oparciu o ogólne wytyczne określone na stronie Serwisu. Usługodawca dołoży starań, aby punkty przyznawane były zgodnie z tymi wytycznymi, nie udziela jednakże żadnego zapewnienia ani gwarancji przyznania punktów w przypadkach wskazanych w wytycznych przyznawania punktów.
    • Użytkownik może przekazać swoje Punkty innym Użytkownikom korzystając z systemu przelewów punktowych. Dokonanie przelewu Punktów przez Użytkownika powoduje zmniejszenie liczby pozostałych Punktów Użytkownika o liczbę odpowiadającą 5 % przelewanych Punktów. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowe wskazanie adresata przelewu poprzez podanie pełnej, aktualnej i prawidłowej nazwy Konta adresata.
    • Usługodawca udostępnia specjalny rodzaj Kont - Konta Edu - przeznaczone dla grup uczniów i studentów oraz innych grup osób współpracujących, celem wspólnego zdobywania i poszerzania wiedzy. Konta Edu służą do ułatwienia dzielenia się materiałami edukacyjnymi między osobami korzystającymi z danego Konta, zwłaszcza do wymiany notatek z zajęć, skryptów itp. Konta Edu są bezpłatne, ściąganie plików z ich zasobów nie jest obwarowane żadnymi limitami ani nie wymaga posiadania własnego Konta w Serwisie.
    • Konta Edu służą do wymiany własnych materiałów osób korzystających z takiego Konta, w związku z czym nie mogą być wykorzystywane do pobierania bez ograniczeń Materiałów z zasobów innych Kont
    • Konta Edu powinny spełniać następujące warunki:
      • służyć określonej grupie ludzi skupionej np. wokół klasy, szkoły, roku, kierunku studiów etc,
      • służyć wymianie materiałów ściśle związanych z nauką przedmiotów i kierunków studiowanych przez członków grupy korzystającej z danego Konta lub zdjęć i innych materiałów o niewielkim rozmiarze, związanych z życiem społecznym grupy osób korzystających z danego Konta.
    • Usługodawca przyznaje status Edu Kontom zgłoszonym za pomocą specjalnego formularza na podstawie własnej, swobodnej oceny spełniania warunków wymienionych w punkcie III.19., przy czym decyzja Usługodawcy w tym zakresie ma charakter ostateczny.
    • Usługodawca zastrzega sobie prawo odebrania statusu Edu w każdym czasie, w razie stwierdzenia nadużyć lub gdy Konto przestanie spełniać warunki wymienione w pkt. III.17 - III.21. lub w innych punktach niniejszego regulaminu.
    • Użytkownicy Zarejestrowani mogą zamieszczać na serwerach Administratora, w celu publikacji w Portalu, Komentarze oraz Materiały opatrzone tytułem i krótkim opisem treści zawartych w Komentarzu lub Materiale. W szczególności Komentarze oraz Materiały mogą być zamieszczone w Chomikowych Rozmowach i/lub w Blogu Konta Użytkownika.
    • Administrator nie ingeruje w treść Komentarzy i Materiałów znajdujących się na Kontach Użytkowników.
    • Użytkownik może w każdej chwili zrezygnować z korzystania z Konta. Użytkownik ma prawo do rezygnacji z korzystania z Serwisu w każdym czasie, w szczególności, gdy nie zaakceptuje późniejszych zmian niniejszego regulaminu klikając w odpowiedni link w ustawieniach swojego Konta lub wysyłając ze swojego Konta na adres email Administratora prośbę o usunięcie danych
    • Funkcja „Muzyka" w dedykowanym dla Użytkowników Serwisu programie ChomikBox umożliwia odtwarzanie plików muzycznych przechowywanych przez Użytkownika na jego Koncie w portalu Chomikuj.pl bez konieczności ściągania ich na dysk, przy czym:
      • Funkcja ta umożliwia jedynie odtwarzanie plików, które znajdują się na prywatnym koncie Użytkownika czy to w rezultacie wysyłania plików na serwer obsługujący Serwis, czy też samodzielnego kopiowania plików z Kont innych Użytkowników (pliki „zachomikowane").
      • Przycisk „Odtwórz w programie ChomikBox" udostępniony przy plikach muzycznych na Kontach innych Użytkowników, służy do skopiowania danego pliku/plików na Konto Użytkownika (podobnie, jak funkcja „zachomikuj"), a następnie dopiero odtworzenie w programie ChomikBox.
      • Zasady korzystania z programu ChomikBox zostały dodatkowo określone w osobnej licencji, która wyświetlana jest do akceptacji podczas rejestracji i która dostępna jest także pod adresem: http://chomikuj.pl/ChomikBoxLicencja.aspx
    • Korzystanie z Serwisu wymaga przeglądarki internetowej oraz włączonej obsługi języka JavaScript, plików cookies i wyskakujących okien (popup).
    • W Portalu mogą znajdować się Materiały Agregowane. Administrator nie ma wpływu na ich treść, która pobierana jest całkowicie automatycznie przez tzw. „roboty"
Po przeczytaniu tego regulaminu , stwierdzam , że jesli ktoś ściagał z tego portalu pliki i nie miał z tego żadnego dochodu (wzmianka w pkt. 1 ) to nic mu nie mogą zrobić.

