Projekt - same mięśnie w 1 rok

M

MacaN

Guest
Udało się ;) 274 pompki w 9 seriach. Kolejno 26, 26, 33, 33, 26, 26, 22, 22, 60 przerwy między seriami 30 sec, przed ostatnią minuta.

Jeśli wierzyć temu programowi, to za 2 dni bez problemu powinienem wykonać minimum 100 pompek na raz.
 
M

MacaN

Guest
Okej, po 4 dniach choroby układam plan treningowy, którego będę się trzyma przez 2 tyg, chyba, że później osiągnę cel treningu.

Oto plan :
- kolejno w seriach pompki : 34, 34, 42, 42, 34, 34, 27, 27 i cel treningu, jakim jest zrobienie w 9 serii 70 pompek.
- ćwiczenia na barki ze sztangą 30 kg ( 5 serii )
- ćwiczenia na barki hantlami ( także 5 serii )

No i na razie to tyle, jak się ociepli a ja wykuruję do końca to chcę dorzucić drążek.
 
M

MacaN

Guest
O dziwo nie sprawiło mi to problemu, co prawda końcowe 27 robiłem na wykończeniu, ale sądzę, że jakbym się spiął to w 9 serii jeszcze z 40 -50 bym sieknął, także o ile dodatkowe ćwiczenia nie spowolnią wzrostu siły to w 2 tyg. spokojnie dopnę do celu. Jednak teraz lizy się już rzeźba powoli i szczerze zastanawiam się nad poprawą nóg, muszę kupić rower chyba :D głównie zależy mi na sile, nie chcę wyglądać jak jakiś kulturysta, bo to jest obleśne moim zdaniem
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Nie czepiam się twoich nóg ale co gorzej wygląda jak ma się nogi czy jak goście ze zdjęcia
537407_555948644445329_1200628011_n.jpg
 
M

MacaN

Guest
Tylko, że ja nie mam jakoś rozwiniętej tej góry ;) Chcę je trochę poprawić, zdaję sobie sprawę z tego, że muszą rosnąć razem z resztą ciała ;) Tylko, że to mają być także nogi zdolne szybko biegać pokonywać duże dystanse i mają być zdrowe.

No nie wiem.. krzesełko, rower, ćwiczenia na drążku z udziałem nóg...
 
M

MacaN

Guest
wspięcia, wyskoki, no ok :)

Tylko jedna sprawa - co buduj rower Twoim zdaniem ? :D Znam osobę, co robi na nim po 100-200 km. dziennie i ma nogi tęgie, a jakoś nie chodzi na siłkę ;)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Nogi może mieć dobre genetycznie to raz a dwa może ma je dobrze wyrzeźbione co wizualnie daje duży efekt bo do tego głównie służy rower jeśli chodzi o siłownie.
 
M

MacaN

Guest
Wczoraj ćwiczyłem nogi i mam nieziemskie zakwasy dziś, szczególnie że trochę muszę kilometrów na nich robić :D Robiłem 4 ćwiczenia po 5 serii każde na serie 12 powtórzeń. Wypychanie na maszynie na 2 jakichś tam pozycjach ( jeden ciężar 195 a drugi nie wiem ), unoszenie ciężaru na siedząco do wyprostu 40 kg i w drugą stronę leżąc ciągnięcie do siebie. to samo.

Tylko, że na siłkę raz w tygodniu mogę, drugi raz w tyg. ( myślę, że jutro albo poj. ) będę w domu robić wspięcia na palcach ze sztangą, może przysiady, z hantlami w dłoniach takie kroki głębokie i jeszcze popytam co mogę ;)

No a dziś pompencje dalej i barki ;)


po sprawie. Pierwszy problem dziś z treningiem ;) Dałem radę go skończyć, ale jestem tak osłabiony, że myślałem, że rąbnę na deski w pewnym momencie aż mi się ciemno przed oczami zrobiło...
 
M

MacaN

Guest
Niestety osłabienie trwa nadal... Oczywiście ciągle ćwiczę, ale sprawia mi to problem i to niesamowity problem, więc o wykonaniu 70 pompek po 8 seriach nie ma mowy.

