Przedszkole terapeutyczne, bezpłatne dla dziecka

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Hej,

zainteresowałam się właśnie jednym przedszkolem terapeutycznym w mojej okolicy i chciałam zapytać Was o zdanie i Wasze doświadczenia. To przedszkole terapeutyczne jest nowe, otworzyło się tak naprawdę we wrześniu 2016. Z tego co się dowiedziałam przedszkole jest prywatne, ale nie pobiera czesnego. W przedszkolu tym jeśli dziecko ma orzeczenie (np autyzm - tak jak w naszym przypadku) przyznawana jest mu subwencja z oświaty. Dzięki temu przedszkole nie pobiera opłat od rodziców.
Czy znacie takie placówki? Czy nie wydaje Wam się to trochę dziwne? Od razu wzbudziło moją ciekawość to, z czego utrzymuje się takie przedszkole? Bo chyba nie z subwencji skoro ona ma być w całości przeznaczona na dziecko...?
Może Wy macie jakąś wiedzę lub doświadczenie w tym temacie? Jeśli tak, to chętnie poczytam wszystko co na ten temat wiecie.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
no ja niestety nie mam dobrych doświadczeń z takimi miejscami.
moim zdaniem w takich miejscach jest słaba terapia. no bo coś musi być "gorszej jakości" żeby placówka zarobiła na tej całej subwencji. zauważyłam też, że coraz więcej otwiera się takich placówek pseudoterapeutycznych. właściciel – osoba prywatna, która nie jest ani terapeutą, ani nauczycielem. wabi rodziców brakiem czesnego, no bo niby subwencja. a w takim razie na czym zarabia?
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
A ja trochę Was nie kumam :tongue: Czemu od razu zakładać, że właściciel jest nieuczciwy i że źle wykorzystuje subwencje ? Skąd to wiecie ? :niepewny:
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Moogle napisał:
A ja trochę Was nie kumam :tongue: Czemu od razu zakładać, że właściciel jest nieuczciwy i że źle wykorzystuje subwencje ? Skąd to wiecie ? :niepewny:
bo jakby posiedzieć trochę w tym temacie to szybko można się zorientować, że coś jest nie tak.
z subwencji oświatowej można sfinansować tylko bieżące nakłady poniesione bezpośrednio na edukację i wychowanie dzieci. nie sfinansujesz żadnego remontu placówki, napojów dla pracowników, nie kupisz mebli do pokoju nauczycielskiego, nie wynajmiesz agencji marketingowej do promocji placówki. to są koszty ponoszone przez przedszkole o których przeciętny rodzic nie myśli. jest szereg rzeczy których się nie da sfinansować z subwencji. więc jeśli nie ma się dodatkowych pieniędzy (np właśnie z czesnego) to jak taka placówka ma działać? Charytatywnie? Wątpie.
dobre przedszkole terapeutyczne również dostaje subwencje na dzieci, a do tego pobiera czesne – takie jest moje zdanie. W prywatnym przedszkolu z subwencją bez czesnego, z którym ja miałam do czynienia cierpiała na tym terapia. tylko, że zrozumiałam to dopiero po roku. Terapeuci byli pozbawiani szkoleń, superwizji, a na tym niestety cierpi dziecko.
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dzięki Madzia za tak szczegółowe wyłożenie tematu. Właśnie o to się obawiałam, że coś tu może być nie tak. Wydawało mi się to mocno podejrzane.
Ogólnie zaczęłam bardziej zgłębiać ten temat i nawet dokopałam się do jakiś informacji jak kiedyś jakaś fundacja próbowała sobie zrobić remont lokalu z subwencji i zrobiła się afera.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Ja teraz jestem mocno zainteresowana tym tematem i sama już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Sama prawie dałam się złapać takiej prywatnej placówce co to szczyciła się brakiem czesnego. Ale jak już się przyjrzałam bliżej to tam z kadrą był dramat. Dyrektorka jak się okazało też nie bardzo miała pojęci. Widać było jaki tam panuje chaos. Ale na początku oczywiście wszystko ładnie i cacy.
 

Agniesia88

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dobra kadra i bardzo porządna terapia jest w ośrodku Ortus na Bródnowskiej.
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Polecam Centrum Edukacji Familia w Katowicach. Przedszkolnego z oddziałami integracyjnymi „Familia" jest jedną z lepszych placówek w której dzieci znajdą zajęcia adaptacyjne dla dzieci, aby pomóc im oswoić się z nową sytuacją, jaką jest pójście do przedszkola.
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
U mnie w mieście w marcu jest rekrutacja, a w lutym rodzice dzieci, które już chodzą do danego przedszkola składają papiery, które dostają czy chcą zostać czy nie w danej placówce. Podczas rekrutacji wszystko dzieje się przez stronę urzędu miasta.
Tak to wygląda w przypadku przedszkoli państwowych. W przedszkolach prywatnych nie ma problemu z dostaniem się w trakcie roku, oczywiście o ile w placówce jest miejsce.
W Warszawie na uwagę zasługuje moim zdaniem Thames British School:
Jest to placówka międzynarodowa. Dzięki temu maluch w naturalny sposób nauczy się biegle rozmawiać w języku angielskim. Potem może w tym samym miejscu kontynuować naukę w szkole podstawowej i potem w liceum.
 
Do góry