Pozdrawiam.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
To czemu dziwnym zbiegiem okoliczności największe piractwo jest tam, gdzie najwyższe ceny?
W Polsce jest też dużo kradzieży dokumentów, kradzieży z włamaniem, rozbojów czy oszustw. Taki naród gdzie w większości są kombinatorzy i oszuści, albo przepraszam za określenie - frajerzy.

To że ludzie ściągają zamiast kupować drożyznę też wynika z czystej ekonomii.
Nie bo to jest nieetyczne. Można kraść samochody, które są drogie i to się dzieje przecież. Ale to nie znaczy, że to jest moralne.

Szkoda, że nie czytałeś miesięcznika "Internet", był tam kiedyś artykuł o Napsterze. Może byś się nawet czegoś dowiedział. Jak na przykład tego, że pojawienie się Napstera nie spowodowało spadku sprzedaży płyt, a przeciwnie, sprzedaż rosła. Możesz mi wyjaśnić, jakim cudem jednocześnie te same koncerny strasznie na Napsterze traciły i rosła sprzedaż ich płyt, bo dla mnie jedno wyklucza się z drugim.
Niekoniecznie. Nie lubię dyskutować na temat czegoś, czego nie czytałem. Wzrost sprzedaży płyt wcale nie musiał być powiązany z napsterem. To jest czysta spekulacja, przy której bez realnych badań statystycznych trudno mówić o korelacji.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
To czemu dziwnym zbiegiem okoliczności największe piractwo jest tam, gdzie najwyższe ceny?
W Polsce jest też dużo kradzieży dokumentów, kradzieży z włamaniem, rozbojów czy oszustw. Taki naród gdzie w większości są kombinatorzy i oszuści, albo przepraszam za określenie - frajerzy.

To że ludzie ściągają zamiast kupować drożyznę też wynika z czystej ekonomii.
Nie bo to jest nieetyczne. Można kraść samochody, które są drogie i to się dzieje przecież. Ale to nie znaczy, że to jest moralne.

Szkoda, że nie czytałeś miesięcznika "Internet", był tam kiedyś artykuł o Napsterze. Może byś się nawet czegoś dowiedział. Jak na przykład tego, że pojawienie się Napstera nie spowodowało spadku sprzedaży płyt, a przeciwnie, sprzedaż rosła. Możesz mi wyjaśnić, jakim cudem jednocześnie te same koncerny strasznie na Napsterze traciły i rosła sprzedaż ich płyt, bo dla mnie jedno wyklucza się z drugim.
Niekoniecznie. Nie lubię dyskutować na temat czegoś, czego nie czytałem. Wzrost sprzedaży płyt wcale nie musiał być powiązany z napsterem. To jest czysta spekulacja, przy której bez realnych badań statystycznych trudno mówić o korelacji.
 

wojtasu

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice/TG
W Polsce jest też dużo kradzieży dokumentów, kradzieży z włamaniem, rozbojów czy oszustw. Taki naród gdzie w większości są kombinatorzy i oszuści, albo przepraszam za określenie - frajerzy.

Zgadzam się z Tobą ale nie w 100 % , ponieważ sytuacja jak jest w Polsce każdy widzi , ceny skoczyły jak cholera a o podwyżkach można zapomnieć .
Każdy kombinuje jak może , nie każdego stać na nową grę , wypad do kina , teatru.
Frajerem można kogoś nazwać wtedy kiedy został złapany , takie jest moje zdanie na ten temat. NIE popieram tego typu 'zachowania' ale zrozum , że standard życia w Polsce poszedl w dół i wszyscy kombinują jak tylko mogą.


