Przeklęta Poczta Polska

Jan2

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
1
Ostatnio miałem wątpliwą przyjemność doświadczenia "usług" tej spółki państwowej. Otóż parę tygodni temu wysłałem list za granicę do bliskiej osoby kupując jednocześnie większą kopertę z bąbelkami tak aby zmieścił się jeszcze prezent. Ów prezentem była czekolada. Zwykła, biała czekolada z truskawkami, aby rozchmurzyć mojego adresata. Niestety, list nigdy nie dotarł na miejsce przeznaczenia i po miesiącu wrócił do mojej skrzynki pocztowej. Pomijając fakt jak bardzo się wku******...ekhm...zdenerwowałem samym faktem zwrócenia listu, to wyobraźcie sobie moją minę kiedy zauważyłem, że koperta została otwarta a czekolada skradziona! Pominę już dalszy ciąg historii sądzenia się o swoje rację z Pocztą Polską. Historię tą przytoczyłem nie bez powodu. Po tym wydarzeniu ostatecznie straciłem jakiekolwiek zaufanie do PP, a w domowym zaciszu, popijając herbatę, gdzieś w kącie pokoju obmyślam plan zemsty i ostatecznego zniszczenia tej instytucji. Żartuję...Odsuwając jednak na bok swoje pełne nienawiści uczucia, chciałem zapytać czy jest jakaś alternatywa. Inpost? Firmy kurierskie?
 

Misfire

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Dzierżoniów
Przypuszczam, że są alternatywne rozwiązania i na pewno bezpieczniejsze, ale jednocześnie droższe.
Poczta Polska ma jeszcze jakieś nawyki z PRL. Zbieram autografy i często grubsze koperty z USA są uszkodzone.
To przypomina ma historię, którą opowiadał mi tato. Jego babcia pojechała do Niemiec (za PRL), i kupiła tam słodycze dla wnuków. Ponieważ jednak musiałą podpisać paczkę napisała "Such chleb", bo inaczej by ukradli. Ten okres niestety mamy jeszcze we krwi.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Hmm takie rzeczy się zdarzają. w Royal Mail (czyli angielska poczta) mylą Poland z Holland i czasem paczuszki wysyłane do Polski lądują w Holandii. Nie żeby to było tłumaczenie, ale ja odpukać nie miewałem problemów z pocztą Polską. Przychodzi do mnie dużo towarów z Europy i docierają bez problemu, szybko (raz byłem zdziwiony jak z Grecji dosłownie w 4 dni dotarła przesyłka). Nawet ostatnio coś z USA przyszło (taki "obrazek" w tubie) - i wszystko całe, bezproblemowo.

Ja szczerze mówiąc jak coś zamawiam to właśnie wybieram pocztę. Z prostej przyczyny - jak mnie nie ma to odbiorę awizo (choć listonosz i po 16 chodzi więc jest szansa na dostarczenie przesylki w normalnych godzinach) i sobie podjadę do poczty oddalonej o 400m. Nikt mnie radosnym głosem nie informuje o 10 rano, że on jaśnie wielmożny dostawca towarów właśnie doręczył paczuszkę, ch** że w porze jemu wygodnej, w której oczywiście 99 % odbiorców nie ma. Ale jemu tak wygodnie, a jak nie pasuje to zawsze można odebrać w centrali oddalonej o 5-10 km. Oczywiście, można się "dogadać", ale wg mnie nie na tym powinna polegać usługa transportu i to nie ja powinienem latać za paczką, tylko paczka za mną :). Po to korzystam z usług firmy, aby dostarczyli mi to do domu bez durnowatych pytań i bez mojego angażowania się w to. Jasne, mogę sobie wybrać godzinę i dopłacić za to, tak że koszta wychodzą takie jak wysyłka towaru ze wspomnianej Anglii :D Ehh, w Polsce to zawsze wszystko jakoś na opak działa.

Ja jak mam wybór to wybieram Pocztę Polską... i nie, nie pracuję na poczcie, ani nikt z rodziny, ani nikt znajomy :) w ostatnich latach wg mnie sporo na plus się poprawiło, pocztą przychodziły rzeczy np. elektroniczne warte ponad 1000 zł i nikt ich nie buchnął.
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Myślę, że to nie kwestia Poczty Polskiej a ludzi którzy w niej pracują... jak wszędzie znajdą się ci uczciwi i ci nieuczciwi.
Dla przykładu list (czy tam kartka) z mojego miasta do miasta X zawsze idzie góra 2 dni natomiast odwrotnie z tego miasta do mnie około tygodnia. Sprawdzone kilka razy i zawsze tak jest.
Tak samo jest w przypadku firm kurierskich, mój kolega pracuje w jednej z nich i szczerze nie bardzo się przykłada a są osoby którym zależy na pracy i paczki dostarczają sumiennie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ja wybieram niemal zawsze pocztę polską z tych samych powodów co Greeg. Czasem kurierzy olewają, czasem nie sugestie, żeby przed 18 - dostarczać paczki gdzie indziej, a po - gdzie indziej. Żadnej przesyłki mi jeszcze nie zniszczono, ani nie ukradziono (choć raz czekałem ponad miesiąc aż przesyłka przebrnie przez swoją Odyseję).
 

