Prowadzenie bloga tematycznego

kasia8907

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2016
Posty
25
Punkty reakcji
2
nie jestem wielką zwolenniczką blogów. Jest jednak kilka, które podbiły moje serce. Jest to m.in. blog podróżniczy Busem przez świat.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Nekker napisał:
Z takich videorecenzji można się wiele dowiedzieć, a ludzie z podanej przez Ciebie strony robią wiele dobrego dla miłośników tego typu rzeczy, szkoda że są tak nieliczną grupą.
Fakt. Nie rozumiem tego bo przecież im ciekawsze recenzje produktów tym więcej wyświetleń a wyświetlenia na youtube = kasa.


Nekker napisał:
Jednak wiadomo, lepiej samemu to przeżyć
Ale aby coś samemu przeżyć najlepiej najpierw się przygotować zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i wiedzę innych. Masz jakiś sprzęt bez którego nie wyobrażasz sobie wypraw?


Nekker napisał:
Ciężko wyreklamować takiego bloga, szczególnie o tej tematyce. Można byłoby zrobić grupę na fb i organizować zjazdy, na których możnaby było chwalić się swoimi nożami i innym sprzętem tego typu.
W sumie fajniej by było sprawdzać sprzęt mogąc go dotknąć. Ja lubię też stacjonarne sklepy militaria.pl
 

Nekker

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
corka napisał:
Fakt. Nie rozumiem tego bo przecież im ciekawsze recenzje produktów tym więcej wyświetleń a wyświetlenia na youtube = kasa.
Jednak trzeba w to włożyć wiele czasu i chęci, a ludzie liczą na łatwy zarobiek.


corka napisał:
Ale aby coś samemu przeżyć najlepiej najpierw się przygotować zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i wiedzę innych. Masz jakiś sprzęt bez którego nie wyobrażasz sobie wypraw?
Jasne. To nóż firmy Kershaw Przetnie wszystko i przyda się w każdych warunkach.



corka napisał:
W sumie fajniej by było sprawdzać sprzęt mogąc go dotknąć. Ja lubię też stacjonarne sklepy militaria.pl
To ten jedyny minus zakupów przez internet...
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Nekker napisał:
Jednak trzeba w to włożyć wiele czasu i chęci, a ludzie liczą na łatwy zarobiek.
No niestety ale każdy kto liczy na zysk bez pracy jest głupi. To samo tyczy się sprawności fizycznej - chcesz coś osiągnąć to zapierdzielaj!



Nekker napisał:
Jasne. To nóż firmy Kershaw Przetnie wszystko i przyda się w każdych warunkach.
A jaki model konkretnie masz? Możesz coś więcej o nim powiedzieć?



Nekker napisał:
To ten jedyny minus zakupów przez internet...
No niby tak ale trzeba pamiętać, że zawsze też można oddać towar bez podawania przyczyny i odzyskać kasę.
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
corka napisał:
No niestety ale każdy kto liczy na zysk bez pracy jest głupi. To samo tyczy się sprawności fizycznej - chcesz coś osiągnąć to zapierdzielaj!
Praca może przynieść wiele dobrego fizycznie i psychicznie. Dowiedziono, że ruch fizyczny wspomaga wytwarzanie endorfin, a jak masz do tego fajny sprzęt to wytwarzają się one jeszcze przed wyjściem z domu :D

corka napisał:
Jasne. To nóż firmy Kershaw Przetnie wszystko i przyda się w każdych warunkach.
A jaki model konkretnie masz? Możesz coś więcej o nim powiedzieć?
Nigdy nie słyszałam o tej marce. Wszystkie noże mają dobre?

corka napisał:
No niby tak ale trzeba pamiętać, że zawsze też można oddać towar bez podawania przyczyny i odzyskać kasę.
Prawo bardzo dobrze chroni w tym zakresie. Nie ma się czego obawiać.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
Praca może przynieść wiele dobrego fizycznie i psychicznie. Dowiedziono, że ruch fizyczny wspomaga wytwarzanie endorfin, a jak masz do tego fajny sprzęt to wytwarzają się one jeszcze przed wyjściem z domu
Haha! No to jest chyba dość oczywiste, że bardziej się chce w ogóle coś robić jeśli się ma do tego dobry sprzęt :p


migotka napisał:
Nigdy nie słyszałam o tej marce. Wszystkie noże mają dobre?
Pogooglowałam trochę i widzę raczej same dobre opinie o nich.


migotka napisał:
Prawo bardzo dobrze chroni w tym zakresie. Nie ma się czego obawiać.
dokładnie :) Zakupy w necie są dużo bezpieczniejsze jeśli chodzi o ochronę konsumenta.
 

Nekker

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
corka napisał:
No niby tak ale trzeba pamiętać, że zawsze też można oddać towar bez podawania przyczyny i odzyskać kasę.
Tak, lecz zazwyczaj na zwrot trzeba długo czekać, przynajmniej w przypadku zwrotu towaru zakupionego przez internet.


corka napisał:
dokładnie Zakupy w necie są dużo bezpieczniejsze jeśli chodzi o ochronę konsumenta.
Są bezpiecznejsze, lecz można kupić kota w worku czasami :)


corka napisał:
Haha! No to jest chyba dość oczywiste, że bardziej się chce w ogóle coś robić jeśli się ma do tego dobry sprzęt :
Jednak pierw na ten sprzęt trzeba mieć sporo pieniędzy :)
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Nekker napisał:
Tak, lecz zazwyczaj na zwrot trzeba długo czekać, przynajmniej w przypadku zwrotu towaru zakupionego przez internet.
Mówimy tylko o zakupach przez internet. W stacjonarnych sklepach przy kasach są informacje, że zwrotów nie przyjmują. Duży sklep z renomą nie może sobie pozwolić na długie rozpatrywanie zwrotu.