 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
W Polsce jest też dużo kradzieży dokumentów, kradzieży z włamaniem, rozbojów czy oszustw.
Kolejny pieprznięty liberał wyskakujący z dogmatem, że Polska i Polacy są be, a Zachód to kraina marzeń,a ludzie tam są święci i nieskalani... Kiedy wam się znudzi gadać takie androny? Byłem w UK, widziałem jak tam jest. Nie uważam, żeby Angole byli od nas lepsi. Po prostu z czym innym mają problemy.
Nie bo to jest nieetyczne.
Od kiedy to niby ekonomia i biznes mają cokolwiek wspólnego z etyką?
Wzrost sprzedaży płyt wcale nie musiał być powiązany z napsterem.
Nie piszę, że wzrost sprzedaży był powiązany z Napsterem bo to był raczej stały trend. Piszę, że koncerny rozpętały propagandę, że ponoszą potężne straty, a jednocześnie sprzedaż płyt rosła, a nie malała. Wyjaśnij mi więc jak można ponosić straty gdy rośnie sprzedaż produktu.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
olejny pieprznięty liberał wyskakujący z dogmatem, że Polska i Polacy są be, a Zachód to kraina marzeń,a ludzie tam są święci i nieskalani... Kiedy wam się znudzi gadać takie androny? Byłem w UK, widziałem jak tam jest. Nie uważam, żeby Angole byli od nas lepsi. Po prostu z czym innym mają problemy.
A znasz statystyki, bo ja znam. Wiesz jak wygląda kwestia założenia firmy w UK? Jedno okienko i do trzech miesięcy lub do osiągnięcia 5 tys. funtów zysku nie musisz nikogo informować. Jak to wygląda w Polsce wszyscy zorientowani wiedzą. Polska sarmatami stoi.
Od kiedy to niby ekonomia i biznes mają cokolwiek wspólnego z etyką?
Od zawsze. Ja wierzę, że powinny być, to że nie są nie usprawiedliwia grania na zasadach z gruntu nieuczciwych.
Nie piszę, że wzrost sprzedaży był powiązany z Napsterem bo to był raczej stały trend. Piszę, że koncerny rozpętały propagandę, że ponoszą potężne straty, a jednocześnie sprzedaż płyt rosła, a nie malała. Wyjaśnij mi więc jak można ponosić straty gdy rośnie sprzedaż produktu.
W gwoli ścisłości. Akcję nakręcił niejaki Lars Urlich perkusista metallici. Koncerny owszem, ale dużo później. Faktem jest, że napster istnieje i jest płatny. Więc jak widać wypracowano pewien kompromis.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Wiesz jak wygląda kwestia założenia firmy w UK?
Wiesz ile zniszczeń wojennych i strat w ludziach miała Polska, a ile UK? Wiesz od ilu lat demokracja funkcjonuje w Polsce, a od ilu w UK? Wiesz ile wojen w historii przechodziło przez terytorium Polski, a ile przez terytorium UK i jakie zniszczenia pozostawiały? Nie ośmieszaj się porównywaniem kraju, który dostawał non stop po tyłku i co rusz ktoś wszystko burzył z krajem, który od wieków miał święty spokój i ludzie tam w spokoju pracowali na lepszą przyszłość bez obaw, że przyjdzie któryś z zawistnych sąsiadów i zrówna kraj z ziemią.

Gdybyśmy mieli taką historię jak UK, toi sytuacja ekonomiczna Polski byłaby inna, i podejście do przepisów też. UK ma demokrację od wielu lat, my się jej dopiero uczymy, bo Wielka Trójka przemocą nas wcisnęła po wojnie w objęcia Wójka Stalina.
Ja wierzę, że powinny być, to że nie są nie usprawiedliwia grania na zasadach z gruntu nieuczciwych.
Ja nie gram na zasadach nieuczciwych. Mam prawo sprawdzenia produktu przed zakupem. Kropka. To problem koncernów, że nie chcą się zgodzić na respektowanie tego prawa, bo wtedy nie będą mogły mnie okradać, wciskając mi kit.
Akcję nakręcił niejaki Lars Urlich perkusista metallici.
Obaj dobrze wiemy, że bez zgody wytwórni płytowej nie mógłby nawet palcem w bucie kiwnąć.
Faktem jest, że napster istnieje i jest płatny.
Faktem jest również, że pierwotny Napster został zniszczony, a obecnie to zupełnie inna firma z innymi właścicielami. Tylko domena i wykorzystywana technologia są te same.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Wiesz ile zniszczeń wojennych i strat w ludziach miała Polska, a ile UK? Wiesz od ilu lat demokracja funkcjonuje w Polsce, a od ilu w UK? Wiesz ile wojen w historii przechodziło przez terytorium Polski, a ile przez terytorium UK i jakie zniszczenia pozostawiały? Nie ośmieszaj się porównywaniem kraju, który dostawał non stop po tyłku i co rusz ktoś wszystko burzył z krajem, który od wieków miał święty spokój i ludzie tam w spokoju pracowali na lepszą przyszłość bez obaw, że przyjdzie któryś z zawistnych sąsiadów i zrówna kraj z ziemią.