Jan2

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
1
Greeg,

Właśnie tą wygodę i szacunek do klienta miałem na myśli. Dlaczego w dzisiejszej kapitalistycznej gospodarce musimy wciąż poprawiać tych, którzy powinni ułatwiać życie ludziom składającym się na ich pensje, czyli nam? Skoro mentalność lenia, obiboka i czasami złodzieja jest wciąż bardzo często spotykana u pracowników Poczty Polskiej, dlaczego miałbym im jeszcze płacić za brak kompetencji. Tylko wspieram kolejną nierentowną spółkę, która dawno powinna zostać zlikwidowana...Ale nie o poczcie tutaj tylko o konkurencji, która mogłaby polepszyć sytuację w usługach pocztowych. Tylko jaki typ konkurencji wymyślić aby dojść do celu? <_<

Z kolei mówicie, że często wybieracie Pocztę czysto z przyzwyczajenia. Muszę przyznać, że również przywykłem do niskich standardów tej instytucji ale przecież nie można popadać w paranoję! Poczta musi stać się nowoczesna!
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Konkurencja nie ma bo oczywiscie prawo na to nie pozwala. Słynne - wkładanie do listów metalowych płytek, żeby uzyskać wagę, która pozwala legalnie ten list przewozić...

Poczta się nie unowocześnia, bo i po co? Choć przy pomyślnym wietrze - może nas za kilka lat miła niespodzianka spotkać.

Zdradzę ciekawostkę:
Na dniach wdrożony zostanie w poczcie polskiej system pozwalający ministerstwu sprawiedliwosci "śledzić" co się dzieje z ich paczkami. Wersja próbna niezwykle się pocztowcom spodobała (i ministerstwu też, ale to ono było inicjatorem). Już planowane jest poszerzenie funkcjonalności oraz umożliwienie śledzenie paczek przez inne podmioty. Może ktoś pomyśli, żeby udostępnić to również zwykłym, szarym ludziom? Choć - trudno wskazać po co poczcie by to było potrzebne, musiała by wyjątkowo zatroskać się o skazanych na nią klientów (a wiem to, bo jestem jednym z współautororów tego systemu).
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
http://www.wykop.pl/ramka/703681/poczta-polska-oczami-pracownika/
^ Trochę ciekawostek o PP od wewnątrz.

Ja z Poczty Polskiej korzystam głównie przy mniej wartościowych przesyłkach. Nie przypominam sobie większych problemów.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
wyslalem nieopatrznie kiedys kase poczta, tak normalnie jak glupek w kopercie, ale dobrze niby schwana miedzy dwoma zaklejonymi zdjeciami.

(mial to byc prezent na urodziny 50€)

jak myslicie, co sie stalo...

to sa zlodzieje, nic wiecej...


:]
 

Jan2

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
1
Okej...dość tego narzekania na Pocztę Polską. Jak już wcześniej wspomniałem nie mam zamiaru korzystać z bardziej "zaawansowanych" usług tej instytucji oprócz wysyłania kartek wakacyjnych. Po pewnym czasie buszowania po Internecie natrafiłem na bardzo fajną stronę. www.pinpost.pl Słuchajcie, olśniło mnie! Przez tą stronę można wysyłać listy polecone z awizo a następnie dostawać potwierdzenie odbioru. Super sprawa dla zapracowanych ludzi jak również przedsiębiorców szukających oszczędności i wygody. Ale nie mam zamiaru prowadzić tutaj jakieś taniej reklamy, bo nie jestem od tego. Sami sprawdźcie jako alternatywę do klasycznej poczty.
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Poczta ma też tą przewagę, ze dostarczy wszystko i wszędzie, a firmy kurierskie nie są już tak skore do przewozu przesyłek niewymiarowych do małych miejscowości.
 

Anhella

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Okej...dość tego narzekania na Pocztę Polską. Jak już wcześniej wspomniałem nie mam zamiaru korzystać z bardziej "zaawansowanych" usług tej instytucji oprócz wysyłania kartek wakacyjnych. Po pewnym czasie buszowania po Internecie natrafiłem na bardzo fajną stronę. www.pinpost.pl Słuchajcie, olśniło mnie! Przez tą stronę można wysyłać listy polecone z awizo a następnie dostawać potwierdzenie odbioru. Super sprawa dla zapracowanych ludzi jak również przedsiębiorców szukających oszczędności i wygody. Ale nie mam zamiaru prowadzić tutaj jakieś taniej reklamy, bo nie jestem od tego. Sami sprawdźcie jako alternatywę do klasycznej poczty.

