Przejęcie kontroli nad komputerem

Avarentis

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
Mam problem: podejrzewam, że ktoś wpuścił mi robaka na komputer, niestety nie potrafię go wykryć. Nie wiem jak daleko sięga, ale na pewno pozwala na przechwytywanie rozmów gg i podejrzewam, że to coś w stylu:
http://www.forums.wiaderko.com/archiwum-forum/94358-gadu-gadu-hijacker-v-2-1-a.html

Niestety to ma opcję "anty-kill" i nie wiem jak to lub coś podobnego znaleźć i usunąć. Program antywirusowy nic nie widzi, a format nie wchodzi w grę.
Z góry dziękuję za pomoc
 

Avarentis

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
0
Nie jestem przesadnie zaznajomiony z tym.
A Ad-Ware? Albo program dla "debila"? Wątpię, by ktoś "zaawansowany" chciał mnie podsłuchiwać, więc stawiam, że to najwyżej program typu ten ggHijacker.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Nie jestem przesadnie zaznajomiony z tym.
A Ad-Ware? Albo program dla "debila"? Wątpię, by ktoś "zaawansowany" chciał mnie podsłuchiwać, więc stawiam, że to najwyżej program typu ten ggHijacker.

Przy ComboFixie akurat dużo do roboty nie ma (musisz tylko odejść od komputera i czekać aż skanowanie dobiegnie końca). Problem w tym że istnieje ryzyko tego że program wyrządzi jakieś szkody na komputerze (usunie to co nie potrzeba). Małe, ale istnieje.

Co do programu który podałeś, nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś to był muł o niskiej wykrywalności. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie Malwarebytes Anti-malware z systemem uruchomionym w trybie awaryjnym.
 
Do góry