Gdybyśmy mieli taką historię jak UK, toi sytuacja ekonomiczna Polski byłaby inna, i podejście do przepisów też. UK ma demokrację od wielu lat, my się jej dopiero uczymy, bo Wielka Trójka przemocą nas wcisnęła po wojnie w objęcia Wójka Stalina.
Błagam bez mesjanizmu i martyrologii...

Ja nie gram na zasadach nieuczciwych. Mam prawo sprawdzenia produktu przed zakupem. Kropka. To problem koncernów, że nie chcą się zgodzić na respektowanie tego prawa, bo wtedy nie będą mogły mnie okradać, wciskając mi kit.
Ale, sprawdzając ten produkt osobiście już go używasz. Jest sporo fajnych filmów, które obejrzałem tylko raz, bo za drugim razem nie ma już zaskoczenia (np. sekcja 8 z Travoltą) po co miałbym je kupować potem? Są recenzje, opinie na ich podstawie możesz podjąć decyzję. Wracamy znowu do przykładu z knajpą- tam też masz prawo przetestować produkt i za niego nie zapłacić?


Obaj dobrze wiemy, że bez zgody wytwórni płytowej nie mógłby nawet palcem w bucie kiwnąć.
Chłopie, to Metallica dyktuje wytwórniom, a nie wytwórnie Metallice, więc nie wiem skąd wziął Ci się pogląd, że perkusista jednego z najbardziej znanych zespołów w historii szeroko pojętego rocka, musi kogokolwiek słuchać.


Faktem jest również, że pierwotny Napster został zniszczony, a obecnie to zupełnie inna firma z innymi właścicielami. Tylko domena i wykorzystywana technologia są te same.
Ale ktoś jednak z niego korzysta, firma istnieje, nazwa istnieje, w dodatku pierwotni właściciele zarobili na jej sprzedaży. Czysty zysk.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Chłopie, to Metallica dyktuje wytwórniom, a nie wytwórnie Metallice,
Bądź pewien, że wytwórnia nie po to wypromowała Metallicę, żeby teraz im kura znosząca złote jaja tak po prostu spieprzyła do konkurencji. Jedno z dwóch, albo Lars jest taki chciwy na kasę że zarabiając miliony odczuwa boleśnie brak kilku centów, albo zareagował bo musiał - bo przyszedł gość z wytwórni i taki mu wydał rozkaz. Wolę przyjąć tę drugą wersję.
Ale, sprawdzając ten produkt osobiście już go używasz.
Nie płacę za używanie tylko za ROZRYWKĘ. Film, którego nie da się obejrzeć więcej niż raz, dla mnie jest gniotem i tyle.
Jest sporo fajnych filmów, które obejrzałem tylko raz, bo za drugim razem nie ma już zaskoczenia (np. sekcja 8 z Travoltą) po co miałbym je kupować potem?
Co z tego, że nie ma zaskoczenia? Nie rozumiem, dla mnie to nie oznacza, że ponowne oglądanie filmu nie ma sensu. Avatara, Matrix czy Gwiezdne Wojny znam niemalże na pamięć i nie przeszkadza mi to kolejny raz wrzucać krążek DVD do playera (legalny krążek - to w razie gdybyś wątpił).
Są recenzje, opinie na ich podstawie możesz podjąć decyzję.
Większość recenzji jest o kant d*py pobić i kompletnie nie przydaje mi się w praktyce.
Wracamy znowu do przykładu z knajpą-
Już skomentowałem debilizm twoich porównań kopiowania pliku do zabierania fizycznego przedmiotu.
Ale ktoś jednak z niego korzysta, firma istnieje, nazwa istnieje, w dodatku pierwotni właściciele zarobili na jej sprzedaży.
Napster zbankrutował w lipcu 2002 roku. Jak rozumiem zbankrutował, bo jego właściciele się obłowili i zarobili kupę kasy? Czy może wykończyły ich niebotyczne koszty procesów i chamska kampania medialna? Ja stawiam na to drugie, a ty?
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Bądź pewien, że wytwórnia nie po to wypromowała Metallicę, żeby teraz im kura znosząca złote jaja tak po prostu spieprzyła do konkurencji. Jedno z dwóch, albo Lars jest taki chciwy na kasę że zarabiając miliony odczuwa boleśnie brak kilku centów, albo zareagował bo musiał - bo przyszedł gość z wytwórni i taki mu wydał rozkaz. Wolę przyjąć tę drugą wersję.
Metallica wypromowała się sama. Band tej klasy sam wybiera sobie wytwórnie. Wybacz, ale Twoja wiedza na temat rynku muzyki jest po prostu mizerna. Lars nie jest pazerny po prostu wie ile czasu trwa nagranie płyty. Ty nie wiesz, bo zapewne umiesz grać najwyżej na kompie.
Nie płacę za używanie tylko za ROZRYWKĘ. Film, którego nie da się obejrzeć więcej niż raz, dla mnie jest gniotem i tyle.
Ah.. To wiele wyjaśnia, po za tym, że nie płacisz. Bo najpierw oglądasz za darmo pobierając z sieci.

