Projektor zamiast tv

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ostatnio zauważyliśmy wielki boom na telewizory. A to pod konsolę, a to pod netlfixa, itp. Z Żoną doszliśmy do wniosku, że może warto rozejrzeć się za czymś ciekawszym i w końcu znaleźliśmy interesującą alternatywę. Co myślicie, żeby zamiast tv kupić projektor? Telewizji jako takiej i tak nie oglądamy. Seriale czy filmy to raczej przez platformy. Co myślicie o tym rozwiązaniu?
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Przez jakiś czas tak miałam, tyle że projektor był podłączony pod dekoder i oglądałam też i telewizję. Jak macie warunki to róbcie co chcecie ;) mi się oglądało fajnie, duży obraz, ale najlepiej to wygląda w większym pokoju i na jasnej ścianie, ewentualnie na ekranie specjalnym. No i jakość projektora też ma znaczenie :)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
NA projektorze chyba nie będzie tej jakości, co na TV, nie? Chyba, że się mylę i już baardzo nie jestem na czasie z technologią.
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Na pewno nie. Tyle że większy obraz, a z projektora ogląda się i tak z pewnej odległości, więc źle nie jest. No ale to zależy co kto lubi, ja ostatecznie zostałam przy telewizorze, chociaż projektor fajny na imprezy :D
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Szczerze? W życiu bym na to nie wpadł. Pamiętam, jak byłem dzieckiem, to na projektorze się zdjęcia oglądało, albo jakieś obrazki, ale nie pomyślałbym, żeby wykorzystać go do odtwarzania filmów czy seriali. Nie wiem czy obraz byłby tak ostry jak w przypadku telewizora. Do tego, chyba żeby oglądać cokolwiek z projektora, to musisz albo pozasłaniać wszystkie rolety, albo tylko wieczorami, kiedy jest trochę ciemniej. Przy jasnym świetle, raczej nie wiele zobaczysz.
 

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiesz co, trochę racji masz, ale w sumie przez cały dzień nas nie ma w domu. W domu głównie radio gra no i laptop. Znajomi się dziwią, że jak to możliwe, że nie mam w domu telewizora. Tak prawdę powiedziawszy, to telewizor mi do szczęścia nie jest potrzebny. Każdy patrzy pod siebie, prawda? Co prawda obraz nie jest 4K czy UHD, ale mi wystarczy rozdzielczość FHD, a z tego co się orientuje, to projektory chyba już taki oferują. Czy to do gier, czy do filmów jest w sam raz.
 

qleszcz

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
To dobry pomysł. Zwłaszcza, że projektor można spakować i np., na ogródku zrobić sobie seans filmowy. A jak chodzi o ostrość obrazu, to jest całkiem niezła. Projektor, który ja mam sam dostraja ostrość, ale też jest możliwość, by jeszcze ją doostrzyć. Na filmy, czy nawet do gier to świetny pomysł. Ja mam ten projektor Forever DLP MLP-500 z Matrix Media. Obraz nie jest może i w 4K, ale i tak fajnie wygląda. Według mnie warto to przemyśleć.
 

PANEOD

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2015
Posty
19
Punkty reakcji
1
Dalej jakoś nie wiem, czy projektor może służyć, jako główny odbiornik, czy w tym przypadku wyświetlacz obrazu w domu. Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić.
 

heppko

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
To już zależy od tego jaki masz projektor i do czego chcesz go wykorzystać. My kupiliśmy taki mały przenośny i na ogródku możemy sobie robić nocki filmowe pod gwiazdami. Jako główny odbiornik, jak to nazwałeś, chyba bym się nie zdecydował. Bardziej jako uzupełnienie.
 

