Przeniesienie Windows10 na inny dysk

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Niestety od W8 jestem na bakier z wszelkimi zabawami na tym systemie. Kupiłem notebook od HP z zainstalowanym Windowsem 10 ze względu na tryb tabletu po odłączeniu ekranu. System zainstalowany na dysku C, przy czym jest tam tak mało pamięci, że nie mam możliwości pobrać aktualizacji systemu :/ (Tak, nie ma nawet 8gb mimo że jest tam tylko system!).

Dysk wyczyściłem jak mogłem, ale to nie pomogło. W związku z czym muszę jakoś przenieść system na dysk D który ma 0,5TB ale nie mam koncepcji jak to zrobić z racji braku płyty, a właściwie w przypadku notebooka systemu na pendrive.
Ktoś wie jak przenieść ten system najlepiej z danymi? Jeżeli nie, to i z utratą danych biorę pod uwagę.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

SeC

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie lepiej zmienić rozmiar partycji systemowej, ucinając potrzebną ilość miejsca z partycji D ? Można to zrobić za pomocą Easus Partition Master.
Jeżeli już koniecznie chcesz się bawić w przenoszenie systemu, poczytaj o klonowaniu partycji.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wyczyściłem dysk... Oj ludzie, ludzie...
Czyszczenie to robi sie czyms takim: https://dban.org/
Można tez przejechać CCleanerem "zerami" MFT lub cały dysk o ile nie jest to systemówka. Co do klonowania partycji to powiem wprost że nienajlepszy to pomysł. Naprawdę. W prawdzie lat mineło sporo i softy sa lepsze ale i tak zawsze są dziwne problemy. Dobry system na dłużej stawia sie zawsze od zera. Jest to często szybsze jak kombinowanie.

Moim zdaniem powinieneś użyć tego jak juz chcesz kombinować:
https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Jest bardzo prosty w użyciu.
Spokojnie i bezpiecznie zmienisz tym wielkośc partycji C i D.
Na początek wyczyść sobie dysk D tak by na nim nic nie było.
Pobierz i zainstaluj w/w program. Uruchom.
Pojawi się coś takiego:

Znajdź dysk D i kliknij na niego PRAWĄ MYSZKĄ, pojawi sie MENU, wybierz z niego MOVE/RESIZE:
7254796000_1515427676.png


Następnie złap i przytrzymaj czarny trójkącik zaznaczony na foto i przesuń w prawo! Ważne by to było w prawo! Przesuń o ile zechcesz ale nie więcej jak 120GB. Tyle wystarczy.
4234460600_1515427594.png


Nastepnie kliknij OK i APPLY w lewym górnym rogu. Program zacznie zmniejszać partycje D!
Gdy już ją zmniejszy to pojawi sie dodatkowy obszar dysku oznaczony jako UNFORMATED. Nic z tym nie rób.
Kliknij prawą myszką DYSK C i postąp identycznie jak w przypadku dysku D lecz tym razem przesuń trójkącik maksymalnie w prawo do samego końca!
Kliknij APPLY... i zaczekaj.
W związku z tym iż zacznie się zmiana wielkości partycji systemowej komputer wystartuje (zresetuje się) i uruchomi się zamiast WINDOWSa programik partycjonujący.
Jest całkowicie zautomatyzowany. Nic tam nie robisz i czekasz tak dlugo aż komputer samoczynnie sie ponownie uruchomi.
Po ptakach. Od tej chwili dysk C będzie większy a D mniejszy.

Całośc trwa około 5minut.
 
Do góry