Co z tego, że nie ma zaskoczenia? Nie rozumiem, dla mnie to nie oznacza, że ponowne oglądanie filmu nie ma sensu. Avatara, Matrix czy Gwiezdne Wojny znam niemalże na pamięć i nie przeszkadza mi to kolejny raz wrzucać krążek DVD do playera (legalny krążek - to w razie gdybyś wątpił).
Chłopie gdybyś wymienił Almodovara, Kieślowskiego czy Munka to może bym Ci przyznał rację. Ale Ty wymieniasz trzy czysto komercyjne hity. Zrozum w filmie tak jak i książce jest jakiś suspens. Tak jak w przytoczonej przez mnie sekcji 8. Nie będziesz miał takiej frajdy oglądając ten film drugi raz jak za pierwszym razem.

Większość recenzji jest o kant d*py pobić i kompletnie nie przydaje mi się w praktyce.
Jasne, że się nie przydają, bo przecież ściągasz wszystko z neta. Uczciwy człowiek jednak z recenzji korzysta.

Już skomentowałem debilizm twoich porównań kopiowania pliku do zabierania fizycznego przedmiotu.
Czy gdyby nie było takiej możliwości jaką daje net obejrzałbyś te wszystkie filmy?:D To, że można coś skopiować i puścić w obieg nie oznacza, że nikt nie ponosi przez to straty- wprost przeciwnie. Ty fan komercyjnej papki dla małolatów nie mógłbyś obejrzeć tego wszystkiego gdyby nie net, ale oglądając to oszukujesz producenta bo mu za to nie płacisz. Więc go okradasz z potencjalnego zysku. Skoro domagasz się traktowania filmu jak każdego innego produktu, to albo przyjmujesz i plusy i minusy, albo przestajesz upierać się, że masz prawo obejrzeć go przed zapłaceniem
Napster zbankrutował w lipcu 2002 roku. Jak rozumiem zbankrutował, bo jego właściciele się obłowili i zarobili kupę kasy? Czy może wykończyły ich niebotyczne koszty procesów i chamska kampania medialna? Ja stawiam na to drugie, a ty?
Z tego co wiem to w 2002 r w napstera wrzucono 8mln baksów. Więc się chyba jednak komuś opłacało. Przecież od początku wiadomo było, że to się skończy w sądzie. Trzeba być kretynem, żeby tego nie rozumieć.
 

