Proste i dobre przepisy na drinki

kowanowa

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
uwaga! wynalazłam pyszności z tych kombinacji sobotnich :)

1: wódka, bananowy sok (2/3 szklanki) i sok porzeczkowy (lub żurawina z tymbarku) dla dopełnienia.
2: wódka, bananowy sok i na koniec wlać trochę blue-curacao -fajne kolorki się robią. miesza się ten bananowy i niebieski nierównomiernie opada na dno -fajny efekt :)

Mega pyszne -te dwa drinki królowały u mnie w sobotę :) polecam! jeszcze fakt, że żubrówka czysta do drinków się nadaje moim zdaniem świetnie (można dodawać nawet potrójne porcje alkoholu i nie czuć wcale że taki mocny drink, a kopa daje:D ) to już w ogóle :) wszyscy mega zadowoleni :)
 

Anna Kierownik

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja bardzo lubię drinka z żubrówką, ogórkiem, sprite i limonką :) proporcje dowolne, polecam!
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
znam jeden bardzo rosty i dobry drink: Mojito Soda w puszce + wódka :) Gasi pragnienie i relaksuje po ciężkim dniu, chyba sobie dziś po pracy zrobię :p
 
K

kasia278

Guest
witajcie,
tu maciekilka przepisów na drinki z wódką: http://zrozumkobiete.pl/czas-wolny/proste-drinki/
Ja polecam ten z sokiem porzeczkowym :)
Pozdrawiam
 

jarzynka

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
132
Punkty reakcji
0
Ja jeśli już drinki to raczej proste. Zwykle po prostu wódka z sokiem albo colą. Te wynalazki typu mohito, to dla mnie zbyt słodkie cuda.
Ale czasem na coś tam się skuszę.
Jeśli chodzi o przepisy na drinki, to polecam zainteresować się klubem you-r-you, przesyłają newslettery w których można trafić ciekawe propozycje. Poza tym można wygrać jakieś alkohole, nie tak dawno temu można było trafić malibu.
 

activeq

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2013
Posty
22
Punkty reakcji
0
najlepsze są drinki z whiskey. ostatnio piłem coś takiego: http://drinki.mistrzowskie.com/drinki-z-whiskey/drink-z-whiskey-i-sokiem-jablkowym/
tylko zamiast cytryny były pomarańcze. to jest niesamowite ze whiskey którego normalnie nie potrafię ruszyć smakuje tak dobrze;-)

a ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z ... hm. niskiej jakości wódką? mam tego pare butelek i zastanawiam sie czy nie zmieszać z czymś bo sama w sobie to raczej nie do wypicia.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Prosty i dobry przepis na drink: Jedna trzecia szklanki Whisky, reszte Coli. Pycha!
 

pajla240

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
30
moje ulubione to:
1. gin + sprite + cytryna
2. sok bananowy + soplica malinowa
3. sprite + żurawinówka + trochę wkrojonego arbuza w kostkach
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Krwawa Mary: kilka kostek lodu+sok pomidorowy+sok wyciśnięty z cytryny+wódka+kilka kropel tabasco+ciut pieprzu. Mniam. Chodzi za mną od kilku dni ;)

Martini: wino Martini+Sprite+oliwka. Też lubię :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Drinki są wymysłem barmanów - nioe będę mówić o oszustwach w składzie, lecz o żonglowaniu szakerem wspominam.
Wytrawny smakosz miesza alkohole w swoim wnętrzu, wlewając według mocy - od najsłabszego do najmocniejszego
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
40ml Żubrówki
10ml likieru Bols Lychee
100ml soku winogronowego
jeden z moich ulubionych :)
 
I

iwonka88

Guest
w polomarkecie jest teraz tyyyle alkoholi na przecenach :) kupiłam kilka butelek i będę szaleć z waszymi drinkami :)
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
A ja proponuję przepis na shoty:

pół na pół wódka śliwkowa i sprite - pycha!

oraz

żubrówka+sprite+plasterki świeżego ogórka - bardzo orzeźwiające na gorące wieczory :)
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Drink z pieprzówką, jedni ze świeżych odkryć - nie jest to moje autorskie zestawienie, po prostu po raz pierwsze niedawno go spróbowałam.
Smakuje wyjątkowo ;-)

40 ml Gutt Vodka Pepper
50 ml pulpy z arbuza
liście mięty
mineralna woda gazowana do uzupełnienia
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Bardzo prosty drink. Dokładnie ta sama pieprzówka co w poprzednim poście - naprawdę jakościowa ;-)

40 ml Pepper Gutt Vodka zmrożona
5 ml syropu żurawinowego
nie mieszć!
 
Do góry