mrrowing

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Znam ludzi, którzy wykorzystują projektory zamiast telewizora, ale to ma pewne ograniczenia. Już zwracali Ci na to uwagę. Chcesz korzystać z projektora, to musisz mieć cały czas ciemno w mieszkaniu. Inaczej nic nie zobaczysz. Teraz ceny telewizorów nie są przecież jakieś zabójcze. A telewizor jest bardziej uniwersalny. Projektor to moim zdaniem bajer. Fajnie mieć, ale nie jest to konieczne.
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Według mnie jak najbardziej warto sprawić sobie taki sprzęt! Ja mam już jakiś czas Epson EH-TW650 3LCD i oglądanie na nim filmów to zupełnie inny poziom rozrywki. Telewizor też mam w moim pseudo salonie (projektor mam w sypialni) ale teraz już bardziej jest do oglądnięcia np wiadomości czy jakiegoś kanału muzycznego żeby coś plumkało w tle. Co do samego projektora - obraz jest duży, świetnie wszystko widać, łatwo się obsługuje. Często też zapraszam kumpli i podpinamy konsolę, żeby sobie pograć. Nie ma problemu, że z którejś strony źle widać ani światło nawet nie przeszkadza, przy zasłoniętych zasłonach, nawet w dzień na ciemnych filmach wszystko dokładnie widać. Bardzo fajna sprawa.
 

poterniak

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś nie korzysta z telewizora, albo posiada, ale włącza go raz od wielkiego dzwonu, to po co wydawać kilka tysięcy na nowy. My z żoną głównie seriale oglądamy, a wiadomości są dostępne w sieci.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
To w takim razie zadam podobne pytanie, jeśli z tego nie korzystasz, to po co wydać kilka tysięcy na nowy projektor? ;)
 

lekos

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]A mnie się przenośne projektory podobają. Ile mniej więcej kosztuje taki dobrej jakości? Powiedzmy, żeby wyświetlał przynajmniej obraz 720p?[/SIZE]
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
glowonog napisał:
To w takim razie zadam podobne pytanie, jeśli z tego nie korzystasz, to po co wydać kilka tysięcy na nowy projektor? ;)
W cale nie trzeba wydawać po kilka tysięcy na projektor. To już zależy od tego jaki sprzęt znajdziesz. My za nasz projektor zapłaciliśmy Sony MP-CD1 na matrix media zapłaciliśmy około 1 700. Nie jest jakiś specjalnie wielki, bo to jeden z tych mobilnych. Jak były teraz te upały, to w sam raz na działkę, Znajomi przyszliśmy i mieliśmy własną strefę kibica na popołudniowe mecze. Co prawda we wtorek dużo nie brakowało, żeby roztrzaskać sprzęcik, ale no to w końcu nie jego wina, że zagrali jak drewno...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
1700 ma " tysiąc " w nazwie, więc trzymam się tego, co napisałem :) A na lepszą jakość ze 3 koła musisz dać, to nadal cena TV.
 

masztalski_87

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Powiem tak. Ja nie wiem, czy bym się zdecydował zrezygnować z tv, ale to pewnie tylko kwestia przyzwyczajenia. Co by nie było, wczesniej projektory, czy rzutniki nie były aż tak powszechne i przede wszystkim nie miały takiej jakości obrazu, jak te obecne.
 

basterdom

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wszystko jest tak naprawdę kwestią przyzwyczajenia. Jak mieszkałem z rodzicami, to niewyobrażałem sobie, że mogę nie mieć tv, ale na studiach przez 5 lat był bez i uwierzcie, już na 2 roku nawet nie myslałem czy kupić czy nie. Kolega miał projektor, to jakiekolwiek mecze w salonie na projektorze.
 

ama_deo

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2015
Posty
34
Punkty reakcji
1
Bo projektor jest właśnie świetny na tego typu imprezy. Ostatnio widziałem reklamę, gdzie mąż z żoną oglądali w ten sposób chyba jakiś film, czy to nawet mecz był, nie wiem. Na pewno to reklamowało jakieś meble. Ale w każdym razie, przecież nikt nie broni posiadać projektor i tv. Jak pisał basterdom wszystko jest kwestią przyzwyczajenia, a te ulegają ciągłym zmianom. Wiadomo, że człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do lepszego, ale pytanie brzmi co jest lepsze. Według mnie projektor jest wygodnym rozwiazaniem i fajnym dodatkiem do TV.
 

masztalski_87

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Według mnie i tak dobrze jest posiadać dobry TV. Projektor może i ma swoje zalety, ale przy telewizorze nie trzeba zasłaniać wszystkich okien i przygotowywać planszy do wyświetlania. Po prostu przychodzisz i włączasz tv. Do tego przy tewizorze masz bardziej szczegółowy obraz i wiekszy kontrast. Czyli widzisz wszystkie detale. Do tego nie musisz się martwić o dźwięk, bo telewizor ma własne głośniki, a zawsze możesz dokupić soundbar i jest jeszcze lepiej.
 
Do góry