Proste sposoby na oszczędzanie

martulinka

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hej,

od pewnego czasu zaczęłam korzystać z sympatycznej aplikacji na iphone - Sprytny Bill, za pomocą której opłacam domowe rachunki przez smartfona. Niby bajer, ale ciekawostką jest fakt, że 5% opłacanych rachunków wraca na moje konto w alior sync. Wszystko działa prosto bo aplikacją w smartfonie skanuję kod rachunku i kilkoma kliknięciami rachunek jest opłacony. Wszystkie rachunki opłacam w tym samym dniu i już po tygodniu wraca do mnie cashback z alior sync. ~40zł na ulicy nie leży, więc uważam, że warto spróbować. Ważne jest to, żeby zwrócić uwagę czy Wasz bank oferuje usługę cashback, jeśli tak to wszystko jasne :)

a Wy jakie macie sposoby na domowe oszczędzanie?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ja wszystkie "groszaki" wrzucam tradycyjnie do skarbonki (no, właściwie to do wysokiej szklanki, ale na to samo wychodzi). Lubią się gubić i tylko zapychają portfel, ale jak je zbierać przez pół roku, to po przeliczeniu wychodzi np. stówka ;]
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
A ja się pytam gdzie jest haczyk :D
@Hanadai uważaj bo mają zamiar grosiki i dwógroszówki zlikwidować, bo koszt wyprodukowania dwógroszówki to pięć groszy. To dopiero rozrzutność i dziwić się skąd ten kryzys.
 
W

wiki9969

Guest
ja też wrzucam drobne do skarbonki. :) W tamtym roku po dość długim czasie oszczędzania otworzyłam swoją puszkę. Zawartość trochę mnie zaskoczyła. Okazało się, że w sumie wszystkiego było 800 zł. Tak w sam raz na święta. ;)
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Może was rozczaruję, ale jak wrzuca się drobne do skarbonki to się nic nie oszczędza, tylko odkłada na "czarną godzinę". Dobrze było by tymi pieniążkami w coś zainwestować, waluta, złoto, papiery.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Ja tam wole byc ostrozna, jak oszczedzac to na stary sprwadzony sposob, swinka skarbonka- w moim przypadku słoń :)
 

mandarynkowysmak

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2012
Posty
32
Punkty reakcji
0
według mnie sporą oszczędnością są również zakupy na serwisach zakupów grupowych :) mnie często zdarza kupować się tam prezenty czy np. bilety na przedstawienia teatralne
 

martulinka

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
heh pomysł ze skarpetką nie jest zły, ale ja wolę pomysły bardziej "z jajkiem". Zakupy grupowe to czasami dobre rozwiązanie, ale to raczej nie jest sposób na zwykłe oszczędzanie, a na tańsze zakupy rzeczy lub usług, których czasami normalnie byśmy nie kupili, choć sama z nich czasami korzystam :D
tak przy okazji, dostałam w piątek kolejny cashback z banku po opłaceniu rachunków przez SB :)
 

wdowiec

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
też mam sync, polecam :) ale o sprytnym billu nie słyszałem, bezpieczne to? :p
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
A ja już widziałam gdzieś info o sprytnym billu, ale ja bym się trochę obawiała. Poza tym nie widzę tu jakiejś wielkiej oszczędności.
Skarbonkę niedawno założyłam, odkładam do niej każde 5 zł. I może ta kasa nie zarabia na siebie, ale przynajmniej mniej wydaje na głupoty.
Gdzieś już był wątek o oszczędzaniu, jeśli ktoś nie ma pomysłów to polecam przejrzeć, ewentualnie też zajrzeć do serwisu czas na finanse. Tam jest naprawdę sporo wskazówek jak oszczędzać.
 

martulinka

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
szczerze? osobiście uważam, że taka forma oszczędzania i ogólnie formy opłacania rachunków jest bezpieczna. Czytałam wcześniej o tym trochę na forach i generalnie aplikacja ma dobre opinie. Nie wiem jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Ja w każdym bądź razie korzystam już od jakiegoś czasu z tej aplikacji i opłacam z nią wszystkie domowe rachunki. Jak wspomniałam wcześniej, niedawno dostałam kolejny casback za płatności.
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
W mbanku mają teraz takie coś że jak się płaci kartą albo przelew robi to "końcówka" do pełnej 10 zł przenosi się na konto oszczędnościowe. W ten sposób można nieświadomie oszczędzać - oczywiście pieniądze nie biorą się z nieba, ale jeśli ktoś ma problem żeby samemu odłożyć to to jest bardzo fajne...
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Jak oszczędzać? Stary dobry sprawdzony sposób, chować w skarpetę i czekać latami aż inflacja zje buhehehe :)