Nekker napisał:
Są bezpiecznejsze, lecz można kupić kota w worku czasami :)
Ja kupuję bardzo dużo w internecie i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Trzeba myśleć i kupować w dobrych sklepach.


Nekker napisał:
Jednak pierw na ten sprzęt trzeba mieć sporo pieniędzy :)
Po to są pieniądze, żeby je wydawać i dzięki temu się rozwijać, ćwiczyć i cieszyć życiem.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
Mówimy tylko o zakupach przez internet. W stacjonarnych sklepach przy kasach są informacje, że zwrotów nie przyjmują. Duży sklep z renomą nie może sobie pozwolić na długie rozpatrywanie zwrotu.
Niestety jest mało takich sklepów gdzie trwa to ekspresowo no ale cóż - ważne, że w ogóle da się zwrócić towar.


migotka napisał:
Ja kupuję bardzo dużo w internecie i nie zdarzyła mi się taka sytuacja. Trzeba myśleć i kupować w dobrych sklepach.
Nigdy? Mi na allegro się parę razy trafiły buble dlatego już zamawiam tylko w dobrych sklepach a jak na allegro to też tylko z dużych znanych sklepów.


migotka napisał:
Po to są pieniądze, żeby je wydawać i dzięki temu się rozwijać, ćwiczyć i cieszyć życiem.
Czytałam ostatnio artykuł o oszczędzaniu i było procentowo wypisane ile powinno się na co wydawać i wydatki na przyjemności były tam wypisane jako bardzo ważne wydatki - to nam dodaje motywacji do dalszej pracy.
 
E

EU Geniusz

Guest
kasia8907 napisał:
nie jestem wielką zwolenniczką blogów. Jest jednak kilka, które podbiły moje serce. Jest to m.in. blog podróżniczy Busem przez świat.
Mówisz o tym busie z Wrocławia?
 

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Zawsze można pisać o tym samym co inni! Najważniejsze, to pisać inaczej!
 

North

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
52
Punkty reakcji
0
Nekker napisał:
No niby tak ale trzeba pamiętać, że zawsze też można oddać towar bez podawania przyczyny i odzyskać kasę.
Tak, lecz zazwyczaj na zwrot trzeba długo czekać, przynajmniej w przypadku zwrotu towaru zakupionego przez internet.



bardzo dużo robię zakupów w internetowym sklepie militaria.pl i zdarzyło mi się zwrócić towar, który z mojej winy zwrócić trzeba było, nie ten rozmiar, wszystko odbyło się błyskawicznie! więc nie wiem skąd takie złe doświadczenia.


corka napisał:
dokładnie Zakupy w necie są dużo bezpieczniejsze jeśli chodzi o ochronę konsumenta.
Są bezpiecznejsze, lecz można kupić kota w worku czasami :)


warto znaleźć coś w necie a potem udać się do tegoż samego sklepu stacjonarnego i tam obadać towar:)


corka napisał:
Haha! No to jest chyba dość oczywiste, że bardziej się chce w ogóle coś robić jeśli się ma do tego dobry sprzęt :
Jednak pierw na ten sprzęt trzeba mieć sporo pieniędzy :)
można kompletować po trochę, rozłożyć to w czasie.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja mam dwa blogi jeden o kosmetykach, drugi z proponowanym dojazdem z Polski do miasteczek gdzie się rozgrywają konkursy w skokach narciarskich. Lubię to, więc dobrze mi się je pisze.

Busem przez świat jest faktycznie świetny! Wybrałabym się kiedyś z nimi, ale niestety nie mam wolnego zawodu, żeby sobie w podróży pracować jak oni ;/
 

Hyszky22

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Wrocław
Super ten blog o podróżach, chciałbym tak żyć :sleep: . Jeden z moich ulubionych blogów/stron z poradami to kulinarna strona wegańka ervegan.com ;) świetne przepisy ma chłopak
 

wsite

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Ja też prowadzę bloga topolecam.com.pl . Z początku nie wierzyłem, że pomysł się powiedzie a dzisiaj? strasznie lekko mi się piszę. Stworzyłem sobie miejsce gdzie zbieram najprzydatniejsze dla mnie informacje a przy okazji mogą z nich skorzystać inni ;)
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
O kurcze, nie spodziewałem się takiego poparcia(?). Bo w sumie też się nad tym zastanawiałem ale zawsze było na zasadzie "po co Ci to?", "przecież i tak już tyle tego jest", "pewnie i tak nikt do niego nie dotrze". No i jakoś tak dalej nic z tego nie wyszło. Ale zastanawiam się teraz nad ponownym podjęciem próby. Wszystko do założenia już mam przygotowane, wystarczy zacząć działać. Tylko pojawia się pytanie Jak? Temat dość niszowy a na pewno nie mający za wiele mocnej konkurencji ale i tak powstaje pytanie jak się wybić? Jak się pokazać i zareklamować? Żeby to nie było zbyt nachalne i denerwujące. Jak pokazać się światu?
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Jeśli lubisz pisać i masz ciekawą tematykę w która jesteś nieźle wchłonięty, to śmiało - blog to świetne hobby i uzupełnienie czasu.
 
Do góry