Sprawdziłam faktycznie wygląda to nieźle, nawet bardzo dobrze i bardzo wygodnie, ale myślicie że ten pinpost ma szanse przyjąć się u nas? Jeszcze nie mamy tyle zaufania do internetu, chociaz skoro banki on-line są coraz popularniejsze to może to też się uda. No to by było coś :D Skorzystam przy najbliższej okazji i podzielę się uwagami.:)
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Tutaj nie mogę sie zgodzić. Firmy kurierskie również przewiozą wszystko i wszędzie. Cenowo może być to jedynie trochę drożej,ale za to masz pewność że przesyłka dotrze na miejsce. Ja zawsze korzystam z tej opcji.
 

JustynaŚlęczycka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Niekoniecznie musi być drożej, sama korzystam z usług jednej z takich firm na wysylamtaniej.pl Zawsze wyższa konkurencja jest dobra dla nas klientów.
 

jassey

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja raz miałem problem gdy do adreata doszed list ale otwarty i bez zawartości, a więc właściewie sama koperta. Jednak problemem był klej w kopercie który puścił gdzieś po drodze. Nie wiem czy to moglo się zdarzyć z Twoją przesyłką ale myślę że też nie mozna wykluczyć takiej możliwości. Inna sprawa - nie wiadomo jak daleko doszła przesyłka, zanim dokonano zwrotu i kto właściwie był odpowiedzialny - poczta polska czy doręczyciel zagraniczny?
 

JustynaŚlęczycka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Z tą odpowiedzialnością to tak właśnie jest, że każdy zrzucałby wine na innego. Dlatego wolę prywatne firmy. Bo jak dojdzie do incydentu, to tak czy siak sprawa jest tak załatwiana by klient był zadowolony.
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
Ja miałem przypadek, że na kuriera czekałem 8dni.. Okazało się, że przesyłka została dostarczona komuś innemu, niż temu, któremu to wysłałem. Sprawa się wyjaśniła, a przesyłka została zwrócona. Ogólnie nie mam żalu do PP ani Kurierów, bo ufam każdemu, choć stoję po stronie Kurierskiej.
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Firmy kurierskie są pewniejsze. Wiadomo wszędzie znajdą się nieuczciwi ludzie, ale na Poczcie Polskiej jest ich chyba najwięcej :p
 

allego

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wszędzie są plusy i minusy...

Minusy korzystania z usług Poczty:

- jak ci coś zniszczą lub paczka zginie to przeważnie jest to twoja wina lub wina osoby, która ją do ciebie wysłała (cieżko jest odzyskać pieniądze za poniesione straty)
- wysokie koszty w przypadku dużych paczek
- Poczta nie jest VAT-owcem, co dla wilu przedsiębiorców nie jest na rękę

Plusy korzystania z usług Poczty:
- szybkie zwroty pieniędzy na konto z pobrań

Minusy korzystania z usług firm kurierskich:
- nie dbają o paczki - rzucają nimi (w przypadku Poczty na pewno w wielu przypadkach też tak jest..)
- w zależności od podpisanej umowy czasem bardzo długo czeka się na zwrot pieniędzy z pobrania - nawet miesiąc czasu

Plusy:
- paczki są szybciej dostarczane (chociaż w Grudniu przed świętami Poczta zdecydowanie lepiej się w tej kwestii wyrabia)
- odbiór paczki z pod domu nadawcy i dostawa do domu odbiorcy (w przypadku Poczty w wielu miejscowościach większe paczki nie są dostarczane do domu odbiorcy, tylko musi ją sobbie odebrać na Poczcie, która jest oddalona od jego miescowości np. kilkanaście km)

Ja miałem przypadek, że na kuriera czekałem 8dni.. Okazało się, że przesyłka została dostarczona komuś innemu, niż temu, któremu to wysłałem. Sprawa się wyjaśniła, a przesyłka została zwrócona. Ogólnie nie mam żalu do PP ani Kurierów, bo ufam każdemu, choć stoję po stronie Kurierskiej.

Grudzień i styczeń 2011 to były bardzo "udane" miesiące :) - firmy kurierskie kompletnie nie wyrabiały się z dostarczaniem paczek. Moi odbiorcy czekali na towar po 3 tygodnie, a słyszałem o przypadkach, że niektórzy nawet ponad miesiąc czasu.. :)
 
Do góry