lunarbird

Chaos Master
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
1 284
Punkty reakcji
70
Wiek
45
Miasto
MSW
Przecież od początku wiadomo było, że to się skończy w sądzie. Trzeba być kretynem, żeby tego nie rozumieć.
Trzeba być raczej kretynem, żeby karać producenta noża za to, że ktoś go używa jako narzędzia zbrodni. Kradli użytkownicy, a nie sam portal. Przecież dokładnie tak samo "kradnie" teraz YouTube i jakoś od samego YouTube nikt się odszkodowań nie domaga.
To, że można coś skopiować i puścić w obieg nie oznacza, że nikt nie ponosi przez to straty- wprost przeciwnie. Ty fan komercyjnej papki dla małolatów nie mógłbyś obejrzeć tego wszystkiego gdyby nie net, ale oglądając to oszukujesz producenta bo mu za to nie płacisz.
I znowu grzęźniesz w dogmat pod tytułem "musisz kupować kota w worku". Nie, nie muszę i nie będę kupował kota w worku.
Więc go okradasz z potencjalnego zysku.
Okradam oszusta z zysku, który by miał, gdyby mi sprzedał kit, którego nie kupię znając produkt. A to paradne...
Uczciwy człowiek jednak z recenzji korzysta.
A ciebie kto mianował autorytetem w kwestii uczciwości?
Chłopie gdybyś wymienił Almodovara, Kieślowskiego czy Munka to może bym Ci przyznał rację. Ale Ty wymieniasz trzy czysto komercyjne hity. Zrozum w filmie tak jak i książce jest jakiś suspens. Tak jak w przytoczonej przez mnie sekcji 8. Nie będziesz miał takiej frajdy oglądając ten film drugi raz jak za pierwszym razem.
Nie jesteś w stanie nawet w kwestii gustu powstrzymać się od chamskiego narzucania innym własnego zdania. Słyszałeś kiedyś powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje? Dowiedz się, że filmów Almodovara nie wziąłbym nawet gdyby były za darmo. Nie są warte nawet tego, by je pobrać i się przekonać.
To wiele wyjaśnia, po za tym, że nie płacisz. Bo najpierw oglądasz za darmo pobierając z sieci.
Dobry film i tak do siebie przekona ludzi. Stracą co najwyżej miernoty i jednorazowce.
 

yesmer

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
350
Punkty reakcji
17
Trzeba być raczej kretynem, żeby karać producenta noża za to, że ktoś go używa jako narzędzia zbrodni. Kradli użytkownicy, a nie sam portal. Przecież dokładnie tak samo "kradnie" teraz YouTube i jakoś od samego YouTube nikt się odszkodowań nie domaga.
Mało tego na youtubie się często promuje albumy. Po za tym yt usuwa filmy niegalnie tam wrzucone na życzenie producenta. Napster, to była samowolka taka sama jak emule, z tą różnicą, że na początku napster obsługiwał tylko muzykę.
I znowu grzęźniesz w dogmat pod tytułem "musisz kupować kota w worku". Nie, nie muszę i nie będę kupował kota w worku.
To Ty grzęźniesz. Podałem Ci tutaj wiele sposób jak sprawdzić czy film jest dobry, ale to czy Ci się spodoba to rzecz gustu. Nie masz prawa go oglądać żeby potem stwierdzić, że Ci nie pasuje i za niego nie zapłacić.
Okradam oszusta z zysku, który by miał, gdyby mi sprzedał kit, którego nie kupię znając produkt. A to paradne...
Dla mnie kit to np. matrix. Tobie się podoba- okej Twoja sprawa. Co nie znaczy, że to upoważnia mnie do bezprawnego skopiowania tego filmu i oglądania go za darmo.
A ciebie kto mianował autorytetem w kwestii uczciwości?
A co to ma do rzeczy? Dla mnie uczciwe jest postępowanie według zasad- nie dostałem - nie biorę.
Nie jesteś w stanie nawet w kwestii gustu powstrzymać się od chamskiego narzucania innym własnego zdania. Słyszałeś kiedyś powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje? Dowiedz się, że filmów Almodovara nie wziąłbym nawet gdyby były za darmo. Nie są warte nawet tego, by je pobrać i się przekonać.
Ależ nie. Podane przez Ciebie filmy nie są arcydziełami kinematografii są komercyjnymi nastawionymi na zysk produktami. To nie jest opinia, to jest fakt. Co z resztą przyznają sami twórcy. Ja nikomu nie narzucam swojego zdania w kwestii odbioru filmów, ale wykazuje absurd Twojego rozumowania bo sam krzycząc o koncernach lobby i komercji wymieniasz trzy filmy które są właśnie esencją komercjalizmu. Słyszałeś o figurkach, grach, kubkach z filmu Frida?
Dobry film i tak do siebie przekona ludzi. Stracą co najwyżej miernoty i jednorazowce.
Pewnie, że tak. Różnica polega na tym, że cześć ludzi wyrabia sobie zdanie oglądając film w kinie, czytając recenzję, słuchając opinii znajomych. Ty wyrabiasz sobie zdanie na podstawie pobranych z netu nielegalnie filmów.
 
Do góry