Dodatkowo po pompkach wykonuję drążek. Niestety jest cienko, ale kiedyś pewnie będzie lepiej. póki co - cztery serie, kolejno w każdej serii 6, 7, 5, 4 podciągnięcia. przerwy jak w pompkach i tuż po nich wykonuję ćwiczenie.
 

Czacha123

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
50
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Ruda
Jak to się mówi najpierw masa później rzeźbę :silacz: :silacz:


a no miałem się pytać na pewno nie pierzesz zadnym odzywek np BIAŁKA ?? lub kreatyny
 
M

MacaN

Guest
Nic nie biorę. Jak widać nie potrzeba. Z tą masą to... no wiadomo, że przydałoby się mieć z 80 kg ( czyli te 4 więcej ), ale jeśli mam wybierać między idealną rzeźbą i 76 a 80 i mniejszą siłą, wytrzymałością oraz mniej zarysowanymi mięśniami to wybieram opcję nr. 1 ;) W sumie masa i tak przyjdzie z wiekiem.
 
M

MacaN

Guest
Doobra. zmiana koncepcji ( znowu :/ )

Otóż :

8 serii jak poprzednio ( 34 34 42 42 34 34 27 27 ) - Po jakimś czasie może znów się uda zrobić 70 w 9 serii, a co za tym idzie zwiększyć ilość pompek w każdej z nich
5 serii pompek z nogami na podwyższeniu ( maksymalna ilość powtórzeń w każdej. Liczę dla siebie wg. wzoru : pierwsza + prawidłowa + pompka + wojskowa = 4 )
5 serii hantlami ( tak jak uprzednio, zanim zacząłem trening 100 pompek )
5 serii na barki sztangą 30 kg.
ABS II - poziom, na którym aktualnie się będę znajdował
drążek ( aktualnie 6 7 5 4 )

no i pozostaje dzień drugi :

ABS II - poziom, na którym aktualnie się będę znajdował
przysiady
przysiady bułgarskie
wykroki nóg z hantlami.

To wszystko ;)

A, odnośnie ABS II - wziąłem się za niego, gdyż ćwiczenia w nim przedstawione łatwiej mi wykonać prawidłowo niż w A6W, tam nie potrafiłem prawidłowo wykonać ćwiczeń. Aktualnie jestem na poziomie nr. 2


no a jednak nie. Nie wiem kurcze, no nie wiem. Nie mogę zrobić na drążku tak, żeby plecy były wygięte to jest k@#%$ nie możliwe.

Może 300 brzuszków robić ? Nie wiem.


Pomóżcie mi bo już nie wiem :D

kurde no zacząłem ten plan 300 brzuszków i co ? No i cały misterny plan w pi*du, bo nie chciało mi się robić tych brzuszków na początku, więc strzeliłem na oko, że zrobię ich 51-60.

Zacząłem plan treningowy ( 11 14 14 11 11 i max ) no i wyszło na to, że w szóstej serii zrobiłem na maxa... 300 brzuszków a siły miałem spokojnie na jakieś 200 jeszcze :D

No nie mam już pomysłu jak ćwiczyć ten brzuch.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Na brzuch to normalny plan jak na masie wspięcia, unoszenia nóg na poręczach/drabince + coś na skosy. Brzuch i tak się odsłoni jak będzie wystarczająco niski bf.
 
M

MacaN

Guest
Jest fotka przecie na poprzedniej stronie. Następne dopiero po zakończeniu projektu.

Dobra, podaję plan treningowy na brzuszek : spięcia, potem leżenie jak do brzuszków i dotykanie kostek ( na mięśnie skośne ), następnie skłony na przemian z unoszeniem jednej ( przeciwnej ) nogi, unoszenie nóg leżąc.

Wszystko traktuję jako jedna seria, powtarzam ją 3 razy, wszystkie powtórzenia wykonuję tyle razy ile dam radę.
 
M

MacaN

Guest
Przecież napisałem plan treningowy, nie ? ;) Jest na nim drążek, więc się podciągam.

Dziś poszła góra ^^ nieźle w kość sobie dałem.
 

Czacha123

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2013
Posty
50
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Ruda
podciąganie jest dobre na wytrzymałość i oczywiście siłe ;)
 
Do góry