A na poważnie, oszczędzać warto bo to poza samymi oszczędnościami wyrabia też cnotę i pewne dobre nawyki, oczywiście jak oszczędza się rozsądnie. A jak oszczędzać rozsądnie? Przede wszystkim oszczędzać na czasie!!! Nie marnować go na byle co, a każda przemyślana inwestycja w siebie, zawsze będzie na przyszłość najlepszą formą oszczędzania. Większości pewnie na słowo oszczędzać natychmiast przychodzą na myśl pieniążki hehe. Nimi też należy mądrze rozporządzać.

No i żeby oszczędzać to trzeba mieć przede wszystkim z czego oszczędzać :) !
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
Zamiast oszczędzać trzeba więcej zarabiać;-)

Nam to chyba nie grozi ale w sumie na Cyprze ostatnio mieli nieciekawie. mądry był ten kto wydał zanim łapę położyli na kasie... w sumie to coś mi sie obiło o uszy że rząd chyba jednak nie pobrał tej opłaty, ale co się ludzie nastresowali...
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
A ja się nauczyłam, że jak idę na zakupy to z konkretną listą (nawet, gdy idę kupować ciuchy, to spisuję, jakie ubrania są mi potrzebne, żeby nie dać się namówić na kolejną sukienkę, gdy brakuje mi spodni) i z konkretną ilością gotówki. Nigdy nie płacę kartą, bo to dla mnie zgubne - gdy płacę kartą nie czuję, że cokolwiek wydaję, mam wrażenie, że wynoszę rzeczy ze sklepu za darmo, przez co wchodzę do kolejnego sklepu i...po sprawdzeniu stanu konta w domu doznaję szoku. Więc już tak nie robię :p
 
L

Lenska

Guest
U mnie oszczędzanie najlepiej wychodzi, jak obiorę sobie jakiś konkretny cel oszczędzania :)
Za poradami w Czas na finanse, działam w ten sposób:
  • robię listę zakupów, kupuje tylko to co potrzebuję
  • kupuje raczej mało, nie magazynuję, bo zdarzyło sie wyrzucać
  • ciuchy, buty to głównie na wyprzedażach
  • gotuję w domu
  • oszczędzam wodę, prąd
  • itd.
Tych sposobów jest oczywiscie więcej. Radzę poczytać, w sieci jest takich porad mnóstwo.
 

Natala Degen

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
46
Punkty reakcji
2
O ! dobry temat. Skarbonka.
U nas każdy ma swoją. Ja mam dwie, jedna to same 2zł, druga same 5zł.
Dzieciaki wrzucają różne monety, i my im dorzucamy.
Z moich takich 2zł, 5zł uzbierałam parę tyś.
Chyba już weszło mi w nawyk wyciaganie każdej 2 i 5 z portfela i portfela męża (nawet w sklepie nie wydajemy tych monet jesli wydano nam jako resztę) :eek:k:
Zatem każde 5 zł do skarbonki, po paru miesiącach ......można spokojnie jechać na urlop ze SPA. :eek:k2:


Lenska napisał:
U mnie oszczędzanie najlepiej wychodzi, jak obiorę sobie jakiś konkretny cel oszczędzania :)
Za poradami w Czas na finanse, działam w ten sposób:
  • robię listę zakupów, kupuje tylko to co potrzebuję
  • kupuje raczej mało, nie magazynuję, bo zdarzyło sie wyrzucać
  • ciuchy, buty to głównie na wyprzedażach
  • gotuję w domu
  • oszczędzam wodę, prąd
  • itd.
Tych sposobów jest oczywiscie więcej. Radzę poczytać, w sieci jest takich porad mnóstwo.
oj....nie dla mnie ten sposób. a kino, restauracje, zakupy, basen, SPA, wino, sushi, nowa książka, torebka.... ????? nie byłabym Kobietą :120:
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Groupon to rzeczywiscie dobry sposob na oszczedzanie ale trzeba akurat trafic bo dla mnie wiekszosc akcji jest bezuzyteczna
 
Do góry